Św. Tomasz krótko o islamie. ,,Mahomet uwiódł narody cielesnymi rozkoszami’’  - zdjęcie
04.12.20, 18:20Fot. via: Wikipedia

Św. Tomasz krótko o islamie. ,,Mahomet uwiódł narody cielesnymi rozkoszami’’

12

Fragment rozdziału Księgi I, rozdziału 16 "Summy przeciwko poganom":

"Mahomet uwiódł narody obiecując rozkosze cielesne, których pragnienie inspiruje pożądliwość ciała człowieka.

Głosząc uwolnienie więzów rozkoszy, dał też przykazania zgodne ze swoimi obietnicami, którym to człowiek kierowany własną zmysłowością podporządkuje się bez oporu.

Były to nakazy łatwe do przyswojenia, skierowane do ludzi o umysłach nawet niezbyt otwartych.

Jednocześnie do swojego nauczania wprowadził wiele nieprawdy, bajek i doktryn najbardziej zakłamanych.

Nie przedstawił przy tym żadnych dowodów nadprzyrodzonych, a tylko takie mogłyby służyć jako świadectwa na korzyść boskiej inspiracji jego nauki. Wprost przeciwnie - utrzymywał, że był posłany mocą sił zbrojnych - dowody które niezbicie sytuują go wśród rozbójników i tyranów.

Zresztą, ci, którzy wierzyli w niego od samego początku nie mieli nic wspólnego ani z boskim ani też z ludzkim nauczaniem.

Byli to ludzie dzicy, mieszkańcy pustyni, którym wiedza o Bogu była absolutnie obca.

Ogromna ich liczba wspomagała go zbrojnie w podbojach innych ludów którym siłą narzucał swoje prawo.

Żadna z boskich przepowiedni nie świadczy na jego korzyść: wręcz odwrotnie, deformuje on nauczanie Starego i Nowego Testamentu przez cytaty pochodzenia zgoła legendarnego.

Równocześnie używając przeróżnych zabiegów uniemożliwia swoim adeptom ich czytanie, gdyż mogłoby wzbudzić ich podejrzenia i przekonać o fałszerstwie".

dam/Fronda.pl

Komentarze (12):

Mejer2020.12.26 15:37
Machomet - prorok zboczków uzależnionych od seksu.
Twoja Fobia2020.12.21 9:25
Jestem przeciwny islamowi , ALE , burki jednak żeny w Katolicyzmie powinny nosić . Dla dobra ogółu i ich własnego ,by pózniej się nie skarżyć ,że ktoś je zgwałcił podczas gdy ta chodziła po ulicy naga , wskutek obecnej modnej mody. Poza tym kiedyś , za czasów tzw. Wyklętego Średniowiecza , które trwało 1000 lat , żeny nosiły burki i inne dzisiaj typowo arabskie ubrania. Kościół w średniowieczu miał największą władzę jak do tej pory , stąd mógł pozwolić sobie na wdrażanie swych rzeczywistych pragnień, prawdziwych , a nie bojazliwych , wypaczonych i dziwnych jak to jest teraz. Zatem islam NIE , a Ortodoksyjny-Rzymsko-Katolicyzm TAK.
wicek2020.12.5 11:02
W Polsce możemy se pisać o Mahomecie co chcemy. We Francji ucinają za to głowy. I gdzie jest wolność słowa?
Jan Radziszewski2020.12.5 5:49
Mahomet to wczesnośredniowieczny Antychryst potomek Abrahama z tzw. nieprawego łoża udający Mesjasza żydów w PIEKLE BUDIET +++ Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os
B.2020.12.4 23:52
Wspaniały święty Tomasz! I pomyśleć, ze propaganda nieuków traktuje średniowiecze jako okres ciemnoty, a nasze barbarzyńskie czasy jako wielkie dokonania ludzkości.
Anonim2020.12.4 22:45
To prawda . Ale Stary Testament też do promujących tzw. czystość seksualną nie należy . Mój znajomy po przeczytaniu go powiedział " bardziej k........j książki w życiu nie czytałem " .
grzegorz cichocki2020.12.17 19:54
A ty czytałeś?
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 22:06
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam też zaciągnąć innych.
Człek2020.12.4 21:51
Mahomet współżył z 9-latką, miał harem seksualnych niewolnic, domagał się 20% łupów z każdej wyprawy łupieżczej, własnymi rękami zamordował (obciął głowy) ponad tysiąca osób, rabował, mordował, nakazał swym wyznawcom zabijanie wszystkich niewiernych przez obcięcie głowy (to jest nakaz koraniczny obowiązujący wszystkich muzułmanów) itp. Taki fajny to był "prorok".
Glaudiusman2020.12.4 21:02
Islam to uprzedmiotowienie i zniewolenie kobiet oraz pedofilia. A więc won.
Janina2020.12.4 20:10
Ty niecny człowieku! Przecież to o czym pisze św. TOMASZ może przeczytać każdy! Zależy tylko , czy ktoś chce i czy umie to czytać .... ! A może wygodniej tylko oczernić...! Znam takie typy, którzy robią to za marne grosze...!! Niestety!
Kluklu2020.12.4 19:55
Ale Franciszkowi to nie przeszkadza, niebo jako burdel z panienkami to kusząca propozycja