- Według informacji, które opublikował Onet.pl, karabinek miał „zagrażać żołnierzom”. Internetowa publikacja powoływała się na raport byłego oficera jednostki GROM Pawła Mosznera i jego zespołu, który „ujawnia pełen zakres wad karabinka Grot”. Doniesienia Onetu zaniepokoiły polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy zwrócili się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zwołanie, w trybie pilnym, posiedzenia Komisji Obrony Narodowej – czytamy na portalu TVP Info.

Jak wcześniej podawały też inne media, w tym czasie Ukraina przymierza się do zakupu tego rodzaju broni i polski karabin mógłby stanowić konkurencję dla wyposażenia zachodnich krajów.

Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział wtedy:

- Na portalach ukraińskich są informacje mówiące właśnie o skandalu związanym z tym karabinem. A przypomnę, że Ukraina prowadzi właśnie proces zakupu karabinków właśnie produkowanych na Zachodzie, a więc z kalibrem takim, który dotyczy sprzętu NATO-wskiego 

Dodał też:

- można by postawić pytanie, o co w tym wszystkim chodzi, czy chodzi o właśnie działania lobbystyczne, czy chodzi o nieodpowiedzialność polityków opozycji?

- W ostatnim czasie mieliśmy bezpardonowy atak na polski przemysł zbrojeniowy, w tym na fabrykę w Radomiu. Pojawiły się kłamstwa, które zostały upublicznione na zagranicznym, polskojęzycznym portalu, gdzie napisano, że jest raport, który mówi o tym, że karabinek jest niebezpieczny dla polskich żołnierzy – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

Karabinek GROT jest produkowany w Fabryce Broni w Radomiu i przeszedł wszystkie testy i jest w pełni bezpieczny, o czym zapewnia producent oraz MON.

Jak dalej poinformował dzisiaj poseł Suski, producent karabinka Grot - Fabryka Broni Łucznik w Radomiu - przygotowuje pozew sądowy wobec tych wszystkich, którzy publikują kłamstwa na jego temat.


mp/pap/wpolityce.pl/portal tvp info/fronda.pl