"Nese nasilije i vase nasilije" („Nasza przemoc i wasza przemoc”) to ohydny spektakl, w którego trakcie znieważona zostaje religia chrześcijańska oraz polskie symbole narodowe - pisaliśmy o nim wczoraj:

"Trudno w jakikolwiek sposób usprawiedliwić tak ohydne działania twórców jednego z „dzieł”. W trakcie spektaklu, przy dźwiękach „Cichej nocy”, śpiewanej po niemiecku, na scenę wchodzą nadzy aktorzy. Jedna z aktorek, z głową zasłoniętą hidżabem, wyciąga po chwili ze swojej waginy… polską flagę.

Gdyby dla któregoś z widzów było to jeszcze niewiele, scenarzyści postarali się o większą dawkę obrzydliwości i oczywiście uderzyli w chrześcijan. Chrystus, który nie umiera na krzyżu, schodzi z niego i gwałci wspomnianą wcześniej muzułmankę."


Dziś okazuje się, że sprawa będzie miała swój finał w prokuraturze. Zawiadomienie do niej wysłali radni Bydgoszczy, a także sam wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz - brawo!

Radni, którzy powiedzieli STOP obrazoburczej "sztuce" to Grażyna Szabelska, Krystian Frelichowski oraz Jarosław Wenderlich.

Wojewoda poinformował:

"Uważamy, że zostały zbezczeszczone symbole narodowe, czyli flaga polska, już nie mówiąc o uczuciach religijnych – chrześcijańskich i muzułmańskich. Na takie rzeczy jako reprezentant rządu w terenie powinienem reagować i to właśnie uczyniłem. Wystąpię również do ministerstwa kultury z informacją o podjętych krokach"

Miejmy nadzieję, że twórcy tego bluźnierczego spektaklu zostaną stosownie ukarani. Nie może być w Polsce sytuacji, w której przyzwala się na tak ohydne podejście do sztuki, która zamiast tworzyć coś pięknego - obrzydza. Stop bluźnierstwu!

dam/niezalezna.pl/Fronda.pl