Stalinowscy kaci: Salomon Morel - odrażający zbrodniarz nawet dla komunistów - zdjęcie
05.03.21, 07:40

Stalinowscy kaci: Salomon Morel - odrażający zbrodniarz nawet dla komunistów

92

"Wy hitlerowskie k***y, Oświęcim to było przedszkole w porównaniu z moim sanatorium"-w ten sposób nowych więźniów "witał" Salomon Morel, komendant obozu Świętochłowice-Zgoda, jeden z najbardziej odrażających zbrodniarzy z początków komunizmu. Według szacunków historyków Morel miał na rękach krew kilkuset osób. 

Mimo iż komendant obozu dożył upadku PRL, nigdy nie odpowiedział za swoje zbrodnie, a przed zarzutami ukrył się w Izraelu. "Przystojny, postawny. Wydatna szczęka"- tak opisuje go Marek Łuszczyna w książce "Mała zbrodnia". Według relacji więźniarek, "Morel ze swoimi kompanami mordował ludzi." Działo się to na ogół w nocy, a rano wywożono ciała ofiar Morela. Świadkowie nie widzieli tego, jednak słychać było straszliwe krzyki katowanych. Kiedy w latach 90. komendant zeznawał jako świadek, twierdził, że więźniowie "uwielbiali" go, a w obozie panowały warunki sanatoryjne.

Swoją karierę w komunistycznej bezpiece zaczął jesienią 1944 r. w Lublinie- na Zamku. Nowa, komunistyczna władza, po ucieczce Niemców, przejęła działające tam podczas hitlerowskiej okupacji więzienie. Na Zamek trafiali wrogowie władzy ludowej- ci prawdziwi i ci domniemani... W pierwszej kolejności byli to żołnierze AK. Kiedy ginęli w egzekucjach, Salomon Morel rozpoczął swoją służbę w tym miejscu. Co ciekawe, w egzekucjach nie brał udziału. Przełożeni skarżyli się na niego, chcieli nawet jego zwolnienia. Stało się jednak inaczej. Morela wysłano do kierowania więzieniem w Tarnobrzegu, a następnie awansował na komendanta obozu Świętochłowice-Zgoda.

"Sanatorium Morela" założyli Niemcy. Za niemieckiej okupacji była to jedna z licznych filli Auschwitz, KL Eintrachthütte. Kiedy Niemcy uciekli pod koniec stycznia 1945 roku Niemcy, obóz został przejęty przez MBP. 

Wysyłano tam całe rodziny, Polaków, Ślązaków i Niemców. Kiedy Morel trafił na Górny Śląsk, nie miał pojęcia o jego narodowościowych niuansach. Właściwie nie wiedział i nie umiał niczego. Sam, wypełniając ankietę personalną w bezpiece, wpisał w rubryce kwalifikacje jedno słowo: "żadne". 

Pochodził z podlubelskiego Garbowa. Wojna zastała go w wieku 20 lat. Podczas okupacji prawdopodobnie był członkiem leśnej bandy rabunkowej. dy została rozbita, Morela wcielono do komunistycznej partyzantki. Jego dowódcą był Mieczysław Moczar, który później został szefem MSW. Rodzina Morela chciała uniknąć wysłania do getta i ukrywała się, jednak zginęła z rąk granatowych policjantów. Wraz z grupą żydowskich towarzyszy z partyzantki, Morel ostatecznie trafił do Lublina, a następnie- zaczął karierę w bezpiece, żywiąc żarliwą nienawiść do Niemców i ich kolaborantów. 

Morel sam ustalił porządek dnia w obozie Zgoda, gdzie jednorazowo przebywało 1-1,5 tys. ludzi. Nad ranem więźniów zrywano z prycz. Sami musieli wyrzucać przez okna baraków ciała tych, którzy zmarli w nocy. Męką dla osadzonch były apele, z których najdłuższy trwał trzy dni, a więźniom nie wolno było pić, jeść ani siedzieć. Zmuszano ich, aby śpiewali "Kiedy ranne wstają zorze". 

"Karmiono nas gorzej niż króliki, bo te trawę dostają na gęsto"- mówiło jedno ze świadectw. Za każde, nawet najdrobniejsze przewinienie, przejaw nieposłuszeństwa czy brak zaangażowania w przymusową pracę, osadzonych karano biciem- i to nie tylko na widoku współwięźniów. Morel zapędzał ludzi do baraku wyposażonego w szubienicę, pryczę przystosowaną do bicia, metalowe pręty i wodę do cucenia. Więźniów bito nogą od taboretu, metalową rurką obciągniętą gumą, rękojeścią pistoletu, łomem, pejczem... Z baraku często było słychać nieludzkie wycie katowanych. Komendant Morel sam wymierzał razy i zmuszał karanych do liczenia zadawanych ciosów. Osadzeni byli również zmuszani do bicia się nawzajem. 

"Jeżeli mocno nie uderzyło się współwięźnia, to ta osoba występowała z szeregu i była okładana rurką lub bykowcem przez strażników"- opowiadał jeden ze świadków. 

Więźniowie byli również upokarzani. Morel i jego ludzie rozsypywali na podłodze miał węglowy i kazali osadzonym zlizywać go. W przeciwnym razie groziło bicie. Ofiarom Morela kazano wynosić w zębach kubły z nieczystościami. 

"Wszy były tak duże, że wyglądały jak mrówki. A jeszcze gorsze były pluskwy" – mówiła jedna z osadzonych.

Latem 1945 r. w obozie zaczął rozprzestrzeniać się tyfus, co było nieuniknione w brudzie i braku dostępu do opieki medycznej. Zaczęło się od domu niemieckiego, gdzie osadzono Niemców i prawdziwych lub domniemanych kolaborantów. 

Salomon Morel podpisał osobiście ponad 1,8 tys. aktów zgonu, jednak liczba zakatowanych była na pewno wyższa. Nawet przy likwidacji obozu w 1945 r. strażnicy straszyli: "część zostanie zabita, część umrze sama", "a z resztą zobaczymy". Komendant przeszedł "w nagrodę" do Centralnego Obozu Pracy MBP w Jaworznie, później kierował jeszcze obozami w Katowicach, Raciborzu, Wrocławiu czy Opolu. Od komunistycznych władz doczekał się Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, a później Odznaki Wzorowego Funkcjonariusza Służby Więziennej. Zdał maturę i ukończył wieczorowy uniwersytet marksizmu-leninizmu, a potem studia prawnicze, zakończone pracą magisterską zatytułowaną "Praca więźniów i jej znaczenie". 

W 1968 r. przeszedł na wcześniejszą emeryturę. "Tyle lat z elementem przestępczym zupełnie rozkołatało mi nerwy"-napisał w uzasadnieniu. 

Do końca epoki PRL nie doczekał się adekwatnej kary, jedynie trzydniowego aresztu domowego oraz trzech nagan. 

W latach 90. emigrował do Izraela, aby uniknąć kary. Izrael odmawiał jego ekstradycji, tłumacząc, że zarzuty przedawniły się, a śmiertelność w obozie nie mogła być tak wysoka. Funkcji w służbie więziennej miały pozbawić go czystki antysemickie roku 1968. Izraelscy urzędnicy podkreślali rónież, że Morel miał problemy zdrowotne. Wówczas był już zresztą w podeszłym wieku. 

Umarł przed 10 laty w Tel Awiwie-Jaffie. Były komendant aż do śmierci miał żywić przekonanie, że polskie władze chcą się na nim mścić. Mial również żal, że nie pozwolono mu umrzeć spokojnie w ojczyźnie.

Do śmierci otrzymywał również polską emeryturę wynoszącą prawie 5 tys. brutto.

yenn/Onet, Fronda.pl

Komentarze (92):

willi2021.04.4 12:39
jude ist jude
Kapitan Johan Jorg2021.04.3 22:29
Jakim cudem taka żydowska kanalia nie została skazana?
Lucas2021.04.3 18:59
Żydzi to hipokryci ,chcą mieć wyłączność na zagładę narodu. Ludobójstwo Ormian, Polaków czy innych nacji dla nich nie istnieje.
3232322021.04.1 12:21
Salomon, to chyba żydowskie imię.....
Hanys GórnoŚląski2021.03.17 7:27
Wszytko pięknie i ładnie ale ta żydowska kanalia pobierała w izraelu polską wysoką emeryturę. Do końca życia tego żydowskiego gnoja ZUS przesyłał mu do izraela kilkanaście tsięcy złotych - co miesiąc - także w latach tak zwanej "czeciej erpe".
alepierdziu2021.03.11 16:54
jacy stalinowscy, piszcie prawdę - ŻYDOWSCY MORDERCY
Historyk2021.03.6 0:08
Czyli byly jednak Polskie obozy koncentracyjne...?..!,,,,,,,!!!
misiek2021.03.6 4:28
Raczej żydowskie...
moryc2021.03.6 7:31
każdy nie douczony cymbał zawsze obiera nick "historyk" a jedyną historię jaką zna to historia własnego guana
Gerard2021.03.6 8:04
Nie polskie lecz rosyjskie !
Historyk2021.03.6 9:58
Czyli nie niemieckie tylko hitlerowskie, logicznie to ujmujac.
jacek19582021.03.5 20:09
w 1968 został zwolniony wskutek wydarzeń marca 68 a nie że miał dość pracy z kryminalistami . był wówczas szefem więziennictwa śląskiego
oficer LWP2021.03.5 20:36
wydarzenia z marca 1968 roku miały na celu spowodować, że żydowscy bandyci bezpiecznie opuszczą Polskę jako ofiary polskiego antysemityzmu, operacja została zaplanowana i przeprowadzona bardzo sprawnie, cały zachód to łyknął wraz z polskim gojem
DZIWNY NICK!? LECHU KELLER..., PRAWDA?2021.03.5 22:03
To twój stary nick "oficer LWP! Wiemy o tym !...Jakoś wstydzisz się sam przyznać, że też byłeś w SB ! Więc jak możesz tu inaczej napisać!? Poczytaj o sobie w IPN-ie ! Może masz krótką pamięć i nie pamiętasz co robiłeś, a może sam "łyknąłeś", te bzdury, co sam piszesz?
oficer LWP2021.03.6 7:26
spi**laj sqooorwysynie, ludzkie łajno, ciągle wypisuje swoje rasistowskie prowokacje z ambasady Izraela,
oficer LWP2021.03.5 19:57
mojego wujka osobiście katował w 1952 r w obozie w Jaworznie to żydowskie bydle, które wielbił cały zażydzony POPIS
Oj giwałt! Dzielny jak żydowski gajowy!2021.03.5 20:33
Parch Keller-Krawczyk"oficyer LWP" uzbrojony w wiatrówkę z krzywą lufą! Lech Keller-Krawczyk, żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "oficyer LWP". Żyda i homoseksualistę by w "LWP" - zayeebaliby śmiechem.
oficer LWP2021.03.5 20:40
spie****alaj sqrwyyysynie, co za polskojęzyczny bydlak , co z bydlęcone łajno, gorsza kanalia od żyda Morela
"oficerku..." Oj, giwałt...!2021.03.5 22:14
Tak Lechu! PRAWDĘ O SOBIE TERAZ NAPISAŁEŚ! ALE JEDNAK WSTYDZISZ SIĘ PISAĆ W SWOIM IMIENIU, TYLKO PISZESZ JAKO INNA OSOBA! No, dalej rżnij duraka...! Lepiej ci???
oficer LWP2021.03.6 7:28
łajno,typowy parszywy żydowski prowokator
Aleks...2021.03.5 22:09
"Oficerku LWP...! Co ty piszesz? Przecież ty też jesteś żydowskim ateistą i też nie byłeś lepszy! Wystarczy o tobie poczytać! ...Udajesz takiego potulnego baranka? A co robiłeś dzieciom, a jak było z ich "pedałowaniem"? Zapomniałeś??? A w SB nie byłeś...? Nie pamiętasz?
oficer LWP2021.03.6 7:29
kolejna qurwa polskojęzyczna na usługach zażydzonego PIS, po sam ryj w w szambie
OFICERZE LWP "Lechu-"...!2021.03.7 19:40
Oficerze LWP"! Jesteś tchórzem....Przecież to prawda, co piszą o tobie! Teraz się wstydzisz?...A NIE WSTYDZIŁEŚ SIĘ "PEDZIOWAĆ DZIECI..."???
to już Polin2021.03.5 19:49
w latach panowania I dynastii PIS 2005-2007 kombatanci i środowiska kombatanckie i byli więźniowie zwracali się do obydwóch Kaczyńskich aby pozbawić tego parszywego żyda wysokiej emerytury ale obaj Kaczyńscy nie chcieli o tym nawet słyszeć tym bardziej, że ten co poniósł karę pod Smoleńskim na rozkaz rabinów wstrzymał ekshumację w Jedwabnem a ten obecny z Ziobrą na czele robią wszystko aby do tej ekshumacji nigdy już nie doszło, macie polskie goje dalej korzyć się przed żydami (załatwił to żyd Kwaśniewski swoją deklaracją w Jedwabnem oraz ten ukarany Kaczyński swoją deklaracja w Knesecie w 2006 roku) i żyć z piętnem antysemitów i morderców żydów, wasze gojowskie sumienie zagłuszył Kaczyński poprzez 500+ bo wiedział, że dla polskiego goja tylko pieniądze się liczą, za 500+ można być i antysemitą wszak i tak będzie trzeba oddać im 300 miliardów dolarów
ONLY PEACE2021.03.5 18:54
Adaś Szechter siedział na kolanach u wujaszka Salomona.
Wawiak2021.03.5 19:06
Jaruś Kalkenstein vel Kaczyński siedział na kolanach u wujaszka Świątkowskiego, odpowiedzialnego za mord setek polskich Patriotów. Nic dziwnego że synka podwładnego swojego wuja, który zamordował między innymi rotmistrza Pileckiego, też zbrodniarza komunistycznego Andrzej Kryże mianował ministrem w swoim rządzie. Jakżeby inaczej mógł postąpić doktor marksizmu-leninizmu Jarosław Kaczyński? Nie mógł. Przecież swoich trzeba jakoś nagrodzić, szczególnie za dobrze wykonaną pracę w postaci mordowania i prześladowania polskich patriotów. Jak ludzie wywalili komunistycznego prokuratora stanu wojennego Piotrowicza Kaczyński nie mógł zostawić czerwonego kumpla na lodzie - wrzucił go na sędziego Trybunału Konstycyjnego, którego szefem uczynił... żonę UB-eka Wolfganga.
oda2021.03.5 19:29
Wawiak- resortowe dziecko? Niestety Polacy musimy pogodzić się z faktem ze żyja obok nas nadal komunisci,dzieci i wnuki zbrodniarzy, zdrajców. Trzeba sie zawierzyc Bogu, bo po ludzku nie zwycięzymy, to jest jak rak na ciele.
ARON2021.03.5 17:54
WAWIAK TO POTROJNY KRETYN AMEBA
Marek2021.03.5 17:21
i żyje z jego ,czyli naszych pieniędzy, bo morderca ma Polska emeryturę
Marek2021.03.5 17:20
Córka tego bandyty jest w Polsce....
Grozisz jej dziadu?2021.03.5 17:53
https://natemat.pl/245151,czemu-starsi-ludzie-uzywaja-tak-czesto-wielokropka
boisz się2021.03.5 18:36
robalu?
Marek2021.03.7 21:10
prawda zawsze żydostwo i komunę bolała.
Pan Cerowany2021.03.5 17:14
Ten żydowski wzór do naśladowania zostawił pewnie w Polsce mienie bezspadkowe o które upomni sie niedługo "amerykańska" ambasada.
Polak2021.03.5 16:59
Pier...ny 7YD !!
I PiS mu emerytury w latach 2005-72021.03.5 16:50
a więc podczas swoich rządów nie cofnął. Z pobudek patriotycznych ???
to już Polin2021.03.5 19:54
widziałeś kiedyś żyda, który zrobi coś przeciwko drugiemu żydowi aby triumfował goj?
Polski komendant polskiego obozu koncentracyjnego2021.03.5 16:36
j.w.
Jozek2021.03.5 15:42
Ciekawe, jak sie ma teraz w cieplutkim "sanatorium" po smierci... Nie zazdroszcze dziadowi...
kaka2021.03.5 15:11
Jak nas mordowac --aj waj to niedobre to talmud zakazuje-ale jak nasz modowac to dobre!
ONZ wydał na świat bękarta - Izrael!2021.03.5 15:06
Izrael od zarania jest przystanią dla wszelkiego rodzaju kürewstwa. Mordowałeś jak Morel, masz w Izraelu emeryturę i kibuc na twoją cześć, jesteś bohaterem. Ukradłeś miliony - masz azyl a za dodatkowy milion obywatelstwo i medal "Za zasługi Yebania Goja". Szpiegujesz przeciw jedynemu sojusznikowi, jakiego masz, USA - witamy cię w Izraelu. Dostaniesz medal za "Fuck the USA". - - - - Myślisz o wakacjach w tym żydowskim NRD otoczonym murem z wieżami wartowniczymi, bronią automatyczna...
A jakiego pochodzenia jest Jan Hertrich-Woleński?2021.03.5 15:05
W jego oficjalnym życiorysie jest tylko jedna prawdziwa informacja. To, że się urodził. Wszystko inne jest kłamstwem, nawet data i miejsce urodzin. Ani słowa o rodzicach? Ciekawe dlaczego. Nic o tate, nic o mame ... Hej Jan Hertrich-Woleński! - - - Wstydzisz się za ich przynależność do KPP? NKWD? UB? - - - ON TAK LUBI INNYCH ŻYCIORYSY! - - - ON TAK LUBI BYĆ "PROKURATOREM"! - - - PRAWDA CIĘ WYZWOLI! - - -
val2021.03.5 14:56
do śmierci otrzymywał 5000 zł emerytury od "państwa polskiego" ..... znamienna jest nędza umysłowa i naiwność wyborów Polaków
F12021.03.5 14:45
Zło w każdym człowieku pochodzi od szatana. Człowiek w czasie życia wychowywany jest w lepszych lub gorszych moralnych standardach. Na to nakładają się własne codzienne mysli i wybory. Z biegiem czasu człowiek staje się odpowiednio coraz lepszy lub gorszy. Bardzo ważne są te standardy wychowania. Tu religia i przywódcy religii grają pierwszorzędną rolę. Raz zakodowane do umysłów dzieci standardy trudno zmienić. Bo stają się one podstawą bezwarunkowych odruchów myślowych i decyzji. Dlatego przywódcy religijni tak bardzo starają się od małego uczyć dzieci, a w niektórych religiach dosłownie prać im mózgi własnymi standardami. O ile chodzi o standardy chrześcijańskie to uczenie ich jest jak najbardziej moralnie pozytywne. A o ile chodzi o islam to jest złe i bardzo złe. Przy talmudzie to już esencja szatańskiego egoizmu i podstępnej pogardy dla innych. Dominujący Żydzi XIX i XXw., pod względem pochodzenia mają mało wspólnego z Abrahamem, Mojżeszem ich moralnym dziedzictwem. Oni nie są żydami w sensie dziedzictwa Tory, ale za takich się tylko uważają.
F22021.03.5 14:45
Celem lepszego zobrazowania można podać uważających się za żydów, a wyuczonych już wtedy na Talmudzie, kapłanów Sanhedrynu, mordujących obiecanego Żydom Mesjasza. Potem zostali oni wygnani z ziemi obiecanej, którą to moralnie splugawili. Stało się tak jak przestrzegał ich przodków Bóg Jahwe, poprzez ich proroków, których zresztą wielu też zabili. Po wygnaniu rozproszyli się w Azji i Europie, stanowiąc raczej uciążliwe tło niż rdzeń pozytywnego wkładu w rozwój ludzkości. W tym czasie kilku wieków, całkowicie się staludyzowali. Talmud uczył i podstępnych technik i usuwał wyrzuty sumienia. Z jednej strony było to źródłem ich problemów z innymi narodami, a z drugiej podstępnie zyskiwali ekonomiczną przewagę. Silny wzrost talmudycznej społeczności zaczął się od Chazarów w VIIw. Chazarskie azjatyckie pochodzenie nie ma nic wspólnego z dziedzictwem kultury Abrahama, chrześcijan i antycznej filozofii Rzymu czy Grecji. Oni nie zostali ucywilizowani tymi pozytywnymi wartościami, jak Słowianie poprzez chrześcijaństwo. Ich chazarscy przodkowie, stepowa dzicz, przyjęła za religię szatański Talmud. Talmud uczy tylko rzeczy plemiennie i osobiście egoistycznych, złych, pogardliwych i podstępnych wobec innych. To dało im w stosunkach z Europejczykami, przewagę ekonomiczną w relacjach handlowych. Oni po prostu oszukiwali i okradali innych jak się tylko dało. Tym bardziej im bardziej byli nasiąknięci Talmudem. Na takiej samej zasadzie jak skryty szpieg podstępnie udaje przyjaciela, ale oszukuje, kradnie i niszczy. Dziś dominująca kultura i zachowania żydów oparte są na Talmudzie, który to porównując do Nowego Testamentu, jest biblią szatana. Dlatego żydzi tyle zła ludziom uczynili i czynią - nawet własnym. Mniej lub bardziej porównać to można do spożywania trucizny. Jeśli jest jej bardzo mało, to mało szkodzi. Przy dużej ilości szkodzi bardzo, a nawet zabija.... . Tu duszę. Jedynym ratunkiem dla nich jest porzucenie talmudycznych kanonów zła.
Anonim2021.03.5 13:42
Czy ambasador Izreala już wyraził skruchę i przeprosił ofiary i ich rodziny i spadkobierców, za ich żydowski obóz koncentracyjny? Czy rabini żydowscy przeprosili ofiary i ich rodziny i spadkobierców, za ich żydowski obóz koncentracyjny? Czy żydowscy aktywiści w Polsce, jak np. Grabowski czy Engelking już napisali książki pokazujące i potępiające rozmiar okrucieństwa ich narodu, popełnionego na innych?
ONZ wydał na świat bekarta - Izrael!2021.03.5 13:28
Izrael od zarania jest przystanią dla wszelkiego rodzaju kürewstwa. Mordowałeś jak Morel, masz w Izraelu emeryturę i kibuc na twoją cześć, jesteś bohaterem. Ukradłeś miliony - masz azyl a za dodatkowy milion obywatelstwo i medal "Za zasługi Yebania Goja". Szpiegujesz przeciw jedynemu sojusznikowi, jakiego masz, USA - witamy cię w Izraelu. Dostaniesz medal za "Fuck the USA". - - - - Myślisz o wakacjach w tym żydowskim NRD otoczonym murem z wieżami wartowniczymi, bronią automatyczna...
A jakiego pochodzenia jest Jan Hertrich-Woleński?2021.03.5 13:12
W jego oficjalnym życiorysie jest tylko jedna prawdziwa informacja. To, że się urodził. Wszystko inne jest kłamstwem, nawet data i miejsce urodzin. Ani słowa o rodzicach? Ciekawe dlaczego. Nic o tate, nic o mame ... Hej Jan Hertrich-Woleński! - - - Wstydzisz się za ich przynależność do KPP? NKWD? UB? - - - ON TAK LUBI INNYCH ŻYCIORYSY! - - - ON TAK LUBI BYĆ "PROKURATOREM"! - - - PRAWDA CIĘ WYZWOLI! - - -
taki ten świat2021.03.5 12:08
Morel niech ci Bóg wybaczy bo tak nas uczono Pan powiedział módlcie się za nie przyjaciół swoich Co w cale nie oznacza że sprawiedliwości nie ma być za dość Wiemy również że na próżno szukać będziemy tej sprawiedliwości na tej ziemi Bo na tamtym świecie wszyscy otrzymają swoją zapłatę
Nie ośmieszaj się2021.03.5 12:15
Czy kto słyszał, żeby któryś z tych psychopatów żałował za swoje zbrodnie, przeprosił rodziny zakatowanych Polaków, czy pokutował za swoje szatańskie czyny, jak np. św. Paweł, który ostatecznie oddał za wiarę życie? Oni pozostali wierni swojemu panu-szatanowi do końca.
doradca2021.03.5 11:57
Ciekawe gdzie to gów.o wrzucono po śmierci? Można by w to szambo wrzucać pozostałe komunistyczne gów.a z Polski
Wawiak2021.03.5 11:32
Typowy PiSowiec. Dzisiaj byłby ministrem albo sędzią Trybunału Konstytucyjnego Wolfgangowej-Przyłębskiej.
debilu wawiaku2021.03.5 11:57
tu idzie o morderców żydowskich, nierozliczone psychopatyczne ścierwa, które dożyły lub jeszcze dożywają na nasz koszt, chronione przed karą za zbrodnie w Izraelu, Szwecji, Anglii, Argentynie, USA i Bóg wie jeszcze, gdzie.
infor2021.03.5 11:59
Nie tłumacz temu debilowi oczywistych rzeczy. To jest tylko zwykłe NIKOMU NIEPOTRZEBNE lewackie gów.o
Darek2021.03.5 12:54
Nie tylko nierozliczone ścierwa ale nagradzane i wywyższane na najwyższe stanowiska w państwie przez Kaczyńskiego. Kryże synalek mordercy rotmistrza Pileckiego i zbrodniarz komunistyczny został nawet wiceministrem sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego a powinien dostać dożywocie. Piotrowicz - prokurator stanu wojennego z resztą tak samo. Nic dziwnego skoro wujem Kaczyńskiego był stalinowski minister sprawiedliwości który nadzorował morderstwa polskich Patriotów, a sam Kaczyński pisał doktorat z marksizmu-leninizmu.
Tu się pisze2021.03.5 13:08
manipulancie o mordercach, psychopatach żydowskich, zbrodniarzach, nie zamulaj i nie kombinuj, bo ty jesteś tych samych genów, ale jeśli nie masz morderstwa na sumieniu, nikt cię nie oskarża.
mlody2021.03.5 12:32
BRONISZ ICEK WASZYCH ZBRODNIARZY ZYDOWSKICH
Anonim2021.03.5 16:29
Typowy PEowiec. Dzisiaj byłby ministrem albo sędzią Trybunału Konstytucyjnego Icek -Iwulski
KAKA2021.03.5 11:30
I tylko Polacy - święte ptacy. kaka 2021.03.5 12:27 Polska to szlachetni ludze -ale fakty zmuszaja aby uznac ze pewne okolicznosci sa z automatu patologizujace.Mysle o sytuacji gdy 39 roku hitler uderzyl --rzad nakazal uwolnic wszystkich bandytow z wiezien.To wlasnie z tych men rekrutowali sie mordercy,szmalcownicy,i inne parchy.--TRZEBA O TYM PAMIETAC ABY NIE ZRZUCAC WINY NA UCZCIWYCH LUDZI!!!
Ty się2021.03.5 12:02
wyKAKAJ i nie mieszaj w jednym tyglu elitarnych komunistycznych morderców żydowskich z więzienną patologią.
SELLI2021.03.5 12:34
TYLKO POMIOTY CZERWONYCH PAJĄKÓW obsmarowując POLAKÓW, TYPOWA NARRACJA CZERWONEGO SCIERWA
kaka2021.03.5 11:23
Nie tylko to jest haniebne jesli bandyta morduje--ale DLACZEGO WLADZE POLSKIE MAJAC TE INFORMACJE WYSYLALY DO IZRAELA PO 5000 ZLOTYCH EMERYTURY----?????????????TO JEST HANBA WOLAJACA O POMSTE DO NIEBA BYDLAKOW Z SLD-ORAZ ZAS......EJ SOLIDARNOSCI!
Whire Power ONR 882021.03.5 11:09
Cześć i chwała bohaterom takim jak Salomon Morela
mlody2021.03.5 12:35
tzn icek ten zbrodniarz jest waszym bo ch aterem
zdegustowany perfidią2021.03.5 14:15
Notorycznie udajecie Polaków ale żeby udawać ONR-wców i jeszcze perfidnie mieszać z white power czy wręcz 88 to już przesada nawet jak na was.
raus2021.03.5 11:01
Za ukrywanie przez "Izrael" żydowskiego zbrodniarza wojennego Polska powinna zerwać stosunki dyplomatyczne z tym "państwem".
Taka prawda2021.03.5 10:59
Polska powinna paradoksalnie postąpić jak Izrael, wysłać Morelowi i jemu podobnym na wizytę odpowiednich ludzi od odpowiedniej roboty.
:P2021.03.5 10:54
"Do śmierci otrzymywał również polską emeryturę wynoszącą prawie 5 tys. brutto" - brawo. A dziś nie którym SiEjczJuDżejom tu na forum przeszkadza, że jakaś polska rodzina bierze 500+. Teraz jasno widać who is who...
ks. krakowski2021.03.5 10:49
Poniekąd jest to zrozumiałe. Diabeł walczy z Bogiem od początku swego bytowania. Dla niego większym sukcesem jest zniszczyć i skompromitować to Bóg wybrał, kocha, ma w sercu. Dlatego atakuje "Stary Lud Boży" i Nowy Nud Boży". Większy sukces diabeł odnosi gdy zdemoralizuje rabina niż garncarza, biskupa niż woziwodę. Jasne! Ale i tak ma diabeł wie, że ma "przerąbane"! Amen.
Böno2021.03.5 10:39
Jest tylu tych zbrodniarzy komunistycznych żydów, to trzeba wydać książkę (choć może już ktoś te dokumentacje zebrał i napisał), a ponadto nawet jeśli już nie żyją, pośmiertnie zdegradować, pozbawić wszelkich tytułów, nazwać ich mordercami - to jedyny tytuł na jaki zasługują, a ich majątki, o ile jeszcze takie są - skonfiskować, a pieniądze przeznaczyć jako zadośćuczynienie dla ofiar, bo pewnie jeszcze żyją dzieci, czy wnuki pomordowanych polskich patriotów.
AAAtomek2021.03.5 10:32
odpieprz... się od mojego dziadka
AAAtomek2021.03.5 13:03
Twój dziadek szmalcownik? Chyba ci się prawaku coś poj.bało w tej twojej główce.
Twój dziadek2021.03.5 16:42
...chyba ci się mózg z d.pą zamienił, tani cwaniaczku.
AAAtomek2021.03.5 17:22
Twój dziadek szmalcownik w grobie się przewraca, z radości, że ma takiego antysemickiego wnuka!
historyk2021.03.5 9:58
same perełki chazarstwa.......
Mirek2021.03.5 9:51
Takich żydowskich zbrodniarzy jak Morel były tysiące . Opanowali prawie wszystkie stanowiska decyzyjne w resortach siłowych mordując polskich patriotów .
Anonim2021.03.5 9:55
I tylko Polacy - święte ptacy.
kaka2021.03.5 11:27
Polska to szlachetni ludze -ale fakty zmuszaja aby uznac ze pewne okolicznosci sa z automatu patologizujace.Mysle o sytuacji gdy 39 roku hitler uderzyl --rzad nakazal uwolnic wszystkich bandytow z wiezien.To wlasnie z tych men rekrutowali sie mordercy,szmalcownicy,i inne parchy.--TRZEBA O TYM PAMIETAC ABY NIE ZRZUCAC WINY NA UCZCIWYCH LUDZI!!!
Anonim2021.03.5 10:50
Kariera w PRL: od pucybuta do prokuratora ...lub sędziego
Kolejny2021.03.5 9:37
żydowski psychopata.
Czy to jeszcze POLSKA czy już polin?2021.03.5 9:32
Izrael chronił zbrodniarza aż do śmierci i nie przeszkadza to w tym, że wtrąca się w nasze sprawy podkręcając histerię spowodowaną tym że facet lata temu podniósł rękę. Mało tego kończy się to ty tym, że "sprawcę" wyrzucają z pracy i nie pomaga to, że przeprosił, odpracował wielokrotnie a nawet składał kwiaty po żydowskim pomnikiem.
głupi , bo pyszni Bóg ich wytraci2021.03.5 9:19
https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/
witia2021.03.5 9:08
Ochyda. Wierzę że gnije w piekle.
mlody2021.03.5 8:42
TO BYL ZYDOWSKI ZBRODNIARZ ROWNY BERMANOWIU.
Darek2021.03.5 7:54
Propozycja na kolejne odcinki z serii: Kryże (sądzi Kryże, będą krzyże - zbrodniarz komunistyczny, syn mordercy rotmistrza Pileckiego), Piotrowicz (prokurator Jaruzelskiego, Pawłowicz (propagandzistka młodzieżówki PZPR), Wolfgang (ubek) i jego żonka Julia Przyłębska z Berlina, Ziobro (syn sekretarza PZPR), Jasiński (wcześniej PZPR, potem minister skarbu w rządzie PiS), Krajewski (kiedyś sekretarz rzecznika rządu Jaruzelskiego, obecnie ambasador RP w Moskwie), Łopiński (wcześniej PZPR od 1971, teraz sekretarz stanu w kancelarii Dudy), Wolski (kiedyś sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR, obecnie dyrektor TVPiS 2), Czabański (kiedyś PZPR, teraz szef Rady Mediów Narodowych, choć powinno się nazywać rzeczy po imieniu - Rady Mediów Bolszewickich) i setki innych komuchów jeszcze do zdemaskowania.
jle_ffm2021.03.5 8:10
I poproszę jeszcze o min. bezpieki w latach 50tych H. Świątkowskim (prywatnie wujku braci Kaczyńskich)
AAAtomek2021.03.5 8:39
I coś o ojcu Beaty Kempy?
EEEETomek2021.03.5 16:31
I coś o ojcu Kopacz?
AAAtomek2021.03.5 17:21
Jeśli był z PZPR, UB, SB to poproszę.
Dep2021.03.5 12:36
Napiszcie też o swoich przodkach. Wystarczy poszperać w własnym gownie.
AAAtomek2021.03.5 13:04
Rozliczamy komunistów, zbrodniarzy komunistycznych oraz ich pomagierów. Zaczynamy od tych najgorszych i przechodzimy do rządzących.
Anonim2021.03.5 16:32
Rozliczamy komunistów, zbrodniarzy komunistycznych oraz ich pomagierów. Zaczynamy od tych najgorszych i przechodzimy do rządzących w PO i lewicy