Spurek w PE domaga się ,,równości małżeńskiej’’ i kar dla Polski - zdjęcie
14.09.20, 20:31Fot. screenshot - YouTube (dr. Sylwia Spirek)

Spurek w PE domaga się ,,równości małżeńskiej’’ i kar dla Polski

45

W Parlamencie Europejskim odbyła się dziś debata nad raportem Komisji LIBE dot. przestrzegania praworządności w Polsce oraz tzw. „Strefami wolnymi od LGBT”. Głos zabrała eurodeputowana Lewicy Sylwia Spurek, która kolejny raz na forum europejskim zaatakowała Polskę, domagając się kary dla swojego kraju.

W czasie debaty pierwszy głos zabrał hiszpański socjalista Juan Fernando Lopez Aguilar, znany ze swojej niechęci wobec Polski i Kościoła katolickiego. Przekonywał on, że w Polsce ograniczany jest pluralizm polityczny, zawężane są swobody polityczne. Mówił też o rzekomym antysemityzmie i wykreowanych przez homoseksualnego aktywistę Barta Staszewskiego „Strefach wolnych od LGBT”.

Marc Angel z Luksemburga przekonywał natomiast, że w Polsce doszło do masowych aresztowań działaczy LGBT.

- „Komisja otrzymała wiele listów ws. języka nienawiści i dyskryminacji wykorzystywanych w Polsce. Jesteśmy w pełni świadomi, że ponad 100 regionów i gmin przyjęło karty, oświadczenia i uchwały, z których kilka ma na celu odmowę praw podstawowych osobom ze społeczności LGBT. Chce podkreślić – równe prawa dla wszystkich” – mówiła wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova.

Zapowiedziała też kolejne kroki Komisji Europejskiej w związku z rzekomym naruszaniem przez Polskę prawa dot. sądownictwa. Jak przekonywała, zachwiana jest w Polsce niezawisłość sędziów.

- „Cieszę się, że prezydencja niemiecka umieściła w swoim porządku obrad punkt dot. praworządności w Polsce” – stwierdziła.

Przeciwko Polsce opowiedzieli się też, co już nikogo nie dziwi, polscy eurodeputowani. Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej przekonywał, że Polska władza stawia się ponad prawem oraz szykanuje wszystkich, którzy myślą inaczej od niej:

- „Dlatego nie spoczniemy w Polsce. To zadanie naszego społeczeństwa. Ale ja chciałem powiedzieć, w imieniu całej grupy EPP, że ten raport musimy przyjąć, bo on jest niestety prawdziwy” – nawoływał.

O wyciągnięcie konsekwencji wobec Polski zaapelowała eurodeputowana Lewicy Sylwia Spurek:

- „Przepraszam naszych przyjaciół i przyjaciółki LGBT+. Przepraszam, że PE, KE i Rada nie potrafią bronić waszych praw. Nie tworzymy wspólnoty, w której każdy i każda czuje się bezpiecznie, bez względu na płeć czy orientację seksualną. Polska od lat nie respektuje praw człowieka osób LGBT+. Brak związków partnerskich. Nawet nie mówiąc o równości małżeńskiej. Brak nowoczesnego prawa uzgodnienia płci. Brak edukacji antydyskryminacyjnej. Osoby LGBT+ nie są chronione przed mową nienawiści i przestępstw z nienawiści. Teraz doszły do tego nienawiść do osób LGBT ze strony rządu, brutalność policji i strefy wolne od LGBT” – mówiła.

- „Gdzie jest Komisja Europejska? Jak długo będzie monitorować, apelować i zalecać? Gdzie jest mechanizm łączący praworządność z funduszami unijnymi. Kiedy rządy w Polsce i na Węgrzech przestaną czuć się bezkarne? Co się jeszcze musi wydarzyć, bo komisja zaczęła skutecznie działać?” – dodała.

Całą masę manipulacji i przekłamań, które padły w czasie debaty, próbował prostować europoseł PiS Patryk Jaki. Podkreślił on, że nie ma w Polsce żadnych stref anty-LGBT, a zdjęcia tablic z takimi napisami zostały przymocowane przez lewicowych aktywistów.

- „W państwa interpretacji praworządność w Polsce naruszana jest po pierwsze przez przyjęcie ustawy antyterrorystycznej, mimo że wiecie, że są podobne ustawy w innych państwach. Ponadto nominacja sędziów w podobny sposób jak w Hiszpanii. Czy wiecie, że mianujemy KRS w Sejmie, tak jak w Hiszpanii. I w Hiszpanii wszystko jest ok, a w Polsce nie. To narusza praworządność?” – pytał polityk.

- „W państwa definicji nawet istnienie jednej stacji telewizyjnej konserwatywnej, to naruszenie praworządności. Debata nt. aborcji, nawet nie zatwierdzenie żadnego aktu prawne, debata nt. aborcji to jest naruszenie praworządności. Przyjęcie środków prawnych w celu ochrony dobrego imienia Polski to jest fundamentalne prawo każdego kraju i państwo twierdzą, że to naruszenie praworządności?” – dodawał.

Podkreślił też, że zakaz działalności politycznej sędziów jest kwestią fundamentalną dla ich niezależności i wprost wynika z polskiej konstytucji.

- „I na koniec przyjęcie regionalnych przepisów prorodzinnych. W państwa interpretacji, obrona rodzin i przepisów prorodzinnych jest naruszeniem praworządności. W waszej interpretacji cokolwiek, co nie jest lewicowe, jest naruszeniem praworządności. Zadajcie sobie pytanie, czy w ogóle rozumiecie na czym polega praworządność i demokracja” – podkreślał.

- „W przeszłości komuniści posługiwali się takim językiem. Komuniści nazywali cenzurę „zasadą wolności”. Dzisiaj nazywacie lewackich bandytów, którzy biją człowieka, który broni swojej rodziny i to nazywacie atakiem na tolerancję. Nie jestem zdziwiony, że nowy pomnik w Niemczech Lenina – tyrana, mordercy- wam nie przeszkadza. Ale to, że my bronimy wartości rodzinnych w Polsce, to wam przeszkadza. Hańba i wstyd” – zakończył swoje wystąpienie.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (45):

pepa2020.09.15 14:40
wegetarianie moga jesc wolowine krowa je tylko rosliny jest wiec wege
Witt2020.09.15 14:18
LGBT to w rzeczywistości PEDOFILE. Wystarczy przeanalizować statystyki dotyczące molestowań 1.5% populacji geji popełniło 60% wszystkich przestępstw wobec chłopców czyli na 20 dzieci 19 było wykorzystane w sposób homoseksualny. NALEŻY ZAKAZAĆ LGBT I PRZYWRÓCIĆ ICH NA LISTĘ CHORÓB.
Roman2020.09.15 13:11
Ta idiotka przechodzi już sama siebie. I takie idiotki reprezentują Polskę. Kto to badziewie wybierał? tacy sami idioci jak ona. Wstyd !!!!!
aK2020.09.15 11:31
Nie ma zgody na dyktaturę lewactwa w Polsce. Lewactwo sieje zgorszenie na siłę wciskając w zdrową tkankę społeczną seksualny obłęd dewiantów. Mało tego, politycznie poprawna fala dewiacji brutalnie depcze uznane formy etyczne cywilizacji łacińskiej. Lewactwo domaga się zmiany prawa wypierając rodzinę i zdrowe relacje międzyludzkie na rzecz amoralnych praktych ofensywnych zboczeńców. Poparcie, tolerancja i pobłażliwość wobec rozprzestrzeniającej się zarazy LGBT+ i Gender są zgodą na powtórkę z Sodomy i Gomory.
Anonim2020.09.15 11:06
Tata był sykretorzem w kumitecie wojewódzkim i miał córkę. A że jabłko spada niedaleko od jabłoni to przeca teraz widać , i czym skórka za młodu nasiąknęła tym teraz tryska , więc nie dziwota , że dziewcze bredzi.
Zygfryd2020.09.15 10:37
Już dawno powinno sie ją pozbawic Obywatelstwa Polskiego oraz nałożyć poteżne kary finansowe za szkalowanie własnej Ojczyzny i Narodu Polskiego
Grizzly2020.09.15 9:30
Nowy człowiek europejski: skrzyżowanie modliszki z glistą!
tadeusz2020.09.15 9:27
może to by pomogól Spó©kowej i reszcie https://www.youtube.com/watch?v=ANIy0MNVyMk
JASKO2020.09.15 9:09
Niedobór witaminy B12 może spowodować niedokrwistość , depresję oraz ZABURZENIA NEUROLOGICZNE , będące skutkiem uszkodzenia układu nerwowego. Źródłem witaminy B12 są produkty pochodzenia zwierzęcego, głównie w podrobach.
jasko2020.09.15 9:03
Znani weganie : S.S i Adolf H
leon2020.09.15 9:01
"Samiec twój wróg!"
leon2020.09.15 9:00
– Sfiksowałyście, boście chłopa dawno nie miały! Chłopa wam trzeba!
leon2020.09.15 8:59
Pewien samiec imieniem Kain wynalazł zbrodnię i wypróbował ją na swojej siostrze Abli.
jasko2020.09.15 8:56
za-euro-podobno polska (?)posłanka żąda karania swoich wyborców !!!
Anonim2020.09.15 8:47
A tej rozpurek tylko jedno w glowie. Niech ktoś w Brukseli ta paniusie zaspokoi
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 8:11
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Kościoła i Polski. Nie czytajcie moich wypocin.
rak2020.09.15 7:52
odebrać marksistce obywatelstwo; inni ją nauczą rozumu; bo od tych korzonków, trawki i wody z Wisły odfrunęła
opty2020.09.15 7:21
Pani Posełka; żądam parytetów na POrodówce. Byłem kilka razy, żadnego chłopa na sali.....
prawy2020.09.15 6:58
tej z jednych wyjętych spod prawa ktorego znaczenie dla zdrajcow ma inne znaczenie ,POglady są nam znane i namawiam wszystkich myślących POLAKOW do niekomentowania zdradzieckich POstępowań
Anonim2020.09.15 6:11
Jako wegetarianka. Nie wiem jak to dzisiaj wygląda ale za dawnych czasach komuny miała by dużo fotek na flaszkach z niebieską naklejaną etykietą skażonego alkoholu etylowego stosowanego do potrzeb domowych.
Anonim2020.09.15 5:45
Z tego wegetarianizmu to już jej sporo szarych komórek ubyło. Szykujcie jej miejsce na oddziale zamkniętym odpowiedniej placówki medycznej bo niedługo będzie potrzebowała intensywnej opieki medycznej.
Jan Radziszewski2020.09.15 3:55
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem / A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie
Pfft2020.09.14 23:44
"Dzisiaj nazywacie lewackich bandytów, którzy biją człowieka, który broni swojej rodziny (...)" - raczej człowieka, który jeździ po ulicy i publicznie wyzywa grupę ludzi od pedofili. No i bardzo też podoba mi się, jak pan Jaki najpierw przekonuje, że nie ma uchwalanych przepisów anty-LGBT, a chwilę później sam się przyznaje, że jak najbardziej takowe istnieją. Hańba i wstyd, panie Jaki. I ktoś taki udawał centrystę żeby zostać prezydentem Warszawy...
orgii2020.09.15 7:47
Pfft......TForki stoją przed tobą otForem ....
Janusz Barwinek2020.09.14 22:52
Opozycja wobec Polski, to rak, wszczepiony przez Lutra i Marksa w polską tkankę!
Konfederata2020.09.14 22:40
Pomagijtie POwcom patomu oni bolsziej robit w interesu rosiji. Głosijtie na Braunu.
miał2020.09.14 21:49
Spurek PO-ciąga za sznurek.
hassan2020.09.14 21:42
rownosci malzenskiej znaczy kon moze z zaba byc para slon z kotem ryba z kojotem gazela z kogutem a spurek z jenotem
marc2020.09.14 21:41
Głupia, głupsza, rozPorek !
aktorzyna2020.09.14 21:26
po jaka cholere pokazujecie ta facjate paskudna z wygladu i jeszcze gorsza jak gada wstretny typ Polacy kogo wybieracie na takie stanowiska i bierze to taka kase hanba!!!!!!!!!!!!!!!!!
wstyd2020.09.14 21:19
Polacy, kogo wy tam do tego PE wybraliście ?
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.14 21:23
Jedną z nielicznych normalnych i trzeźwo myślących europarlamentarzystek!
touu2020.09.14 21:42
Wyklułeś się idiotą, jesteś idiotą i zdechniesz idiotą !
T.2020.09.14 22:43
Buahaha .... dobre. Skoro pisze to taki troll i dekiel jak Ty gejiku to trzeba się zastanowić może nad wizytą w poradni psychiatryznej? Btw - jak tam Twój syfilis którym tak namiętnie się chwaliłeś?
on się odnosił do Polaków2020.09.14 22:44
czyli nie do ciebie, koprofilu
Anonim2020.09.15 6:03
Prawdziwy Polak DEBIL w czerwony śmierdzących onucach za judaszowe srebrniki, Pomiot Putina.
ryszard2020.09.14 21:12
Jak ma nie równo, to czemu się nie wyniesie tam gdzie będzie miała więcej równo.
orgii2020.09.14 21:03
domagam się by środzina załadowała końcUFkę miotły w ci...pę spurkowej
l2020.09.14 20:59
spurek w malzenstwie chce rowniez sobie swojego konia walic, przy wyschnietej pochwie.
Jahu🐟2020.09.14 20:58
A ja się domagam, żeby Biedroń, Rabiej i każdy inny rower, zaczęli równo rodzić dzieci. Co na to Spurek i cała lewa banda?
Dariusz2020.09.14 20:55
Ta kobiecina powinna domagać się zwrotu mózgu.
Foster2020.09.14 20:51
Mnie by to nie przeszkadzało - jeżeli taki związek ich uszcęśliwi, to niech je zawierają.
STANISLAW - strefa wolna2020.09.14 21:11
Jakiś złośliwy, gorszy od korony wirus zjadł mi tu posta!
Michał Jan2020.09.14 20:50
Czy homoseksualistom jakieś polskie prawo zabrania zawrzeć związek małżeński, że równość małżeńska jest naruszona?
STANISŁAW - strefa wsolna od ideologii2020.09.14 21:15
Tak, małżeństwo i rodzina nie są sprawą indywidualną i prywatną. Rodzina pelni służbę społeczną, a społeczenstwo rodzinę ochrania i wspomaga. Taka jest nasza cywilizacja.