Sprzedają kobiety po 100 zł. Inne gwałcą i mordują - zdjęcie
01.09.14, 18:19Sprzedają kobiety po 100 zł. Inne gwałcą i mordują (fot. YouTube, CNN)

Sprzedają kobiety po 100 zł. Inne gwałcą i mordują

22

Organizacja pomocowa Christian Aid potępiła działania Państwa Islamskiego wobec jazydzkich kobiet. Podkreśliła, że bojownicy gwałcą je, sprzedają jako niewolnice seksualne, a także po prostu mordują.

Wiadomo, że bojownicy sprzedają porwane kobiety za kwoty od 25 do 150 dolarów. To oznacza, że niewolnice seksualną można sobie kupić w Iraku za równowartość mniej niż 100 zł. Taki los spotyka jazydki, które zostały schwytane podczas prób ucieczki z góry Sindżar, gdzie bojownicy Państwa Islamskiego otoczyli jazydzkich udchodźców.

Są teraz przetrzymywane w więzieniu Badusz. Wcześniej w tym miejscu, po zajęciu przez bojowników Mosulu, zamordowano setki szyitów.

Jak podaje „The Daily Beast”, ekstremiści sprzedają na niewolnice seksualne już 14-letnie dziewczyny. Taki los może spotkać jednak tylko te, które przejdą na islam. Te, które wolą pozostać przy swojej wierze, są gwałcone, torturowane i mordowane.

Uważa się, że taki sam los mógł przypaść w udziale także wielu chrześcijankom. Wiadomości o ich cierpieniach pochodzą od samych kobiet; niektórym z nich udało się przemycić do więzienia telefony komórkowe i niekiedy kontaktują się ze swoimi rodzinami.

Niestety, bywa też tak, że to sami bojownicy zmuszają kobiety do dzwonienia do ich rodzin, by zwiększać ich cierpienie. Jedna z kobiet opowiedziała „The Daily Beast”, że będąc w niewoli została zmuszona do odebrania telefonu od swojej córki. Kobieta musiała przez kilka godzin słuchać, jak jej dziecko było gwałcone przez kilkunastu mężczyzn.

Wiadomo też, że w więzieniach rodzą się dzieci, które są natychmiast zabierane od matek. Nie wiadomo, co robią z nimi ekstremiści

pac/christianpost

Komentarze (22):

anonim2014.09.1 19:00
Bezdyskusyjnie należy ich najechać zbrojnie. Zadajmy sobie jednak pytanie: co dalej? W ostatnim wieku krew na rękach mają i muzułmanie i chrześcijanie i żydzi i ateiści. Jak przerwać spiralę przemocy i nienawiści?
anonim2014.09.1 19:02
Cymbały ateistyczne są odpowiedzialne za rozpełznięcie się islamu gdyż laicyzacja sprzyja muzułmanom w zagnieżdżeniu się w danym kraju aby następnie pomału uzyskiwać pozycję dominującą. .
anonim2014.09.1 19:30
A gdzie te wszystkie feministki są ? Takie czułe na prześladowanie zawsze są.
anonim2014.09.1 20:06
Nowa krucjata? Chyba nie ma innego wyjścia, Tylko szybki, zmasowany atak doborowych wielonarodowych jednostek. To zło trzeba zdusić!
anonim2014.09.1 20:13
@AirWolf - jeśli już cytujesz, to nie wycinaj wersów mających istotny wpływ na całość. Ordynarna manipulacja ale czegóż się spodziewać innego...? "16. One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana."
anonim2014.09.1 20:45
AirWolf Pętaku ateistyczni w z islamistami macie wspólne cechy lubicie zabijać i to na masową skalę. Wy ateistyczne cymbały doprowadziliście świat do krwawych rozrób to za waszą sprawą muzułmanie porządnym ludziom odbierają życie.
anonim2014.09.1 20:48
AirWolf Sodomici powinni być odizolowani jeśli nie wyrażają chęci naprawy swego dotychczasowego ateistycznego plugawego postępowania które negatywnie oddziałuje na pozostałych ludzi.
anonim2014.09.1 21:20
Nie głupio ci Majestic że swoim bełkotem ośmieszasz nawet taką tragedię? Wykpić ludzkie cierpienie. dla takich jak ty istnieje specjalnie miejsce w piekle.
anonim2014.09.1 21:37
AirWolf Niestety obaj przywoływanie przez ciebie zbrodniarze byli zadeklarowanymi ateistami tego nie zakamuflujesz, musisz się pogodzić z prawdę iż przynależąc do ateistów bierzesz ciężar który cię przygniecie.
anonim2014.09.1 21:39
Tak jak napisałem ateistów cieszy dokonana zbrodnia daltego jeden z nich AirWolf wstawia uśmieszki kiedy przypomina ludzką tragedie która spoczywa na jego wątłych ramionach.
anonim2014.09.1 21:54
debilizm się szerzy
anonim2014.09.2 1:08
@AirWolf Wiem ,że rozumiesz różnicę między"ochrzczony więc nie da się cofnąć sakramentu" a "ochrzczony, to do końca życia pozostaje chrześcijaninem". Mimo to awanturujesz się choć Twoja konfabulacja jest tak żenująca.Dlaczego?
anonim2014.09.2 5:47
@Michas - ten typ tak ma. Jego przemyślenia dość często są żenująco płytkie. Wiedza religijna czerpana z internetu, bazująca na cytatach ze starego testamentu. Kuglarstwo słowne, przewrotne cytaty odpowiednio przygotowane... Ot taki jehowita.
anonim2014.09.2 5:48
@AIrWolf Masz cytat z epoki brązu. Ja mam nowszy,pochodzący z ust ludzi, którzy są powszechnie uważani za bohaterów przez cały postępowy świat. "Nie ma już Wandei obywatele republikanie. Umarła pod naszą wolną szablą wraz ze swymi kobietami i dziećmi. Właśnie pochowałem ją w błotach i lasach pod Savenai. Wedle rozkazów jakie mi przekazaliście zmiażdżyłem te dzieci pod końskimi kopytami zmasakrowałem kobiety które - przynajmniej te - nie będą już rodzić bandytów. Nie mam sobie do zarzucenia ani jednego wziętego więźnia. Zgładziłem wszystkich" No widzisz, to jakieś 3 tysiące lat różnic. Ale rozumiem, że gen Westermann zapewne był ochrzczony, więc dla ciebie mordował w imię Chrystusa? Czy uważasz np. że Kemal Pasza zwany Ataturkiem był zagorzałym islamistą i dlatego mordował Greków?
anonim2014.09.2 7:15
Listwa 10/10. Pozdrawiam.
anonim2014.09.2 10:17
"A gdzie te wszystkie feministki są ? Takie czułe na prześladowanie zawsze są."Feministki wyjdą w marszu szmat , na golasa i im pokażą. Czym zdezorientują bezwzględnych islamistów i kilkoma szybkimi ciosami obezwładnią , a że są pacyfistkami (Love Peace and LSD) to po odśpiewaniu Imagines nawrócą barbarzyńców ,na jedyną słuszną drogę jedzenia sushi, botoxu i dbania o własny brzuch.I wszyscy będą nosili brody , a na niebie zawiśnie na zawsze, tęcza.Hawk
anonim2014.09.2 19:41
@AirWolf Owszem że świat nie jest czarno-biały. Niemniej są różne odcienie tej białości-szarości. Jedni zabili kilka tysięcy, a ofiary innych idą w miliony. Co więcej jedni od dawna nie mordują, a inni robią to cały czas. Dziwne że inteligentny człowiek tego nie zauważa. Zresztą, trzeba by coś było wiedzieć o tym jak powstawało Pismo Święte, by oceniać na ile dany autor oddał to, co Bóg mu powiedział. Biblia nie jest traktatem teologicznym. W Koranie jest to jednoznaczne, tam jest jeden człowiek,który odpowiada za całość że tak powiem redakcji. W Piśmie Świętycm autorów mamy wielu. Co najważniejsze, jest Nowy Testament, który w dużej mierze znosi dawny typ myślenia. Gdybyś przytoczył podobne słowa Chrystusa zachęcające do mordowania ludzi, to można by było dyskutować.
anonim2014.09.3 12:57
@Air Wolf Zaznaczam, że nie jestem teologiem ani egzegetą,.Co do Twoich pytań. Nie, Bóg stworzył człowieka, co więcej dał mu wolną wolę. A co do owego fragmentu, to any ty ani ja nie wiemy co dokładnie Bóg powiedział Izraelitom. Zwyczaje wojenne były wtedy takie a nie inne i wystarczyło, że Izraelici mieli poczucie, że Bóg chce ich zwycięstwa, by dać taki cytat. Gdyby Bóg dał przyzwolenie na zwycięstwo powiedzmy żołnierzowi polskiego września to on wiedziałby, że jego zwycięstwo nie jest usprawiedliwieniem da rzezi cywilów. Tu ciekawe są jeszcze fragmenty np Rdz 18, 20-33. Sądzisz że Abraham był bardziej miłosierny niż Bóg? Poza tym, gdyby dosłownie czytać Biblię, to wychodzi, że Abel musiał współżyć z siostrą dla podtrzymania gatunku, Bóg stworzył świat w 168 godzin, itp, a wszystkie narody poza żydowskim są skazane na potępienie.Dlatego księgi NT nie są po prostu kolejnymi księgami Biblii ale właśnie nowym przymierzem. Dlatego tu wychodzi geniusz Kościoła katolickiego, który ostrożnie podchodzi do egzegezy Pisma (w przeciwieństwie do wszelkiej maści protestantów, którzy namnożyli mnóstwo interpretacji). Tym też rózni się Kościół katolicki od islamu, gdzie jest napisane jak należy traktować niewiernych i kropka. Tam nie ma dialogu z Bogiem.Historia rozmowy Abrahama z Bogiem tam nie mogłaby się zdarzyć.
anonim2014.09.3 22:28
To was ukochany patriarchat. Swiat w ktorym wartosc kobiety jest okreslona posiadaniem przez nia dziewictwa a honor rodziny - sposobem prowadzenia sie kobiet (w koncu Mezczyzni to zwierzeta I Zandej kontroli nad soba nie maja).
anonim2014.09.4 9:13
@Air Wolf Tym różni się chrześcijaństwo od innych pseudoreligii w tym ateizmu, że Bóg niczego nie robi na siłę. Nie ma neutralności światopoglądowej i nie będzie. Ja wierzę Bogu i wiem, że to najlepsza droga. Raju na ziemi nie było i nie będzie, jednak kiedy chrześcijanie rządzili światem czy Europą życie było tu znośniejsze niż kiedy robią to ateiści bądź przedstawiciele innych religii. Tak, wolałbym żyć w średniowiecznej Polsce niż w porewolucyjnej Francji. Wolałbym żyć w katolickim kraju niż muzułmańskim. A co do Biblii, gdzie jest powiedziane, że masz ją dosłownie pojmować? Jeżeli pojmujesz religię jako zbiór wierzeń wymyślonych przez człowieka to masz rację-tak jest w przypadku choćby religii ateistycznej (np. wiary w to, że człowiek jest tylko zwierzęciem (w związku z czym można go zabijać w łonie matki), a życie kończy się wraz ze śmiercią fizyczną ciała. Natomiast chrześcijaństwo to coś więcej niż religia. To miłość Boga do ludzi. Miłość nie polega jednak na fizycznym ocaleniu ale na zbawieniu wiecznym. I z tej miłości biorą się konkretne przykazania.
anonim2014.09.4 19:13
@AirWolf - na naszych "niedzielnych owczych pędach" czytamy również teksty z naszej ery, wiesz o tym? Nowy Testament, słyszałeś o tym na tych waszych jehowickich spędach?
anonim2014.09.8 17:25
100 zł bym dał