Sprawa Banasia. Uwagi szefa NIK wpłynęły do CBA - zdjęcie
28.10.19, 19:06zdj. screen Youtube/Program 7

Sprawa Banasia. Uwagi szefa NIK wpłynęły do CBA

12

Rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Temistokles Brodowski potwierdził, że do Biura wpłynęło pismo z uwagami prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. 

Przypomnijmy, że w październiku CBA zakończyła kontrolę oświadczeń majątkowych byłego ministra finansów, który 30 sierpnia b.r. został szefem NIK, a w związku z materiałem "Superwizjera" TVN do czasu zakończenia kontroli przebywał na bezpłatnym urlopie. 

Uwagi w piśmie Banasia odnoszą się do zastrzeżeń CBA dotyczących jego oświadczeń majątkowych. 

"Teraz szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego je przeanalizuje i odniesie się do uwag skierowanych do zastrzeżeń, jeżeli chodzi o kontrolę oświadczeń"-podkreślił Brodowski w rozmowie z PAP. 

Jako pierwsze informację o tym, że pismo Banasia trafiło do CBA podało w poniedziałek radio RMF FM. Te informacje potwierdził rzecznik CBA. Jak ujawnił, pismo od szefa NIK ma kilkanaście stron. 

Jedną z informacji przedstawionych w materiale "Superwizjera" TVN, mających obciążać Mariana Banasia, był zarzut zaniżenia przez szefa NIK w oświadczeniu majątkowym kwoty za wynajem kamienicy.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (12):

anonim2019.10.29 8:21
Chcę nadmienić, że posiadam kamienicę i jej nie wynajmuję. POwcy pewnie by mnie POwiesili.
vivi2019.10.28 23:30
Wstyd dla PiS. Jak mogli do tego dopuścić.
kira2019.10.29 10:49
Dokładnie - przedwojenny oficer strzeliłby sobie honorowo w łeb....
lady chapel2019.10.28 21:30
Marian Banaś (64 l.), naczelny łowczy mafii vatowskich nie zauważył, że jedna z nich działała mu pod nosem! Okazało się właśnie, że jego współpracownicy z czasu, gdy był wiceministrem finansów, wyłudzali pieniądze z podatku VAT. Przynajmniej tak twierdzą śledczy stawiając bardzo poważne zarzuty. Dziennik "Rzeczpospolita" donosi że jego podwładni stworzyli mafię wyłudzającą pieniądze z podatku VAT. Chodzi o Arkadiusza B. (57 l.) dyrektora Krajowej Szkoły Skarbowości i Krzysztofa B., wicedyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Według prokuratury obaj urzędnicy stworzyli mafijną grupę do wyłudzania pieniędzy ze skarbu państwa. Przez trzy lata od 2015 do 2018 roku w ten sposób szajka miała zarobić ponad 5 mln zł! Zarzuty w tej sprawie usłyszało 15 osób, a współpracownicy Banasia siedzą w areszcie. On sam w tej sprawie nie ma sobie nic do zarzucenia i jest nią zaskoczony. Tak jak zaskoczony był zastrzeżeniami agentów CBA do jego oświadczeń majątkowych. Do dzisiaj nie wyjaśnił ich opinii publicznej podobnie jak niejasnych kontaktów z gangsterami, którzy prowadzili w należącej do niego kamienicy wątpliwej reputacji "hotel na godziny".
Alojzy Cedzidło2019.10.28 23:18
Ej ,,lady milady " Nawet nie kapujesz jak dobrze pracujesz dla PIs-u . Gratuluję i dziękuję
fdf2019.10.28 20:32
Pisowski działacz zrobi prządek w NIK. Tam potrzeba takich ludzi z dobrej zmiany. A tak w ogóle to na pewno wypowie wojnę wszelkiego rodzaju mafiom, oszustom, burdelmamom, złodziejom itp.
Alojzy Cedzidło2019.10.28 23:09
Drogi ,,fdefie"/Pełna racja. .Tylko i tu powinna obowiązywać kolejność , kolejka jak w Sądach czy u doktorów . I tak , Rozliczyć kanty za lata 2007 - 2015 . Potem zabrać się za tych co to myśleli , że rok 2015 to jeszcze bezkarne ich czasy (po 2015 ). I to nie powinna być wojna ,tylko normalna sprawiedliwość . Bez ,,kontroli " Brukseli .na kapunki Pokoko .
anonim2019.10.28 20:14
Burdel to nic! ważne że w kieszeni różaniec i co niedziela na mszy jest!
Monika C.2019.10.28 22:26
Lechu Keller, Burdel , to ty masz u siebie, w swoim rozumku i jeszcze niżej, jak nurkujesz w waszym szambie gejowskim, pacanie ty jeden, z "piekła rodem", z rogami na głowie ! A nasz Różaniec i nasze Msze zostaw w spokoju ! Wara ci od Nich ! Piszesz tak, bo się ICH podświadomie boisz, nawet na samą myśl o NICH! Apage satanas ! GŁUPCZE ! NASZ KOŚCIÓŁ JEST SIŁĄ, O JAKIEJ CI SIĘ NIE ŚNIŁO! KTÓŻ, JAK NIE BÓG ! NIKT KOŚCIOŁA NIE POKONA! NIKT! BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ! KRÓLUJ NAM CHRYSTE! Daremne twoje bluzganie, szkodzisz tylko sobie !
Alojzy Cedzidło2019.10.28 22:57
Pani ,,Moniko" . Proszę darować szczerość Jest Pani marzycielką . takich wikingów kulturą nikt nie nawróci . W gronie tych wikingów rośli folksdojcze , potem ormowcy , ubeki esbeki i wszelakiej maści stalinowcy i leninowcy. . Dzięki naszym , niestety polskim(?) staraniom, Kiszczakom i ich potomkom ,mamy dziś to co dość dobrze widać na tych , forach.Krytyka ich ,,poczynań jest przez nich uważana za mowę nienawiści . Ale obrażanie Polski , nas Polakow ,oooo to już u nich Ok . Taka to u nich kultura . Za koryto.
Portofino2019.10.29 7:58
Do lewactwa to nie z "godnosciom osobistom tylko silom"
Henryk2019.10.29 18:36
Lubię wycie kodziarni