Skandal w Warszawie. Urzędnicy ,,zapomnieli'' o opłacie... - zdjęcie
22.07.19, 10:35

Skandal w Warszawie. Urzędnicy ,,zapomnieli'' o opłacie...

8

Komisja weryfikacyjna stwierdziła nieprawidłowości przy prywatyzacji kamienicy przy ul. Rakowieckiej 33 w Warszawie. Zdecydowano o oddaniu budynku miastu. Decyzji jednak nie wykonano. Powód? Warszawscy urzędnicy "zapomnieli" opłacić wniosku do księgi wieczystej (koszt: 60zł).

W efekcie, jak podaje "Fakt", budynek trafił na powrót do znanego "reprywatyzacyjnego" mecenasa Roberta Nowaczyka.

Ten przekazał kamienicę swojemu synowi. Ojciec podarował mu kamienicę kilka dni po tym, jak otrzymał ją od poprzednich właścicieli. 

A to wszystko mimo decyzji komisji weryfikacyjnej z marca tego roku o powrocie kamienicy do miasta. Urzędnicy warszawscy nie opłacili bowiem wniosku o zmianę wpisu w księdze wieczystej, wskutek czego sąd nie mógł uniemożliwić transakcji między Nowaczykiem a poprzednimi właścicielami kamienicy.

Nowaczyk uczestniczył w 46 procesach zwrotu nieruchomości; kwota zgłoszonych przez niego roszczeń sięgała miliarda złotych. Trafił do aresztu, ale wyszedł po wpłaceniu miliona złotych kaucji.

Kamienicę przy Rakowieckiej 33 Nowaczyk przejął w zamian za umorzenie długu poprzednich właścicieli.

Warszawscy urzędnicy proszeni przez "Fakt" o komentarz w tej sprawie nie udzielili żadnej odpowiedzi.

bsw/fakt.pl

Komentarze (8):

krzysztof2019.07.22 22:38
CIESZY JEDNO WARSZAWKA WYBRAŁA WŁADZE W WOLNYCH WYBORACH MAJĄ TO CO MAJĄ CZYLI WIELKIE ZŁO A WYBORCY SIEDZĄ CICHO I WCALE NIE ŻAŁUJĄ
Milka2019.07.22 15:31
Trzaskowski trzyma ze złodziejami.
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 14:34
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Agnieszka2019.07.22 12:28
To teraz NIK, prokurator i za niedopełnienie obowiązków kara więzienia dla takich urzędników w wysokości potrzebnej do tego, by taki urzędnik w tym czasie zdążył odpracować miastu koszt utraconej z jego winy kamiennicy. Tak się kończy porypanie we łbach rządzących, dla których chory legalizm prawniczy służący gangsterom i dewiantom jest ważniejszy niż ustanowienie prawa służącego uczciwości i dobru. Jak jesteście młoty to się wam należy takie plucie w twarz, dymanie i śmiech, że im nie podskoczycie, bo nawet nie wieczne czemu/komu ustanawiane i przestrzegane tylko przez was przepisy służą a czemu/komu służyć powinny. Szkoda tylko, że ten przepis nie dał prawa pozbawienia majątku rządzących w mieście i państwie. Ciekawe czy wtedy tez mówiliby, że "prawo twarde, ale prawo" i drzeli jak go przestrzegać czy po prostu ruszyliby resztami mózgu w tych pustych łbach, co zrobić, żeby nie wzmacniać gangsterów i mafii, co ich "dyma" na każdym kroku, mając ubaw po pachy, bo legalnie.
MJ2019.07.22 11:48
Ciekawe ile kosztuje w ratuszu warszawskim niepamięć?
Toni2019.07.22 11:22
Za co te nieudaczniki platformiarskie dostają pensję?
Szlomo Rozencwajgier2019.07.22 11:20
Wszystko jest na dobrej drodze, my już dogadani. Pan Kalkstein przychylny idei, pan koszer premier na jesieni zaraz po wyborach pierwsze transze niech szykuje, na zicher żeby było gotowe wszystko. Nawet pierwsza dama koszerna, przychylna sprawie. Jeszcze tak korzystnej sytuacji w Polsce nie było!
POLIN2019.07.22 11:01
Jude śmieją nam się w twarz! A PiS tylko wyciera sobie pysk patriotyzmem, katolicyzmem i polska racją stanu!