Sellin: Pomnik Smoleński powstanie! To jest decyzja Polaków - zdjęcie
03.03.16, 09:25

Sellin: Pomnik Smoleński powstanie! To jest decyzja Polaków

5

Jak stwierdził Jarosław Sellin, pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej powinien powstać i prędzej, czy później powstanie na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 

Jak mówił Jarosław Sellin w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet:

„Pomnik honorujący ofiary katastrofy smoleńskiej prędzej czy później będzie, na Krakowskim Przedmieściu – w tym miejscu, w którym Polacy się zbierali, by uczcić ofiary katastrofy”

Na stwierdzenie Olejnik, że Warszawiacy nie chcą pomnika – bo była przeprowadzona sonda, Sellin odpowiedział:

„To nie kwestia decyzji Warszawiaków, ale Polaków”

Dalej mówił:

„Powinna być decyzja władz polskich o tym, ze powinien tam powstać pomnik (…) Nie rozumiem małostkowości władz miasta pod rządami HGW, która nie chce się zgodzić na ten pomnik. Ale to prędzej czy później przełamiemy, w taki czy inny sposób. Poprzez spokojną rozmowę”

daug/300polityka.pl

Komentarze (5):

anonim2016.03.3 9:55
Przepraszam bardzo - jestem Polakiem i to nie jest moja decyzja. Z całym szacunkiem dla tych, którzy zginęli ale niczym szczególnym się nie zasłużyli dla Kraju. Nie wystarczyła Wam farsa z pogrzebem na Wawelu?
anonim2016.03.3 9:56
No to ja się nie zgadzam na zepsucie założenia architektonicznego tego miejsca. Warszawa jest wystarczająco duża, żeby znaleźć inną lokalizację. Zburzcie PKiN i tam postawcie pomnik.
anonim2016.03.3 12:07
Czekaj tatka latka.
anonim2016.03.3 22:29
Sellin rzecznik rządu Buzka teraz zwalcza III RP. Jaja jak berety
anonim2016.03.4 12:54
Chciałabym tylko wiedzieć z jakiego funduszu będzie finansowana budowa tego pomnika, bo jeżeli z tych 20 mln Rydzyka to proszę bardzo