Rzecznik rządu: Nie będzie koalicji bez solidarności  - zdjęcie
17.09.20, 20:15Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Rzecznik rządu: Nie będzie koalicji bez solidarności

14

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podjął dziś decyzję o zawieszeniu negocjacji z koalicjantami. Wpływ na to miał m.in. sprzeciw Porozumienia i Solidarnej Polski wobec tzw. „Piątki dla zwierząt”. Do sprawy odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że kontynuowanie koalicji będzie możliwe jedynie na zasadach partnerskich.

- „W związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie, jeśli nasi koalicjanci - Solidarna Polska i Porozumienie - poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich (negocjacji) wrócić” – przekazał dziś szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

O sprawę został zapytany rzecznik rządu Piotr Müller:

- „My jesteśmy otwarci, żeby cały czas kontynuować koalicję z tymi partnerami. Natomiast koalicja polega na tym, że się stosuje zasady partnerskie” – powiedział.

Müller stwierdził ponadto, że ustawa o ochronie zwierząt jest dla Prawa i Sprawiedliwości „kluczowym projektem”. Natomiast, jak podkreślił, zasadą koalicji jest solidarne głosowanie w sprawach kluczowych.

- „Jeżeli ktoś o taki projekt jest w stanie rozbić obóz Zjednoczonej Prawicy, to zastanawiam się nad intencjami” – stwierdził.

kak/PAP

Komentarze (14):

Anonim2020.09.17 23:31
Modrzejewski: Prawdziwa twarz Kaczyńskiego ujawnia się! …….. Czy Jarosław Kaczyński inspiruje się Adolfem Hitlerem? O podobieństwu narodowych socjalistów niemieckich i żoliborskich opowiada Zbigniew Modrzejewski. …….. https://www.youtube.com/watch?v=p3K4YsuO2QU
Anonim2020.09.17 23:11
Wystąpienia Pod Sejmem - Koniec Państwa Prawa ……. https://youtu.be/IwjhNZbfA8U?t=592
Anonim2020.09.17 22:27
Jakby mało było w Europie ego lewicowego gówna, to jeszcze satanizm z Afryki??? ..... >>>Salvini, Calderoli i przekleństwa Afryki<<< ……. Błędem jest przekonanie, że celem masowej imigracji jest wyłącznie wymiana etniczna. Forsowanie imigracji przygotowuje wymianę religii – tę, w której Ofiara Chrystusa zostanie zastąpiona ofiarą z ludzi. Modlitwy zostaną zastąpione przekleństwami. Zamiast różańców pojawią się eliksiry magiczne. Koniec z Mszami Świętymi – zaczną się ofiary z dzieci. Koniec z Eucharystią – zacznie się kanibalizm. Koniec z miłością Boga, pojawi się odurzenie masakrą – z dołączonym do niej targiem szczątków ludzkich. …. http://ram.neon24.pl/post/157660,salvini-calderoli-i-przeklenstwa-afryki
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.09.17 21:32
𝐀𝐧𝐨𝐧𝐢𝐦 - wszechobecna "korporacja" z większymi "zasobami ludzkimi" niż sam kołchoz "kretynizacja", z ilorazem IQ wszystkich do kupy wziętych, nie większym niż mój rozmiar sneakersów.
Anonim2020.09.17 21:47
Aguś dziecino to ty jesteś szczuplutka
Anonim2020.09.17 21:28
Może prezesowi w ramach kompromisu zamiast amerykańskiej norki zaproponować rosyjskiego sobola do hodowli i niech się swołocz męczy.
antyfaszysta2020.09.17 21:17
Tak jak proroczo pisalem 2020.09.10 20:02 PSL to jedyna partia gdzie można mieć swój światopogląd, np za aborcją lub przeciw. PO PIS SLD i Konfederacja to są partie faszystowskie. Tam nikt nie ma prawa mówić co uważa. U Hołownii będzie taka sama wolność że jak ktoś powie o chorobach psychicznych LGBT to wyleci z hukiem.... Nie znajdzie się ani jednej osoby w rzekomo oświeconym SLD która skrytykuje homoterror (Jaruzelską wywalili za sam sceptycyzm) ani jednej w ponoć wolnościowej Konfederacji za aborcją jak u libertarian w USA, ani jednej w niby wolnorynkowej PO która nie chce refundacji in vitro i ani jednej w PiS co będzie chętna poprzeć związki partnerski chociaż dla hetero lub dudowy status osoby najbliższej
antyfaszysta2020.09.17 21:21
a teraz w PiS nikt nie ma prawa bronić polskiego chłopa przed promotorami rozkładającego się 500 lat, powodującego liczne alergie i choroby, plastikowego gówna
Marco Breslaviano2020.09.17 20:40
Stary komuch z Żoliborza oczywiście straszy koalicjantów utratą stanowisk, bo wie i oni też to wiedzą, że bez pisowskich list wyborczych nie mają żadnego ciężaru gatunkowego. Ale jeśli koalicja rzeczywiście miałaby się rozpaść, co jest bardzo mało prawdopodobne, to przecież Gowin i Ziobro nie będą się temu biernie przyglądać, tylko będą walić w pisowców aż miło. Myślę, że po 5 latach na stanowisku Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Ziobro ma taką szafę z hakami, że strach się bać. Zatem jeśli pisowcy wystartują bez koalicjantów, to o stabilnej większości mogą zapomnieć. No i Konfederacja na pewno będzie miała już poważny klub parlamentarny. I skończy się monopol na prawicowość. Swoją drogą, o co chodzi z tym życiem poczętym norek i jenotów, że stary komuch wydaje się być tak na jej punkcie zafiksowany? Szkoda, że nie broni życia dzieci nienarodzonych z równą zawziętością. Ale czego można się spodziewać po starym komuchu z Żoliborza.
Breslaviano - parch wrocławski zza Buga!2020.09.17 21:15
Gratuluje znajomości polskowo jazyka Igor.
Anonim2020.09.17 20:31
Rolnicy na ulicach Warszawy wzywali do rozmów prezesa PiS ....... https://www.youtube.com/watch?v=428c3FzNRHA
Anonim2020.09.17 20:30
chory człowiek? to nie jest możliwe, aby chodziło tylko o hodowlę zwierząt?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.17 20:26
Niemożliwe! zbliża się koniec KORYTA+ , niszczenia polski i okradania polaków!
Anonim2020.09.17 20:24
NeoBOLSZEWICKA taktyka Kaczyńskiego. PiS niszczy polskich hodowców ..... https://www.youtube.com/watch?v=MprdGKt4S7M