Rzecznik diecezji zabrał głos ws. akcji palenia książek - zdjęcie
01.04.19, 13:40Zdj. Facebook/SMS z Nieba (edytowane)

Rzecznik diecezji zabrał głos ws. akcji palenia książek

33

"Nie podoba mi się taka forma działalności kapłana i uważam, że jest po prostu nieodpowiednia"-tak ks. Wojciech Parafianowicz, rzecznik diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, akcję palenia szkodliwych dla dzieci książek. Ksiądz Parafianowicz zwraca jednocześnie uwagę na realną obecność i tak samo realną szkodliwość okultyzmu w literaturze i kulturze. Zdaniem rzecznika diecezji, taki właśnie cel mógł przyświecać ks. Rafałowi Jarosiewiczowi. 

”Jesteśmy posłuszni Słowu” – napisano przy zdjęciach z akcji palenia książek. Do ogniska ksiądz i ministranci wrzucili m.in. swego czasu bestsellerową sagę o młodym czarodzieju Harrym Potterze, serię "Zmierzch" o miłości nastolatki i "dobrego" wampira, ale też np. "dzieła" Osho czy m.in. afrykańska maska. 

W rozmowie z wPolityce.pl rzecznik diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej stwierdził, że "sama forma palenia książek" nie spodobała mu się. W ocenie ks. Parafianowicza, jest ona "dyskusyjna i nieodpowiednia". 

"Nie zrobiłbym czegoś takiego i odradzałabym takich działań. Nie podoba mi się taka forma działalności kapłana i uważam, że jest po prostu nieodpowiednia"-ocenił duchowny. Jednak w ocenie rzecznika, na obronę akcji ks. Rafała Jarosiewicza można powiedzieć, iż okultyzm czy treści okultystyczne w literaturze, sztuce czy kulturze są realnym problemem. Okultyzm może zaszkodzić człowiekowi i zapewne na to chciał zwrócić uwagę ks. Jarosiewicz. 

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (33):

Dumi2019.04.3 15:08
Powiedział rzecznik. A co na to Biskup, Kuria???
Felek2019.04.1 21:36
Moje chrzesnice wychowaly sie na Harrym Poterze ktorego czytaly jako male dziewczynki. Poza pobudzeniem wyobazni i frajdy z czytania nie wydarzylo sie nic, Wrecz przeciwnie wyrosly na zdrowe, pogode i dobremlode kobiety. Mam natomiats duze watpliwosci co do Biblii czy Koranu bo te ksiazki zwichrowaly nie jeden umysl i odebarly zycie (posrednio przez ich fanatycznych wyznawcow) wielu niewinnym duszom.
andrzejhahn32019.04.1 20:56
wiadomo .zbrodniczy kosciol katolicki to jeno ciemnota i zacofanie
Racjonalista2019.04.1 19:38
Super, jak się pali dorobek kulturowy to zyskuje to aprobatę. Ale jakby spalić biblię to jaki by był krzyk i obrazy uczuć religijnych...
LCFR2019.04.1 18:27
Dziękuję za wykasowanie mojego komentarza - cóż, to znana metoda!
Naczelny2019.04.1 19:44
Dziwne, frondelek to przecież tuba pisiaków, a pisiaki sa za wolnością w internecie... jak to tak..
aaa_kotki_dwa2019.04.1 17:55
Palcie więcej książek katolicy. WIĘCEJ.
Racjonalista2019.04.1 19:30
Z biblią na czele :D
circ2019.04.1 17:29
To nie są książki ale szkodliwa makulatura. Książka spełnia podstawowe wymagania cywilizacyjne.
Racjonalista2019.04.1 19:29
To biblia odpada od razu na wstępie jako książka. To jest dopiero chora i brutalna makulatura.
andrzejhahn32019.04.1 20:57
nie ma wiekszej i bez wartosciowej makulatury od katolickich pism
Zib2019.04.1 17:24
Cóż jest warta sól która wywietrzała? Kapłan który zapiera się (pośrednio) nauczania Chrystusa nie zasługuje na uwagę, nawet jeśli jest rzecznikiem kurii! Dwom panom służyć nie można...czy może mnie w takim razie dziwić ślepota na heretyckie działania biskupa Rzymu Bergoglio?
Foster2019.04.1 15:57
Hipokryta !!! - krytykuje.....ale ......... Czemu w Was tyle zła ?
Tomasz2019.04.1 15:14
Jezus mówi: " obyś był zimny albo gorący, bo letnim wymiotuje" i dalej " kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie" We współczesnym świecie, wszystko stało się względne i każdy przypisuje sobie monopol na interpretacje wydarzeń. Niebo osiągną Ci którzy radykalnie i bezkompromisowo walczą u boku Jezusa z Szatanem. Brawoo za taką akcję...
man woman albo gender2019.04.1 17:08
Tobie tak powiedział?
Foster2019.04.1 17:14
On to codziennie słyszy.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.1 15:08
W innym wątku miałem napisać, że to bardzo głupia akcja. Głupia, bo w obiegu publicznym będzie miała rozmaite skojarzenia, wrogie księdzu, ministrantom i książkom lub Kościołowi! A nadto konflikt w ochroną środowiska. To wszystko NIEPOTRZEBNE! Gdy mu książki w bibliotece domowej zawadzały i były niedobre, to był sposób: zniszczyć je (w tajemnicy, po cichu!!!) i papier oddać na makulaturę.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.1 14:49
Najlepsze jest to, że to "wydarzenie" pokarzą telewizje na całym świecie, napiszą o tym setki portali. Polska Fundacja Narodowa nigdy nie odniosła takiego sukcesu w kreowaniu wizerunku Polski. Liczba kontrolna: 547 Czuwaj!
Alicja2019.04.1 15:11
jeśli już to - pokażą - Najlepsze to jest to, że Polska jest już od dawna szkalowana i zniesławiana na całym świecie; "teatralne urodziny Adolfa w TVN, że o innych nie wspomnę" A najgorsze jest to, że rząd tzw. dobrej zmiany finansuje naszymi podatkami zniesławianie Narodu Polskiego dotacje do muzeum POLIN, dla Barbar Engelman, która była uprzejma odczłowieczyć Polaków zrównując nas ze zwierzętami itd itp
Agnieszka2019.04.1 14:45
To zamiast wykazywać się poprawnością polityczną ksiądz rzecznik powinien zapoznać się z duszpasterską praktyką pomocy osobom zniewolonym, które weszły w okultyzm i używały m.in. kart tarota czy rożnych przedmiotów do praktykowania magii, znaków satanistycznych i właśnie literatury okultystycznej, itp. Jak ktoś chce uwolnić się od alkoholizmu, to też nie trzyma w barku czy po katach alkoholu. To samo z narkotykami, pornografią i wszelkimi innymi uzależnieniami - w tym okultyzmem. Tyle, że bodaj ksiądz Amorth ostrzegał, że wyrzekaniu się takich rzeczy i ich niszczeniu powinna towarzyszyć przede wszystkim modlitwa i pokora, bo to Bóg odcina od złego a nie tylko fizyczne zniszczenie tego, co ze złym wiązało (choć i to wskazane). To jak ważna modlitwa podkreślał ksiądz, który niszczył takie rzeczy bez modlitwy i doznał wtedy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Raczej bym sprawdziła, dlaczego, w jakiej formie towarzyszyli temu mal chłopcy i po co to zostało utrwalone i opublikowane.
Naczelny2019.04.1 15:06
A Ty zapoznaj się z lokajnym psychiatrą.
Agnieszka2019.04.1 18:43
Bo wierzę w Boga i obecność diabła w świecie jest dla mnie czymś oczywistym? Poczytaj Ewangelię a potem wymyślaj bzdury, że można być chrześcijaninem i negować jednocześnie to, co tam opisane. Chyba że z powodów przekonań religijnych chcesz ludzi zamykać w więzieniach czy psychiatrykach, ale to już było w każdym totalitaryzmie, więc oryginalny nie jesteś...
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.1 14:34
Zaraz druga strona urządzi palenie książek religijnych, potem pierwsza strona wleje za to drugiej, potem zorganizują się bojówki, potem będą potyczki, potem wojenka, czystki, egzekucje, masowe groby, ekshumacje, pomniki ... A na koniec komisja Macierewicza to wszystko wyjaśni i obciąży odpowiedzialnością Putina i Tuska. Nudaaa, ziew .... Liczba kontrolna: 2 Czuwaj!
Alicja2019.04.1 14:59
Ta tzw. druga strona to jest marksizm w pełnym natarciu, rozejrzyj się wokół, zobacz co się dzieje, poczytaj historię, nie propagandę tylko historię, uchwalili już cenzurę w internecie i to cię nie martwi? Zamordowali historyka Dariusza Ratajczaka, a wcześniej Go szykanowali i prześladowali. Bojówki lewackie-faszystowskie (Antifa) z Niemiec przyjeżdżają do Polski by pacyfikować rodziny świętujące polskie święta i rocznice itd, itp. Zbrodnicza jest zawsze lewica nigdy prawica.
Alicja2019.04.1 14:25
No tak, lewactwo podniosło jazgot pod Niebiosa, to od razu hierarcha podkulił ogon pod siebie i potępił by lewactwu zrobić dobrze. Tak samo hierarchowie zachowali się wobec księdza Jacka Międlara. Mamy skutki długiego marszu przez instytucje (również KK) wszelkiej maści lewactwa. A później się dziwią, że pierwszy lepszy wróg KK pluje w twarz wypocinami typu film "Kler", że o innych ohydach nie wspomnę.
Felek2019.04.1 15:48
Miejsce Miedlara jest w pace lub psychiatryku. Ten facet pluje jadem i podjudza do nienawisci a nawet zbrodni przeciwko ludziom innych narodowosci. Juz taki krzykacz kiedys doszedl do wladzy w 39' i skutki tego byly oplakane.
Beno2019.04.1 15:55
Felek, ty to chyba Dzierżyński.
Alicja2019.04.1 16:02
Bredzisz Felku, ale wy lewaki tak już macie, zero argumentów, tylko jad i nienawiść z waszych ust wypływa szerokim strumieniem. Wujek Stalin byłby z ciebie dumny, chociaż pewnie nie, słabo ci ta propaganda wychodzi. A ten wasz idol Adolf o czym chcecie zapomnieć to przecież socjalista czyli lewak, czyli zbrodniarz i teraz właśnie chcecie powtórzyć to co się jemu nie udało.
Agnieszka2019.04.2 4:40
Wystarczyło mi zobaczyć 11 listopada 2017 roku we Wrocławiu jak Międlar wykrzykuje do swoich tępych karków, żeby nie odpuszczali lewaczkom, a oni kopali kobiety, chyba dziennikarki GW. Ale jeśli taki człowiek jest dla pani jakimś autorytetem, to wszystko tłumaczy.
Felek2019.04.1 16:14
Zabawne jak prawicowcy probuja zrzucic Lewicowe pogladay na Adalofa Hitlera. To ze reformy ekonmiczne byly w pewnym sensie rozbudowaniem reform socjalnych to Hitler byl wzorem dla wszytskich narodowych ugrupowan. Symbolika, salutowanie, nieanwisc do innych narodow i chec wybicia wszystkiego co nie pasuje do sztywnego i chorego kanonu narodowca. Faszysci lubia zwalac winne na innch i przeinaczac historie. Pluje w twarz innym ale to przeciez nie ja jestem chory na nienawisc tylko inni. P.S mam gdzies lewice ale prawica mi smierdzi obecnie wieksza hipokryzja . probuje przeinaczac historie.
Alicja2019.04.1 16:37
No i widzisz Felku jak z ciebie wypływa nienawiść do prawicy. Mam dzisiaj dobry dzień i ci wyjaśnię; 1. Prawica - to ludzie, którzy dążą do prawdy i kierują się w swoim życiu dekalogiem. 2. Lewica - to ludzie, którzy pod pozorem troski o drugiego człowieka duraczą go by go wykorzystać. Polski nacjonalizm zakorzeniony w katolicyzmie nigdy nie karmił się krzywdą drugiego człowieka w przeciwieństwie do niemieckiego narodowosocjalistycznego i innych nacjonalizmów. Adolf, który sam się nazwał narodowym-socjalistą - jest socjalistą i jest lewakiem, tylko ze względów propagandowych lewactwo się od niego odcina, ale już od wujaszka Stalina nie.
martacz2019.04.1 23:20
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Leon2019.04.8 10:19
Eks ksiądz Miedlar to pospolita szuja.Palenie książek to barbarzyństwo.Film Kler ukazuje tylko fragment zepsucia w kk.A ty babo umyj glowe, wez prysznic i wyjdz poza ciasny krag moherowego wianka.Nawet słabo wyksztalceni moga przeciez myslec bez smyczy