Ruszył post w intencji... Ruchu Narodowego. "Razem w modlitwie i czynie - do zwycięstwa!" - zdjęcie
25.06.13, 14:35Logo Ruchu Narodowego

Ruszył post w intencji... Ruchu Narodowego. "Razem w modlitwie i czynie - do zwycięstwa!"

21

Na Facebooku powstał profil, zachęcający sympatyków Ruchu Narodowego do poszczenia w intencji organizacji. Jego twórcą jest wprawdzie anonimowy użytkownik portalu, ale za inicjatywę podziękował i zachęcił do niej Robert Winnicki. "Walka toczy się na wszystkich frontach, również tym duchowym" - podreślił honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej. 

"Motywowany głębokim przeświadczeniem o tym, że Bóg sprzyja sprawie powstawania Ruchu Narodowego w Polsce, który to RN ma walczyć z bezeceństwem, komunizmem i zakłamaniem, oraz z rosnącym opluwaniem Kościoła w polityce, postanowiłem założyć akcję, w której katolicy i chrześcijanie innych wyznań, będą mogli podjąć się specjalnej formy ascetycznych praktyk duchowych" - wyjaśnia inicjator postu w intencji Ruchu Narodowego. 

Zapewnia, że praktyki, do których wzywa będą wymagały "głębokiego przeżycia Pisma Świętego, pism narodowych, treści ważnych i pięknych, aby przez głębokość słów natchnionych i pięknych, nie tylko serca konkretnych poszczących były lepiej uformowane, ale i by łaski dla naszego narodu od Boga zaskarbić". 

Jaki cel ma post? Zdaniem pomysłodawcy, ma sprawić, by "Ruch narodowy szedł drogą Bożych praw, nie zapominając o swoich narodowo katolickich korzeniach i katolickiej tożsamości Polski". Ci, którzą włączą się w inicjatywę mają rozwijać w sobie miłości do bliźniego oraz mężną walki z diabłem i jego pokusami. 

Uczestnicy postu swoją modlitwą mają objąć nie tylko Ruch Narodowy, ale szeroko pojęty obóz patriotyczny, a także wrogów. Zobowiązują się oni do odmówienia jednej dziesiątki różańca dziennie oraz odmówienia sobie tego, co jest dla nich ważne (tu inicjator akcji wymienia np. gry komputerowe, nałóg, alkohol, huczne zabawy). Post może trwać od tygodnia do miesiąca. W tym czasie poszczący rezygnują z jedzenia do sytości a w piątki podejmują post całkowity (także od alkoholu i papierosów). 

"Tak, jak intencje nasze są czyste, tak też i ciało z duszą czyste być mają. Dlatego osoby podejmujące post, zobowiązują się do wyspowiadania na czas trwania postu, oraz komunii co niedziela w intencji nawrócenia wszystkich wrogów Boga, Kościoła, Polski i własnych. I podejmują w czasie tej mszy modlitwę, z prośbą o łaskę przebaczenia im" - czytamy na stronie zachęcającej do poszczenia w intencji Ruchu Narodowego. 

eMBe

Link do strony, zachęcającej do postu TUTAJ

Komentarze (21):

anonim2013.06.25 16:28
Powinni się jednak najpierw wyzbyć agresji i nienawiści. Postulaty być może słuszne , ale sposób ich propagowania niedopuszczalny. Nie można zachowywać się w sposób tak agresywny , krzywdzić drugiego człowieka. Powinni zaprzestać agresji ! Ja rozumiem motywację tych osób , rozumiem ich ból , ich trudną młodość. Nienawiść i agresja nie są jednak rozwiązaniem. Ktoś kto powołuje się na wartości chrześcijańskie nie krzywdzi , nie obraża. Protestować warto , ale przy zachowaniu ogromnej pokory , w pokorze bowiem tkwi potężna siła. W przeciwnym razie przypomina to raczej sytuację rodem z Włoch , gdzie to włoska mafia odwiedza kościoły , " gorliwie " uczestniczy w nabożeństwach. Strzeżmy się wszelkich skrajności ! Pozdrawiam :)
anonim2013.06.25 16:42
Piador O jaliej agresji piszesz? Może tej z marszów 11 listopada prezentowanej przez policjantów po cywilnemu. A może tej prezentowanej regularnie przez "polskie" media typu TV, TVN czy GW?
anonim2013.06.25 16:47
Już teraz zaczynam rozumieć dlaczego reżim prawicowy, faszyzm i KK były tak blisko siebie. Nie przekonacie mnie, że to zakłamanie historyczne, a Hiszpania, Słowacja, czy reżimy Ameryki Łacińskiej to wyjątki. To milczenie KK w sprawie coraz bardziej agresywnych nacjonalistów w Polsce więcej mówi niż lekcje historii.
anonim2013.06.25 16:50
coraz bardziej mi się podoba Ruch Narodowy jeśli to wszystko szczere, jeśli rzeczwiście oprą się na Bogu przez post i modlitwę- to to może być nasza szansa na cud OGROMNY PLUS jak narazie
anonim2013.06.25 16:51
@epikur5: coraz bardziej agresywnych? Gdzie ta agresja? Ja widzę raczej obronę przed coraz bardziej panoszącym się lewactwem. Na UW agresją wykazał się Dutkiewicz, który wezwał antyterrorystów z długą bronią i miotaczami gazu przeciwko krzyczącym ludziom. Krzyczącym, a nie bijącym. I pytanie: czy policjanci byli gotowi użyć tej broni i gazu w zamkniętym pomieszczeniu?
anonim2013.06.25 17:00
@ Apso44 Przyjacielu ! Agresję po stronie środowisk lewicowych też dostrzegam. Jednak nie mogę zaakceptować obrażania kogokolwiek , nawet ideologa zbrodniczego systemu , systemu - utopii , komunizmu. Rozumiem i solidaryzuję się z tymi ludźmi na płaszczyźnie prezentowanych postulatów. Nie podoba mi się natomiast forma. Potrzeba nam pokory , nie rozpaczliwego buntu. Potrzeba dyskusji i prób stanowczej obrony , ale argumentem , nie wyzwiskiem. Tym pokazuje się jedynie własną słabość. Choć przyznaję , że okrzyki ,, raz sierpem , raz młotem... " były na miejscu. Biorąc pod uwagę pogardliwe spojrzenie pana " profesora ". Pozdrawiam :)
anonim2013.06.25 17:03
Jan28: dlaczego zatem policja nie zwinęła Baumana, jawnego zwolennika Stalina? Relację widziałem, swoje zdanie podtrzymuję.
anonim2013.06.25 17:16
Znowu lewactwo zawyło z oburzenia na prawdziwych patriotów, sprzeciwiających się totalitaryzmowi i zakłamaniu. Skoro już na kilku obrońców prawdy, godności i uczciwości wysyła się uzbrojonych po zęby antyterrorystów, to znak, że funkcjonujemy w totalniackiej rzeczywistości, kreowanej przez pogrobowców, entuzjastów i czynowników postkomunistycznej ideologii, wspomaganych przez pożytecznych idiotów.
anonim2013.06.25 17:19
@Jan28- Bauman współpracował z NKWD. To chyba wystarczy.
anonim2013.06.25 17:22
Bawcie się tak dalej panie Degrejt. Historia niczego was nie nauczyła.
anonim2013.06.25 17:24
cox: nie współpracował. On SŁUŻYŁ w NKWD i w KBW. Współpracował z Informacją Wojskową. Ciekawe, że lewactwo się tak nie rzuca kiedy sądzą dziewięćdziesięcioletnich esesmanów...
anonim2013.06.25 17:25
@epicur5: owszem, nauczyła. Choćby tego, że miejsce zbrodniarzy jest w mamrze a nie na uniwersytetach.
anonim2013.06.25 17:38
@AleksanderDegrejt: UW to Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, o którym zapewne Pan pisał to UWr.
anonim2013.06.25 17:39
Jan28: czytał pan tę książkę, że wie, że wychwalał Hitlera? Czy zasugerował się tylko tytułem, albo przeczytał w Wyborczej? Ja nie czytałem, dlatego się nie wypowiadam. Przeczytam i wtedy będę mógł zabrać głos. Co do Baumana to jego poglądy znam, jego przeszłość też. To wystarczy. Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego sama przynależność do SS jest (była) przestępstwem, a do organizacji równie zbrodniczych (o ile nie bardziej) jakimi były KBW i NKWD już nie? Skąd ten relatywizm? Dlaczego lewica głośno krzyczy o faszyzmie, a słowem się nie zająknie o komunizmie, który głowy nawet podnosić nie musi, bo nigdy jej nie pochylił? Dlaczego Niemcy stawiają przed sądem obłożnie chorych i dogorywających SS-manów, a Polacy NKWDzistów fetują na uniwersytetach? Zbrodnia zbrodni nie równa? Zabawne...
anonim2013.06.25 18:13
AleksanderDegrejt- przepraszam, pomyliłem się. Jan28- W NKWD i KBW nie było niewiniątek.
anonim2013.06.25 19:24
Cholerni nienawistnicy jeszcze sobie Bogiem gęby wycierają!
anonim2013.06.25 19:29
A komentarze w stylu "wcale nie byli agresywni" sa żenujące.... panie AD. Polecam sjp i zapoznanie sie z terminem "agresja": 1. napastliwe zachowanie, szukanie możliwości wyładowania się, okazania swej złości. Może następnym razem spełnią oczekiwania wielu i dadzą komuś w gębę. Wtedy tez się znajdzie na pewno grono frondowych redaktorów do obrony słuszności postępowania naszych chłopców!
anonim2013.06.25 21:00
Lewakom takim jak mariamagdalena i Franca proponuję zajrzeć do słownika i sprawdzić definicję słowa faszyzm. P.S. Lewactwo = nazizm.
anonim2013.06.26 0:32
Pan profesor nie powinien być traktowany jak autorytet dla młodzieży skoro służył w strukturach podległych Sowietom bo to byli bandyci tacy sami jak Gestapo i każdy kto służył z własnej woli jednym bądź drugim zasługuje na co najmniej pogardę. Inną sprawą jest bagatelizowanie przez środowiska prawicowe krzyży celtyckich, skinheadów, symboli C18 (np. na 11.11.) we własnych szeregach i promowanie ich. Panuje powszechna dezaprobata formy protestu, protestujący są jednak ludźmi w prosty sposób postrzegającymi świat i trudno mieć do nich pretensje o mało wyszukane formy natomiast intencje należy tutaj uznać za słuszne. Prawdziwym problemem jest to że NOP prawie zakatował czas pewien temu chłopaka we Wrocławiu (Słynny wpis na face booku pana Gmurczyka szefa NOP "nie ustawajcie"). Rośnie na waszych oczach przyszłe NKWD nowego ustroju za który posty chcecie odprawiać. Skoro NOP czy ONR podejmuje inicjatywę a reszta klaszcze nie bacząc na całą ich otoczkę, kto w przyszłości grał będzie pierwsze skrzypce? Intuicja podpowiada mi że nie będą to ludzie o wartościach chrześcijańskich.
anonim2013.06.26 7:26
Marek22 - no jak to na czym? Polska będzie Narodowa, a homoseksualiści i traswestyci wyparują.
anonim2013.06.26 9:33
Dobry pomysł.