Rodzice zamordowanej 13. latki: Traktowaliśmy Kacpra jak syna - zdjęcie
14.01.21, 15:50Fot. via: Pixabay

Rodzice zamordowanej 13. latki: Traktowaliśmy Kacpra jak syna

6

Polską wstrząsnęła tragedia ze Śląska. Wczoraj policjanci odnaleźli w Piekarach Śląskich ciało zaginionej 13. latki z Bytomia. Dziennikarze RMF FM nieoficjalnie informowali, że dziewczyna została brutalnie zamordowana. Do zbrodni miał przyznać się 15. letni znajomy 13. latki, z którym miała być w ciąży. „Traktowaliśmy go jak syna” – mówią mediom rodzice Patrycji.

13. letnia Patrycja zginęła wskutek ran zadanych jej nożem. Policja odnalazła ciało dziewczyny w Piekarach Śląskich, kilkanaście godzin od momentu zgłoszenia zaginięcia. Miała być w ciąży z 15. letnim Kacprem. Zweryfikuje to sekcja zwłok. To właśnie Kacper przyznał się do morderstwa.

- „On na pewno to podejrzewał. Wiedział, że Patrycja idzie do ginekologa” – stwierdził dziś w rozmowie z dziennikarzami ojciec dziewczyny. W ocenie rodziców to ciąża popchnęła chłopaka do zbrodni.

- „Bywał u nas nieraz, wszędzie z nami jeździł, był z nami na wakacjach, w Energylandii, na kajakach, na rybach. Traktowaliśmy go po prostu jak syna, to był normalny chłopak” – dodaje ojciec, który domaga się surowej kary.

Prokuratorskie śledztwo dotyczy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura potwierdziła, że zatrzymany został znajomy zamordowanej, który sam brał udział w jej poszukiwaniu. Policjanci wywnioskowali z jego zachowania, że może mieć związek z zaginięciem. To on ostatecznie wskazał miejsce, w którym pozostawił zwłoki, przyznając się do morderstwa. O jego przyszłości zadecyduje teraz sąd rodzinny, który może orzec środki wychowawcze, w tym umieszczenie w zakładzie poprawczym.

kak/PAP, tvp.info.pl

Komentarze (6):

szczery do bolu2021.01.15 8:50
Rodzicom wspolczuje, ale wprowadzili w zycie zasade Robta co chceta -13 latkowie nie sa dojrzali na seks, o tym oni powinni wiedziec, nie wiedzieli bo prawdopodobnie sluchaja pseudo psychologow , ludzi takich jak Owsiak, langusta Szustak, czy zdemoralizowanych celebrytow w TV, dlatego nie reagowali kiedy widzieli zazylosc chlopaka i ich corki - tylko jeszcze bardziej ich do siebie zblizali, jakby nie wiedzieli jakie moga byc tego skutki. Rodzice przestali kontrolowac, wychowywac dzieci., na wszystko im pozwalaja. Neomarksizm demoralizacji, oglupiania ludzi triumfuje, szatan sie smieje ludziom prosto w oczy. Kilka lat temu zginely dzieci w glupich pokojach gadek. nazywabych Escape rooms , zeby wygladalo bardziej atrakcyjnie i zeby oglupiac w nich mlodych'. Nikt z tymi patologiami nic nie robi.
szczery do bolu2021.01.15 8:52
errata .. powinno byc.. w pokojach zagadek , przepraszam za zagubienie kilku literek.
FrodoUK2021.01.15 2:29
Będzie staroświecko... Dawniej księża uczyli, że grzechem jest nie tylko to co wszyscy Katolicy do dziś rozumiemy pod pojęciem grzechu, ale również świadome i dobrowolne postawienie się w bliskiej okazji grzechu gdy nie zachodzi ku temu poważna przyczyna. Dla ludzi mających problem z alkoholem będzie to np. umyślne pójście do baru, lub w jakiekolwiek inne miejsce gdzie sprzedawany jest alkohol - przez swój własny wybór zostaną wystawieni na pokusę której nie będą w stanie sprostać. Samotne spotykania młodego mężczyzny z młoda kobietą są zawsze okazją bliską grzechu, są jednak dozwolone gdy młodzi chcą się poznać przed planowanym ślubem. Obydwoje muszą być we właściwym wieku, a facet powinien być w stanie zapewnić dach nad głową i jedzenie na stole. Gówniażeria w wieku 13 i 15 lat tych kryteriów nie spełnia więc w żadnym przypadku nie powinna się sama spotykać. Jeśli ta biedna dziewczynka i chłopiec byli katolikami, to pozdrawiam księdza (księży) którzy na pewno im to wyłożyli na lekcjach religii. Pozdrawiam również tych księży którzy wyłożyli to rodzicom tych biednych dzieci. Jeśli to wszystko zrobili, to na pewno na ich sądzie szczegółowym Nasz Pan im tego nie wytknie jako wielkiego zaniedbania.
rebeliant2021.01.14 21:07
Tylko co najmniej dożywotnia izolacja - koleś jest niebezpieczny i raczej tendencja będzie przybierać na sile.
abcd2021.01.14 18:04
"Państwo, żeby wymuszać respekt na pewnych grupach społecznych, na tych grupach, których myślenie jest poniżej progu racjonalności, powinno posiadać instrumenty, które mają znaczenie symboliczne. Może z tych instrumentów korzystać bardzo rzadko, ale powinno je posiadać. Jednym z takich instrumentów jest właśnie kara śmierci. Państwo, które nie może dysponować karą śmierci pozbawia się samo majestatu." prof. Andrzej Zybertowicz
Oj2021.01.14 17:45
Wspolczuje naprawde ale tez nie rozumie jak rodzice 13 latki pozwolili dzieciom bawic sie w mame i tate ?