Rezygnacja papieża Franciszka? To fake news! - zdjęcie
25.12.20, 08:10Fot. Benhur Arcyan via Wikipedia, CC 0

Rezygnacja papieża Franciszka? To fake news!

10

Na stronie internetowej dziennika Agenzia Stampa Italia na dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia pojawiła się informacja, wedle której papież Franciszek miałby zrezygnować i zakończyć swój pontyfikat. Jak się okazuje, to zwyczajny fake news.

Papież Franciszek może zrezygnować po Świętach Bożego Narodzenia i jeszcze przed końcem roku. Tak twierdzi Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz mający kontakty w Watykanie”

- taka informacja pojawiła się na stronie dziennika.

Teraz dziennikarz opublikował wpis, w którym zapewnia, że niczego podobnego nigdy nie powiedział. Dodał:

W ostatnich tygodniach powtarzałem w kółko coś przeciwnego”.

Wskazał na aktywność papieża Franciszka.

dam/TVP.Info

Komentarze (10):

Stefan2020.12.26 4:13
Dobrze by zrobil jesli niechce isc do piekla za sluzenie Bestii, jeszcze ma czas na opamietanie sie. Za te diabelska szopke na placu Sw. Piotra z tego roku bedzie pokutowal ciezko. Jeszcze ma czas.
Jerzy2020.12.25 20:21
Niedlugo abdykuje. Takie "fake newsy" nie rodza sie przypadkowo. Celowo sa wrzucane do przestrzeni medialnej. Papiez w koncu ma juz 84 lata.
polacke2020.12.25 16:27
A taka druga radosna nowina i co rozczarowanie.
trust2020.12.25 15:36
Szkoda, że to fejk. Wielka szkoda :(
Ponowne przyjście Pana - przerażenie pogan2020.12.25 14:05
Boże Narodzenie – to oczekiwanie na ponowne przyjście Jezusa. Już nie, jako wcielenie miłości – w człowieku, lecz w triumfie i w chwale, pokonując ostatecznie ostatniego z wrogów, jakim jest śmierć. Mamy zwyczaj przeżywania Świąt Bożego Narodzenia na sposób sentymentalny. Szopka, choinka, prezenty, palący się kominek, prószący śnieg za oknem, roznoszący się zapach wykwintnych potraw, dopiero potem Kolendy, Kościół, Słowo Boże „Przygotuj się na udane Święta! Aby poczuć je w pełni, przygotowaliśmy dla Pani kredyt na udane Święta. Dzięki temu nadchodzący czas będzie naprawdę wyjątkowy” – napisał do mojej żony jeden z banków, proponując jej zaciągnięcie pożyczki na kwotę ok. 40 tys. złotych. Rzeczywiście, zapamiętalibyśmy ten czas na długo. Zapewne na czas spłaty kredytu. W codziennej pogoni, ulegając agresywności współczesnego świata, zaczynamy ulegać pogańskim zwyczajom. Koncentrujemy się niemal wyłącznie na tym, aby postawić jak najwcześniej choinkę, oraz spełnić oczekiwania innych pięknymi prezentami. Magia Świąt zostaje sprowadzona do dobrego samopoczucia i rzeczywiście pozostaje wyłącznie magią. Tymczasem umyka nam, to co najistotniejsze w tym wydarzeniu. Oto prostej dziewczynie ukazuje się anioł i mówi, że stanie się Matką Boga. Ona ma też swoje plany na życie. Ma narzeczonego, pewnie zadowoliłaby się spokojną, bogobojną codziennością. Ale w swej cichości, skromności i posłuszeństwie oddaje swoje życie woli Boga. Wybiera chwałę, ale i cierpienie. Niepewność, lęk, wyruszenie w drogę, zamiast świętego spokoju w swojej wiosce. Maryja naprawia to, co zniszczyła Ewa. Ewa, która wybrała swój plan – zostania „bogiem”, decydowania o swoim losie, smakowania życia. Ewa wybrała katechezę demona, który sugerował: „Bóg cię nie kocha, weź sprawy w swoje ręce”. Dała miejsce pokusie, weszła w dialog ze złem i odniosła porażkę. Jednak miłościwy Bóg miał plan ratunkowy dla ludzkości! Tak umiłował człowieka, że zesłał swojego jedynego Syna, uniżając się do tego stopnia, że stał się człowiekiem, najgorszym, ostatnim z ostatnich. Od początku dzieląc swe cierpienie. Przychodząc na świat w lichej pieczarze, pośród odchodów zwierząt, uciekając w obawie przed swoim życiem, żyjąc w pogardzie, prześladowaniu.
matis892020.12.25 13:54
Bergoglio Fałszywy Proroku Nie Katolik ma jeszcze zadanie. Dopiąć swoją Religię Światową i uwiarygodnić Antychrysta po jego ujawnieniu się na Bliskim Wschodzie z fałszywym pokojem.
Anonim2020.12.25 13:31
Na Frondzie już prawie strzeliły szampany, a tu tylko fake news, muszą się chłodzić dalej.
katolik2020.12.25 9:23
Papież Franciszek w ubiegłym roku powiedział, że to ostatnie Boże Narodzenie- wtajemniczony był w nazistowski masoński plan uśmiercenia ludzi na Ziemi-- świadomy jawnego działania szatana, wydał komunikat, aby ludzkość na całej Ziemi rozpoczęła błagać Matkę Bożą o wstawiennictwo do Boga poprzez odmawianie NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ w intencji, ABY upadł masoński plan szczepień i zniewolenia ludzkości
rebeliant2020.12.25 8:52
Może zajmijmy się dosadną tematyką. Otóż mamy dwa zdarzenia: doktryna ojczów kościoła naciska na pochwycone umysły, aby byłby jak Jezus, go naśladowały - to raz, a dwa - drą ryja z ambon (a zwłaszcza taka jedna gwiazdeczka - prawdziwy mistrz przebaczania) do ludzi pokrzywdzonych: "A jeśli nie przebaczycie tak jak Ja przebaczyłem, ... to w ogień wieczny". W połączeniu z faktem, że Jezus do końca miał możliwość rozwalenia swoich oprawców wynika, że człowiek bez posiadania mocy dającej pełną władzę w tym także rozgromienie swoich krzywdzicieli nie jest w stanie być jak Jezus i jak on przebaczyć - czyli z własnej wolnej woli, która się realizuje nie poprzez przymus wyboru, lecz z podjęcia trudu mając pod ręką wszechmoc. Dlatego ci co tak plują na tą "szatańską" pomstę osobistą, niech lepiej zaczną pouczać swoich słuchaczy, że taki los może czekać sprawców, gdy ich duch przyjmie następną materię. I w następnej materii może się okazać, że np. zgwałcona dziewczynka nie przyjmie tych krzywd i już w zmodyfikowanej postaci (2m wzrostu, 250 kg wagi) zwróci osobiście krzywdę do jego twórcy przy pomocy piekielnego strapona big-ben. Wówczas to sprawca będzie musiał wreszcie przyznać w skowytach "tak!!! coś takiego ja tobie uczyniłem, proszę o odpuszczenie, a także o uzdrowienie ze strony Boga". Dość duszenia ofiar, czas uświadamiać sprawców, że zbawienie nie oznacza schowania się za plecami Boga.
Po 11 ...2020.12.25 8:39
Wszystko wzięło się od objawienia biednej zakonnicy w rumuńskiem zakonnicy z Sf. Iosif. W zeszłym tygodniu ukazał jej się anioł i powiedział: Ty będąc w ubóstwie i skromności zatracona, czystością serca swego niedościgniona, swym dziewictwem przykład dająca, w Bogu jedyna, bądź pozdrowiona. Zatem Tobie jedynej tajemnica wielka wyznana będzie. W Kościele naszym zmian wiele dokona się za sprawą rychłego odejścia osoby najznaczniejszej, dni Pontifex Maximusa, są policzone. Z urzędu zdjęty będzie i w niesławie, potępion szczeźnie" No i ta tępa zakonnica zaczęła paplać o Papieżu. Siejąc zamęt i zgorszenie. Dopiero jak objawienie zostało przeanalizowane przez kongregację do spraw wiary, zrozumiano, że chodzi o .... Rydzyka. Wesołych Świąt Bracia!