,,Przygotowujemy Plan Solidarności z Białorusią'' - zdjęcie
14.08.20, 10:10Fot. Adam Guz - KPRM, CC BY-ND 2.0

,,Przygotowujemy Plan Solidarności z Białorusią''

6

Mamy obowiązek solidarnie wspierać Białorusinów. Dlatego też przygotowujemy Plan Solidarności z Białorusią. Szeroki pakiet działań obejmie nie tylko wsparcie dla Białorusinów, którzy zostali dotknięci represjami politycznymi, ale również intensywną akcję dyplomatyczną na arenie Unii” – pisze premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu w tekście na „polska times.pl” Wskazał też:

Chciałbym, by europejscy liderzy pochylili się nad faktycznymi problemami, a nie jałowymi sporami nad praworządnością w Europie”.

Premier w swoim tekście porusza też kwestię Unii Europejskiej, która jest „ponadnarodową wspólnotą wartości”, ale i „obszarem realizacji najbardziej podstawowych interesów narodowych”.

W ostatnim czasie – pisze Morawiecki – nasz interes narodowy w Europie polegał na tym, aby zapewnić Polsce możliwości dalszego rozwoju w okresie wychodzenia z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią.

Nasze obowiązki nie kończą się tylko na granicach naszego kraju, polska odpowiedzialność ma dziś wymiar europejski. Jako Europejczycy opowiadamy się za tym, by krajów takich jak Włochy, Portugalia czy Hiszpania - drastycznie dotkniętych przez kryzys - nie zostawiać samym sobie”

- dodaje szef polskiego rządu.

Podkreśla także, że na wspomniany kryzys nie był przygotowany żaden kraj ani rząd i spowodował on spustoszenie w gospodarkach. Polski rząd – twierdzi Morawiecki – nie zostawił polskich firm bez pomocy aby chronić miejsca pracy. Dodał:

Kryzys to nie jest okres, w którym prowadzi się edukację ekonomiczną mówiącą o tym, że warto się ubezpieczać. Kryzys to sytuacja, w której robi się to, co jest konieczne i odpowiedzialne. Przeznaczyliśmy do tej pory ponad 120 mld zł na ochronę ponad 5 mln miejsc pracy”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (6):

Anonim2020.08.14 22:28
To jest wojna? , biologiczna wojna? ... PILNE!!!!!!!!!!!!!!! ... Pilne przesłanie Dr. Carrie Madej w sprawie szczepionek CV_19 ..... https://www.youtube.com/watch?v=A4qHO19YphM&feature=youtu.be&t=440
Łagodny2020.08.14 15:03
A Ja mam propozycje: powtórne wybory Parlamentarne 2019 r. w Polsce ( BO WYGRAŁ PiS) ,powtórne wybory Prezydenckie 2020 r w Polsce ( bo wygrał Andrzej Duda) Bo w obu wyborach decydowały siły Chłopsko--Robotnicze.
Neptun2020.08.14 13:18
Pan Premier coraz bardziej zadziwia swoja AKTYWNOŚCIĄ na forum Wspólnoty europejskiej. Z jednej strony jest KOPANY przez u.e. i jej mędrców a z drugiej nabiera energii wspólnych działań na rzecz kopiących nasz kraj eurokratów. Zdanie p. Morawieckiego: „ obowiązki nie kończą się tylko na granicach naszego kraju, polska odpowiedzialność ma dziś wymiar europejski” dobitnie potwierdza , że nawet Premier Rządu RP uległ i stał się OFIARĄ INDOKTRYNACJI europejskiej i powszechnej globalizacji życia politycznego pod fałszywymi hasłami solidarności. Należałoby APELOWAĆ do Premiera o zajęcie się sprawami Polski, skutkami i zagrożeniami wywołanymi prawdziwą albo fałszywą epidemią a NIE zajmowaniem politycznymi problemami sąsiadów i stwarzaniem pozorów WAGI podejmowanych działań na forum zdemoralizowanej unii interesów.
Neptun2020.08.14 12:47
Pan Premier coraz bardziej zadziwia swoją AKTYWNOŚCIĄ na forum Wspólnoty europejskiej. Z jednej strony jest KOPANY przez u.e. i jej mędrców a z drugiej nabiera energii wspólnych działań na rzecz kopiących nasz kraj eurokratów. Zdanie p. Morawieckiego: „ obowiązki nie kończą się tylko na granicach naszego kraju, polska odpowiedzialność ma dziś wymiar europejski” dobitnie potwierdza , że nawet Premier Rządu RP uległ i stał się OFIARĄ INDOKTRYNACJI europejskiej i powszechnej globalizacji życia politycznego pod fałszywymi hasłami solidarności. Należałoby APELOWAĆ do Premiera o zajęcie się sprawami Polski, skutkami i zagrożeniami wywołanymi prawdziwą albo fałszywą epidemią a NIE zajmowaniem politycznymi problemami sąsiadów i stwarzaniem pozorów WAGI podejmowanych działań na forum zdemoralizowanej unii interesów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.14 12:19
PiSdowaci mają gdzieś prawo a apelują do innych o jego przestrzeganie!
Marek2020.08.14 11:58
Oczywiście przeciętny wyborca pisu nie wie dlaczego PiS tak bardzo się stara pomoc Białorusi. Przeciętny wyborca pisu myśli ze to z dobrego serca. A tutaj chodzi o to kto poprowadzi i nada ton tym wydarzeniom - Polska się już spóźniła.