Prokuratura odmówiła dochodzenia w sprawie znieważenia ojca Tadeusza Rydzyka - zdjęcie
15.04.13, 09:15O. Tadeusz Rydzyk (Fot.Jacek 767/Wikimedia Commons)

Prokuratura odmówiła dochodzenia w sprawie znieważenia ojca Tadeusza Rydzyka

31

Chodzi o sprawę z 29 grudnia 2012 roku. Pod jednym z opublikowanych artykułów na oficjalnej stronie internetowej "Gazety Wyborczej" kilku internautów szkalowała i obrażała osobę dyrektora Radia Maryja. Z tego powodu Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do prokuratury zawiadomienie.

Jednak prokuratura apelacyjna w Warszawie odmówiła postępowania w sprawie obrazy ojca Rydzyka.

- Uważamy, że prokuratura postąpiła bardzo źle. Na tych portalach internetowych, na tych wpisach „Gazety Wyborczej” było tyle słów znieważających o. dr. Tadeusza Rydzyka, że było to 100-procentowe przestępstwo. Naliczyłem tam ponad 20 znieważających słów – bardzo mocnych, za które grozi kara przewidziana w  kodeksie karnym – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Rozmówca jest zdziwiony szybkim tempem umorzenia sprawy przez śledczych. - Na nasze szczęście mamy szansę odwołać się do sądu w Warszawie w ciągu tygodnia. Oczywiście z tego skorzystamy – zapowiedział Nowak.

sm/Nasz Dziennik

Komentarze (31):

anonim2013.04.15 9:22
Przeglądam portale i włos się jeży co tam ludzie wypisują. Wszyscy od prawa do lewa , nie widzę różnicy. Nie ma rozróżnienia duchowny , prezydent, złodziej o wszystkich tak samo. Do prezydenta wolno strzelać i obrażać i co z tego , podobno jest demokracja , sprawa umorzona. Więc czego chcecie od sądu? Wiele , wiele obrazy różnych osób słyszałam w RM, nie powiem nawet od kogo. Wszystko mnie zasmuca.
anonim2013.04.15 11:19
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą to był zły podmiot prawny.No chyba ,że GW to sekta.
anonim2013.04.15 11:34
Mindbender Pszyznaj się rze pisałeś kalumnie na dr.T.Rydzyka i drókowli je w gazecie koszernej/GW/!!?.
anonim2013.04.15 12:05
@Mindbender Aha !!! Zażywazs czopki,Tylko uważaj na katar kiszki stolcowej!!
anonim2013.04.15 13:35
Wydaje mi się, że ks.T.Rydzyk nie ma zdolności honorowej, więc nie może być skutecznie obrażony. Został skazany przez sąd za nielegalną zbiórkę pieniędzy, a karę zapłaciła za niego kobieta nie będaca jego najbliższą krewną. Polecam p. Nowakowi lekturę róznych tekstów na temat zdolności honorowej.
anonim2013.04.15 13:51
@Broda miałem to samo napisać :)
anonim2013.04.15 15:26
Prokuratura na usługach pederastów.
anonim2013.04.15 15:45
Broda i aromz wy, jak wielu innych, za to macie niezwykłą zdolność opluwania bliźniego! To ostatnio dosyć pospolita zdolność. Nie ma czego zazdrościć.
anonim2013.04.15 15:54
Ubecy emerytowani, którzy tuczą się forsą z budżetu w 90% zasilanego z podatku katolików, powtarzają spreparowane zarzuty, oszczerstwa, kłamstwa rzucane na o. Rydzyk; sprawa pieniędzy na stocznię już dawno została wyjaśniona i umorzona przez prokuraturę. Ale łajdacy uparcie powtarzają, aby osłabić wiarę łatwowiernym, maluczkim i zdobywać sobie zwolenników dla swojej bandy. Aby ugryźć, opluć, oczernić i mieć diabelską satysfakcję, że się dołożyło klechom.
anonim2013.04.15 16:28
W dniu 14 kwi . 2013 r o godzinie 11,52 , wpisując się do tematu o in vitro /fronda /artykół pt.,,Zagłuszać Kościół " ubliżał różnymi epitetami Panu Terlikowskiemu jakby było mu niedosyt , odniósł się do Kościoła Katolickiego w sposób wulgarny , obrażając Chrześcijan będących Kościołem i jednocześnie , uczucia religijne Chrześcijan !! Chrześcijanie bądzmy sobą , koniec tolerancji - uchowanym a nie wychowanym !! to - nic uchowane , wykorzystało całkowicie tolerancje i nie chcemy tego zera na Frondzie !! Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą , Alleluja i do przodu w Prawdzie i prawie !!! Pozdrawiam o.Tadeusza Rydzyka i Zgromadzenie Najświętrznego Odkupiciela -Szczść Boże -
anonim2013.04.15 17:16
@Antolek Nikogo nie opluwam ! OTR czerpiąc korzyść z przestępstwa popełnionego przez inną osobę stracił zdolność honorową ,więc znieważyć go nie sposób.... Gdzie tu widzisz opluwanie? @ Broda też to tak ujął, więc o co robisz raban? Gdybyś mnie czytywał uważniej, trzy razy byś się zastanowił zanim coś pod moim adresem napisał.
anonim2013.04.15 17:23
A na Frondzie w komentarzach opluwa się urzędującego premiera, i co? Do prokuratury nikt nie lata.
anonim2013.04.15 19:11
Warto gromadzić jak powyżej materiały i w przyszłości wykorzystywać je do obrony, wobec stronniczych wyroków sędziowskich.
anonim2013.04.15 19:28
[email protected] jesteś adwokatem Brody? A poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja napisałem, że macie specyficzną zdolność.... cytuję: "Broda i aromz wy, jak wielu innych, za to macie niezwykłą zdolność opluwania bliźniego! To ostatnio dosyć pospolita zdolność. Nie ma czego zazdrościć."
anonim2013.04.15 19:31
[email protected] proponuję, żebyś Ty poleciał!
anonim2013.04.15 19:50
@amroz.p @Broda A czy w dzisiejszym świecie coś takiego jak zdolność honorowa ma jeszcze rację bytu? Czy to nie państwo które wydało taki wyrok na o. Rydzyka zabija takie coś jak zdolność honorowa? Czy sędzia który uważa że prawo jest ważniejsze niż sprawiedliwość ma zdolność honorową? Nigdy. Jest tylko prostytutką w todze. Czy prawo które wtrąca się w to czy człowiek może zbierać pieniądze od osób które chcą mu je dobrowolnie ofiarować jest sprawiedliwe? Nie jest. I to nie tylko dlatego że te durne prawo pochodzi jeszcze z czasów PRLu, kiedy to Polska nie była suwerennym podmiotem ( z resztą tera z tą suwerennością wcale nie jest lepiej ) Sędzia który szykanuje kogoś powołując się na takie postPRLowskie prawo nie ma ani godności ani honoru. A o. Rydzyk powinien po prostu wynająć hakerów którzy by zidentyfikowali autorów niegrzecznych komentarzy i posprzątali im dyski twarde. Do czysta. Im i tej tam gazecie również.
anonim2013.04.15 19:52
Coś podobnego! Broda, henrycze, aromz.p i inni piszą o honorze?! Nie ośmieszajcie się chłopcy. Przecież indywidua tego typu nie wiedzą co to Bóg, honor i ojczyzna. Przyznajcie się jesteście potomkami zdrajców i szmalcowników? Coś jak ojciec Palikota.
anonim2013.04.15 19:59
taką mamy prokuraturę w Polsce...stare komuchy
anonim2013.04.15 20:12
antolek - a po co? Jesli pan premier czuje sie urazony komentarzami, to niech sie sam broni.
anonim2013.04.15 21:09
@ Pan Yurek Zgadzam się w kwestii prawa rodem z prl , jest stronnicze do granic możliwości. Darczyńcy mogli obdarować dowolną instytucję bo mają prawo rozporządzać własnymi pieniędzmi wg własnego upodobania. OTR nie powinien, nie chcąc narażać się na postawienie w złym świetle , skorzystać z pomocy posłanki Sobeckiej gdyż jest to czyn zabroniony. Jednak próbował odnieść korzyść z tego czynu i jednocześnie pokazać swoje ubóstwo, co ewidentnie wyczerpuje znamiona utraty zdolności honorowej!!!!! Kapłan powinien świecić przykładem , a nie lawirować na granicy prawa! !!!!
anonim2013.04.15 21:18
@ Antolek Proszę nie zaczynaj bezsensownego sporu. Nikogo nie opluwam nie mam też takiej jak to napisałeś " zdolności" do opluwania kogkolwiek. Pomoc posłanki Sobeckiej była czynem zabronionym, przyjęcie tej pomocy czerpaniem korzyści z przestępstwa innej osoby! !!!!!!! Albo jest się kapłanem i daje się przykład innym, albo nie zważając na godność próbuje się prawo obejść!!!!
anonim2013.04.15 21:27
@ Brzęczyszczykiewicz któryś z kolei raz zachowujesz się w stosunku do mnie wysoce niestosownie. Dziad mój topił PPRowców w gnojówce na kielecczyźnie i został zabity przez ruskich, ojciec brał czynny udział w wystąpieniach radomskich za co dostał trzy lata, więc z szacunkiem o moich przodkach!!!!!
anonim2013.04.16 3:25
@armoz.p, byč może piszesz prawdę... być może. Ale prezentowane przez ciebie poglądy są często blskie temu ciulowi z Biłgoraja, a jego historia jest znana. Po prostu, jak śmiesz mówić o cudzym honorze! Tym bardziej o człowieku, który czegoś pozytywnego dokonał, a rzeczy które się mu przypisuje zawsze były plotkami rzuconymi biedaczkom. Przecież sprawa pieniędzy na stocznię dawno została wyjaśniona, a wy dalej się nią posługujecie. Podobnie jak słynnym Maybahem.
anonim2013.04.16 4:29
@ brzęczyszczykiewicz Gdzie? Pokaż mi gdzie, moje poglądy zbliżają się choć na kilometr do Palikotozjeba !!! Nigdy też nie wspominałem o żadnym maybachu czy zbiórce na stocznie. Możesz wyświetlić wszystkie moje komentarze na frondzie i nic takiego nie znajdziesz! A poglądy mam ani prawicowe ani lewicowe tylko swoje ,wypracowywałem je prawie pół wieku , i jest mi z nimi dobrze!!!!!
anonim2013.04.16 5:14
[email protected] Rzeczywiście dyskusja z Tobą nie ma sensu. Ja mówię o pluciu, a ty już sięgasz po kamień. Na swoim punkcie jesteś niezwykle wrażliwy, ale to nie przeszkadza Ci innych wytykać palcami bez względu na okoliczności i osoby oraz fakty. Ważne żeby komuś dosolić, wyśmiać, wyszydzić. Życzę opamiętania.
anonim2013.04.16 6:23
@ Antolek Dyskusja ze mną ma sens, sensu nie ma przypisywanie mi cech których nie posiadam, ba cech które zwalczam kiedy tylko mogę :-) Nie mam nic do Ciebie, napisałem co myślę, co nie przeszkadza mi popierać np uzyskania miejsca na mux przez TvTrwam Ale nie mogę przejść do porządku gdy ktoś stosuje podwójne kryteria, zwłaszcza tak eksponowana osoba duchowna jak OTR Nie wytykam palcami osoby, tylko sytuację w której znalazłszy się, wybrała nieprawidłowe rozwiązanie. Czy teraz już zrozumiałeś/aś o czym napisałem?
anonim2013.04.16 6:51
@armo.z, miej poglądy jakie chcesz, ale wypowiadasz się na temat honoru człowieka znienawidzonego przez palikociarnię i innych szubrawców. No to jakie masz poglądy? Czy w tym wypadku jabłko daleko spadło od jabłoni? Wśród moich znajomych są tacy grilujący z piwem co sobotę, ci z większych miast "wykształceni", którzy byli w Egipcie, a Polskich gór nie widzieli. Również lubią mówić o honorze ludzi, którzy coś dla Polski zrobili. Bo tak jest w TVN i u innych śmieciarzy.
anonim2013.04.16 8:54
@ Brzęczyszczykiewicz Palikotozjeby mnie śmieszą, i to ich popiskiwanie, które w ich mniemaniu jest rykiem lwa.... W sobotę to ja kolego pracuję do późna w nocy, więc nie mam czasu na grillowanie. W niedzielę mam też inne zajęcia - www.lktk A wszystkich polityków uważam za łgarzy i rak toczący Polskę! Ps wiesz że ze względu na spóźnioną wiosnę od niedzieli odbywa się wspólne skrzekowisko żaby trawnej i ropuchy szarej? W innych warunkach rzadko występujące!
anonim2013.04.16 10:24
@aromz.p, nie mam pojęcia o ropuchach, . Wracając do dyskusji, to myślę, że nie ma ludzi niezależnych, każdy ma jakieś swoje preferencje. Udowodniłeś, to pozbawiając honoru, o. Rydzyka. Ja szanuję kościół, tradycję i ludzi którzy chcą coś dla kraju zrobić. Ale dla Polski, a nie dla jakiejś unii europejskiej, szczególnie w jej kołchozowej wersji.
anonim2013.04.16 11:23
@ Brzęczyszczykiewicz Ja? Nie nie ja, on sam wybrał to rozwiązanie!!! Mógł to wszystko załatwić przez prawnika, pełnomocnika, wybrał szopkę z Sobecką i się doigrał . A ja nie mogę widząc to co zrobił, udawać że to normalne, że tak można!!!!! Nie atakuję, nie szydzę , widzę ogrom innej pracy którą zrobił... Ale dał plamę i to jest fakt nie do obalenia!!!!
anonim2013.04.16 12:46
Uważam, że Ryszarda Nowaka, członka sekty rzymskokatolickiej, należałby zamknąć w domu dla psychicznie chorych.