Prof. Pawłowicz dla Fronda.pl: Desperacji rzut na taśmę Kozłowskiej-Rajewicz (...). To będzie gwóźdź do trumny tego rządu - zdjęcie
23.08.13, 14:32Prof. Krystyna Pawłowicz (fot. Jakub Szymczyk_Krystynapawlowicz.pl)

Prof. Pawłowicz dla Fronda.pl: Desperacji rzut na taśmę Kozłowskiej-Rajewicz (...). To będzie gwóźdź do trumny tego rządu

47

Wszyscy dobrze wiemy, że konwencja o przeciwdziałaniu przemocy jest dokumentem skrajnie genderowo-lewackim,który na fali przyzwolenia obecnego układu władzy ma zaprowadzić w polskim porządku prawnym nowe „trendy” europejskie i światowe. Próby zostały podjęte, kiedy Jarosław Gowin był ministrem sprawiedliwości, ale szczęśliwie się na to nie zgodził. Były dyskusje i spory na posiedzeniach rządu, kilku ministrów, głównie reprezentujących PSL, nie wyraziło zgody na rewolucyjne zmiany.

Konwencja, nie dość, że zmienia podstawowe pojęcie płci na uwarunkowaną przez tzw. role społeczne, to jednocześnie zobowiązuje władze do szerokiej akcji edukacyjnej w szkołach, a także wykorzenienia – posługując się językiem dokumentu – tradycyjnego modelu ról społecznych, małżeństwa, itd. To w praktyce oznacza zobowiązanie rządu do podważenia zasad religii chrześcijańskiej w Polsce. Plany spotkały się z oporem, m.in. ministra Gowina i na posiedzeniu rządu powstał konflikt. Wewnętrzny spór w tej materii, który stopniowo narastał w Platformie, sprawił, że kwestię ratyfikacji konwencji przesunięto w czasie.

Teraz pani Kozłowska Rajewicz chce w tempie błyskawicznym przeforsować ratyfikację konwencji przez Sejm w sytuacji oczywistego rozłamu, do jakiego doszło na tym tle. Sądzę, że ratyfikacji będzie się sprzeciwiać więcej osób, niż te, które poparły ministra Gowina (Żalek, Godson). Konwencja zobowiązuje do dokonania istotnych, fundamentalnych zmian w polskim systemie prawnym, jest ponadto niezgodna z Konstytucją. Te wiadomości dotarły nie tylko do posłów, ale także szerszych kręgów społecznych. Konwencja z pewnością będzie jeszcze przedmiotem ostrych sporów w Sejmie. Myślę, że tym razem większa ilość posłów z samej Platformy będzie przeciwna ratyfikacji. Nie poprze tego z pewnością PSL i PiS.

Można się zastanawiać, skąd ten pośpiech. W moim przekonaniu świadczy o tym, że grunt pod stopami, nie tyle Platformy, co rządowych ogniw wywodzących się ze środowisk lewacko-feministycznych, genderowych mocno się pali. Z rządem jest tak krucho, że to ostatni moment, aby przepchnąć przez Sejm tego typu ratyfikację. Nie sądzę, żeby to się udało. Podziały są jeszcze bardziej widoczne, zwłaszcza po głosowaniu na przewodniczącego PO, w którym Gowin, przy niespełna 50 proc. udziale posłów Platformy, zdobył ponad 20 proc. głosów.

To jest desperacki rzut na taśmę pani Kozłowskiej-Rajewicz, którą genderowo-lewackie środowiska zobowiązują do zrobienia w ostatniej chwili wszystkiego, co można, by szkodliwą konwencję ratyfikować. Nie wróżę temu działaniu powodzenia. Uda jej się jedynie rozzłościć Sejm i opinię publiczną, która jednoznacznie pokazuje, że jest przeciwna wprowadzaniu takich zmian. To niezwykle irytujące. Jestem zdumiona, że Tusk w ogóle godzi się na tego typu działania. Nie wycisza Kozłowskiej-Rajewicz, choć widzi, że Polacy – co pokazują wszystkie sondaże – mają coraz bardziej konserwatywne poglądy, co przecież sprzyja Prawu i Sprawiedliwości. Nastroje społeczne są niezwykle niechętne Platformie. To będzie paradoksalnie gwóźdź do trumny, który sama pani Kozłowska-Rajewicz wbije rządowi. 

Not. Marta Brzezińska-Waleszczyk

Komentarze (47):

anonim2013.08.23 14:59
Nawet w Tyg. Powsz. publikowano teksty poddające w wątpliwość sens rafyfikowania tej prawniczego stworka (tj. typowego przemycania lewactwa pod szczytnymi hasłami): http://tygodnik.onet.pl/32,0,79486,nadregulacja,artykul.html A wszelkie komentarze sugerujące, że przeciwnicy ratyfikowania tej konwencji "są po prostu za przemocą wobec kobiet", świadczą o nieznajomości tematu przez autorów tychże komentarzy.
anonim2013.08.23 15:00
Lewica jak zwykle nadaje oszukańcze i kłamliwe nazwy swoim zbrodniczym, faszystowskim "prawom".
anonim2013.08.23 15:03
@AndrzejStoch "Dlaczego księża nie dopuszczają kobiet do ambony? Boją się gender? Czy może kobieta nadal jest nieczysta". Zadajesz głupie pytania!
anonim2013.08.23 15:10
@AndrzejStoch Kogo to kretyńsko- idiotyczne pytanie boli?.Na pewno nie mnie i KK.
anonim2013.08.23 15:19
@icari80 Proszę mi nie wypominać mojego stylu wypowiedzi!!Kazdy sam dba o siebie . A swoja droga nie wspomagaj grafomanów!!!
anonim2013.08.23 15:21
@AndrzejStoch Chłopczyku!! Irytujesz sie!!!
anonim2013.08.23 15:23
Mam nadzieje, że minister od masturbacji rychło stanie przed sądem karnym za swoje wyczyny.
anonim2013.08.23 15:24
@Fascination Twa analiza prostego tekstu jest niepotrzebna !!Brzmi co najmniej jak praca doktorska nad "wpływem smrodu na powietrze".!!!
anonim2013.08.23 15:24
Kiedy w międzywojennej Polsce chciano wprowadzić ustawę o prawie małżeńskim osobowym umożliwiającą coś tak dziś oczywistego jak ślub cywilny projekt upadł ze względu na sprzeciw KK. Nie używano jednak wtedy w charakterze epitetu słowa genderowy. Wg prymasa Hlonda był to projekt bolszewicki, a ks. prof. Trzeciak kilka lat później uznał go za element żydowskiego spisku przeciwko polskiej rodzinie (patrz. „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce”). Dzisiaj patrzymy na to trochę inaczej, ale w wypowiedzi pani poseł Pawłowicz dostrzegam ten sam klimat. A tak na marginesie to konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest w pewnym sensie bez znaczenia. Ratyfikowały ją między innymi Turcja i Albania, a jakoś trudno mi uwierzyć, że sytuacja kobiet w tych krajach ulegnie z tego powodu zmianie. U nas też z tego powodu nie ulegnie. Liczy się to, co jest między kobietą i mężczyzną a nie to, czy jakaś konwencja jest ratyfikowana czy nie.
anonim2013.08.23 15:26
ChybaKpiszu nazisto i nie obrażał łysych wyzywając ich od bandytów. Może jakiś bandyta jest łysy, ale to nie znaczy, że jak łysy to nie znaczy że bandytą. I w ogóle odczep się od łysych.
anonim2013.08.23 15:28
Szanowna Frondo, zastanów się o co chodzi z niejakim AndrzejemStochem . Doradzę Wam, że ten chłopiec jest tu specjalnie po to, żeby w oczach ew. czytelników Frondy robić z prawdziwych katolików debili. On jest lewackim trolem i celowo zaśmieca Frondę udając, że chce dyskutować.
anonim2013.08.23 15:28
Tylko naiwniacy mogą akceptować COKOLWIEK co wyszło z paszczy zadeklarowanych "zmieniaczy" ludzkości. Zwykła ostrożnośc każe wypieprzyć do smiecia NATYCHMIAST każde cudo co wyszło od rewolucjonistów. Nie trzeba wnikać i rozkminiać, gdzie łajdactfo przygotowało pułapki.
anonim2013.08.23 15:31
Broda oczywistym jest, że małżeństwa cywilne sa do natychmiastowej likwidacji... To obżydliwa agresja państfa w prywatne życie ludzi.
anonim2013.08.23 15:42
AndrzejuStochu - ChybaKpisz
anonim2013.08.23 15:55
@Zerro Straszne musi być życie gdzie wszędzie w koło spiseg i rząd światowy czyhający na Twoją wolność
anonim2013.08.23 15:56
Fascination Ondraszek ma rację. na pytania w stylu "kiedy w końcu przestaniesz bić swoją matkę" nie musimy odpowiadać. Co najwyżej można pokarać "pytającego" chama pięścią, zależnie od temperamentu.
anonim2013.08.23 16:01
donpedro79 tylko mały rozumek nie dostrzega odbierania wolności. Czy człowiek któremu państwo rabuje nawet 90% dochodu jest wolny? Wolne żarty. Ale ty tego nie widzisz, niewolniku. To wysoki stopień niewoli. Znieczuliłeś się na kajdany i slepy jesteś na bat nadzorcy.
anonim2013.08.23 16:05
AStochu - jakbyś się zachował na bezczelne pytanie "kiedy przestaniesz bić żonę kijem"? jak mężczyzna czy jak nie-do-końca-mężczyzna? (zakładam, że nie bijasz żony kijem)
anonim2013.08.23 16:05
Zerro Widzę, że poza Tobą nie ma tu wielu kulturalnych ludzi. Jeśli ktoś z zewnątrz zajrzy kiedyś na Frondę, przestraszy się tego lewackiego stada hajterów, którzy jak AndrzejStoch czy Fascination chcą zaśmiecić forum, żeby nie dało się z niego korzystać.
anonim2013.08.23 16:07
Nabi kultura nie oznacza "gładkości".
anonim2013.08.23 16:11
Nie byłbym taki pewien, że to upadnie. Platformiana lewica przy wsparciu SLD i palikotystów mogą przeforsować ten chory projekt.
anonim2013.08.23 16:12
AndrzejuStochu Nieudolny plagiat to zaśmiecanie forum.
anonim2013.08.23 16:23
Biedny matołek AndrzejStoch - nie wie jak uzyskuje się tytuł profesora...
anonim2013.08.23 16:24
Poznać (...) zeda po śmiechu jego...
anonim2013.08.23 16:24
Prawo lewaków i wszelakich piogalów, to nie jest prawo tylko przyzwolenie na zbrodnicze działanie, podobnie jakimi były ustawy norymberskie, np. Gesetz zum Schutz des deutschen Blutes und der deutschen Ehre - O ochronie niemieckiej krwi i niemieckiego honoru. Działania obecnej ekipy rządzącej są brunatno czerwono faszystowskie.
anonim2013.08.23 16:37
@Nabi: Fascination to kobieta ,która myśli ze myśli!!!
anonim2013.08.23 16:50
AStochu Osoby religijne to ogół mieszkańców Polski. Bynajmniej nie stanowią jednego społeczeństwa z różną zbieraniną ateistyczno-homofilno-lewicową. Niech sie raczej lewacy odczepią od nas. Ale to niemożliwe, przecież ich powołaniem jest grabić, zniewalać i niszczyć. Kto się dopuszcza nieprawości, niech się dalej dopuszcza nieprawości, i kto jest plugawy, niech dalej się plugawi; ale prawy niech dalej czyni to, co prawe, a święty niech dalej się uświęca.
anonim2013.08.23 16:56
@AndrzejStoch Masz racje doktorku! A zaraz przyjedzie pan lekarzyk i da zatrzyczek w pupkę,załozy ci biały bezrekawniczek i na sygnaliku kareteczkka pojedzie z tobą do szpitalika gdzie są miekkie i białe ścianki!!
anonim2013.08.23 17:03
Lewak AndrzejStoch nie powinien wypowiadać się za ogół społeczeństwa.
anonim2013.08.23 17:06
AndrzejStoch Tu tkwi podstawowy błąd. Wielu lewków tak to rozumuje, że skoro są lewakami, to mogą pouczać większość katolików. Na szczęście sprawy opłacania lewactwa kieszeni obywateli pokażą jakie jest prawdziwe złodziejskie oblicze lewicy. W małych miastach i na wsiach z pewnością kradną mniej, bo ludzie lepiej ich znają i nie pozwolą jak w większych miastach.
anonim2013.08.23 17:10
aStochu twoje wpisy dowodzą, że współistnienie nie jest mozliwe. Nasza i wasza wizja świata sa diametralnie różne nie jest możliwe zbudowanie domu gdzie zgodnie zamieszkają wilki i szerszenie. Każdy chce czegoś innego. Musicie sobie znaleźć inny kraj niz Polska. Tu nikt was nie chce.
anonim2013.08.23 17:43
Ten facet o pseudo "AndrzejStoch" obraza wszystkich Andrzeji o tym nazwisku spośród których na pewno znam jednego bardzo uczciwego czlowieka!! Ten pajac nie powinien używac ani wspominać tego nazwiska gdyż jest tego niegodny..On kpi z człowieczeństwa!!!.
anonim2013.08.23 17:52
Andrzej Stoch- Osoby niereligijne nie powinny wypowiadać się za ogół społeczeństwa.
anonim2013.08.23 18:03
Jakij płci jest Kozłowska-Rajewicz?
anonim2013.08.23 18:18
Oprócz wielu, jakże słusznych postulatów w tej konwencji, znajdują się tam takie cudeńka jak: Rozd.1, art.4, pkt.3: " Wdrożenie przepisów niniejszej konwencji przez Strony, w szczególności środków chroniących prawa ofiar, zostanie zagwarantowane bez dyskryminacji ze względu na: płeć biologiczną, płeć kulturowo-społeczną, rasę, kolor skóry, język, religię, poglądy polityczne i inne, pochodzenie narodowe lub społeczne, przynależność do mniejszości narodowej, własność, urodzenie, orientację seksualną, tożsamość płciową, wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność, stan cywilny, status uchodźcy lub migranta lub inny." "płeć biologiczna" i "płeć kulturowo-społeczna"? Toż to czysta pochodna ideologii Genderowej, tak samo jak postulatu LGBT o "orientacji seksualnej, tożsamości płciowej". W świetle tego do rozstrzygnięcia byłoby m.in. pytanie: "Skoro postuluje się, aby dwie lesbijki mogły tworzyć 'rodzinę', i będą nawzajem według siebie wykazywać przemoc, to która z nich, wedle tej konwencji, za ten stan rzeczy odpowie?" Następny kwiatek: Rozd.3, art.14, pkt.1: "1. W uzasadnionych przypadkach Strony podejmują działania konieczne do wprowadzenia do oficjalnych programów nauczania na wszystkich poziomach edukacji materiałów szkoleniowych dostosowanych do zmieniających się możliwości osób uczących się, dotyczących równouprawnienia kobiet i mężczyzn, niestereotypowych ról przypisanych płciom, wzajemnego szacunku, rozwiązywania konfliktów w relacjach międzyludzkich bez użycia przemocy, a także dotyczących przemocy wobec kobiet ze względu na płeć oraz prawa do nienaruszalności osobistej." No to już widzę oczyma wyobraźni te zastępy szarżujących przez polskie szkoły edukatorów po Studiach Genderowych, którzy będą indoktrynować młodzież wiedzą z zakresu "niestereotypowych ról przypisanych płciom". W końcu nie po to na uniwersytetach otwierano takie kierunki, aby ich absolwenci mieli teraz pozostawać bez pracy...
anonim2013.08.23 18:28
Na świecie są neonaziści, komuniści, feminazistki, eutanaziści pederaści, lesbijki, pedofile i inni zaburzeni, a w Polsce na Frondzie AndrzejStoch. AndrzejuStochu, Domejki i inne lewactwo rozumiem, że to co jest nie po waszej mysli was drażni. Może jak kiedyś przeniesiecie się na forum TVuNu, Onetu lub innego GW-na - zrozumiecie, że to tam jesteście u siebie i lepiej się poczujecie
anonim2013.08.23 18:46
Vors - a pozostali w rodzinie zdrowi? No to nie pal (nie ćpaj) tego świństwa więcej, samo widzisz jak ci zaszkodziło, że takie nonsensy wypisujesz
anonim2013.08.23 19:09
Jakieś idee, które mówią o walce z przemocą wobec kobiet. Taki człowiek niezaznajomiony może sobie pomyśleć, szczytna idea. A tutaj przy okazji przemyca się ideologię genderową. I tak na każdym kroku. Co za d.....i
anonim2013.08.23 19:11
I wszystko tak muszą podstępnie chyłkiem przeforsowywać, bo gdyby społeczeństwo wiedziało jakie są konsekwencje tego, czy tamtego to by się na to nie zgodziło. Dlatego tak ważne jest informowanie o tym co się dzieje.
anonim2013.08.23 20:38
Gramsci się kłania towarzysze ... wystarczy zniewolenie wolnością nazwać ....
anonim2013.08.23 22:11
Frondelek nie zawodzi. 5 kolumna znowu w natrciu. Cóż pani Pawłowicz wypowiada się na tematy związane z Rodziną? Co ona o niej wie? Tyle co Jarek? @Kropelka Widzisz błędy i zagrożenia, które i mnie troszkę zastanawiają. Z drugiej strony przemoc w rodzinie i przemoc wobec Kobiet jest faktem w naszym "katolickim" społeczeństwie. Trzeba działać i to mądrze. Pis pokazał jak działa kiedy mógł przegłosować ustawę antyaborcyjną. O. Rydzk potem tłumaczył Jarka że to mie był czas ani pora... Nie wierzę politykom.
anonim2013.08.23 23:56
@Fascination ... "To są po prostu FAKTY, płeć społeczno kulturowa, orientacja seksualna czy tożsamość płciowa są kwestiami, które ISTNIEJĄ, ideologiczne ich ignorowanie jest tyleż śmieszne co niebezpieczne." To nie ideologiczne ignorowanie, ale zwykły zdrowy rozsądek. "nasze podręczniki są niestety pełne stereotypowych ról płciowych, standardem w czytankach jest obrazek "mama z Alą gotują obiad, a tata z Pawłem grają w piłkę". Najwyższa pora wreszcie skończyć z tymi absurdami." Oczywiście dla Ciebie nie będzie absurdem widok taty karmiącego piersią niemowlę oraz mamy fedrującej węgiel w kopalni? Bo to na pewno będzie bardzo "niestereotypowe" przedstawienie ról płciowych.
anonim2013.08.24 1:24
PANI PROFESOR MA W ZUPELNOSCI RACJE.POPIERAM JA Z CALEGO SERCA.MOWI ZWIEZLE I NIE OWIJA W BAWELNE WALI PROSTO W OCZY. JAK WIDZE OD DLUZSZEGO CZSU JEST TOTALNY ATAK NA PODSTAWY NASZEJ WIARY TOZSAMOSCI.WARTOSCI ECT.TEM WZOD LEWICOWY NALEZY WCZESNIEJ CZY POZNIEJ USUNAC, AMEN
anonim2013.08.24 8:06
@Fascination Weź sie za jakąś pozyteczną robotę!!Np się prześpij!!!.
anonim2013.08.24 8:11
@blogfiles Z Gwoździ to sobie nie dworuj!! Gdy w Jerozolimie odnalezino grób Kajfasza to równiez w jego trumnie były zachowane dwa typowe dla jego czasów GWOŹDZIE!!. Nie wiadomo skąd sie znalazły w tym miejscu?!.
anonim2013.08.24 8:14
@blogfiles Czy o Pani prof .Pawłowicz już skończyłeś pisać?.Widzę że już- bo Gwoździe ci w siedzeniu przeszkadzaja!!!
anonim2013.08.24 11:47
Instytucje międzynarodowe takie jak Unia Europejska, Organizacja Narodów Zjednoczonych i wiele innych, zostały opanowane przez środowiska lewackie. W następstwie tego, pod płaszczykiem trendów europejskich i światowych narzuca się nam obce dla naszej cywilizacji "wartości". To właśnie przy pomocy instytucji ponadnarodowych mniejszość narzuca większości swoje chore wyobrażenie świata. Każdy kto był na zachodzie wie czym to grozi. Jeżeli uda im się to wprowadzić u nas to nie będzie odwrotu. http://www.swietlistedusze.pl http://www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs