Proaborcyjna ustawka Wyborczej w kościele Św. Anny - zdjęcie
04.04.16, 08:59

Proaborcyjna ustawka Wyborczej w kościele Św. Anny

4

Czy naprawdę ktoś może mieć wątpliwości, że "przypadkiem" sfilmowane kobiety wychodzące z kościoła przy Starym Mieście znalazły się tam przypadkowo? 

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego we wszystkich kościołach w Polsce odczytywany jest komunikat Konferencji Episkopatu Polski ws. pełnej ochrony życia człowieka. Jak informuje serwis internetowy "Gazety Wyborczej", podczas odczytywania listu w kościele św. Anny doszło do szarpaniny. Na miejscu był reporter "GW", który "przypadkiem" wszystko sfilmował.

Według relacji portalu Wyborcza.pl grupa kobiet opuściła świątynię w momencie, w którym kapłan odczytywał list biskupów. Gdy padły słowa dotyczące piątego przykazania Dekalogu (Nie zabijaj) część z nich wyszła z kościoła krzycząc "skandal!", i "Targowica!".

"Jedną z opuszczających świątynię kobiet zatrzymała na chwilę grupa starszych osób. Wywiązała się ostra wymiana zdań i przepychanka. Ostatecznie kobieta, tak jak i kilkanaście innych, opuściła kościół w ramach protestu przeciwko proponowanym przez PiS i Episkopat zmianom dot. prawa aborcyjnego w Polsce" – pisze z kolei wydawany przez Agorę portal Gazeta.pl.

Incydent w kościele św. Anny wywołał w sieci falę krytycznych wobec "GW" komentarzy. "'Wyborcza' wchodzi w ustawkę w czasie mszy św.? Żaden tabloid w PL tego nie robił. To poziom 'Nie' i 'Faktów i Mitów'" – napisał na Twitterze dziennikarz "Reczpospolitej" Robert Mazurek. "Podobno za tydzień całą redakcją idą do kościoła, żeby z niego demonstracyjnie wyjść" – stwierdziła z kolei blogerka Kataryna.

Akcje protestacyjne przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej odbyły się dziś w kilku miastach w Polsce. W Warszawie przeciwnicy aborcji przynieśli ze sobą transparenty z hasłami: "Aborcja dla rządu", "Klesze łapy precz od kobiet i ziemi" oraz "Ekscelencjo zajmij się swoją potencją".

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze (4):

anonim2016.04.4 9:22
Za kudły i wyprowadzić z kościoła. Pod kościołem zatrzymać, wezwać policję, a następnie oskarżyć o profanację miejsca kultu religijnego i to dokonanego w trakcie trwania nabożeństwa. Po wszystkim zasądzić nawiązkę na rzecz Fundacji Lux Veritatis w wysokości 100 tysięcy złotych.
anonim2016.04.4 10:12
Synowie i córki Złego Ipsissimusy muszą walczyć z Bogiem i Jego Prawem bo koniec Aborcji to przegrana w Polsce dla Jaśniejącego księcia ciemności tj Lucyfera /Surra 113,1 Iz 14,12-15) Nie będą mogły wychodzić na ziemię jego diabły by szkodzić Polakom na zdrowiu fizycznym i psychicznym i zniewalać otumanionych przez to Kłamstwo Wężowe - Men i Women.
anonim2016.04.4 12:57
@Jack_Holborn-100/100!
anonim2016.04.4 17:40
@Jack_Holborn: A dlaczego Fundacji Lux Veritatis? Lepiej na Szlachetną Paczkę! :-D