Prezydent Andrzej Duda: Jestem przekonany, że ten rząd będzie służył Polsce i polskiemu społeczeństwu - zdjęcie
15.11.19, 18:07(fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent Andrzej Duda: Jestem przekonany, że ten rząd będzie służył Polsce i polskiemu społeczeństwu

22

Prezydent Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Prezydent zwracając się do ministrów zadeklarował, że zawsze jest otwarty na współpracę. – Jestem zawsze otwarty na wszelkie Państwa inicjatywy, na to, żeby te dobre inicjatywy, służące realizacji ważnych założeń programowych dla Polski, żeby je wspierać, bo jestem przekonany, że będą służyły Polsce i polskiemu społeczeństwu – powiedział.

– Jestem gotów na rozmowę nawet na najtrudniejsze tematy – takie rozmowy pewnie będą się zdarzały. Jeżeli będą odbywały się u mnie, będę za to zawsze ogromnie wdzięczny i chcę, by Państwo o tym pamiętali. Że nawet w najtrudniejszych kwestiach zawsze jestem otwarty na pomoc i zawsze jestem także gotów wspólnie dźwigać ciężar, jeżeli będzie służył wspólnemu dobru Rzeczypospolitej – zapewnił  Andrzej Duda.

– Chciałem państwu podziękować z jednej strony podjęcia się tych obowiązków premiera, wicepremierów, ministrów, członków Rady Ministrów. Ale chciałem także bardzo serdecznie podziękować za dotychczasowe pełnienie obowiązków, bo wielu z państwa te teki ministerialne czy premierowskie, wicepremierowskie otrzymuje po raz kolejny. Przyjmuje na siebie kontynuację czy po raz kolejny bierze na siebie to zadanie niezwykle ważne i odpowiedzialne do pełnienia, także ten ciężar i odpowiedzialność, może przede wszystkim to, związane z pełnioną funkcją w poczuciu że dobro ojczyzny i pomyślność obywateli jest dla mnie najwyższym nakazem, tak jak przed momentem wszyscy państwo tutaj ślubowaliście. Wiem, że to ślubowanie od pierwszego do ostatniego dnia swojej służby na objętych przez państwa urzędach będziecie mieli w sercu. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. W większości przypadków jesteście państwo tymi, którzy sprawdzili się, czasem już wielokrotnie, w służbie dla RP, dla współobywateli, naszego społeczeństwa, dla polskiego państwa. Ogromnie za to dziękuję. Wiem, że nie jest to łatwe i nie jest to praca od przysłowiowej godziny ósmej rano do szesnastej. To praca w nielimitowanym zakresie godzin, czasem praca przez całe noce. Trudno ją w ogóle oszacować. Ona ma swoją niezwykłą specyfikę. Sam kiedyś miałem możliwość doświadczyć jej. Wspominam to z wielkim przejęciem zawsze i wiem, jaka to odpowiedzialność, ale też wtedy, kiedy udaje się coś zrobić, rzeczywiście ku pomyślności obywateli i dobru ojczyzny, co jest widoczne, mierzalne, dotykalne, a zwłaszcza kiedy słyszy się od ludzi: dziękujemy to serce rośnie i człowiek wie, że każdy dzień, każda godzina, minuta poświęcona na to działanie, było warte – stwierdził 

– Wiele dobrego udało się zrealizować przez poprzednie 4 lata. To podziękowanie chciałbym, żeby powędrowało też do wszystkich ministrów, do pani premier, do wszystkich domów i pani premier i tych ministrów, którzy zakończyli swoją służbę, czy to wcześniej czy kończyli ją w ostatnich dniach. Dziękuję za jej sumiennie i niezwykłe wykonanie. Dzisiaj, kiedy spotykamy się z naszymi współobywatelami, tak państwo, jak i ja, choćby wczoraj, można usłyszeć wiele dobrych słów na temat tego, co w ciągu 4 lat zostało zrobione. To ogromnie zasługa pana premiera, państwu ministrów, wszystkich tych, którzy przez ostatnie 4 lata te swoje funkcje sprawowali, tę odpowiedzialność na swoich barkach nieśli. To także wielka wdzięczność wobec członków dotychczasowej większości parlamentarnej. Chciałbym żeby to, co będzie realizowane w ciągu najbliższych 4 lat, było realizowane co najmniej tak samo dobrze jak to, co było realizowane do tej pory – dodał 

- Wiele polskich rodzin poczuło, że rzeczywiście państwo dostrzegło ich obecność i zaczęło o nich myśleć. Dostrzegło ich wysiłek, ich pracę. Wielu ludzi poczuło się docenionych, dostrzeżonych. Wiele spraw ważnych zostało załatwionych. Wiele złodziejstwa zostało ukróconego. Wiele dobrego zostało zrealizowane w naszej ojczyźnie. Nie wszystko się udało. Nie wszystko też udało się dobrze. Tak, jak powiedziałem już wcześniej, nikt z nas, ani pan premier, ani panowie wicepremierzy ani państwo ministrowie, ani ja, ani państwo posłowie, senatorowie nie jesteśmy ludźmi nieomylnymi. Pomyłki się zdarzają, złe decyzje się zdarzają. Najważniejsze jest to, żeby umieć powiedzieć: tak, sorry, przepraszam, to była zła decyzja, pomyliliśmy się, zmieniamy, poprawiamy. Czasem, jeżeli trzeba, podajemy się do dymisji. To też jest kwestia odpowiedzialności i honoru. Ale wierzę w to, że takie sytuacje żadnego z państwa nie dotkną, że wszystkie swoje działania i te zaplanowane i te, które wpadną, bo i to się zdarza, będziecie realizowali z powodzeniem. Tego też państwu życzę na tę nową drogą wykonywania w Polsce władzy wykonawczej, nową drogą sprawowania w RP władzy Rady Ministrów, rządu – stwierdził prezydent Andrzej Duda 

– Jestem zawsze otwarty na współpracę, na wszelkie państwa inicjatywy, na to żeby te dobre inicjatywy, służące realizacji założeń programowych, ważnych założeń programowych dla Polski, żeby je wspierać, bo jestem przekonany, że one będą służyły i Polsce i polskiemu społeczeństwu. Proszę, żebyście państwo wiedzieli, że dla was, zwłaszcza pana premiera, panów wicepremierów, ministrów, wszystkich, drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte. Jestem gotów na rozmowę nawet na najtrudniejsze tematy. Pewnie takie rozmowy będą się zdarzały. Jeżeli będą się odbywały u mnie, będę za to zawsze ogromnie wdzięczny i chcę, żebyście państwo o tym pamiętali, że nawet w najtrudniejszych kwestiach zawsze jestem otwarty na pomoc i zawsze jestem także i gotów wspólnie dźwigać ciężar, jeżeli będzie służył dobru wspólnemu, dobru RP – mówił 

bz/300polityka.pl/prezydent.pl

Komentarze (22):

Adv2019.11.16 15:09
Ten to znowu się kompromituje... pierwsze ustawy to oczywiście podwyżki, ważne, że prymitywny elektorat wszystko kupił.
Otto2019.11.15 22:23
SUUUUUPER!!!!!!! Ten rząd bedzie lepszy niż ostatni, który rządził przez ostatnie 4 lat bo dotrzyma obietnic: 1. obniży podatki :) 2. podwyższy kwotę wolną :) 3. zakaże aborcji :) 4. powsztrzyma lgbt:) 5. zreformuje sądy:) 6. postawi politykow PO przed Trybunałem Stanu:) 7. wprowadzi w Polin dobrobyt:) 8. wstanie z kolan (nie będie z mossadem ustalał ustaw:)) 9. oprze się lewackiej uE (tak jak l. kaczyński podpisujac raktat Lizboński) no i nie będzie wchodzic w koalicje z neokomuną lgbt sld razem vide Komsija Rodziny :) 10. zwalczy skutecznie śmierdzące ruskie onuce kupując rusi węgiel na potęgę 11. zadba o ochrone zdrowia i edukację :) 12.zmiejszy/powstrzyma imigrację:) (co zrobią z 50 tys. muzułmanów, którsy w ostatnich 2-3 latach zjechali do polin - dostali pozwolenia od pislamskich wjewódów na pobyt:))))))) Lepiej niż za Gierka i Bieruta :)) sldlgbtrazemwiosna sojusznikami pisu w walce przeciw Konfederacji judejskie onuce napletki przeci Konfedracji:))
anonim2019.11.15 21:35
Prezydent Andrzej Duda: Jestem przekonany, że ten rząd nie będzie służył Polsce i polskiemu społeczeństwu dlugo.- Byla by to tragedia.
Mirek T2019.11.15 20:10
Do przygłupa (powyżej), który wabi się Piotr Nowak : Myślałeś, i myślałeś, i nic nie wymyśliłeś – więc napisałeś bezmyślny bzdet. No to pytam cię przygłupie, po co wogóle myślałeś skoro nic nie wymyśliłeś ?! Gdybyś nic nie myślał, to też byś nic nie wymyślił, ale przynajmniej nie pisałbyś bezmyślnych bzdetów !
tylko ja Piotr Nowak 2019.11.15 20:55
Wulgaryzmy możemy usłyszeć już prawie wszędzie, ale najczęściej zdarza się to na: ..….. ulicy, w pracy i szkole.
3072019.11.15 19:49
"Polska flaga powiewała w piątek nad Exeter, angielskim miastem w hrabstwie Devon. To pamiątka po wydarzeniach sprzed 77 lat, kiedy to polscy lotnicy uratowali miasto przed zniszczeniem w niemieckim nalocie."
2019.11.15 18:54
Powklejaj i popodszywaj się jeszcze pokuurwie. :) W końcu dzisiaj piąteczek. Dajesz Józek!
B522019.11.15 19:24
nie wiem o czym piszesz ale masz lewacki styl pisania szambo przebrało
Lennon2019.11.15 18:44
Jestem całym sercem za tym rządem i za jego zmianami ! Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Jeśli PIS robi jakiekolwiek błędy, to są one wynikiem albo kłamstw totalnej opozycji, albo wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w Polsce. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwae i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej post-peerelowskiej gangreny i tych agresywnych dzikusów przepełnionych nienawiścią do Polski i do idei naprawy naszego państwa.Totalna, destrukcyjna i targowicka opozycja, powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a rząd obalić.! Odetnijmy się od nich raz na zawsze, i nie wybierajmy przestępców i przygłupów by nami rządzili . Jeśli jestem zły na PIS, bo popełnił drobny błąd, to puszczam sobie krótki filmik o tym jak rządziły PO i PSL - i złość przechodzi mi natychmiast !
Michał Jan2019.11.15 20:30
Mieli większość w Sejmie, w Senacie, Prezydenta, trójliterowców, prokuraturę i 4 lata. I przez te drobne błędy zrobili dużo, a ostało się tylko 500+. Dobre zidentyfikowanie problemu - złe rozwiązanie - tragiczna poprawka złego rozwiązania. Modus operandi neo-sanacji. PS. Nawet p. Gawłowskiego nie usadzili.
gumowa kaczka2019.11.15 22:18
przeżywasz seryjne orgazmy pisząc te bzdury ,czy ci płacą?
Björn Karlsson2019.11.15 18:39
Panie Premierze Morawiecki, pana program zrównoważonego rozwoju kraju jest wspaniaąym pomysłem ! Teraz przyszedł czas na jego realizację. Ponieważ do tej pory inwestowano głównie w duże miasta, to najwyższy czas, aby coś zabrać dużym mistom, a większość środków finansowych skierować na mniejsze miasta i wieś ! Postuluję zawiesić program 500 plus w dużych miastach. Dlaczego ? Mieszkańcy tych miast głosowali za PO lub wogóle nie głosowali, co znaczy, że oni chcą aby było tak jak za rządów PO-PSL, a więc bez programu 500 plus. Panie Premierze, nie należy tych ludzi na siłę unieszczęśliwiać i dawać im pieniądze skoro ich nie chcą. Oni chcą tylko tego, aby było jak było, a nie żeby było lepiej. Zamroźmy więc ten program dla nich – na 5 lat ! Podobnie jest z wiekiem emerytalnym. Ci z dużych miast powinni pracować do 67, a nawet do 69. Proponuję zatem 5 lat zrównoważonego rozwoju in minus dla dużych miast oraz in plus dla małych miast i wsi.
Wujek dobra rada2019.11.15 18:55
Przestan dzielic Polakow lotrze!
Piotr Nowak2019.11.15 18:37
Panie premierze Morawiecki, po sformuowaniu nowego rządu, prosimy jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla dużych miast w Polsce. Mieszkańcy tych miast nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją !
B522019.11.15 19:20
wprowadzić podatek dla POgan
anonim2019.11.15 22:00
Piotr Nowak, czyli przyznajesz, ze ustawa 500+ placi sie za glosy? To moze za glosy niech PiS zaplaci ustawa anty 447, nie bylo by dobrze?
Adv2019.11.16 15:08
Zatem niech prowincja płaci za wzrosty cen akcyzy, za skok na OFE,, niech oni ponoszą wydatki związane z podatkiem sklepowym, czy drożejącym prądem...
anonim2019.11.15 18:09
niech mi tylko prąd zdrożeje !!!
Lennon2019.11.15 18:45
Ja bym wam PO-je-bom podwyższył ceny prądu podwójnie !!!
B522019.11.15 19:18
dopisz= to przestane brać na dzieci 500+
Lennon2019.11.15 20:04
Ooooo, świetny komentarz !!!!!!!
anonim2019.11.15 22:16
to nie dam złotówki na pisowskie bachory