Prezydenckie ordery za 4,5 mln zł - zdjęcie
05.08.15, 14:54Bronisław Komorowski (screen TV Republika)

Prezydenckie ordery za 4,5 mln zł

2

O ujawnienie wszystkich zawartych w tym roku umów wystąpił portal bezkompromisowo.pl. Jak podano, Kancelaria Prezydenta nie udostępniła całego wykazu. „Kancelaria odpisała, że podpisała 323 takie umowy. Stwierdziła, że rejestr nie zawiera informacji, czy dany zleceniodawca zawarł daną umowę jako przedsiębiorca, czy też jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej oraz czy dana osoba pełniła w chwili podpisywania umowy funkcję publiczną. Napisało również, że taka informacja będzie informacją przetworzoną, a dodatkowo zaznaczono, że dane osobowe zleceniobiorców podlegają ochronie”– czytamy na stronie.

Portal podaje, że ostatecznie dostał tylko część umów. Z ujawnionych informacji wynika, że w marcu podpisano umowę na „sukcesywną dostawę i wykonanie odznak i orderów, odznaczeń oraz okuć”. Kosztowało to aż 4,5 mln zł. Za 20 sztuk ryngrafów z proporcem prezydenckim zapłacono 48 tys. zł. „Obszywanie wstążkami orderów i odznaczeń, miniaturek tych odznaczeń oraz szycie rozetek i kokard” kosztowało prawie 144 tys. zł. W marcu podpisano dwie umowy na wykonanie skórzanych futerałów do orderów i odznaczeń za prawie 380 tys. zł.

Sporo kosztowało też zaaranżowanie wnętrz prezydenckich budynków. Konserwacja dwóch zabytkowych stolików kosztowała 6,6 tys. zł., dwóch zabytkowych foteli i kanapy 8 tys. zł., a „wykonanie pojedynczych filiżanek i kompletów z białej i różowej porcelany” – 65 tys. zł. 136 tys. zł wydano na fortepian koncertowy Yamaha i nagłośnienie oraz organizację koncertów we dworku w Ciechocinku.

Przelot prezydenta Bronisława Komorowskiego kosztował 1,4 mln zł. Prawie 1,6 mln zł. wydano na „kompleksowe przygotowanie i produkcja materiału programowego, upamiętniającego 70 – lecie zakończenia II Wojny Światowej”, wyemitowanego na antenie TVP i Polskiego Radia.

Z urzędnikami przygotowującymi kancelarię na przejęcie jej przez Andrzeja Dudę podpisano 3 umowy. Opiewają na 6,6 tys. zł, 8 tys. zł i 8,2 tys. zł.

KJ/Bezkompromisowo.pl 

Komentarze (2):

anonim2015.08.5 14:58
Platfonsy już tak mają. Każdego puszczą w skarpetkach
anonim2015.08.5 17:33
szastał Komoro pieniędzmi bo to nie jego tylko Polaków, którzy zmuszeni byli do opłacania fanaberii tego analfabety załganego Komuroskiego.