Premier: Dziś jest Jego ostatnie pożegnanie. Pomódlmy się w naszych domach - zdjęcie
25.03.20, 10:20Screenshot Youtube - Miłujcie się!, Agape & RCS TV / Fot. Adam Guz (KPRM)

Premier: Dziś jest Jego ostatnie pożegnanie. Pomódlmy się w naszych domach

4

Dziś o godzinie 11:00 rozpocznie się Msza pogrzebowa śp. ks. Piotra Pawlukiewicza, który zmarł w ubiegłą niedzielę. W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa towarzyszyć w ostatniej drodze księdzu będą tylko najbliżsi. Mszy przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz wraz z abp. Józefem Górzyńskim.

Jak poinformował z kolei ks. Przemysław Śliwiński, który jest rzecznikiem Archidiecezji Warszawskiej:

Udało nam się zapewnić transmisję, która nie wymaga dodatkowej obsługi technicznej znajdującej się w świątyni”.

Ks. Pawlukiewicz spocznie na Cmentarzu Powązkowskim, w grobowcu kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Kard. Nycz zaprosił również wszystkich, którzy chcą pożegnać księdza Pawlukiewicza, na Mszę świętą do kościoła akademickiego św. Anny w pierwszą niedzielę po ustaniu epidemii na godzinę 15:00.

O ks. Pawlukiewiczu wspomina też w swoim wpisie na twitterze premier Mateusz Morawiecki:

"<<Przeciwieństwem miłości jest obojętność>> - mówił ks. Piotr Pawlukiewicz. Dziś jest Jego ostatnie pożegnanie - chciałbym uczestniczyć osobiście, jak wielu z Was, ale z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo pomódlmy się w naszych domach, czas na wizytę na Powązkach jeszcze przyjdzie"

dam/twitter,dorzeczy.pl

Komentarze (4):

Realista2020.03.30 13:54
Penderecki umarł debilu
Jan Radziszewski2020.03.25 20:50
+ Jawny dowód że Szatan i jego syny i córki w Polsce nie chcą tj. boją się wielbić NMP w Uroczystości św Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2020 r Dzień świętości życia bo w przeddzień tegoż tj wtorek, 24 marca 2020 zakazano liczny udział wiernych na Mszy św dlatego Pan zapowiada kary już na tym świecie Pan i król nasz + 24 III 2020 Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono Wtorek, 24 marca Około 14.00 Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.
Tomasz2020.03.25 10:40
Ks. Piotr zmarł w nocy z piątku na sobotę, a w niedzielę. Tak dla jasności.
MatkiŻonyKochanki2020.03.25 10:37
Żegnaj hej ho Czy naprawdę tylko o to w życiu szło?