Powrót dzieci do szkół. Szef MEN wyjaśnia zasady - zdjęcie
12.01.21, 15:25Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Powrót dzieci do szkół. Szef MEN wyjaśnia zasady

5

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był pytany przez dziennikarzy o szczepienia nauczycieli i powrót dzieci do szkół. Wyjaśnił, że nauczyciele będą szczepieni zgodnie z harmonogramem, czyli w grupie 1. Wyjaśnił, że do tego czasu bezpieczeństwo w szkołach, do których wracają najmłodsi uczniowie, zapewni testowanie nauczycieli i monitorowanie sytuacji epidemicznej.

Od poniedziałku do pracy stacjonarnej wracają nauczyciele klas I-III w szkołach podstawowych. W związku z tym pojawiają się sugestie, aby przyjęli oni szczepienia przeciwko COVID-19 wcześniej, niż przewiduje to program szczepień.

- „Kolejność jest wyznaczona zgodnie z hierarchią zapotrzebowania. Siłą rzeczy najbardziej szczepienia potrzebują osoby najstarsze, bo są najbardziej narażone na utratę życia i zdrowia, ale będziemy szczepić nauczycieli najszybciej jak to się da, cały czas trwają dyskusje” – wyjaśniał dziś minister edukacji i nauki.

Obecnie trwają testy na obecność koronawirusa u nauczycieli tych klas. Prof. Czarnek podkreślił, że każdego dnia będzie monitorowana sytuacja epidemiczna w szkołach. Wnioski z tej obserwacji będą miały wpływ na decyzje o powrocie do stacjonarnej nauki pozostałych uczniów.

- „Będziemy monitorować każdego dnia, w każdej szkole ewentualne ogniska zakaźne, żeby później mieć dokładną wiedzę na temat tego, jak to wygląda w ruchu oświatowym” – mówił minister.

Dodał jednak, że nie chodzi o przeprowadzenie doświadczenia, a o kwestię oceny bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli.

kak/PAP

Komentarze (5):

ladychapel2021.01.12 15:43
Działacze PiS w potajemnie nagranej rozmowie: Tacy sami jesteśmy jak ci w PO czy SLD, każdy jest pazerny, każdy by coś chciał [POSŁUCHAJ] https://youtu.be/wuyCUQbCFgI?t=57
Po 11 ...2021.01.12 15:56
Działacze wałbrzyskiego PiS-u nie przebierają w metodach w walce o władzę. "Wszyscy jesteśmy tak samo pazerni mamy tylko różnych szefów" - mówi jeden z nich.
Po 11 ...2021.01.12 15:34
No dobrze, ale na której papieskiej encyklice oparty jest ten plan działania? Obstawiam "Czrnek et ratio".
Anonim2021.01.12 15:40
Amoris Covidia
Et Iudaeum,2021.01.12 15:40
ede faecam, futue te ipsum!