,,Powinna się leczyć''. Psycholog o Grecie Thunberg - zdjęcie
27.09.19, 10:20Screenshot Youtube - ABC News

,,Powinna się leczyć''. Psycholog o Grecie Thunberg

70

Martwię się, że to dziecko jest eksploatowane, a prawdopodobnie powinno się leczyć” - powiedział dr Michael Carr-Gregg, psycholog, oceniając zachowanie Grety Thunberg.

Australijski psycholog w rozmowie na antenie telewizji 3AW stwierdził:

Przecież ona sama powiedziała, że ma zespół Aspergera i cierpi na depresję”.

Dodał też, że on jako rodzic miałby poważne wątpliwości, czy należy umieszczać ją „w centrum ogólnoświatowej fobii”. Przyznał również, że niepokoi go wpływ Grety na nastolatków. Ona:

Wysyła im wiadomość, że czeka nas koniec”

Podkreślił, że oczywiście nie zaprzecza kryzysowi klimatycznemu, jednak:

Chodzi mi o to, że 16-latka daje niejako przyzwolenie rówieśnikom, by rozmawiali z dorosłymi w bardzo lekceważący sposób”.

dam/wp.pl,Fronda.pl

Komentarze (70):

Tom Bombadil.2019.10.2 7:24
Ten pan dr Michael Carr-Gregg z Australii powinien uważać. Za chwilę może być sądzony za "mowę nienawiści" i wsadzony do pudła.
Generał Jeżyk2019.09.27 23:35
„Przecież ona sama powiedziała, że ma zespół Aspergera i cierpi na depresję” I skąd ta pewność że się nie leczy ? Gdyby naprawdę nie leczyła depresji to by nie była w stanie wyjść z domu, nie mówiąc już o pływaniu jachtem czy udziale w szczycie ONZ Dodał też, że on jako rodzic miałby poważne wątpliwości, czy należy umieszczać ją „w centrum ogólnoświatowej fobii” Ale gdy 15-latek jest umieszczany w centrum ogólnopolskiej fobii przed "ideologią gender" to już jest cacy ? "Przyznał również, że niepokoi go wpływ Grety na nastolatków. Ona: „Wysyła im wiadomość, że czeka nas koniec”" Katoliku ! Gdy nastepnym razem bedziesz chciał powiedzieć nastolatkowi o końcu świata i apokalipsie, ugryż się w język ! Możesz mieć na niego zły wpływ ! "Podkreślił, że oczywiście nie zaprzecza kryzysowi klimatycznemu, jednak:" nazywa go "ogólnoświatową fobią"
mia2019.09.27 21:19
Bo tak jest w Skandynawii. Tu nie ma respektu dla starszych. Wszyscy sa rowni. I szczerze mowiac nie podoba mi sie to.
katolik2019.09.27 20:04
przecież to jest to samo co dno mor-pol-społ popslsldwiosnanowoczesna włożyło dziecim w Warszawie ideologię zabójstwa i szli z nia przez miasto!!! potencjalni mordercy Polaków. Madrzy i Silni Polacy głosują na PIS!!!
anonim2019.09.27 18:15
Jestem pewien, że gdyby robiła i mówiła dokładnie to samo trzymając krzyż w ręce (ew. nosząc krzyż na łańcuszku) to Fronda okrzyknęła by ją "współczesną Joanną d'Arc"
jacek2019.09.27 17:48
Samobójstwo tej dziewczynki jest tylko kwestia czasu.
normal2019.09.27 16:14
Ktoś to dziecko skrzywdził. Boję sie,że niedługo ona ogłosi, że zmianie płeć. Idę o zakład...
Dr Aloha2019.09.27 14:53
Zabawne kiedy fronda cytuje jako autorytet zwolennika edukacji seksualnej i jednego z twórców programu nauczania o LGBT w Australii. Smutna jest ta tępa prawdziwie katolicka nienawiść do Grety.
anonim2019.09.27 17:59
Dla ciebie nienawiścią jest zwrócenie uwagi ,ze ktoś jest chory ,Greta jest chora ma depresję i trzeba ją leczyć to chyba dla jej dobra
Maria Blaszczyk2019.09.27 21:00
Tak. Gdy cała para idzie w jej deprecjonowanie zamiast zajęcie się tym, co ważne. Znaczy się katastrofą klimatyczną. To jest czysta nienawiść. A ukrywanie jej pod płaszczykiem troski o Gretę jest żałosne.
Ewa2019.09.27 14:47
Aspergera można leczyć w przeciwieństwie do debilizmu pisich które jest nieuleczalne
taro2019.09.27 15:05
wez sobie wloz ogora kiszonego pomiedzy swe polkule mozgu, a nie bedzie dochodzic do zwarc.
Ciekawy2019.09.27 14:44
Taki z niego psycholog jak z koziej dooopy traba
kolos2019.09.27 14:05
Ten psycho-log powinien się leczyć.
QQQQQ2019.09.27 14:00
Biedne dziecko. :(
JS2019.09.27 13:43
Do: lorek Einstein były oszustem przypisując sobie Słynny wzór. To nie on wymyślił E=MC2 ale włoski przemysłowiec, samouk, który zamieścił swoje odkrycie w czasopiśmie, które Einstein przeglądał. Einstein nie dostał Nobla za teorię względności ale za efekt foto elektryczny i nawet nie przyszedł go odebrać. Widać wstyd go ogarnął. Pozdr.
JS2019.09.27 13:39
Zamiast krzyczeć na polityków światowych, dlaczego nie krzyczy na swoich polityków, którzy zafundowali jej i innym przyszłość pod znakiem miecza i sierpa ? ZMANIPULOWANY umysł. Dlatego wybrali niepełnosprawną umysłowo dziewczynę, bo ta o zdrowym umyśle krzyczałaby na SWOICH polityków-ZDRAJCÓW !! Pozdr.
ja2019.09.27 12:43
Greta Thunberg jako chora ,cierpiąca na depresję (sama to mówi) kiedyś popełni samobójstwo z powodu tej choroby i nieudźwignięcia problemów którymi została obarczona.. Wtedy oskarży się cały świat, że musiała tak zrobić bo nie chcieli jej słuchać. Będzie to dodatkowy argument dla lewaków i neomarksistów liberalnych (bogaczy) by przyśpieszyć depopulację ludzkości poprzez aborcję , eutanazję i trucie żywności ,wody, powietrza, itd,.. aby przyśpieszyć pożądaną depopulację.{Np. Polska ma mieć kilkanaście mln. ludności] Wszystko po to, aby ludzi ostatecznie sterorryzować i całkowicie zniewolić w globaliźmie światowego terroru
Lublinianka2019.09.27 12:33
Pan psycholog ma rację - dziewczyna powinna się leczyć i uczyć, a nie latać po świecie i gwiazdorzyć dla lewaków i ekoterrorystów. Nieleczona depresja może doprowadzić do tzw. stuporu, czyli stanu paraliżu uniemożliwiającego choremu poruszanie kończynami, bądź doprowadzić do samobójstwa. Gdyby miała rozsądnych i troskliwych rodziców, to zamiast na szczyt ONZ polecieliby z nią na jakąś tropikalną wyspę, żeby dziewczyunka przebywała więcej na słońcu (w Szwecji go przecież brakuje), bo wit. D jest bardzo potrzebna do zachowania równowagi psychicznej człowieka. Co do dbania o naturę i ograniczania emisji CO2, jakoś nie słyszałam, żeby Chiny i Indie - najwięksi truciciele Ziemi i producenci tego gazu - zobowiązali się do ograniczenia jego emisji i modernizacji swoich zakładów przemysłowych. Niech Chińczycy i Hindusi uderzą się w piersi i dadzą innym wzór do naśladowania, bo na poziomie emisji CO2 do atmosfery cała Europa to przy nich Pikuś!
Maria Blaszczyk2019.09.27 16:42
A masz jakieś podstawy by podejrzewać, że jej depresja jest nieleczona? A co do Chin i Indii - czy to, że nie można zrobić wszystkiego, nie oznacza w żaden sposób, że nie należy robić nic. Do tego w kwestii Chin uprzejma jesteś mijać się z prawdą - Chiny są pod wieloma względami liderem, jeśli chodzi o ekologiczne rozwiązania - np. pozyskiwanie czystej energii. Owszem, emitują najwięcej - ale po prostu dlatego, że najwięcej produkują. Gdybyśmy produkowali w Polsce to, co kupujemy z Chin - to nasza emisa też byłaby jeszcze wyższa. W przeliczeniu na mieszkańca Indie produkują 1,7 tony CO2 rocznie, Chiny 7,2, a Polska 8,3 - co jest powyżej unijnej sredniej, która wynosi tyle, co w Chinach - przy znacznie mniejszej produkcji... Więc może jednak zacznijmy od siebie, zamiast palcami pokazywać na innych.
anonim2019.09.27 20:11
Ekologiczne Chiny - dobry żart :D https://www.newsweek.pl/swiat/ekologiczna-sciema-w-chinach/pn13gbw
Generał Jeżyk2019.09.27 23:46
Cytat z zalinkowanego artykuły: "O ile na trucicieli czeka kij, dla zielonych inwestycji jest marchewka. Rząd wprowadził zniżki podatkowe dla firm z sektora energii odnawialnej, za prąd pozyskany z czystych źródeł płaci więcej. Chiny są światowym liderem w produkcji paneli słonecznych i turbin wiatrowych, niedawno zaprezentowały prototyp klimatyzatora na energię słoneczną. Pekin słusznie zauważył, że takie innowacje pozwalają nie tylko zarobić, ale i poprawić obraz Państwa Środka w oczach Zachodu. A także spotęgować dumę własnych obywateli. Kiedy stoi się w korku albo żyje w cieniu dymiącego komina, miło przeczytać, że na północ od Szanghaju powstaje ekologiczne miasto Dongtan – nieemitujące gazów cieplarnianych oraz zapewniające wodę i prąd na swoje potrzeby. Do 2050 roku ma tu zamieszkać pół miliona ludzi" Rozumiem że brzydzisz się czytać czasopismo pod redakcją Tomasza Lisa, ale gdy się powołuje na jakiś artykuł to wypada przeczytać go do końca
lorek2019.09.27 12:32
ci ludzie mieli lub mają Aspargera,, jak dobrze ze sie nie "leczyli" - Albert Einstein Bill Gates Steve Jobs Elon Musk Alfred Hitchcock Isaac Newton Jane Austen Hans Christian Andersen Charles Robert Darwin Michał Anioł Thomas Jefferson Wolfgang Amadeusz Mozart George Orwell Dan Aykroyd Ludwig Van Beethoven Thomas Edison Leo Messi Woody Allen Michael Jackson Mark Twain Henry Ford Daryl Hannah Abraham Lincoln Alan Turing Alexander Graham Bell Benjamin Franklin Franz Kafka Friedrich Nietzsche George Bernard Shaw Marilyn Monroe Richard Strauss Nikola Tesla Vincent Van Gogh Wasily Kandinsky Andy Kaufman Andy Warhol Bob Dylan Robin Williams
anonim2019.09.27 13:11
Jak przeglądam te nazwiska, to przynajmniej kilkoro z tych ludzi - wielka szkoda, że się nie leczyli. No i porównać Gretę Thunberg do Beethovena, czy Mozarta (o których pierwszy raz słyszę, żeby mieli Aspergera, nawiasem mówiąc, ale czego to ludzie nie wymyślą. A może byli również LGBT?...) to jest naprawdę niezła sztuczka cyrkowa :)
Maria Blaszczyk2019.09.27 13:26
Zespołu Aspergera się nie leczy. Jak niby? A to, że o czyms nie słyszałaś, to normalne. Większość z nas nie słyszała o większości rzeczy. Ale można się starać usłyszeć, zamiast zachwycać się własną niewiedzą. https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0967772013503763?journalCode=jmba
anonim2019.09.27 14:13
Ale mówiąc, że "się nie leczy" - rozmawia pani do mnie o środkach chemicznych, czy o terapii również? Bo jeśli o terapii również, to jest pani w grubym błedzie, bo terapia, owszem - leczy, w takim sensie, że może zmniejszyć poziom zaburzenia. Natomiast wystawianie chorego dziecka na taki poziom stresu, jakiego doświadcza ta dziewczynka, terapią z całą pewnością nie jest, ani jej nawet nie sprzyja. No, ale co poniektórzy nad dobro własnego dziecka przedkładają najwyraźniej zaistnienie medialne.
Maria Blaszczyk2019.09.27 16:17
Sama mam zespół Aspergera, mam autystyczne dziecko i jestem psycholożką dziecięcą. I nie. Nie leczy się. Wystarczy rzucić okiem na metody o udowodnionej skuteczności w terapii, by zrozumieć, że tego się nie leczy, tylko "uczy się" tego, czego te osoby nie uczą się same z siebie. Są to metody na ogół kognitywne oraz treningi, stawiające na wytrenowanie określonych umiejętności, względnie fizjoterapeutyczne, zmniejszające niezdarność czy zaburzenia czucia. No ale w tym sensie osoby neurotypowe trzeba uczyć tego, co dla aspergerowca jest oczywiste - przestrzegania zasad, koncentracji, zajmowania się sobą itd... Obecnie uważam zespół Aspergera za dar - choć jako nastolatka nie znosiłam tego dobrze. Więc cieszę się, że nikt tego nie potrafi "wyleczyc". A dziewczynka ta ma 16 lat. To nie jest dziecko. Pozwólmy jej decydować za siebie, przy odpowiednim wsparciu. A ma ona rodziców - którzy z nią są. Ma zapewne lekarza, psychologa. Trudno nie doświadczać stresu, gdy nie ma dnia bez informacji o jakiejś tragedii, którą uprzemysłowiona część świata ściągnęła na ludzkość. Na ogół są to oczywiście jacyć Afrykanie, Syryjczycy czy inni Bengalowie - to nie jest bliźni w rozumieniu chrześcijanina. Ale w ciągu ostatniego tygodnia nawet mieliśmy pożegnanie lodowca Pizol i ewakuację i zamknięcie dróg pod Mont Blanc i zalanie brytyjskiego parlamentu. To wywołuje stres u każdej myślącej osoby, a działanie - może przynosić ulgę.
anonim2019.09.27 19:54
Ale pani kochana - każdy jest na co dzień poddany różnym stresom, ale to wcale nie znaczy, że mamy te stresy sobie jeszcze dodatkowo fundować. A jeżeli pani uważa, że 16-letnia dziewczyna to już nie dziecko, to powątpiewam w pani psychologiczne wykształcenie, bo o ile biologicznie to dzieckiem już faktycznie prawdopodobnie nie jest, to psychicznie nie jest to osoba dojrzała, i mówię to nie jako psycholog, ale matka, która dzieci już odchowała. Ale może pani wie lepiej, jako "specjalista", rzecz jasna... To dziecko samo o sobie nie decyduje - a wiara w to, że dziecko samo z siebie znalazło się na szczycie ONZ, tylko dlatego, że głosi "wspaniale odkrywcze hasła", jest wiarą naiwnie dziecięcą, proszę szanownej pani psycholog. Natomiast jeżeli terapia uczy tego, czego te osoby "nie uczą się same z siebie" - to zmienia jednak w jakiś sposób te osoby, czy nie? Bo jeżeli ich nie zmienia, to jaki jest sens terapii? Wypełniacz czasu?...
Maria Blaszczyk2019.09.27 20:58
No więc nie. 16latka to osoba w znacznej mierze zdolna do podejmowania samodzielnych decyzji przy odpowiednim wsparciu. To chyba dość oczywiste, skoro może np. wyjść za mąż. Moja córka ma obecnie lat 15, za niecałe 2 lata zrobi maturę - co oznacza, że się już wyprowadzi, bo mieszkam w małej miejscowości - musi na studia gdzieś wyjechać. Może jest dojrzała, a może nie, tego nie wiemy - 18letni mężczyzna jest na ogół mniej dojrzały od 16letniej dziewczyny, a może już wszystko to, co 60latek. Wątpię w umiejętności rodzicielskiej szanownej pani, jeśli pani uważa, że mozna nastolatka zamknąc pod kloszem i kazać mu się nie denerwować, że planeta mu się pod nogami pali. Wszystko zmienia osobę. Jak ja się nauczę tańczyć taniec łabędziądek, to mnie to z pewnością bardzo zmieni. Ale nie jest to leczenie, tylko nabycie umiejętności. Depresję się leczy - znosi się jej objawy, a nawet można działać przyczynowo. Zespołu Aspergera się nie leczy - bo się nie da i nawet wiele osób by tego nie chciało. To, że nauczę mojego syna mówić "dzień dobry", rozpoznawać podstawowe emocje, u ciebie i u innych i patrzeć rozmówcy w oczy - w żaden sposób nie zmienia jego aspergerowatości. Dla mnie liczby są łatwe. Lubię je, luię operacje na nich, uważam, że często robią ładne rzeczy. Przez co nie mam większych problemów ze zrozumieniem zagadnień matematycznych czy statystycznych. To dość typowe dla takich jak ja. Osoby neurotypowe na ogół nie przepadają za liczbami. To, co dla mnie jest oczywiste - i ładne - u nich wymaga nauki. I często nie sprawia im żadnej przyjemności. Czy lekcje liczenia są terapią? Czy osoba umiejąca dokonywać przekształceń algebraicznych rózni się od takiej, co nie umie?
anonim2019.09.27 21:18
Mało prawdopodobne, żeby dzisiejsza 16-latka była psychicznie gotowa do zamążpójścia. W ciążę może zajść, to prawda, ale to wszystko. Zdolność do spłodzenia dziecka nie świadczy w żaden sposób o dojrzałości psychicznej. I pani jako psycholog powinna o tym wiedzieć. Co do leczenia Grety Thunberg - to psycholog wypowiedział się o tym, że powinna się leczyć. Widocznie ma z czego. Porównywanie zaś Grety Thunberg do Mozarta i Beethovena tylko dlatego, że ma ona Aspergera, a oni rzekomo też mieli - jest totalnym nieporozumieniem. Nawet jeśli mieli oni Aspergera faktycznie. I to by było na tyle.
Maria Blaszczyk2019.09.28 0:02
Ten psycholog jej nie badał. Ja też nie. A istnieje zasada, wpisana w kodeksy etyczne tego zawodu, że się nie stawia diagnoz na odległość. Dojrzałość do spłodzenia dziecka w żadnym wypadku nie oznacza dojrzałości psychicznej. Nigdzie nic takiego nie napisałam. Ale bycie osobą szesnastoletnią nie oznacza, że się nie wie, co się mówi. Ani że się nie jest w stanie wychować dziecka. Ani że się nie widzi, że świat stanął na progu katastrofy. Zdumiewa mnie to przekonanie, że w tej sytuacji należy zajmować się nagonką na Gretę, zamiast sie zająć tym, o co jej chodzi - katastrofą klimatyczną. Jej stan zdrowia nie ma tu nic do rzeczy. I nie ma żadnych podstaw by przypuszzczać, że nie wie ona, co czyni. Tym bardziej - że nie wiedzą teo jej rodzice.
Elwira2019.09.28 22:01
Droga Pani, twierdzi Pani, że nie stawia się hipotez na odległość. I jednocześnie zamieszcza Pani listę sław z Aspergerem. Parafrazując Pani wypowiedź pytam: który psycholog ich badał? Pani ich badała? Newtona? Darwina? Van Gogha? Teslę? Może Lincolna chociaż? No ale Michała Anioła to chyba jakiś psycholog badał, co? I jeszcze to dziwaczne przekonanie, że skoro Asperger - to geniusz. Bo chyba temu ma służyć ta lista. Pani Maria grzeje się w świetle geniuszy: "Mam Aspergera. Jak Michael Jackson". Jackson był też pedofilem. Ale mniejsza o to. Chociaż nie. Włąściwie pedofile mogą stworzyć własną listę sławnych pedofili. Wśród sław będą się czuli lepiej. Jeśli chce Pani uchodzić za profesjonalistkę, to proszę nie wrzucać tutaj popularnonaukowych zajawek.
JS2019.09.27 13:42
Einstein były oszustem przypisując sobie Słynny wzór. To nie on wymyślił E=MC2 ale włoski przemysłowiec, samouk, który zamieścił swoje odkrycie w czasopiśmie, które Einstein przeglądał. Einstein nie dostał Nobla za teorię względności ale za efekt foto elektryczny i nawet nie przyszedł go odebrać. Widać wstyd go ogarnął. Pozdr.
fgh2019.09.27 16:57
Donalt Tusk też
JS2019.09.27 12:23
Obawiam się, że jej złość i nienawiść wkrótce skieruje się do przemysłu, rolnictwu, ludziom, że za dużo konsumują. Ale jak ona wyobrażałaby sobie życie w super czystym środowisku ? Jak przyjdzie mróz - 40 przetrwa go w chacie z desek, z trawą na dachu, toaletą na zewnątrz ? A odzienie ? A leki naturalne, ma o nich pojęcie ? Powinniśmy przestać rozwijać tą cywilizację bo jest przeznaczona na zniszczenie ! Powinniśmy skupić się na zbawieniu naszych i naszych bliskich dusz, bo z każdym dniem przybliżamy się do wieczności ! Czytajmy pisma natchnione, błyskotliwie napisane Ewangelie, objawienia tzw. prywatne, zatwierdzone przez Kościół. Tam znajdziemy BOGA, JEZUSA ŻYWEGO !, nie książkowego, sprzed 2000 lat. Króluj nam Chryste Pozdr.
stop idiotom z platformy2019.09.27 12:22
Rodzice tego dziecka sa bezwzglednymi egoistami czegóż nie zrobia dla pieniedzy i popularności!!
kibic2019.09.27 12:18
Zamknąć rodziców za brak opieki nad niepełnoletnim i niepełnosprawnym dzieckiem !!!
marmar2019.09.27 12:03
Za to ten 15-latek od krzyża w Płocku jest już zupełnie normalny, co nie frondo? No ale on jest nasz, a ona jest lewacka.
Zyga2019.09.27 12:21
Widziałeś tego chłopca z Płocka w ONZ? Jest całkiem inaczej. Jego rodzinę prześladuje kurator
Maria Blaszczyk2019.09.27 13:28
Jak to prześladuje? Słyszałam, że zaprosił rodziców w celu przeprowadzenia wywiadu środowiskowego. Trudno to podciągnąć pod "prześladowanie"... To jest jego robota.
fhf2019.09.27 16:56
Nie ma POdstaw pokemon jeden
Maria Blaszczyk2019.09.27 23:56
Podstawą, jak sądzę, jest wniosek o wgląd w sytuację małoletniego. Sąd w takiej sytuacji wyznacza kuratora do sprawdzenia, czy w ogóle jest coś na rzeczy, jeszcze przed wszczęciem jakigokolwiek postępowania. Taki wniosek może bowiem złożyć zupełnie każdy. Sąsiad, świadek jakiegoś zdarzenia, ktokolwiek. To rozsądne rozwiązanie prawne, pozwalające zwykłym obywatelom na reagowanie, gdy wydaje im się, że coś jest niekoniecznie w porządku.
trucker2019.09.27 19:08
Hi marmar , nie marmaruj.
JS2019.09.27 11:53
Wykorzystali ją jak kukiełkę, pacynkę. Rodzicami tej dziewczyny powinien zająć się szwedzki urząd ds. dzieci, wychowania młodzieży, bo rodzice wychowują ją w szoku, strachu ekologicznym i wrogości, nienawiści wobec tego świata, polityków. Tylko krok jak obwiesi się kiedyś jak Rambo i wejdzie gdzieś, jak Breivik. Szwedzkie za przeproszeniem ćwierć, pół-mózgi ! Pozdr.
stop idiotom z platformy2019.09.27 12:20
Szwecji juz praktycznie nie ma!!!
anonim2019.09.27 11:47
https://www.fronda.pl/a/to-przez-psychologie-pustoszeja-zakony,51368.html https://www.fronda.pl/a/niecne-praktyki-psychologow,28194.html https://www.fronda.pl/a/niecne-praktyki-psychologow,28194.html Ech ta wasza "spójność przekazu".
Jahu2019.09.27 11:42
Oczywiste jest,że o przyrodę trzeba dbać i nie zaśmiecać niepotrzebnie Świata, ale dziecko wojujące, jeśli posługujesz się lewackim terrorem to powiedz mi czy jesteś gotowa zrezygnować z wszystkich dóbr cywilizacyjnych z których korzystasz? mam na myśli komputer, telefon, telewizor, samochód, lodówka,pralka, zmywarka, lokówka, suszarka, leki itd itd..generalnie z energii elektrycznej..jeśli tak to przenieś się dziecko z rodzicami do lepianki w lesie i żyj swoimi marzeniami..
Jahu — Bóg Hebrajczyków2019.09.27 12:32
Tyś nie Omnipotens :O
Maria Blaszczyk2019.09.27 15:55
Ależ nie ma takiej potrzeby. Wystarczy, że energia będzie pochodzić z czystych źródeł - i o to walczy Greta. Do tego chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "terror". "Terror" to jest jak się zabija ludzi, porywa samoloty, wysadza budynki itd. Wygłaszanie przemówień nie jest "terrorem".
Justyna S2019.09.27 11:27
z czego to dziecko ma się leczyć? Depresja ok, o leczeniu Aspergera nie wiem zbyt wiele, z doświadczenia kontaktów z takimi osobami mogę stwierdzić że to inteligentni ludzie ale nie rozumieją np. dwuznaczności czy żartów. W każdym razie to szerokie spektrum i każdy ma inne objawy. Chociaż z tego co widzę to ludzie najbardziej chcieliby ją "leczyć" ale z poglądów.
anonim2019.09.27 12:09
No widzisz chociby z depresji ,depresję się leczy ,najpierw powinna wyleczyć ,a później swoje poglądy niech głosi ,ale zdrowie jest najważniejsze w tak młodym wieku trzeba najpierw zadbać o zdrowie psychiczne też ,bo ma to wpływ na całe póżniejsze życie .
Maria Blaszczyk2019.09.27 13:22
Czyli póki ma depresję, to nie ma prawa robić tego, co dla niej ważne? Wiesz, z depresją to różnie bywa. Czasem człowiek ma jeden epizod, wyleczy się i tyle. Ale pewna grupa osób zmaga się z tym przez długi czas. Albo i całe życie. Czy to oznacza, że tracą wszelkie prawa z tego powodu? Czy tylko niektóre? I kto decyduje, które konkretnie? Poza tym... Depresja wydaje się adekwatną reakcja na to, co się dzieje. Ludzie giną, cierpią, tracą domy, gatunki wymierają, koszty dla gospodarek stają się nie do udźwignięcia. Możemy to złagodzić kilkoma prostymi ruchami. A tego nie robimy.
Placek2019.09.27 15:27
Jakimi ruchami?
Maria Blaszczyk2019.09.27 20:44
Odejściem od spalania paliw kopalnych. Ograniczeniem hodowli przemysłowej. Redukcją liczby lotów, ograniczeniem używania prywatnych samochodów. Itd. To nie takie trudne przecież.
Hanys672019.09.27 11:26
To jest kandydatka na kolejną powaloną "jachirę". Albo i jeszcze gorszą "jachirę v.2.0"
Cogito ergo sum2019.09.27 11:09
Tak tęczowo-zielona Międzynarodówka wykorzystuje dzieci. W Warszawie próbowali Rabiej z Trzaskowski ale dla lemingów to było cool
qwerty2019.09.27 12:19
czaskoski teraz dostał zaszczytny tytuł pierwszego szambonurka RP.
anonim2019.09.27 11:01
No cóż, każdy rozsądny człowiek to widzi. Szkoda, że do rozsądnych ludzi nie należą jej rodzice. Szkoda dziecka. +
Jahu — Bóg Hebrajczyków2019.09.27 12:31
Tyś rozsądna?
lolek kremowka2019.09.27 10:38
Macierewicz... ten to dopiero jest wariat. "Profesor" Pawlowicz - kolejna idiotka
J.P2019.09.27 10:58
Oni są terapioodporni, ich się nie leczy, oni dają świadectwo, że każdy wariat może zyskać posłuch o ile wyznaje "właściwe" poglądy.
anonim2019.09.27 10:58
A kto tu o wariatach mówi ? Dziewczynak ma problemy ,ale nikt nie pisze w artukule że wariatka ,a ty wyskakujesz zaraz i wyszukujesz wariatów ,sam do nich należysz.
taro2019.09.27 12:18
dziwne moze ci sie to wydawac, ale ty jako wariat, idiota stoisz na pierwszym miejscu, a wlasciwie zajmujesz kilkanascie pierwszych pozycji.
nielolek niekremufka2019.09.27 20:09
Specjalista od wariatów i idiotów - lolek kremówka, wykształcony, ambitny, zdolny (umie nawet zliczyć do trzech), wyborca platformy z małego miasta.
lolek kremowka2019.09.27 20:40
Ależ ten artykuł wraz ze zdjęciem ze stopklatki (na stopklatce u każdego z mimiki twarzy można uchwycić dziwny jej wyraz) ma na celu zochydzenie wizerunku dziewczyny - to czysta socjotechnika, w której PiS jest mistrzowski. Chciałem jedynie napisać, że wśród PiSowszczyków są prawdziwi wariaci
anonim2019.09.27 10:38
Żal tego dziecka .
Bizon2019.09.27 10:32
Człowiek tylko spojrzy na te oczy, to już widać, że ona, podobnie jak w Polsce Jachira,jest psychicznie chora ! Tutaj nie potrzeba specjalisty tylko kogoś kto ja zaprowadzi do lekarzy psychiatry, bo ona sama tam nie trafi.
taro2019.09.27 12:15
taki wyraz twarzy i te jej przemowy, to mogles wczesniej spotkac tylko u aktywnych bolszewiczek.
tomasz2019.09.27 14:19
Bizon ona nie jest przeczytaj sobie o tej chorobie a potem wyciągaj wnioski. Głównym nieszczęściem tego dziecka są dorośli. Którzy na jej chorobie zbijają kapitał mówimy o szeroko pojętym spektrum - ekolodzy . To największa zaraza w świecie która pod pozorem ochrony środowiska każe niszczyć gospodarkę. W rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak kryzys klimatyczny to zwykła utopia. Która nie przełożenia na rzeczywistość. Dlatego temu kto wpadł na pomysł żeby poprzez ekologię niszczyć gospodarkę należy urwać łeb albo skazać na karę śmierci przez powieszenie. Wtedy wybije się ten durny pomysł z głowy raz na zawsze. Mam nadzieję że poprzecie mój komentarz.
Ciekawy2019.09.27 14:45
A po wpisie widać zes debil 100%