Polska w remoncie: Żołnierze Wyklęci w mundurach Wojska Polskiego! - zdjęcie
12.08.16, 08:53

Polska w remoncie: Żołnierze Wyklęci w mundurach Wojska Polskiego!

"Kombatanci, głównie żołnierze podziemia antykomunistycznego, będą mogli otrzymać i nosić własny mundur, który ma być dla nich formą specjalnego uhonorowania. Ministerstwo Obrony Narodowej właśnie skierowało do konsultacji projekt ustawy w tej sprawie" - podaje portal "Radia Maryja".

Mundur przysługiwałby członkom Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP. Został on powołany jako honorowa wspólnota żołnierzy dzięki nowelizacji ustawy o kombatantach z 2014 r.

Intencją Ministerstwa Obrony Narodowej jest odtworzenie form specjalnego uhonorowania bohaterów, wzorując się na działaniach podjętych przez niepodległą Rzeczpospolitą w 1919 roku względem ostatnich żyjących Powstańców Styczniowych. Celem projektowanej regulacji prawnej jest podkreślenie, że państwo polskie uznaje i honoruje członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej (m.in. Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie), jako żołnierzy Wojska Polskiego poprzez przyznanie uprawnień do noszenia ubioru mundurowego - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Minister Antoni Macierewicz mówił niedawno, że chce uhonorować żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli niestrudzenie z sowiecką okupacją.

"Pragnę podpisać decyzję o mundurze żołnierza niezłomnego, żołnierza wyklętego, tak abyście nie tylko mogli z dumą ten mundur nosić, ale by każdy żołnierz polski oddawał wam honory i cześć. Bo na to zasługujecie swoją walką, krwią przelaną, determinacją, dzięki której jesteście fundamentem armii niepodległej Rzeczpospolitej Polskiej" - mówił minister.

Brawa! I oto właśnie różnica między władzą patriotyczną i polską, a władzą lewacką i polskojęzyczną...

bbb/pap,RadioMaryja.pl, Fronda.pl