Polska w remoncie: Brawo! Praca dla tysięcy Polaków! - zdjęcie
12.10.16, 08:45Fot. inp.gov.pl

Polska w remoncie: Brawo! Praca dla tysięcy Polaków!

Minister rozwoju oraz finansów Mateusz Morawiecki podpisał umowę z niemieckim koncernem Daimler AG, na mocy której w Polsce powstanie wielka fabryka, w której pracę znajdzie kilka tysięcy osób. 

Według doniesień Radia Zet umowa została już podpisana przez przedstawicieli Daimlera i Mateusza Morawieckiego. Inwestycja, jaką poczyni Mercedes w Polsce będzie olbrzymia. Zainwestowanych zostanie ponad pół miliarda euro, a co najważniejsze rzesza ludzi znajdzie zatrudnienie. 

Trudno wyobrazić sobie bardziej korzystną dla nas umowę. Pracę nad budową fabryki, w której mają być produkowane czterocylindrowe silniki dla Mercedesa, ruszą w przyszłym roku. Produkcja ma się rozpocząć już za trzy lata. 

W fabryce ma być produkowanych rocznie kilkaset tysięcy silników. 

Już tydzień temu Morawiecki informował, że negocjacje dotyczące budowy fabryki są dopinane na ostatni guzik: 

"Trwa uzgadnianie pewnych parametrów i w zawiązku z tym, że atrament jeszcze nie wysechł na podpisanej umowie, to nie mogę powiedzieć, że sprawa jest zamknięta. Negocjacje są jednak w zdecydowanie końcowej fazie" - mówił wicepremier. 

Możemy się cieszyć, że w końcu w Polsce powstają inwestycje, które pomogą nie tylko naszej gospodarce, ale też zwykłym ludziom!

emde/tvp.info