Zapaśniczka Monika Michalik (WKS Grunwald Poznań) zdobyła brązowy medal olimpijski w kategorii 63 kg. W decydującym pojedynku Polka pokonała Rosjankę Innę Trażukową 3:1. To ósmy krążek biało-czerwonych w Rio de Janeiro.

Udział w turnieju w Brazylii Michalik rozpoczęła od porażki w 1/8 finału z Japonką Risako Kawai. Wicemistrzyni świata z 2015 r. dotarła jednak do finału, dzięki czemu Polka wystąpiła w repasażach. Pokonała w nich Łotyszkę Anastasiję Grigorjevą 5:2, co dało jej możliwość walki o 3. miejsce.
– W mojej kolekcji trofeów brakuje tylko olimpijskiego medalu. Prawdopodobnie w Rio będę miała ostatnią okazję jego zdobycia – mówiła przed wylotem do Brazylii Michalik.

Przed czterema laty w Londynie zajęła 5. miejsce. Startowała także w Pekinie w 2008 r., ale również nie zdołała stanąć na podium – była 8.

To czwarty brązowy medal Polski w Rio. Biało-czerwoni mają też dwa złote i dwa srebrne krążki.