PiS miażdży konkurencję! Inne partie w sondażu bez szans - zdjęcie
18.08.16, 17:30fot. youtube

PiS miażdży konkurencję! Inne partie w sondażu bez szans

PiS ciągle miażdży wszelką polityczną konkurencję. Żadnych złudzeń nie pozostawia najnowszy sondaż TNS Polska. Według tego badania partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się poparciem 36 proc. ankietowanych.

To całkowita deklasacja przeciwników: PO jest popierana jedynie przez 18 proc. badanych, Kukiz'15 przez 9 proc., Nowoczesna przez 8 proc., a PSL - przez 5 proc.

Marginalne jest poparcie dla SLD (3 proc.), KORWiN (3 proc.) Twojego Ruchu (1 proc.) oraz Razem (0 proc.). 

Wysokie poparcie dla PiS utrzymuje się w zasadzie od samego początku objęcia przez tę partię rządów. Polacy czują, że państwo się zmienia, a oni sami są wreszcie inaczej traktowani. Program 500zł, przywracanie godności polskiej historii, wzmacnianie armii, konserwatyzm, zmiany w Telewizji Publicznej - to wszystko powoduje, że mało kto chce głosować na polityczną konkurencję PiS.

Czy tak wysokie poparcie uda się dowieźć do kolejnych wyborów? To zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, czy PiS wzorem PO nie zejdzie na manowce arogancji i pychy. Jeżeli rządząca partia pozostanie partią bliską zwykłemu człowiekowi, a przede wszystkim szczerze dbającą o Polskę, Schetyna i Petru będą mogli na szczęście się pakować!

bbb