PGE chce odbić Warszawę z niemieckich rąk - zdjęcie
17.04.18, 09:30

PGE chce odbić Warszawę z niemieckich rąk

Polska Grupa Energetyczna chce odbić rynek konsumencki energii elektrycznej w Warszawie z rąk Niemców. Obecnie niemiecka firma Innogy sprzedaje prąd aż 930 tysiącom klientów indywidualnych. PGE Centrum, spółka odpowiedzialna PGE, stworzyła teraz markę Lumi i chce stanąć do walki z niemieckim gigantem.


PGE to w Polsce największy producent energii elektrycznej - ma około 40 proc. udziału w wytwarzaniu energii. Jedna z dystrubucją jest gorzej - tutaj PGE trzyma 26 procnt rynku.


Poza Warszawą energię dystrubuują zasadniczo niemal wyłącznie państwowe koncerny - PGE właśnie, Energa, Tauron i Enea. Wyjątkiem jest stolica, gdzie niemal całkowicie dominuje niemiecka Innogy.


Jakie będą ceny? Według prezesa spółki PGE Centrum Piotra Nastaja mowa o 0,33zł za kWh przy opłacie miesięcznej na poziomie 6,99zł. To nieco mniej niż u konkurencji. Dodatkowo firma przygotowuje półroczną promocję dla nowych klientów oraz trzyletnią gwarancję stałej ceny.

Wreszcie przy umowie na 3 lata to karta podarunkowana o wartości 300zł do wykorzystania w niektórych sklepach i stacjach paliw. Można też poprosić Lumi o przekazanie 100 złotych na organizację pożytku publicznego wybraną przez klienta. Wreszcie firma zapewnia darmowe usługi elektryka w przypadku awarii domowych.


Zmiana operatora jest banalna - wystarczy wypełnić formularz na stronie interntowej.

mod/biznesalert.pl