Papież: życie wymaga ochrony na każdym jego etapie - zdjęcie
08.02.21, 20:36fot. pixabay.com

Papież: życie wymaga ochrony na każdym jego etapie

9

Po modlitwie Anioł Pański Franciszek przyznał, że z niepokojem śledzi sytuację w Birmie. Mieszkańców tego kraju zapewnił o swojej bliskości, modlitwie i solidarności. Dodał, że od wizyty apostolskiej w 2017 r. Birma stała się bliska jego sercu. „Modlę się, aby ci, którzy piastują odpowiedzialne stanowiska, ze szczerą chęcią oddali się na służbę dobru wspólnemu, krzewiąc sprawiedliwość społeczną i stabilność państwową, na rzecz harmonijnego współistnienia” – powiedział Papież.

Zaapelował także o zwrócenie uwagi na trudną sytuację nieletnich migrantów, szczególnie tych, którzy przebywają w nieludzkich warunkach na tzw. „szlaku bałkańskim”.

Papież: zaopiekujmy się nieletnimi migrantami

Jest ich bardzo wielu! Niestety, wśród tych, którzy z różnych powodów są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny, zawsze są dziesiątki samotnych dzieci i ludzi młodych, bez rodzin, narażonych na wiele niebezpieczeństw – powiedział Papież. – W ostatnich dniach dotarły do mnie informacje o dramatycznej sytuacji osób znajdujących się na tak zwanym «szlaku bałkańskim». Ale są oni na wszystkich «trasach». Sprawmy, aby tym delikatnym i bezbronnym istotom nie zabrakło należytej opieki i preferencyjnych kanałów humanitarnych.“

Papież przypomniał, że dziś we Włoszech obchodzony jest Dzień dla Życia. Zaznaczył, że współczesnym społeczeństwom należy pomóc w uzdrowieniu ze wszystkich ataków na życie i podkreślił, że powinno być ono chronione na każdym etapie, od narodzin do naturalnej śmierci. Franciszek podkreślił, że obecnie we Włoszech panuje „zima demograficzna”, a przyszłość kraju jest zagrożona. Zachęcił do modlitwy o nastanie nowej „wiosny demograficznej” pełnej dzieci i rodzin.

Na zakończenie Franciszek wspomniał o obchodzonym jutro Dniu Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi. Przypada on w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy, która doświadczyła upokorzenia i cierpienia niewolnictwa. „Pracujmy na rzecz gospodarki, która nie sprzyjałaby, choćby pośrednio, temu nikczemnemu procederowi, to znaczy takiej, która nigdy nie zamienia mężczyzn i kobiet w towar, w przedmioty, ale zawsze traktuje ich podmiotowo” – zaapelował Papież.

 

Vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze (9):

MaxFiend2021.02.9 14:29
Przekaz skierowany do pisowskiego zarządu tego paździerzowego państwa, gdzie nie ma śladu ochrony życia na żadnym z jego etapów a są tylko gęby pełne frazesów.
klecha2021.02.9 9:38
Papież mówi "od narodzin" a pokazujecie kobietę w ciąży - płód przed narodzeniem. Niby szkoła podstawowa obowiązkowa ale "dziennikarze" frondy chyba sporo wagarowali.
OD NARODZIN2021.02.9 9:36
"od narodzin do naturalnej śmierci" - nawet Papież mówi że OD NARODZIN a nie od połączenia komórki jajowej z plemnikiem.
Podatnik2021.02.9 9:35
Szkoda że u nas zapomina się o niepełnosprawnym dziecku tuż po urodzeniu.
Po 11 ...2021.02.8 21:26
Znowu ta fota??? W Polsce obrączki nosi się na prawej ręce. Od dawna, od Powstania Styczniowego. A co oznacza obrączka na lewej ręce? W Polsce jest symbolem owdowienia. No i jeszcze para na zdjęciu ma różne obrączki co sugeruje ... wiadomo co.
Po 11 ...2021.02.8 21:34
W sumie jak to się do kupy zbierze, to wychodzi na to, że to para owdowiałych kochanków, spodziewających się wspólnego dziecka. Dla mnie spoko.
xcxv2021.02.9 9:33
Zostaw już te Martę bratanice zbawcy narodu w spokoju!!!
matis892021.02.8 21:11
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik popiera produkcję szczepionek z abortowanych dzieci. Popiera także masońską plandemię i globalne szczepienie szajsem Rządu Światowego NWO Antychrysta.
hahaha2021.02.9 9:34
"produkcję szczepionek z abortowanych dzieci" hahahaha skąd to debilu wziąłeś?