Papież zapewnia o modlitwie za ofiary księży pedofilów na Dominikanie  - zdjęcie
27.11.13, 11:12fot. Wikimedia Commons

Papież zapewnia o modlitwie za ofiary księży pedofilów na Dominikanie

5

„Chcę cię zapewnić, drogi bracie, że w moich modlitwach bardzo głęboko obecny jest umiłowany Lud Boży pielgrzymujący w Republice Dominikańskiej, a zwłaszcza ci, którzy cierpią z powodu grzechów ludzi Kościoła – napisał Ojciec Święty. – Raz jeszcze chciałbym powtórzyć zobowiązanie, jasno i odważnie, że ofiary tych błędów zawsze będą brane w obronę i chronione w taki sposób, by wypełniła się sprawiedliwość we wszystkich jej aspektach”.

Z blisko miesięcznym opóźnieniem upubliczniono w Dominikanie list Papieża Franciszka, wystosowany na ręce kard. Nicolasa de Jesusa Lopeza Rodrigueza 28 października. Papież napisał list w związku z objęciem urzędu przez nowego nuncjusza apostolskiego w tym kraju. Został nim abp Juda Thaddeus Około, który 26 listopada składał  listy uwierzytelniające. Słowa Papieża bez wątpienia nabierają szczególnego znaczenia w związku z niedawnymi bolesnymi doświadczeniami tamtejszego Kościoła dotyczącymi zarzutów pedofilskich wobec duchownych. 


Papież przestrzegał hierarchów przed niebezpieczeństwem „światowości”, które powoduje, że człowiek „poddaje się duchowi tego świata i działa przez pryzmat własnego interesu, a nie chwały Boga”. Aby duchowni nie stali się przez to pośmiewiskiem dla świata  - przestrzega  Ojciec Święty -  konieczne jest nieustanne osobiste nawrócenie, które można osiągnąć jedynie przez ciągłą relację z Jezusem.

Franciszek podkreśla w liście, że ma do abp. Okolo pełne zaufanie oraz że będzie go wspierał modlitwą, aby Pan umocnił go w podejmowanej właśnie posłudze. Prosi, by nowego nuncjusza przyjąć z „nową nadzieją, aby mógł prowadzić swoją misję skutecznie i owocnie, licząc na współpracę, zrozumienie i szacunek wszystkich: władz, duchownych oraz wiernych”.

ED/Radio Watykańskie

Komentarze (5):

anonim2013.11.27 11:53
" Ale czy wyda Wesołowskiego sądom na Dominikanie?" Jak można wydać czemuś co nie istnieje ... pisali o tym w GazWyb przy okazji jakichś karteli narkotykowych czy turystyki pedofilskiej ... coś sie zmieniło? doniesień nie było .... Papież pewnie na tensorach się nie zna ... ale przy jego kontaktach znajdzie zapewnie jakiegoś profesora i na doktorach od szybowców i ruskich gienierałach polegać nie MUSI ( o to właśnie słowo klucz) .... coś takiego jak z tym bratem w starym dobrym radzieckim kawale ....
anonim2013.11.27 12:20
Nie wiem czy będzie chciał kompromitować bardziej Laska jeśli poległ na Biniendzie ... pewnie jednak jakaś dyplomacja ...
anonim2013.11.27 12:24
A co do obrońców ... nie kompromitujta sie towarzysze, nawet batiuszka Stalin ich dawał ( byle jakich ale ... ) a wy w imię tej waszej "demokracji " chcecie i tego pozbawić???
anonim2013.11.27 12:50
A ofiary pedofila z Tylawy (o których jeden z biskupów mówił ze są motywowane przez diabła, bo opublikowały sprawę) też przeprosi? a gwałconego ministranta z Zakroczymia (tzw. sprawa zakroczymska) ? a gwałconych kleryków (ksiądz próbował ich bronić - został obłożony karami koscielnymi)? Mam nadzieję że kiedyś tak. Tutaj Franciszek stoi na wysokości zadania.
anonim2013.11.27 21:27
@GenesiX z Gilem to bym poczekał ... za to Wesołowski ... ech ... szkoda gadać