Pandemia nasila się w Europie. Abp Gądecki apeluje do wiernych  - zdjęcie
17.07.21, 11:55Fot. screenshot - YouTube (Episkopat)

Pandemia nasila się w Europie. Abp Gądecki apeluje do wiernych

51

Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopat Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie.

„Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii” – napisał abp Gądecki.

Równocześnie poprosił niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”. Nawiązał tym samym do oświadczenia z 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw” – podkreślił.

„Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem” – czytamy w apelu.

BP KEP

 

Publikujemy tekst apelu:

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń.

Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii.

Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem.

Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 17 lipca 2021 roku

 

Komentarze (51):

Clint2021.07.18 17:33
To obłudny, zakłamany drań. Plemię żmijowe...Skończy z innymi braćmi masońskimi w jeziorze ognia i siarki. Ale jeszcze zwiedzie wielu...
katolik2021.07.18 11:19
Rozumiem, że to apel mądrego Abp Gądeckiego do głupków
Hala2021.07.18 10:33
Nawoływanie do modlitwy do Pana Boga jest piękną rzeczą. bo któż jak Bóg. Lecz nawoływanie do szczepień, podkreślając dobro wspólne ? jest czymś dziwnym w ustach duchownego !!!!!!
Anonim2021.07.21 13:48
Szczepień preparatem za ,który nikt nie chce wziąść odpowiedzialności ,może biskup weżmie jak tak zachęca i bedzie wyplacał odszkodowania za skutki ubooczne i wspierał rodziny zmarłych po ,,szczepionce''' Właśnie dzisiaj zmarł mój znajomy po drugiej dawce ,opiekował się ciezko chorą żoną ,może biskup się tym zajmnie ,bo teraz nie ma kto się nią opiekować .
Jamaika2021.07.18 7:43
Misje Boże, Czarnuszki kolonijne w Afryki przybywają. Nieletnich nie wolno się pozbyć więc zostają w UE. A skoro zostają to mogą przybyć do Polski. Co od epidemii? Artykuł. Dramat w Kolumbii - zmarło 100tyś osób. Jaki dramat Polski? Zmarło 80tys.
matis892021.07.17 22:18
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolik2021.07.17 22:02
Abp Gądecki ty wiesz, ze to kłamstwo, ale brniesz w zaparte, dojdziesz do ściany, bez drzwi i to będzie koniec twojego podłego szatanskiego kłamstwa i niszczenia społeczenstwa, mówiąc o szczepieniach pozytywnie, bierzesz udzial w mordowaniu Polaków razem z SSPIS nazistami
slawek2021.07.17 21:29
Ten gość idąc na pełna współpracę z satanistami z urzędu jest ekskomunikowany.
katolik2021.07.17 21:59
tego nie bierze pod uwagę, ale Bóg ukaże mu prawdę, wtedy Abp Gądecki będzie leżał krzyżem
Mattia2021.07.17 21:25
Niech ten Pan już zamilknie.
Qantum2021.07.17 21:02
"Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków..." - o których ks.biskupie rodaków ci chodzi ? - bo ci co są zaszczepieni sa "chronieni" a ci co nie są - to tak chcą - więc o co ci chodzi?
poznanianka2021.07.17 20:38
Księże Arcybiskupie, jestem wyjątkowo zbulwersowana księdza APELEM!!! Jeżeli wg ks. arcybiskupa "zaraza" się nasila (poniżej 100 zakażeń dziennie???), to dlaczego polskie władze nie zniechęcają Polaków do wyjazdów zagranicznych a wręcz ich do wyjazdów zachęcają??? Dlaczego ks. arcybiskup (i nie tylko - vide kardynał Dziwisz) ostatnio też wojażował po Europie zamiast pozostać w Poznaniu i łączyć się internetowo z miejscami modlitwy??? Może taka powinna być postawa godna pochwały???
Pandemia nasila się w Europie.2021.07.17 18:16
Abp Gądecki apeluje do wiernych. ----------- Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopat Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie. „Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii” – napisał abp Gądecki. Równocześnie poprosił niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”. Nawiązał tym samym do oświadczenia z 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw” – podkreślił. „Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem” – czytamy w apelu.
Apel2021.07.17 18:17
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE ------------------- W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń. Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
zdzislaw2021.07.17 18:01
Skoro można uznać za moralny - akt przyjmowania szczepionek splamionych krwią abortowanych dzieci a nawet twierdzić że jest to akt miłości względem najsłabszych: bo komuś się wydaje że właśnie taka jest potrzeba chwili by ocalić ludzkość od zagłady spowodowanej kąśliwym wirusem , to jest to znakiem że kultura chrześcijańska oparta na Biblijnym Prawie Bożym i ewangelicznych cnotach nieskalanej miłośći została zepchnięta na margines wartości moralnych kościoła. Idąc tym tokiem myślenia - czy w czasie klęski głodu usprawiedliwionym będzie kanibalizm ? -
katolik2021.07.18 10:38
wg masonów, w obronie ekologii , kanibalizm jest niestety brany pod uwage i jest już propagowany. Jednak jeszcze ludzie nie wierzą, ze taka jest teoria, ale niestety pseudoszczepionki, to poczatek walki z człowiekiem
Pandemia nasila się w Europie.2021.07.17 17:57
Abp Gądecki apeluje do wiernych. ----------- Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopat Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie. „Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii” – napisał abp Gądecki. Równocześnie poprosił niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”. Nawiązał tym samym do oświadczenia z 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw” – podkreślił. „Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem” – czytamy w apelu.
Apel2021.07.17 17:58
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE ------------------- W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń. Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
Anonim2021.07.17 17:46
Szczepionki nie chronia przed zakazeniem tylko przebiegiem infekcji. Ostatnie tygodnie tego roku w UK , zgony w kolejnych grupach wiekowych ........ 0, 0, 0, 1, 2, 0, 4, 4, 8, 14, / 19, 15, 35, 41, 47, 48, 65, 77, 85, 88 - suma 553 ........ i lato 2020 gdy zakazen bylo 10 razy mniej ... 0, 0, 0, 0, 0, 0, 1, 1, 5, 3 / 8, 14, 16, 24, 38, 45, 74, 107, 109, 107 - suma 552........... duzo zakazen, malo zgonow i na dodatek nie rozkladaja sie wykladniczo tylko liniowo
Torchwood2021.07.17 17:41
A o tańce w intencji deszczu (albo jego braku) nie apeluje? Takie idiotyzmy w XXI wieku.
Agnieszka2021.07.17 17:40
Dodam tylko, że UWZGLĘDNIAJĄC DOBRO WSPÓLNE, nie zaszczepię się, bo jak za parę lat pan Gądecki i reszta zaszczepionych dostanie te opóźnione NOPy przewidywane przez naukowców, to musi wam ktoś chociaż pampersy zmieniać i groby kopać - chociaż pampersy, bo po wyszczepieniu pod naciskiem służby zdrowia lekarzy do leczenia po tych szczepieniach mieć już też nie będziecie i się z nimi będziecie modlić o cud uzdrowienia, leżąc na sąsiednich łóżkach
Agnieszka2021.07.17 18:00
A żeby nie było wzrostu zakażeń w Polsce, to proponuję nam na jesień rozpisać jakieś wybory - skuteczne, bezpieczne i tańsze niż eksperymenty medyczne
Ktoś2021.07.17 16:01
Przykro czytać, że kościół zamiast kierować się Duchem Bożym i apelować o oddawanie należytej czci Bogu i Matce Najświętszej apeluje o sprawy związane z duchem tego świata. Jezus wyraźnie nauczał, że nie można dwóm panom służyć: Bogu i mamonie. Nie można stać przy Ołtarzu Pańskim i głosić Prawdę Objawioną i jednocześnie wyrokować w sprawach ziemskich - tzn. skuteczności preparatów modyfikowanych genetycznie na covid 19, wikłając kościół w zapędy totalitarne obecnych elit rządzących, których prawdziwe oblicze już odsłoniło się we Francji. Apeluję do episkopatu, żeby zajął się głoszeniem zbawienia i Królestwa Bożego i nie kalał kościoła świętego udziałem w masońskim planie dyktatury sanitarnej. Komu służycie, wy arcybiskupi? Bogu, czy możnym tego świata? Czy Jezus Chrystus pozwoliłby swoim uczniom zamykać kościoły, namawiał do opuszczania niedzielnej mszy świętej przez udzielanie od niej dyspensy, chodziłby w maseczce na twarzy w obecności swojego Ojca, wprowadzał segregację przy przyjmowaniu komunii świętej - najpierw ci, którzy na rękę, potem ci, którzy do ust? Czy wy się Boga nie boicie? Co Mu powiecie, gdy przyjdzie? A jeśli po tych pseudoszczepionkach ludzie zaczną chorować i umierać, to co powiecie im i ich rodzinom? Nie wiedzieliśmy? Rząd nas zwiódł? To po co używacie autorytetu Bożego do spraw, na których się nie znacie i które nie zostały wam powierzone! Przypomnijcie sobie, że Chrystusa zdradził nie kto inny, tylko faryzeusze.
Agnieszka2021.07.17 17:32
Zgadzam się. Trudno mi jest wciąż pogodzić się z tym, że nie mamy pasterzy i z rozeznaniem moralnym musimy liczyć wyłącznie na siebie i juz nie tylko ich nie nasladować, ale tez nie słuchać a brać od nich tylko Sakramenty
sdasdasdhhhc2021.07.18 0:50
Bardzo ładnie opisana opinia. Mówi konkretnie i rzetelnie o problemie ....
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.17 15:58
20-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
katolik2021.07.17 15:53
Abp Gądecki-- do grobowej deski będziesz powtarzał największe kłamstwo tego świata i będziesz opowiadał się za masońskimi szczepieniami. Mordercy celowo zarazili ludzi szczepiac ich, roznosząc wirusa i ty w tym procederze śmierci uczestniczysz. A co do modlitwy-- to staraj się nadać jej odpowiedzi wymiar modlitewny, dokonaj Intronizacji, leż krzyzem w Czestochowie, wzywaj Maryję przez Nowennę Pompejanską, bo poziom twojego nawoływania do modlitwy jest żałosny i nie odpowiada majestatowi Boga, ani powazności zagrozenia msonsko- nazistowskiemu.
Po 11 ...2021.07.17 15:17
To modlitwa, czy szczepienia? Religijne opętanie, czy Nauka? Nie można tak stać w rozkroku i puszczać bąki, bo gacie w końcu pękną ...
Anonim2021.07.17 16:58
tez sie zdecyduj, choroby leczymy czy nazywamy orientacją, ideologiczne opetanie czy ochrona zdrowia? skoro 80% ludzi nie ma zadnych objawow koronawirusa a kolejne 80% z nich uzyska nawet po lekkimi kontakcie dlugotrwala odpornosc, to daje statystyki o jakich twoje "orientacje" moga tylko pomarzyc - tu jest wielki szpital psychiatryczno somatyczny, o oddzialach zakaznych szczegolnie nie zapominajac! sama srednia zycia obnizona przez dewiacje a covid to jak porownanie goliata z dawidem.
Po 11 ...2021.07.17 19:26
"skoro 80% ludzi nie ma zadnych objawow koronawirusa a kolejne 80% z nich uzyska nawet po lekkimi kontakcie dlugotrwala odpornosc" --- to mamy 160% ludzi w ludziach. Słuszną linię ma nasza partia :)
Anonim2021.07.17 19:47
to akurat nie nasza wladza robi badania, U nas nie ma testow tam gdzie sa potrzebne i do usr..nej smierci personel medyczny kibluje na kwarantannach. Wszystko z obawy i troski ze zarazony (nie chory) lekarz w skafandrze kosmity Zarazi Zdrowego na covid pacjenta.
Alex2021.07.17 15:09
Szczepienia powinny być OBOWIĄZKOWE i PŁATNE. .Skoro nasz cudowny rząd pod wodzą wspaniałego przywódcy ma do czynienia ze społeczeństwem idiotów , to powinien za niego podjąć decyzję drastyczną. Tak nam dopomóż.
Anonim2021.07.17 15:43
A Ciebie obowiązkowo powinni zamknąć za mowę nienawiści i zapędy totalitarne
Mała162021.07.17 22:08
Chodź mnie zaszczep. Stanę na progu z widłami i siekierą...Ale przyjdź osobiście
Pandemia nasila się w Europie.2021.07.17 14:45
Abp Gądecki apeluje do wiernych. ----------- Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopat Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie. „Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii” – napisał abp Gądecki. Równocześnie poprosił niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”. Nawiązał tym samym do oświadczenia z 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw” – podkreślił. „Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem” – czytamy w apelu.
Apel2021.07.17 14:46
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE ------------------- W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń. Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
Agnieszka2021.07.17 14:30
O co tu chodzi? Czy ktoś kto na podstawie swojego niegromadzonych informacji medycznych, obserwacji i własnego sumienia dochodzi do wniosku, że nie chce podejmować ryzyka wejścia w ten eksperyment a tym bardziej nie zaryzykuje przyszłością swoich dzieci, to według tego starszego pana w sutannie i piusce, powinien złamać swoje sumienie i poddać się temu eksperymentowi i jak żywe tarcze oddać na to swoje dzieci. MY POLACY MAMY DOŚWIADCZENIE ŻYWYCH TARCZ ROBIONYCH Z NASZYCH DZIECI - dzieci były pędzone przed czołgami jadącymi na barykady powstańczej Warszawy. Kiedyś w żywych tarczach specjalizowali się HITLEROWCY a teraz człownkowie polskiego episkopatu chcą zając ich miejsce. I co najważniejsze 1. Poziom zakażeń maleje w źle wyszczepionej Polsce (jak w niezaszczepionej wogóle rok temu). 2. Poziom zakażeń wzrasta w krajach, gdzie wyszczepiono ludność na poziomie, który miał gwarantować ustanie pandemii czyli w Wielkiej Brytanii czy pozaeuropejskim Izraelu, gdzie mimo najwyższego poziomu wyszczepień i tak obostrzenia mają wrócić, 3. Niezaszczepieni nie są zagrożeniem dla zaszczepionych, bo jeżeli te preparaty są skuteczne, to powinny ochronić wyszczepionego. 4. Nawet producenci informują, że ich preparaty nie chronią od zakażenia i choroby (a więc i od zarażania innych, bo ono jest podobno najwyższe w pierwszej bezobojawoej fazie), ale pomogą łagodniej chorobę przejść. 5. Z powyższego wynika, że niezaszczepiony jak się zakazi to to gorzej znosi, więc zostaje w domu a zaszczepiony może nawet się nie zorienoważ, że jest zakażony, więc łazi i roznosi koronowirusa. Kto więc jest dla kogo zagrożeniem? A dochodzi przecież cała sprawa późnych powikłań poszczepionkowych, które mogą być gorsze niż koronowirus. I do tego dochodzą złe intencje proszczepionkowych zamordystów - bo naciska się na przyjmowanie nieprzebadanego do końca, eksperymentalnego preparatu przez ludzi zdrowych a nawet mało covidem zagrożonych a blokuje się badania nad lekami czy wręcz dostęp do nich dla ludzi już chorych i umierających. O co więc w tym chodzi. Ja te w/w słowa starszego pana w sutannie traktuję jako złamanie PIĄTEGO PRZYKAZANIA - "Nie zabijaj", bo w autorytecie Kościoła wprowadza ludzi w błąd i dokonuje szantażu niedopuszczalnego moralnie - bez użycia logicznego myślenia, bez zebrania stosownej wiedzy medycznej albo co gorsza mając świadomość kłamstw i manipulacji robi to świadomie, ulegając naciskom
matis892021.07.17 14:54
Jeszcze jedna ważna rzecz to kapłan, arcybiskup, a stręczy ludzi do aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta przeciwko Jezusowi. Świadomie ciągnie ludzi w objęcia aborcji i Antychrysta. To zdrada Judasza. Zwodzi świadomie ludzi do grzechu i zła. Służy tym także ludziom złym, podłym, masonerii i lewactwu których celem jest depopulacja.
Agnieszka2021.07.17 17:52
Zgadzam się, ale na takie wyżyny moralności chrześcijańskiej, to ja u nich już nie liczę
Brawo Agnieszko!2021.07.17 15:51
Niechaj sumienia ludzkie się wreszcie obudzą!
drew2021.07.17 14:28
nie m pandemii jest plandemia
matis892021.07.17 14:06
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Pandemia nasila się w Europie.2021.07.17 13:59
Abp Gądecki apeluje do wiernych. ----------- Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopat Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie. „Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii” – napisał abp Gądecki. Równocześnie poprosił niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”. Nawiązał tym samym do oświadczenia z 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw” – podkreślił. „Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem” – czytamy w apelu.
Apel2021.07.17 13:59
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE ------------------- W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń. Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
mateuszjegliński2021.07.17 13:33
Dla posoborowych heretyków, tylko ludzka "potęga" się liczy. Panie potraktuj go tak, jaka jest jego wiara. Lewactwo zadowolone, tak, to kościół morda w kubeł, a tak to kościół cacy. Głupi powiedzieć o tym hierarsze, to nic nie powiedzieć.
Do Episkopatu2021.07.17 13:28
Szczepionki mRNA mogą istnieć dzięki mordom na embrionach w procesie aborcji i In-Vitro. Popieracie MORD na tych najmniejszych w celu ochrony życia tych silniejszych? Wierzycie w Boga czy w Lucyfera. Czara się przelewa - zajmijcie jasne stanowisko! Żądają tego wierni!
Pandemia nasila się w Europie.2021.07.17 13:10
Abp Gądecki apeluje do wiernych. ----------- Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopat Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie. „Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii” – napisał abp Gądecki. Równocześnie poprosił niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”. Nawiązał tym samym do oświadczenia z 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw” – podkreślił. „Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem” – czytamy w apelu.
Apel2021.07.17 13:10
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE ------------------- W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń. Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
Skrzypek na dachu2021.07.17 13:00
Szczepionka gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA nanotoksyna retrowirusowa ktora niszczy odpornosc czlowieka .
KleroDziadGądeckiApelujeORóżańcoweOrgazmy2021.07.17 12:54
Ten zdemenciały dziad arcykleruch próbuje przypodobać się młodzieży, nosząc na bezczelnej mordzie plaster antykoncepcyjny. Naprawdę, jest z niego jebanuitki równiacha... Młodzi lgną do niego, żeby nie uronić ani przecinka z bzdetnych bekań, pierdliwych bzdetów i mamrotliwych bździn na tematy okolic płciowo-moczowo-uczuciowych.
matis892021.07.17 12:39
Kolejny Judasz nastręcza ludzi do aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta.