Ostre STARCIE Olejnik i Jażdżewskiego!!! Dziennikarka dopuściła się... manipulacji - zdjęcie
09.05.19, 15:16zdj. screen Youtube

Ostre STARCIE Olejnik i Jażdżewskiego!!! Dziennikarka dopuściła się... manipulacji

16

"Pan wrzuca wszystkich do jednego worka. Czy do tego worka wkłada pan biskupa Rysia? Czy wkłada pan do tego worka ks. Tischnera, ks. Bonieckiego, o. Wiśniewskiego itd.? Prymasa Polaka wkłada pan?"-pytała Monika Olejnik Leszka Jażdżewskiego w programie "Kropka nad i". Cóż, rozmowa nie była zbyt miła. 

Dziennikarka zarzuciła redaktorowi naczelnemu „Liberte”, że wrzuca wszystkich przedstawicieli Kościoła "do jednego worka". Niestety, broniąc takich duchownych, jak ks. Adam Boniecki czy o. Ludwik Wiśniewski, Olejnik uderzyła w abp. Marka Jędraszewskiego. 

"Nie można powiedzieć: „Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze”. Pan wrzuca wszystkich do jednego worka. Czy do tego worka wkłada pan biskupa Rysia? Czy wkłada pan do tego worka ks. Tischnera, ks. Bonieckiego, o. Wiśniewskiego itd.? Prymasa Polaka wkłada pan? Prymas Polak jest osobą, która wielokrotnie przepraszała za pedofilię, która bardzo to przeżywa i można mówić o innych księżach: abp Jędraszewski, który uważa, że pedofile to są najnowsi męczennicy chrześcijaństwa, można krytykować abp. Gądeckiego i wielu innych, ale pan tu wszystkich wrzucił do jednego worka"- stwierdziła dziennikarka. 

Cóż, szkoda, że w tym gronie zabrakło ks.. Wojciecha Lemańskiego i Kazimierza Sowy (jako tych "dobrych" kapłanów, akceptowanych przez media "głównego nurtu") mimo iż temu ostatniemu Leszek Jażdżewski swoim wystąpieniem sprawił nielada kłopot- duchowny najpierw cieszył się z wypowiedzi publicysty, później odcinał się od Jażdżewskiego. Inna sprawa to to, że mówiąc o abp. Jędraszewskim, dziennikarka TVN24 dopuściła się ordynarnej manipulacji. 

Metropolita krakowski w homilii, o której mówiła Monika Olejnik, powołał się na list Benedykta XVI. 

"Z bólem musimy przyznać, że są powody, dla których musimy się wstydzić za niektóre występki naszych braci. Nieliczne, ale zawsze o każdy przypadek za dużo. Nieprawdą jest jednak, że taki jest cały Kościół. To jest diabelska - jak pisze Benedykt XVI - wizja Kościoła, sączona światu. Jest to powtórzenie sceny z księgi Hioba, gdzie szatan chce przekonać, że nie ma na świecie żadnego dobrego człowieka i że nawet sprawiedliwy Hiob przeklnie Boga za to, co musi przejść, za swoje cierpienia, upokorzenia i ból. Chcą doprowadzić do takiego obrazu Kościoła, nieprawdziwego, fałszywego, po to, żeby głos Kościoła zamilkł we współczesnym świecie. Kłamliwa logika, na którą – jak pisze Benedykt XVI - zbyt łatwo dajemy się nabrać. Dlatego konieczna jest pełna prawda o Kościele. Ta, która mówi o Kościele jako o Kościele świętych, męczenników. Tak – pisze Benedykt XVI – w Kościele jest grzech i jest zło, ale także dzisiaj jest święty Kościół, który jest niezniszczalny. Także dzisiaj jest wielu ludzi, którzy pokornie wierzą, cierpią i kochają. W których ukazuje się nam prawdziwy Bóg, kochający Bóg. Bóg ma także dzisiaj swoich świadków (martyres) na świecie. Musimy być tylko czujni, by ich zobaczyć i usłyszeć. Dzisiejszy Kościół jest dziś bardziej niż kiedykolwiek Kościołem męczenników i w ten sposób jest świadkiem Boga żywego"- brzmią prawdziwe słowa abp. Jędraszewskiego.

Ale w sumie po co zawracać sobie głowę tym, co naprawdę powiedział nielubiany hierarcha? Nielubiany, dodajmy, dlatego, że... że mówi jak ksiądz katolicki.

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze (16):

Arnold2019.05.10 13:06
To była ustawka!Ten antykatolicki oszołom schował ogon i poroże a blondyna udawał atak. Ale i tak zaszkodził prymatowi bleblajacego Tuska.
peep2019.05.10 5:14
Bp.Jędraszewski, pasterz który głosi prawdę Chrystusa a która wam, dzieciom kłamstwa, nie pasuje
anonim2019.05.10 1:40
Czy Olejnik broni Kościoła, czy też chce go unicestwić? W naszej kulturze obowiązuje odpowiedzialność indywidualna, dlaczegóż to cały Kościół ma odpowiadać za przewiny jego niegodnych reprezentantów, wszak to co się im zarzuca jest całkowicie niezgodne z nauką Kościoła. Dlaczego, w tym samym czasie, dofinansowuje się LGBT, czy lansuje mędrców typu Hartman, których działania wprost prą do pedofilii?!Jeżeli Hartman uważa, że i z własnym dzieckiem można, bo cóż nad Baala!
gośka2019.05.9 20:05
nie toleruję Jędraszewskiego...ma coś w sobie niefajnego...jakąś zatwardziałą kłamliwość
anonim2019.05.9 19:27
Czy ona wymienia hierarchów stopniem zasług względem mocodawców tego Pana? Hierarchów kościoła etapu przejściowego?
Beno2019.05.9 18:41
Znamy poglądy na temat Kościoła pani Olejnik, więc nie róbcie z niej obrończynię Kościoła, bo nigdy taką nie była i nie jest. Ona broni tylko wilków w owczej skórze i fałszywych proroków.
Michał Pasierb2019.05.9 18:24
Oj, takie poparcie przez Stokrotkę to coś w rodzaju pocałunku śmierci....
Maciek Arczyński2019.05.9 17:29
Ha, ha, ha... przynajmniej do paru duchownych możemy mieć pewność, że należy ich omijać szerokim łukiem. Dzięki Ci Panie Boże za TW "Stokrotkę". Oczywiście to nie wszyscy, którzy powinni być wyszczególnieni, ale zawszeć coś. Taki np. kardynału Nyczu... Ale i abp. Rysiem nie można pogardzić. W końcu wielki entuzjasta Judasza...
dumny Polak2019.05.9 17:17
Droga stokrotko. Czy nie wiecej zboczeńców seksualnych w tym pedofilii jest wśród politykow pewnej lansowanej od wiosny przez polskojęzyczne media partii, wśród celebrytów,komediantów i komediantek,kodderastek,feministek,dziennikarek i propagandystów tudzież ekspertów medialnych? Dlaczego o nich nie piszecie non stop?Kim są sowa,lemański i im podobni zaprzańcy, którzy wyparli się Chrystusa a są celebrytami tvn i gazety koszernej dla gojów?
anonim2019.05.9 16:40
Jak słusznie wskazał Pan Gadowski, czasami politycy, szczególnie trzeci garnitur, mówią za dużo, za wcześnie.
Grzegorz2019.05.9 16:38
Typowa blondynka
anonim2019.05.9 16:18
lewaczka ateistka zajmij się swoją duszą bo czeka cię piekło masz już mało czasu
Roman2019.05.9 16:15
TW Stokrotka udaje, że zależy jej na Kościele, że taka wrażliwa, pokrzywdzona i samotna. Wszystko to kłamstwo. Mówi to, co każe jej oficer prowadzący i tyle.
Hila2019.05.10 4:24
Broni ks. Sowę jako tego dobrego kapłana. Obiektywizm zatracony w całości.
man.of.Stagira2019.05.9 16:13
. . "To jest diabelska - jak pisze Benedykt XVI - wizja Kościoła, sączona światu. Jest to powtórzenie sceny z księgi Hioba, gdzie szatan chce przekonać, że nie ma na świecie żadnego dobrego człowieka i że nawet sprawiedliwy Hiob przeklnie Boga za to, co musi przejść, za swoje cierpienia, upokorzenia i ból. Chcą doprowadzić do takiego obrazu Kościoła, nieprawdziwego, fałszywego, po to, żeby głos Kościoła zamilkł we współczesnym świecie. Kłamliwa logika, na którą – jak pisze Benedykt XVI - zbyt łatwo dajemy się nabrać." . Bądźmy uczniami Hioba! . Amen .
Wojtek Polak2019.05.9 16:05
dzięki ale KK najmniej potrzebuj że by go bronili tacy jak TW stokrotka. i proszę nie udawać kogoś kim pani nie jest bo to jest żenujące. TVN największa szczujnia na KK a pani Olejnik udaję obrończynię KK ale tylko tą cześć synagoga reformowana kościoła katolickiego. a KK jak wiadomo reformaci na modłę lewacką nie ulegnie. chroń nas Panie Jezu przed takimi ''obrońcami' Maryjo Królowo Polski i Matko nasza módl się za nami.