Olbrzymia emerytura Donalda Tuska - ZOBACZ wyliczenia - zdjęcie
01.12.17, 12:45fot. Ryszard Hołubowicz, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Olbrzymia emerytura Donalda Tuska - ZOBACZ wyliczenia

Szef Rady Europejskiej i były premier Polski Donald Tusk, mówiąc bez przesady, opływa w luksusy. Jego pensja wynosi obecnie 105 tysięcy złotych miesięcznie. Jak dotąd zarobił więc na swoim unijnym stanowisku niemal 4 mln zł - a to dopiero półmetek. A emerytura? Oj, też nie będzie niska...

Za swoje wybitne zasługi Donald Tusk będzie otrzymywał prawdopodobnie 21 tysięcy zł emerytury miesięcznie. Obecnie wysokość świadczenia wynosi ,,zaledwie'' 13 tysięcy, ale co rok emerytura wzrasta o ponad 4% wartości wynagrodzenia.

Ten fakt skomentował ironicznie na swoim profilu facebookowym Paweł Kukiz.

"13 tys. zł emerytury Tusk wypracował po półmetku swojej kadencji. Jednak już za dwa lata będzie mógł liczyć na 21 tys. zł świadczenia miesięcznie'' - zacytował Kukiz piszące o tym media.

I ocenił: ,,To i tak niewiele jak na jego "zasługi" w zaopatrzeniu zachodnich rynków w tanią siłę roboczą z Polski, przywileje finansowe dla zagranicznych korporacji i pasywną politykę względem UE. Ale chyba coś sobie z dotychczasowych wypłat "na czarną godzinę" odłożył, bo inaczej- "jak żyć"? :-)

Przedstawiciele esbecji, jak wiadomo, ,,za 2000 nie są w stanie wyżyć''. A Tusk za 20 tysięcy - wyżyje? Chyba tak...

mod