,,Od bluźnierstwa do znaku krzyża’’. Nykiel: Jeszcze nie wszystko stracone!  - zdjęcie
30.04.21, 12:43Fot. screenshot - YouTube (Telewizja wPolsce)

,,Od bluźnierstwa do znaku krzyża’’. Nykiel: Jeszcze nie wszystko stracone!

16

Media społecznościowe obiegło dziś poruszające nagranie, na którym starsza kobieta całuje stopy młodej aktywistce LGBT. Agresywna i wulgarna działaczka chcąca zakłócić modlitwę starszych ludzi w jednym momencie całkowicie zmieniła swoją postawę. Nagranie komentuje na łamach portalu wPolityce.pl red. Marzena Nykiel, która zwraca uwagę, że to ogromny znak nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone.

O wydarzeniu z wczorajszej publicznej modlitwy przed warszawskim sądem już dziś informowaliśmy. Grupa seniorów zebrała się, aby wspólnie modlić się o zaprzestanie ataków na Radio Maryja i Telewizję Trwam, jakie przeprowadza Watchdog Polska. Modlitwę próbowała zakłócić młoda kobieta. Owinięta materiałem w kolorach LGBT przeszkadzała, paliła papierosy, podnosiła wulgarne hasła. Była bardzo wytrwała. Mimo, że kolejne prowokacje zdawały się nie wywierać na rozmodlonych seniorach żadnego wrażenia, nie przestawała. Przestała w momencie, w którym podeszła do niej 81. letnia kobieta.

Staruszka ucałowała dziewczynę w stopę. Ten wybitny gest w jednym momencie zmienił postawę młodej kobiety. Aktywistka zaczęła uspokajać 81. latkę, kobiety przytuliły się, aby na koniec wspólnie uczynić znak krzyża.

Wydarzenie to komentuje w swoim felietonie zatytułowanym „Od bluźnierstwa do znaku krzyża” red. nacz. portalu wPolityce.pl Marzena Nykiel. Publicystka zauważa, że podbijające media społecznościowe nagranie jest wielkim znakiem nadziei.

Jak podkreśla Marzena Nykiel, młoda aktywistka musiała być mocno zdeterminowana i pewna swoich poglądów, skoro zdecydowała się przyjść na protest sama. Ten gest starszej kobiety wywołał w niej jednak radykalną przemianę. Przed chwilą obrażająca starszych ludzi dziewczyna wykazała się empatią. Może pierwszy raz spróbowała zrozumieć tych ludzi. Pierwszy raz zadała sobie pytanie o sens ich modlitwy.

- „I chyba w tym leży sens całej wojny ideologicznej, której ofiarami padają kolejne pokolenia ludzi. Istotą jest brak zrozumienia i miłości. Propaganda i manipulacja ciosają masowo umysły i postawy według ściśle skalibrowanego schematu. Brak miłości, zrozumienia i systemu wartości w rodzinach sprawia, że pozbawieni wzorców ludzie idą w świat z poszarpanymi duszami. Zaspokajają głody emocjonalne i intelektualne byle czym. Niezdolni do rozpoznania prawdy, dobra i piękna, łapią się czegokolwiek, co ich pociąga”

- pisze Marzena Nykiel.

- „Ta scena, choć jednostkowa, staje się symbolem pewnej charakterystycznej całości. I powinna nas wszystkich natchnąć do poszukiwania nowych sposobów dotarcia do tych, którzy się gubią. Od nowa. Na wszystkich możliwych polach. Bo może nie wszystko jest jeszcze stracone…”

- konkluduje publicystka.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (16):

NYKIEL TO BYM PUKNOŁ W DUPE2021.04.30 20:58
NA SUCHO
Śmierdzi ustawką na kilometr2021.04.30 17:39
j.w.
AAAtomek2021.04.30 16:47
Nie ma już nadziei dla pani Nikiel. Hipotezy jej są wyssane z brudnego palca.
skuter2021.04.30 16:04
Wszyscy wiemy tylko nie wszyscy wierzymy że miłości zwycięstwo NIE w nienawiści
jp2021.04.30 15:08
To proste, wykorzystuje się młodych, bo oni są ideowi, bezkompromisowi, więc jeśli się nad nimi POpracuje, to można uzyskać potrzebny efekt. Niestety, młodzi są też mniej krytyczni, nie wgłębiają się w tematy, więc łatwo ich urobić, tym bardziej, jak się to robi pod jakimś szczytnym hasłem, wmawia, że ujmują się za prześladowanymi, a jak jeszcze nauczyciel "skumplowany"z uczniami odpowiednio zbajeruje ...
jle_ffm2021.04.30 14:37
Scena poruszająca, to fakt. Ale kto jest winny takiej sytuacji jakią mamy teraz obecnie w Polsce? Kto urządzał nagonkę na inaczej myślących czy czujących? Ta władza, która ma w pogardzie ludzi inaczej myślących lub czujących niż partia lub Kaczyński , a portal pani Nykiel też miał w tym swój udział i bardzo się do tego przyczynił.
Anonim2021.04.30 16:58
Kto na kogo urządzał nagonkę można się dowiedzieć z książek Sławomira Kmiecika "Przemysł pogardy" i "Przemysł pogardy 2". To zbiory cytatów z "oświeconych" mediów. Zadają kłam twierdzeniom takim jak Twoje. Ale nie przeczytasz ich, prawda? Bo po co burzyć tak "piękną" bańkę kłamstwa zbudowaną przez "gazetę" i tefauenik?
Dell2021.04.30 17:02
Zapomniałem się podpisać pod powyższym (anonim z 18:58, 30 kwietnia 2021).
Anonim2021.04.30 14:26
Najciekawsza jest w tym wszystkim postać "aktywistki". Dolary przeciwko orzechom, że nikt jej wcześniej nigdy nie widział, a za parę tygodni okaże się, że to jakaś wychowanka toruńskiej medialnej Sorbony Rydzyka, na praktykach w TVP Info. I sprawa się rypnie, mniej więcej tak samo jak sławetny news o zaśmieconym parku.
Modlitwa w obronie donosicieli na Polskę?2021.04.30 14:04
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/wysluchanie-publiczne-w-brukseli-ws-dyskryminacji-tv-trwam/
Aśka2021.04.30 13:50
Tak, nadzieja umiera ostatnia! Cieszę się, że jest możliwe zjednoczenie, choć w tak małym wymiarze. Film i gest rzeczywiście wzrusza.
I trochę wieści z szerokiego świata.2021.04.30 13:17
W USA znowu aresztują żydów złodziei, żydów seksualnych agresorów. I to nie byle kogo. Chaim Deutsch - taki z pejsami do ziemi, z mycką i kapeluszem - jeden z radnych w Nowym Jorku. Nie płacił podatków, ale płacił regularnie do ADL czyli Anti-Defamation League. Pejsaty Chaim Deutsch pójdzie do kicia albo wybuli $$$ na obronę i spłacenie zaległych podatków z %%%! .......... Inny szmondak, tym razem nie pejsaty, ogolony, ale w niczym się różniący od ziomala Chaim Deutsch. Jeffrey Katzenberg.
Po 11 ... żydowska ratyzacja Polski2021.04.30 13:03
Nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Po 11 ...2021.04.30 12:53
Nie udawajcie, że nie rozumiecie. Spór to nie spór katolików z ateistami, albo innymi lewakami. To spór zdebilonych katolików z normalnymi katolikami. Sam jestem Katolikiem. A walczę sobie z gangreną KK, z nowotworem Rydzyka, nowotworem nienawiści, nowotworem głupoty, braku tolerancji ... czystym ZŁEM! Bóg jest po mojej stronie.
Dell2021.04.30 15:02
Normalni katolicy to: ksiądz Boniecki, ksiądz Lemański, ksiądz Sowa i jego brat, Donald Tusk i jego kościół łagiewnicki, Janusz Palikot, Bronisław Komorowski, cała redakcja "Tygodnika Powszechnego", Adam Michnik, którego pierwszą dziewczyną była studentka KUL i wielu, wielu innych "otwartych" i "oświeconych".
KA2021.04.30 19:42
Gratuluję dobrego samopoczucia. Prędzej, czy później każdy z nas zostanie osądzony. Sadzić nas nie będzie Igor Tuleja, czy Julia Przyłęcka. Dlatego to Katoliku pamiętaj co Pan powiedział „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone." (Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37). Pozdrawiam. KA.