Obłęd kasty! Mają ,,wsparcie'' z Francji, budzi tylko śmiech! - zdjęcie
17.01.20, 15:00

Obłęd kasty! Mają ,,wsparcie'' z Francji, budzi tylko śmiech!

21

Sędziowskie stowarzyszenie "Iustitia" opublikowało list prezes francuskiego stowarzyszenia sędziów Union Syndicale des Magistrats, pani Celine Parisot. Parisot atakuje zajadle polskie rząd, ale nie znajduje ani jednego słowa potępienia wobec brutalności francuskiej policji wywlekającej prawników z sądu w Paryżu.

 

Jak podaje portal wpolityce.pl, Parisot uznała za skandaliczne, że rząd PiS przywołuje sytuację przemocy policji francuskiej.
"Drodzy polscy koledzy, wasz rząd próbuje posłużyć się przykładem Francji dla zmiany waszej ustawy ustrojowej twierdząc jakoby – wedle niego – „sytuacja sędziów jest mniej korzystna we Francji, niż w Polsce”" - pisze Parisot cytowana przez Iustitię. Prezes francuskiej organizacji sędziów twierdzi, że przedstawione na potwierdzenie tych zaszłości nad Sekwaną materiały zostały zmanipulowane.

Dlaczego? Bo... bo tak uważa Parisot.

"Nawet jeśli przemoc na tych zdjęciach może zwracać uwagę, to w żadnym razie nie mogą one mieć takiego znaczenia, jakie próbuje mu nadać polski premier" - napisała.

A zatem bicie adwokatów przez policję nie ma dla Parisot żadnego znaczenia.

Co innego "sytuacja" w Polsce.

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni reformami dotyczącymi wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Wspieramy ze wszystkich naszych sił waszą walkę o niezależność sądownictwa i o zabezpieczenie Państwa Prawa w Polsce" - stwierdziła dalej Parisot.

Zapewniła, że francuscy sędziowie cieszą się wszelkimi wolnościami i swobodami. Powołała się na francuską konstytucję uzasadniając różne formy zaangażowania sędziów we Francji w aktywności polityczne i społeczne.

"Zapomniała" jednak wziąć pod uwagę, że polska konstytucja ujmuje te sprawy nieco inaczej i zabrania sędziom wielu form zaangażowania polityczno-społecznego, na które francuska - pozwala.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze (21):

Jaaanek2020.01.18 19:31
No tak francuziki będą się nami przejmować tak jak podczas wybuchu 2 wojny światowej .W ramach walki z niemieckim okupantem francuskie kobiety nadstawiały du.. szfabom w całkiem nieprzyzwoity sposób.
Dr Nobody2020.01.18 19:00
W poniedziałek zaczyna się w TVP1 program Kasta o sędziowsko-prokuratorskich ścierwach :):) Oj będzie się działo:):)
anonim2020.01.18 13:28
Z tego co pamiętam, pierwszym blokującym reformy był PAD, a później już poszło, jak z górki, i rozlało się na cały eurokołchoz, i teraz byle lewacka eurokołchozna szuja jeździ sobie publicznie po Polsce jak po burej suce. Taka jest prawda. Z pewnością Polakom nie jest to w smak, ale co zrobić ....
anonim2020.01.18 13:21
Z żalem to mówię, PiS to nieudacznicy, bowiem po objęciu władzy, po atakach eurokołchozu na reformy, po atakach żydostwa i Ukraińców na zmianę ustawy o IPN obiecał społeczeństwu, że powstanie anglojęzyczna TV, aby głos Polski był słyszalny i rozumiany w świecie. Słusznie! I co? I nic! Kolejne zmarnowane lata, kolejne niechlujstwo, nieróbstwo, arogancja władzy. I co? I płacz! Płacz na rynku lokalnym! Przekonujemy się nawzajem w Polsce, a niestety decyzje zapadają poza nami, w eurokołchozie, w USA, w Izraelu, w Rosji. Zatem tam, gdzie nasz społeczny głos nie dociera. W jaki sposób PIS-TV chce dotrzeć do społeczeństwa zachodniego, jak oni nie znają języka polskiego, a w większości posługują się językiem angielskim? Te polskie połajanki w rządowej TVPis J. Kurskiego obliczone są rynek lokalny, a zatem zupełnie są niesłyszalne tam, gdzie zapadają decyzje w sprawie Polski. Winą za taki stan rzeczy należy obciążyć nie tylko ścisłe kierownictwo PiS, ale przede wszystkim Jacka Kurskiego Prezesa TVPis, pierwszego propagandzisty TVP. Czy ktoś zamierza rozliczyć p. Jacka Kurskiego Prezesa TVP z publicznej obietnicy utworzenia w TVP kanału anglojęzycznego? Na co idą miliardy zł z budżetu Państwa przekazywane do publicznej TVP, na opłacanie układu lokalnych propagandzistów? I to jak niskich lotów! Jeżeli tak, to niech kierownictwo PiS nie dziwi się, że przegrywa już nie tylko w w samym eurokołchozie, ale i w krajach starej UE, jak i w Polsce. Oczywistym jest, że PiS wziął odpowiedzialność za Polskę, za Polaków. A jak tak dalej pójdzie, to Polską będą rządzić lewacy i żydokomuniści, i to dzięki niechlujstwu i nieróbstwu PiS i partyjnym przybudówkom. A na to nie było i nie ma naszej zgody. Nie dlatego też ginęli z rąk komunistów robotnicy i kapłani Solidarności. Halo, czy leci z nami pilot?
Tylko prawda sie liczy.2020.01.18 5:07
Do czego prowadzi lewacka -francuska glupota.Pouczajaca francuska kretynka nie wie co sie dzieje w jej kraju. Paryz kiedys byl miastem zachwytu i kultury, obecnie jast smierdzacy i w brudzie gnijacy.Zeby mi za podroz do nich placono, to nigdy tam wiecej nie polece. I tym ta lewaczka powinna sie martwic , zamiast udzielac idiotycznych rad Polsce.
ola2020.01.17 17:17
Sędziowie Mają wsparcie z Francji, budzi tylko śmiech przez łzy.
Maria Blaszczyk2020.01.17 16:51
To "bicie adwokatów" polegało na tym, że wejście do Pałacu Sprawiedliwości zablokowała duża grupa żandarmów, stawiająca opór napierającej na nią dużej grupie adwokatów. W końcu wyciągnieto z niej i zatrzymano JEDNEGO adwokata, którego zatrzymano pod zarzutem dopuszczenia się „aktów przemocy wobec osoby, której powierzono władzę publiczną”. I to wszystko. I o to właśnie chodzi, że francuskie prawo pozwala na różne rzeczy, których polskie zabrania. Bo miłościwie nam panujący rząd zabraniając kolejnych rzeczy twardo twierdzi, że wzoruje sie właśnie na prawie francuskim. Kochany/a bsw, nie udawaj głupszej, niż jesteś,,,
stm.2020.01.17 16:25
Te opinie za granicą o Polsce i Polakach kształtują nasi zdrajcy,targowica.Powiem bardzo wulgarnie ,że należy zrobić listę tych zdrajców i na każdym kroku w ryja jak świnie , bo niczym się nie różnią od wieprzów. Dawniej powstańcy takich zdrajców wieszali i bardzo dobrze postępowali, podobnie w czasie drugiej wojny światowej.
ziuta2020.01.17 16:17
Francuzka jedyna myśl demokratyczna którą wymyślili i łeb urywa to gilotyna a potem pustka .
I bet you love sucking russkie's dicks 2020.01.17 16:14
Bezrobotna menda 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 mulititasking asshole. Żyje bezwstydnie z podatków prawaków, katoli i moherów. Bezrobotna menda 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 mulititasking asshole, nie może życ bez moherskiego forum - bo to katolskie forum nie cenzuje jak GW.
robaczek 2.02020.01.17 15:56
MALUTCY........ baaaardzo maluteńcy jesteście .... poważnie?????? ale to infantylne jest miśki no !!!!1 hihihi no alew w sumie do was pasuje kurde ;] no zdziwiony nie jestem ;]
anonim2020.01.17 19:15
Ach robaczku.Chcialbys cos powiedziec?
robaczek 2.02020.01.17 15:47
HAHAHAHHAHAHAHHA!!! no to teraz juz wiadomo skad wzial sie art. o kolaboracji francji!! [email protected]!!!!!1 wy powaznie jestescie chorzy !!! DZIADKI!!!! MLODZI MAJA PRZEZ WAS TA HISTORIE W DU_PIE!!!1 tak, przez was i wasze pierd.......
Dell2020.01.17 15:42
Dam 17.1.20 15:31 Piszesz: "Żałosna propaganda" Zgadzam się - Madamme Parisot uprawia żałosną propagandę.
MAVERICK JONASIK2020.01.17 15:42
Obłęd Popinjayów'! Mają ,,wsparcie'' z Węgier, to budzi tylko śmiech! Zresztą ciekawe czy ciągle mają?
Dam2020.01.17 15:31
Zapomnieliście wkleić reszty wypowiedzi, no ale by się wtedy narracja nie zgadzała. "Wasz rząd próbuje przedstawiać francuskie prawo jako inspirację do przygotowanej reformy ustroju sądownictwa polskiego oraz praw sędziów, która stwarza zagrożenia dla istnienia w Polsce państwa prawa. W rzeczywistości, we Francji, jak opisuje to Najwyższa Rada Sędziów, »Sędziowie, tak jak wszyscy inni obywatele, korzystają z praw i wolności objętych Konstytucją, w szczególności wolności wyrażania opinii i poglądów, wolności stowarzyszania się, a także wolności do zrzeszania się w związkach zawodowych. [...] Uczestnictwo sędziów w życiu społecznym stanowi bez żadnych wątpliwości wzbogacenie ich praktyki zawodowej i pozwala im uzyskać lepsze rozeznanie kontekstu, w którym wykonują swoje funkcje«" Francuscy sędziowie przypominają, że zgodnie z zasadami wypracowanymi przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, mają prawo do przynależności do związków zawodowych oraz do stowarzyszeń zawodowych oraz do brania udziału w organizacjach zbiorowych. "Wykonujemy prawa przyznane ustawowo każdemu obywatelowi i swobodnie wyrażamy swoje opinie, bez ryzyka wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Jesteśmy zapraszani do Ministerstwa Sprawiedliwości i do Parlamentu dla przedstawienia naszej opinii – a często gruntownej krytyki – projektów reformy dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Nie możemy być oskarżani z powodu treści i uzasadnienia wyroków jakie wydajemy wykonując nasze funkcje albo za pytania prejudycjalne, które uprawnieni jesteśmy wnosić do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Na pewno mamy obowiązek powściągliwego zachowania. To jednak nam nie przeszkadza w zajmowaniu publicznie stanowiska w sposób swobodny oraz braniu udziału w debacie publicznej, czyniąc to przy poszanowaniu zasady naszej bezstronności." - podkreślają sędziowie z Francji. Żałosna propaganda
stm.2020.01.17 16:32
Och widać było ostatnio we Francji wolność objętą Konstytucją sędziów we Francji. Policja lała po ryjach zgodnie z konstytucją Francji. Nasza policja powinna brać przykład z tej demokracji i pokazać naszym oszustom w togach..
Dam2020.01.17 16:35
Skoro konstytucja pozwala, to pozwala. W tym sporze chodzi o to, czy ktoś ją łamie, PIS tak, Francja nie. Sposób postępowania policji tam jest naganny, ale w tej akurat sprawie nie ma znaczenia.
Zosia2020.01.17 18:36
Tutaj chodzi o polską konstytucję , nie francuską. Uważasz że np. Bruksela lub ktokolwiek inny może ją zmieniać?
man.of.Stagira2020.01.17 15:10
""Zapomniała" jednak wziąć pod uwagę, że polska konstytucja ujmuje te sprawy nieco inaczej i zabrania sędziom wielu form zaangażowania polityczno-społecznego, na które francuska - pozwala." ci z mniejszości homo tak mają - m e n t a l disorder to się nazywa. xD
Grzegorz z Domaradza2020.01.17 15:26
Jak zwykle w punkt. Pozdrowienia.