O. Tadeusz Rydzyk o tęczy na pl. Zbawiciela: Ona jest głupia. Szkoda, że tylko tyle się spaliło - zdjęcie
08.08.14, 08:12O. Tadeusz Rydzyk (fot. archiwum)

O. Tadeusz Rydzyk o tęczy na pl. Zbawiciela: Ona jest głupia. Szkoda, że tylko tyle się spaliło

25

„A teraz jeszcze tęczę, na placu Zbawiciela. Ten symbol zawłaszczyli homoseksualiści. I ona wystawia [tęczę - red.] za pieniądze społeczne!”- oburzał się o. Tadeusz Rydzyk na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

„I teraz podpalili znowu, już piszą, że złapali tych... że tylko dwa metry czy ileś tam metrów się spaliło. No szkoda, że tylko tyle. Przecież to głupie jest jak nie wiem co i tą głupotę ludziom wciskają” - komentował na antenie Radia Maryja.

Następnie zakonnik odniósł się do homoseksualistów. „Ja nie jestem przeciwko jakiemukolwiek człowiekowi - grzesznika trzeba kochać, ale nienawidzić grzech. Ja nie mówię przeciwko ludziom - przeciwko zachowaniom. Nie wolno, są granice” - przekonywał.

Zdaniem redemptorysty, tęcza na pl. Zbawiciela to bluźnierstwo, „plują w twarz, na placu Zbawiciela! Przed kościołem Zbawiciela!”. O. Rydzyk ubolewał też nad tym, że Warszawa znajduje pieniądze na odbudowywanie tęczy, ale nie ma ich dla biednych, chorych i potrzebujących.

MaR/Wyborcza.pl/Natemat.pl 

Komentarze (25):

anonim2014.08.8 8:39
Rydzyk oddaj pieniądze stoczniowcom
anonim2014.08.8 8:40
I ma rację! Święta prawda! Cóż, Pana Jezusa też nienawidzili i zabili za prawdę!
anonim2014.08.8 8:43
"Ja nie jestem przeciwko jakiemukolwiek człowiekowi - grzesznika trzeba kochać, ale nienawidzić grzech." O kurczaki, ojciec dyrektor jest bardziej umiarkowany niż frondyści :) "Ten symbol zawłaszczyli homoseksualiści" To środowiska prawicowe (którym wszystko się z d... kojarzy) wymyśliły, że tęcza na pl. Zbawiciela ma coś wspólnego z homoseksualizmem. Środowiska LGBT tylko podchwyciły tę narrację.
anonim2014.08.8 8:49
Wspaniały człowiek.
anonim2014.08.8 8:49
Żałosny, chciwy człowiek.
anonim2014.08.8 8:50
Ale propaganda. "Warszawa znajduje pieniądze na odbudowywanie tęczy, ale nie ma ich dla biednych, chorych i potrzebujących.". Równie dobrze można powiedzieć, że Warszawa inwestuje w katolickie pomniki i krzyże, a nie ma pieniędzy dla biednych i potrzebujących.
anonim2014.08.8 8:55
@grzechol - "To środowiska prawicowe (którym wszystko się z d... kojarzy) wymyśliły, że tęcza na pl. Zbawiciela ma coś wspólnego z homoseksualizmem. Środowiska LGBT tylko podchwyciły tę narrację" Cytat za Wikipedią: "Najlepszą datą na powrót „Tęczy” jest dzień 17 maja, który jest Międzynarodowym Dniem Walki z Homofobią".
anonim2014.08.8 8:57
@Karolorak - coś mi się wydaje, że katolickie pomniki i krzyże fundują z własnej kiesy katolicy. W przeciwieństwie do tego symbolu zepsucia.
anonim2014.08.8 9:02
@grzechol - to były słowa samej twórczyni tego "dzieła".
anonim2014.08.8 9:11
@Jack_Holborn Tak, ale to było już po kolejnych aktach wandalizmu motywowanych związkami tęczy z homoseksualizmem. Wszyscy (łącznie z autorką tęczy) dali sobie narzucić tę narrację. Jeśli czytałeś artykuł o tęczy na Wikipedii, to z pewnością czytałeś też te słowa (również autorki, a w zasadzie pomysłodawczyni): 'podkreśla moje główne założenie: żeby „Tęcza” nie była zaangażowana społecznie czy politycznie, aby była całkowicie wolna od jakichkolwiek narzuconych znaczeń. Po prostu – aby była piękna' 'symbolizuje ona „wiele rzeczy, jednak najlepiej jest gdy nie symbolizuje nic, a pojawia się po deszczu wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taką tęczą miała być moja instalacja na placu Zbawiciela w Warszawie. Nikt nie złości się na tęczę na niebie”'
anonim2014.08.8 9:17
Wspaniały, mądry człowiek. Zawsze go słucham z wielką ochotą i uwagą bo tak się składa, że zawsze zgadzam się z nim.
anonim2014.08.8 9:48
Zero tolerancji dla tej dziwacznej konstrukcji, skasować to badziewie!
anonim2014.08.8 9:52
Widać, że jednak lewaki - UBydlaki pozostają sobą. Plują na ojca Rydzyka, bo mu do pięt nie dorastają. On założył polskie radio katolickie (a nie polskojęzyczne bolszewickie), polską telewizję katolicką (j.w.), ogólnopolski dziennik, wyższą uczelnię. A te lewackie eunuchy - ukryte tchórzliwie za nickami - tylko plują. Ile razy można powtarzać, że tygodniami RM apelowało o odbieranie świadectw udziałowych, czy pieniędzy złożonych na stocznię????? Większość ludzi przekazała to na rzecz RM. Dlaczego więc lewaki - UBydlaki ciągle łżą!!!!??? DLACZEGO FRONDA NA TO POZWALA????
anonim2014.08.8 9:59
Odrzekł mu Jezus: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz? J 18,23
anonim2014.08.8 10:27
"Towariszczka" MatkaGorow; tak było a twoje brednie o nieoddawaniu pieniędzy przez Rydzyka i straszeniu ogniem piekielny to... oszczercze brednie. Wyłudzone? Większość ludzi starszych - w odróżnieniu od wyliniałej bolszewickiej swołoczy - rozumie, czym jest Radio Maryja i dlatego dają na nie swoje pieniądze. Bo to są Polacy i katolicy a nie sowiecka mierzwa, zainstalowana w latach 40-tych nad Wisłą.
anonim2014.08.8 10:30
@grzechol Jasne! I dlatego pedały na całym świecie powiewają tęczowymi flagami. Wszystko dzięki polskiej prawicy i katolikom! Gdzie takich kretynów robią?
anonim2014.08.8 10:58
@Credo Nie udawaj głupiego. Każdy symbol może mieć różne znaczenia, w zależności od kontekstu. Przykład: swastyka w Europie jest powszechnie kojarzona z hitleryzmem. Natomiast w Azji jest symbolem powszechnie używanym w buddyzmie czy hinduizmie, i to od wieków. To, że faszyści wybrali sobie swastykę jako swój symbol, nie znaczy, że Hindusi przestali mieć prawo do jej używania zgodnie ze swoją tradycją. Podobnie jest z tęczą. To, że środowiska LGBT wybrały ją jako swój symbol, nie oznacza jeszcze, że mają prawo narzucić taką narrację wszystkim. Nie znaczy to, że każda tęcza, gdziekolwiek się nie pojawi, musi mieć jakieś związki z LGBT. Tęcza na pl. Zbawiciela takich związków nie miała mieć, i nie miała, dopóki prawicowcy nie zaczęli jej atakować za rzekome symbolizowanie homoseksualizmu. Niestety wszyscy daliśmy sobie narzucić taką interpretację, którą zresztą chętnie podchwyciły środowiska LGBT.
anonim2014.08.8 11:52
@MatkaGorow Czy słuchałaś kiedykolwiek RM? Wątpię, chyba, że tylko po to włączyłaś aby się pośmiać a, że nie było do śmiechu to wyłączyłaś. o. Rydzyk pooddawał pieniądze tym , którzy tego chcieli. Nie bronił nigdy pedofili ale niewinnych ludzi. Piszesz, że komuś udowodniono winę a o. Rydzyk go bronił? Kto to taki?
anonim2014.08.8 13:00
Myslacyinaczej - a ty kim jesteś skoro sami twórcy tego badziewia mówią wprost że to ku homoseksualizmowi oj zobaczył byś ty w islamie takie podejście na jakie sobie pozwalaj ci co polskie nazwiska poprzebierali. Zresztą dziwie się że to coś jeszcze stoi jeszcze tak na prawdę to tylko brak informacjo powoduje to że ludzie jeszcze nie wyszli na ulice by powsadzać tych z v kolumny do kamieniołomu by odrobili to co nakradli.
anonim2014.08.8 13:01
@MarkaGorow; twoje pisanie nie świadczy o dobrym wykształceniu. Rydzyk nie robi interesu na lęku przed śmiercią. Sowa Minerwy wylatuje o zmroku" - już Rzymianie to wiedzieli. Stąd tak wielu ludzi popiera RM, bo są mądrzy.
anonim2014.08.8 13:02
przynajmniej po tym art widać jak fronda obstawiona przez pajaców spod czerwonej gwiazdy ( Pajac czyli osoba ciągana za sznureczek).
anonim2014.08.8 13:41
MatkaGorow Kompletnie nie rozumiesz mowy kapłana. o. Rydzyk nigdy nie mówił, że oni są niewinni ale mówił, że aby uznać ich za winnych trzeba udowodnić a nie szkalować i obwiniać, obrzucać błotem cały KK. Moim zdaniem o. Rydzyk byłby ostatnim, który rzuciłby kamień w grzesznika. Dokładnie słyszałam więc wiem co piszę.
anonim2014.08.8 14:05
@grzechol - nie obrażaj mojej inteligencji.
anonim2014.08.8 18:36
Święte słowa. mogła sie sama spalić i więcej nie powstać :)
anonim2014.08.12 11:06
W twarz Chrystusowi to pluje glownie taki rydzyk jak i wiekszosc biskupow. Po odpowiednim praniu mozgu przylaczaja sie ksieza a na koniec katole pokroju majestikow kropelek itp. Ale jedno jest pewne zyc wiecznie nie beda a wtedy zobaczymy ...