o. Jacek Gniadek: Najlepsza ochrona przed LGBT - zdjęcie
31.07.19, 13:59(fot. pixabay)

o. Jacek Gniadek: Najlepsza ochrona przed LGBT

49

Wczoraj na Twitterze miała miejsce akcja oznaczona hashtagiem #jestemLGBT. Środowisko LGBT ocieplało w ten sposób swój wizerunek. Nie chcą być kojarzeni tylko z wulgarnymi obrazkami półnagich dziwolągów, więc ruszają z ofensywą "powiewu młodości", zachęcając młodych ludzi do Twitterowych coming outów.

Do sprawy odniósł się o. Jacek Gniadek SVD: 

- "#jestemLGBT i będę uczyć wasze dzieci historii" - najlepszą ochroną przed niepożądanym gościem w szkole jest szkoła prywatna. Abp F. Sheen w "Warto żyć" trafnie zauważa, że człowiek ma dwie gwarancje wolności: ekonomiczną i duchową. Najlepszą gwarancją ekonomiczną jest własność prywatna.

To, co się teraz dzieje, to ciąg dalszej pewnej rewolucji. Szkoda, że sami im pomagamy, rezygnując z własności prywatnej.

Szkoda też, że Kościół dzisiaj zwraca uwagę tylko na wolność duchową. Dobra wspólnego nie da się zbudować z ludźmi, którzy wyznają inny światopogląd. Co najwyżej drogi, ale nie szkoły. - pisze duchowny

 

bz/FB

Komentarze (49):

jack2019.08.1 19:32
Propaganda gender w szkołach MUSI BYĆ PRAWNIE ZAKAZANA. Powtarzam P R A W N I E. I tyle.
Moly2019.08.1 2:30
Zgadzam sie calkowicie. Czas stworzyc dwa osobne nurty edukacji; katolicki i swiecki. Kazda dorosla osoba powinan sie zadeklarowac jakie szloky chce poperac swoimi pieniedzmi.
z całym szacunkiem 2019.07.31 23:22
Księże Jacku, to nie czas na ratowanie róż, gdy płoną lasy. Własność prywatna, własnością prywatną, ale jak mamy złodzieja w domu, to nie lecimy do firmy ochroniarskiej żeby nam zakładała system alarmowy. LGBT już jest w szkole, trzeba rodziców uświadamiać poprzez akcje informacyjną, bo owi rodzice myślą że to tylko Warszawa i tylko wyselekcjonowane szkoły. A dzieci od września będą demoralizowane bez wiedzy rodziców w szkołach zaprzyjaźnionych z tęczowymi... PS Szkoda że się ksiądz dał namówić przez Rafała Zorskiego na okładanie pałą Krzysztofa Karonia, w tzw. debacie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Debata nie polega na posadzeniu jednego gościa o na przeciw pięciu o przeciwnych poglądach, i daniu mu tyle samo czasu na odpowiedź i odniesienie się do sprawy, co pozostałym. Jak się pchamy w takie spory, to bądźmy bezstronni i obiektywni, a nie narzuconej przez zapraszającego konwencji, drogi księże. Karoń się umawiał z Zaorskim na debatę w cztery oczy, a nie w pięciu na jednego
Maria Blaszczyk2019.08.1 1:36
Poważnie??? Pewna bliska mi osoba stara się przedstawiać rację osób LGBT w mediach, również publicznych. I tam zawsze jest tak, że jest sama, a naprzeciwko niej siedzi np. ordojurek, katolicki ksiądz (który na ogół nawet nie zauważa, że nie jest w kościele i nie wygłasza kazania do swych wiernych, tylko jest w publicznym medium) i redaktor prowadzący - gejożerca. I wtedy to jest w porządku, prawda?
stefek burczymucha2019.07.31 20:24
Panie gnidek a jaka jest najlepsza ochrona przed kościelnymi pedofilami???
lewe znaczy trefne2019.07.31 17:04
Aha, zapomniałem wspomnieć o planowanej przez PiS tzw. repolonizacji mediów. To także będzie zamach na własność prywatną.
lewe znaczy trefny 2019.07.31 23:02
Ten z 17.04 to oszust!!! nie podszywaj się oszuście pod kogoś, oszuście. Repolonizacja mediów a udział obcego kapitału to nie zamach na własność prywatną, tylko dbałość o suwerenność narodową, oszuście. Zydki z tajnymi wspópracownikami SB z TVN, i niemce oraz inne fancuzy i cholera jeszcze wie kto nie będą nam tu kreować opinii publicznej, bo tak się robi tylko krajach III świata, oszuście
lewe znaczy trefne 2019.07.31 16:50
Altiero Spinelli w swym manifeście z Ventotene, który jest dokumentem programowym białej księgi EU, pisze wprost o zniesieniu własności prywatnej. Oczywiście organy decyzyjne EU własności będą miało do woli
aspiring educationalist2019.07.31 14:36
Gdzie mogę się zapoznać z treścią definicji pojęcia "ideologia LGBT" ? Ktoś coś wie? Muchos dineros? Anyone?
PrawyCzłek2019.07.31 14:42
Nigdzie, kiedyś był szatan, potem żydzi, potem geje. Wroga trzeba mieć. Tylko, że za każdym razem to prześladowca jest wrogiem człowieka, a nie prześladowany.
ZERR02019.07.31 16:03
Wróg istnieje realnie, nie dlatego że ktos go wymyślił , tylko dlatego że jest - no chyba że zaprzeczasz wojnie z 1 września 1939
Anna 2019.08.1 9:41
czy ten wywód ma sugerować, że II WW wywołało LGBT powodowane "ideologią gender"? czlowieku ogarnij się!
(O_O)2019.07.31 14:48
Nie możesz bo nie chcesz.
Maria Blaszczyk2019.07.31 14:52
Służę. To straszna ideologia, oparta na obrazoburczej tezie, że gej/lesbijka/trans/osoba biseksualna/interseksy/asy itd to też LUDZIE. I należy ich traktować z szacunkiem i delikatnością. No i jeszcze - nie mówić fałszywego świadectwa przeciwko nim. ;-)
00000000000002019.07.31 15:02
A niby dlaczego z szacunkiem? Dlaczego osoby niebezpieczne traktowac 'z delikatnością'? Uparcie nam udowadniacie, że to nie sa ludzie. I w końcu, nieco wbrew sobie, damy sie przekonać. To juz tuz tuż, za rogiem. Jeszcze troszkę zdegradujemy katolictwo i będzie okej.
Anna 2019.08.1 9:46
Dlaczego z szacunkiem - bo przynajmniej w teorii masz obowiązek kochać - nawet nieprzyjaciół swoich.
Zerr02019.07.31 14:16
Nie ma najlepszej ochrony przed Sektą LGBT, ponieważ idologia Neomarksistowska, której integralna obecnie częścią jest Herezja LGBT, jest narzędziem wojny, którą z Wolnymi Ludzmi toczą Banki i Korporacje Międzynarodowe. To jest wojna której celem jest zniszczenie Cywilizacji Chrześcijańskiej i ogólnie - wyniszczenie ludności europejskiej. Celem operacyjnym - zdegradowanie mężczyzn tak aby nie byli w stanie bronić swoich krajów, swoich miast, swoich domów i swoich bliskich. Nic tak nie degraduje mężczyzn, jak zboczenia seksualne - albo ich uznanie za równoprawny wybór. W pierwszym kroku Lewactwo szlocha, że przecież "z tym sie rodzą, to nie kwestia wyboru tylko biologii". W drugim kroku juz tak nie mówią. W drugim kroku z mordą pełną uśmiechu przekonują, że to jest absolutnie kwestia wyboru i każdy musi wsłuchac się w siebie, aby wybrać kim naprawde jest. W drugim kroku mowy nie ma że to "wrodzone i niczyja wina". parafrazując Marksa: Ideologia LGBT pozwala im rano gejować, po południu być fetyszystą, wieczorem transseksualistą, po jedzeniu masturbować, słowem - robić to, na co mają ochotę, nie robiąc przy tym z nich wcale geja, fetyszysty, transa czy onanisty. Celem wielkiego brata nie jest posłuszeństwo niewolników. Celem jest to aby niewolnicy pokochali wielkiego brata.
Maria Blaszczyk2019.07.31 14:50
A Ty dalej swoje, Nie ma żadnej sekty. Cywilizację chrześcijańską ja np. mam gdzieś. (a najlepszym dowodem na to, że LGBT to nie żadna sekta jest to, że istnieje drugi, chyba silniejszy pogląd, wręcz przeciwny). Prawdę mówiąc, ja nawet nie sądzę, by coś takiego istniało. Istnieje cywilizacja o korzeniach wybitnie gejowskich - grecko rzymskich, do których potem dołączyły wpływy religii Księgi, judaistyczne, chrześcijańskie i muzułmańskie - homofobiczne. Na szczęście z tymi wpływami powoli sobie radzimy. Rozpoczęliśmy ten proces w Oświeceniu, gdy państwa wzięły swoich obywateli w obronę przed chrześcijaństwem - i w róznym stopniu w róznych miejscach, ale to się z grubsza udało. W każdym razie - to katolicyzm (protestantyzm nie jest tak agresywny w Europie na ogół) niszczy naszą postoświeceniową cywilizację, a nie odwrotnie. A czym innym jest "wybór" - a czym innym szanowanie tego, czym się jest. To nie są stopnie. Jakbym wybrała bycie baletnicą - a jestem osobą amuzykalną, mam 168 cm wzrostu i - ujmijmy to delikatnie - bynajmniej niefiligranową - to by było głupie, czyż nie? Jakbym była lesbijką, to wyjątkowo głupia byłaby próba stworzenia małżeństwa z mężczyzną - a to wymuszała na lesbijkach Twoja "cywilizacja". Unieszczęśliwienie siebie i wszystkich wokół jest idiotyzmem, nie sądzisz? Ludność europejska, jak sądzę, ulegnie wykończeniu za życia naszych dzieci. Ale nie z powodu LGBT - tylko katastrofy klimatycznej, którą sobie sprowadziliśmy na głowę na własne życzenie. Coraz większe połacie Afryki (i nie tylko, ale to głównie nas dotyczy) nie nadają się do życia. I ten proces pustynnienia przyspiesza w tej chwili gwałtownie. Równocześnie życie w Europie staje się coraz trudniejsze - ceny żywności rosną, rolnictwo staje się niemożliwe. I choć przyjęcie kilku czy kilkunastu milionów Afrykanów nie jest dla Europy zbyt dużym problemem - to jak ich zechce tu zamieszkać 200 czy 300 milionów, to problem się jednak pojawi. A robienie tego, na co się ma ochotę, jest chyba OK, choć raczej nie od rana do wieczora. Ale chyba mało znasz gejów/transów czy lewaków. Otóż większość z nich rano wstaje, goli się lub maluje, idzie do pracy, spędza tam dzień, po południu idzie na basen czy pobiegać, wyprowadza psa. A potem, wieczorem, czasem, uprawiają seks, na jaki mają ochotę. Tak jak i my wszyscy.
00000000000002019.07.31 14:59
Robić to na co ma sie ochotę mogą małpy, a i to nie za bardzo, bo tylko w ZOO, gdy sa karmione przez ludzi. Cywilizacja to ograniczenia, tabu i rygory, i największy wynalazek chrześcijaństwa - moralność ograniczająca. Nie istnieje nic takiego jak moralność uniwersalna - to jest ABSURD. Jeśli - upartą propaganda i przemocą ideologiczną - usuniesz moralność chrześcijańską, to nie nastąpi żadne 'wyzwoenie', tylko dzicz. A w dziczy chłopcy w rurkach (i kobiety baz rurek) będa bici, pluci i zabijani. Wyzwalając człowieka z etyki degradujesz go. Uniemozliwiając mu naukę pewnych ograniczających zachowań do lat 12, degradujesz go dożywotnio. Pomysł 'równouprawnienia' jest wprost obrzydliwy - powoduje jedno - NIKT nie będzie bronił 'swoich' kobiet ani dzieci. I one zginą, bo zginąc muszą.
Pedroo2019.07.31 16:01
w moralności chrześcijańskiej też są bici "chłopcy w rurkach (i kobiety baz rurek)" czyli jakość nie specjalnie Twoje teorie działaja.
ZERR02019.07.31 16:09
W moralności chrześcijańskiej nie sa bici, gdyż przemoc wobec słabszych jest haniebna. Poza tym - moralność chrześcijańska nakazuje łobuzów karcić a nie wychowywac bezstresowo. Typowy wlewacki bełkot - ponieważ Moralność działa na 75% a nie na 100%, to znaczy (wg lewaków) że nie działa wcale. 75%=0% Posuwaja was w dqpki równo. Wmówia każdy szlt.
Maria Blaszczyk2019.08.1 1:33
Nigdy nie robisz tego, na co masz ochotę? Wieczorem, po całym dniu ciężkiej pracy i ogarnięciu wszystkich zobowiązań? W czasie urlopu? To ja Ci bardzo współczuję. A ja nie będę nic usuwać przemocą. Żadną. Ja się głęboko nie godzę na przemoc. Ja będę wychowywać dzieci na wrażliwe empatyczne osoby (co jest naprawdę trudne do pogodzenia z chrześcijaństwem; znam sporo wrażliwych empatycznych chrześcijan i cały czas czuję obawę, że im mózgi eksplodują, bo to jest nie do pogodzenia). Ja nikogo z etyki nie wyzwalam. Etyka jest istotą człowieczeństwa. Dlatego nawet gdybym sądziła, że chrześcijański bóg istnieje - tak nie jest, ale załóżmy - to bym go odrzuciła z powodu jego nieetyczności. Osobiście nie znam ani jednego człowieka tak okrutnego, małostkowego, głupiego, samolubnego, lubującego się w cierpieniu, jak bóg chrześcijan. Najgorsi ludzie, jakich znam, ą do niego nieskończenie etyczniejsi.
ZERR02019.08.1 11:20
Wszystkie wasze działania - co do sztuki - to potworna przemoc. Przed przemoca fizyczną 'łatwo' się obronić, a przynajmniej łatwo ocenić siły i zamiary. Wy uprawiacie przemon najpodlejszą z podłych - przemoc ideologiczną i szantaż moralny. Wasza Sekta (raczej jej mocodawcy) kontroluje media i wychowanie szkolne - czyli obieg mysli - i z tej pozycji zatruwa ludziom kłamstwami. na przykład takim, że zboczeńcy seksualni są tacy jak inni ludzie - a to jest głupie wręcz łgarstwo. Nie sa, nigdy nie byli i nigdy nie będą. Jesteście jak banda stalkerów i mobberów. Wysyłacie na normalnych ludzi gowniarzy z rozpylaczami trucizny bo doskonale wiecie, że trucizna zabija tak samo bez względu na posturę rozpylającego, a macie nadzieję że trudniej nam będzie dac odpór osobom pozornie słabszym.
Waarnemer2019.08.1 12:47
Czytam od jakiegoś czasu Pani przerażające pustką duchową i intelektualną wypowiedzi i stwierdzam, że są dwie opcje, albo: 1. kompletnie NIC nie rozumie Pani z religii, a w szczególności Chrześcijaństwa 2. rozumie Pani coś (niewiele) ale jest Pani opętana nienawiścią do Boga, religii i ludzi wierzących W obu przypadkach - głęboko współczuję...
ZERR02019.07.31 16:19
Btw właśnie dzieje cywilizacji greckiej pokazują, jak się sodomizuje 'chłopców'. Bo wiesz, z płci tylko Sex jest wrodzona, a Gender da się - gwałcąc Sex - przerabiać i modelować. A wy, sLGBT, chcecie przeobrażać i modelować, pod dowolnie wybranym pretekstem w dowolnie wybranym kolorze tęczy. Da się wychować chłopaków nie na mężczyzn męskich, tylko na post-mężczyzn z ufryzowana brodą i pomadką na policzkach. Jak się dzieci - pouczając o prawie do masturbacji - popchnie na scieżkę "samorealizacji", jak się je przecweli seksedukacją, wszystko jest mozliwe. Tak jak w Grecji bogaci pederaści - miłośnicy chłopców - przecwelali kogo chcieli. No ale ilu chłopców mogli zgwałcić greccy pederaści? Co setnego? Wy chcecie zgwałcić wszystkich.
AntyZerro2019.07.31 16:51
Wy chcecie zgwałcic wszystkich <3. No to już jest nie tylko obsesja to zaawansowana mania przesladowcza. Co ZERRO znowu będziesz beczał w poduszeczke, że już na wsi nie ma chłopców w Twoim typie?
AntyZerro2019.07.31 16:48
Maria Ty się źle do tego zabierasz bo człowiek do którego się zwracasz to największy kryptogej na tym portalu chyba że jest to jednostka głęboko chora no i chyba w takim wypadku nie powinniśmy się śmiać.
ANTYantyzerro 2019.07.31 17:26
no to śmiej się dalej ale gdzie indziej i nie zamieszczaj tych swoich 'mądrości', koprofilu
AntyZerro2019.07.31 22:56
A nie jak nie to co zrobisz?
stahu2019.08.1 18:21
,,Mysia Utopia,, Rockefelerowie i kilka najbogatszych rodzin z ,,cienia,, ewidentnie sponsoruje ją ludzkości ...Jest Taki jeden wytrawny łamacz kości ON zaprowadzi porządek .
polak2019.07.31 14:13
zboczeńcy niech uczą swoje dzieci --pedalstwo zachowuje się tak jakby chcieli by Polacy ich naprawdę znieważali --tak działają L-dzkie G-noje B-dlęckie T-olerancje
(O_O)2019.07.31 14:32
Zboczeniec nie zbacza sam dla siebie, tak jak kucharz sam sobie nie gotuje ani wojak sam sobie nie wojuje. Zboczeniec zbacza dla swoich mocodawców. Tu i teraz - zbacza dzieci normalnych ludzi.
Pedroo2019.07.31 14:35
Czyli księża pedofile to kogo maja za mocodawcę?
(O_O)2019.07.31 14:50
Znowu ukrywasz i zatajasz przed opinią publiczną 99,55% pedofilii?
Pedroo2019.07.31 14:57
znów chronisz pedofili w sutannach przed odpowiedzialnościa prawną
00000000000002019.07.31 15:03
nikt więcej pedofilów nie ochronił, jak postępacy
polak2019.07.31 15:09
ty zboku ukrywasz swe postępki i innych pedałów
Pedroo2019.07.31 15:52
nie zniżę się do Twojego poziomu konwersacji, rozumiem że KK teraz takie standary wyznacza
Czas na działania prawne2019.08.1 11:50
Albo podasz teraz nazwiska konkretnych pedofili, albo twoje wpisy zgłoszę do prokuratury, która ustali twoje dane. Potem wytoczę ci proces cywilny. Żarty się skończyły oszczerco.
Pedroo2019.07.31 14:11
Całą prawde o dążeniach KK przekazał Gnidaek "Dobra wspólnego nie da się zbudować z ludźmi, którzy wyznają inny światopogląd." - teraz tylko KK musi ustalic co zrobić z tymi o innym światopoglądzie.
Papierz2019.07.31 19:24
Są już sprawdzone wzorce - krucjaty, stosy.
Popieprz2019.08.1 11:45
Tak, ale tylko w komiksach, które czytasz, chłopczyku. Wróć do czytania fantasy, bo prawdziwy świat cię przerasta.
edi2019.07.31 14:02
ANNA CICHOBŁAZIŃSKA, KS. DARIUSZ OKO GENDER - IDEOLOGIA TOTALITARNA ANNA CICHOBŁAZIŃSKA: - W mediach coraz częściej pojawiają się terminy: gender, ideologia gender, totalitaryzm gender, filozofia gender. Co one oznaczają? KS. DARIUSZ OKO: - Należy mówić nie tyle o „filozofii”, ile o „ideologii” gender. Filozofia jest radykalnym poszukiwaniem prawdy i dobra, natomiast ideologia jest narzędziem bezwzględnej walki o swoje interesy, także kosztem prawdy i dobra. Ma ona doprowadzić do zwycięstwa poglądów i zaspokojenia egoistycznych pragnień jakiejś grupy społecznej kosztem największej nawet krzywdy innych grup. W tym sensie gender jest klasycznym przykładem ideologii, jest narzędziem w bezpardonowej walce o korzyści dla ateistycznego gender i homolobby. Sama nazwa pochodzi od angielskiego słowa „gender”, co było wcześniej oznaczeniem gramatycznym płci, w odróżnieniu od słowa „sex”, oznaczającego płeć biologiczną. Obecnie słowo „gender” zaczęto używać do określenia płci w znaczeniu kulturowym. To jest też główny aksjomat tej ideologii, że nasza płeć jest przede wszystkim określana nie biologicznie, ale kulturowo w procesie wychowania, czyli nie rodzimy się jako istoty płci męskiej albo żeńskiej, ale takimi jesteśmy kreowani po urodzeniu. Na tym ideolodzy gender budują całą swoją teorię, to jest jej kamień węgielny. Zakładają, że nasza tożsamość płciowa nie wynika z natury, tylko z kultury, można powiedzieć, że jest naszym wymysłem albo nawet rodzajem naszej fantazji. W związku z tym jest prawie całkowicie plastyczna, może być kształtowana w procesie wychowania, teraz najlepiej zgodnie z ideologią gender. W ten sposób rusza cała lawina, bo jeżeli nawet rzecz tak naturalna i oczywista jak płeć ma być kształtowana kulturowo, ma być kwestią umowy, to tym bardziej wszystko inne może być tak kształtowane. W ten sposób otwiera się pole do popisu dla inżynierów społecznych, o jakim nie śnili nawet komuniści. więcej: https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/niedziela201324_gender.html
anonim2019.07.31 14:51
Dlatego chcą wejść do szkół , przedszkoli i mieć wpływ na tych których można kształtować.Brońmy dzieci przed nimi.
Pedroo2019.07.31 14:55
Tak jest, brońmy dzieci przed księzami pedofilami
ZERR02019.07.31 16:12
Wiemy dlaczego Sekta chce walczyć z mitycznymi 'księżmi pedofilami'... bo wszystkie dzieci należą sie ekspertom NAMBLA!
Patryk2019.08.1 11:43
Przed tobą raczej, kłamczuchu i dziwolągu społeczny.
Anna 2019.08.1 9:30
To jest oczywista oczywistość, że oprócz chromosomów to JAK się mężczyzną bądź kobietą kształtuje kształtuje cała masa wpływów zewnętrznych: środowisko naturalne, stosunki społeczne, ekonomia. Gdyby ks. Oko urodził się 150 lat temu w rodzinie chłopskiej najpewniej do końca życia by pracował na roli, byłby analfabetą a najdalej podróżowałby do pobliskiego miasteczka chyba żeby go wcielili do wojska na wiele lat - wtedy pojedzie gdzieś dalej ale raczej długo nie pożyje a jak nawet to już raczej nie założy. I byłaby to jedyny sposób w który w tamtych czasach mógł być mężczyzną Ten przydługi wstęp miał służyć pokazaniu, że kształtuje nas bardzo wiele czynników, a inżynieria społeczna, którą ks. Oko nas straszy, to coś co sam właśnie stosuje - tworzy wroga - "ideologię gender" o której mówi, ze trzeba ją tępić - tylko, że w wyniku tej nagonki żywi ludzie dostają po pysku