O. Bashobora znów przyjedzie do Polski - zdjęcie
10.07.13, 11:37O. John Bashobora (fot. Tomasz Rowiński)

O. Bashobora znów przyjedzie do Polski

21

Między 10 a 24 sierpnia o. John Baptist Bashobora spotka się z wiernymi w Rychwałdzie, Wałbrzychu, Pionkach, Kazimierzu Biskupim i Górce Klasztornej” – czytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego”, który powołuje się na oficjalną stronę internetową charyzmatycznego kapłana.

Tygodnik Powszechny” zastanawia się także, czy „kontrowersje związane z „cudami Bashobory” powrócą podczas sierpniowej wizyty księdza z Ugandy?”. Trafnie jednak zauważa, że sam o. Bashobora podczas spotkania na Stadionie Narodowym ani razu nie przedstawił się jako uzdrowiciel.

Także w rozmowie z portalem Fronda.pl Dominik Tarczyński, szef Charyzmatycy.pl podkreślał, że modlitwa o uzdrowienie nie jest fundamentem posługi kapłana z Ugandy. Na co dzień poświęca się on ciężkiej pracy duszpasterskiej wśród najbiedniejszych afrykańskich dzieci.

eMBe

Komentarze (21):

anonim2013.07.10 11:41
to jest biznes.
anonim2013.07.10 11:59
Voo Doo, czary mary, hokus pokus - oto Polski Kościół katolicki właśnie
anonim2013.07.10 12:00
Taak..... Żyjemy w demokratycznym kraju i każdy ma prawo do organizowania i uczestniczenia w określonych inicjatywach. To jasne. Ja tego prawa nikomu nie zamierzam odbierać. Jeśli ktokolwiek odczuwa potrzebę spotkania z o.Bashobora to niech się na tego typu rekolekcje wybierze. Proste i logiczne. Pozdrawiam , Przyjaciele :)
anonim2013.07.10 12:03
Niech Tarczyński mi powie, kiedy się o. B zajmuje tymi sierotami, skoro większość czasu spędza w Polsce? Jeżeli Medjugorie porównywalne jest z Garabandal,a a o. B doznał tam podobno objawienia, to myślę, że trzeba zacząć uważać co z kim i kiedy. Na marginesie dodam, że" wizjonerzy" z Medjugorie są milionerami, jeden z nich mieszka w Stanach. Wystarczy porównać inne zatwierdzone objawienia i zacząć zadawać pytania.
anonim2013.07.10 12:10
Prowokator z Ciebie , Przyjacielu :) Ja z kolei jestem zdania , iż swe poglądy należy prezentować wyzbytym ze skrajnych , niepotrzebnych emocji. :) Akurat w tej konkretnej kwestii nie mam zbyt wiele do powiedzenia , gdyż nie byłem na tego typu spotkaniu , nie widziałem jak o.Bashobora uzdrawia , nie miałem styczności z ewentualnie uzdrowionymi , wskrzeszonymi... Finansowanie cyrku powiadasz , Przyjacielu ? Tak na dobrą sprawę z pieniędzy podatników finansowanych jest wiele bzdurnych inicjatyw , przedsięwzięć , niekiedy wygody dla posłów na sejm itd.... uffff.... dobrze , że jeszcze nie muszę odprowadzać podatków do budżetu państwa.... Pozdrawiam , Przyjacielu :)
anonim2013.07.10 12:33
@................... ,, chcecie " Przykro mi , ale niestety nie jestem decyzyjny jeśli chodzi o tego typu kwestie. :) Widzisz , Przyjacielu , tak ten świat jest urządzony , że nie każdemu można dogodzić. Na całym świecie z publicznych pieniędzy finansowanych jest wiele niepotrzebnych działań. Ludziom kalekim , bez amputowanych w wyniku choroby bądź wypadku kończyn renty chorobowe się odbiera a Ty domagasz się finansowania koncertów ulubionych gwiazd ? :) Taka to polityka , taka to rzeczywistość...... Życie niekiedy bywa okrutne :) Pozdrawiam , polemizujący z Pikadorem , Przyjacielu :)
anonim2013.07.10 13:12
KAŻDY rekolekcjonista zbiera na jakiś cel - mogą to być biedne dzieci w Ugandzie. Św. Paweł zbierał wśród Greków na chrześcijan w Judei. @Polipid3 - Tradsi nie mają rekolekcji? I nie ma kolekty na potrzeby rekolekcjonisty?
anonim2013.07.10 13:12
Jeśli komuś się wydaje, że czytajac Frondę staje się lepszym Chrześcijaninem (katolikiem), to jest w wielkim błędzie. Po komentarzach np. w tym temacie doskonale widać, że tak naprawdę czytelnik Frondy ma bardzo dużo wspólnego z czytelnikami i komentatorami na stronie Gazety Wybiórczej - tamci może tylko bardziej złorzeczą i przeklinają "czarnych", ale sens wielu wypowiedzi jest taki sam, obrzydliwość.
anonim2013.07.10 13:20
Od... czepcie się od o. Bashobory, niedotyczy to was, nie słys pojęciazeliscie go, nie macie zielonego pojęcia na ten temat. Jest to zachowanie tak małe że aż żalosne
anonim2013.07.10 15:02
"Psy szczekają, a karawana idzie dalej" Więc sobie dalej szczekajcie wiecznie niezadowolone pieski! Powodzenia!
anonim2013.07.10 15:49
Grzegorz - oj widać jabłko nie daleko padło od taty i mamy, mówię o tobie.
anonim2013.07.10 16:01
Nie rozumiem komentujących tutaj na Frondzie,jeżeli drażnią Was tematy poruszane na portalu po co wchodzicie tutaj,żeby się pozbyć jadu?
anonim2013.07.10 16:17
Pepol, wchodzą bo nie rozumieją o co kaman. Bo widzą kilkadziesiąt tysięcy szczęśliwych ludzi którzy znaleźli cel w życiu,którzy wolą budzić się do płaczącego dziecka w nocy niż bawić się na dyskotece, którzy będą opiekować się starymi rodzicami zamiast ich uśpić. Bo są ludźmi? którym zaszczepiono tą nienawiść i dlatego będą strzykać jadem nie widząc, że opluwają siebie. Bo są internetowymi trolami z zadaniem. Pozdrawiam Jarek
anonim2013.07.10 16:45
To dobra wiadomość! Jak znajdę czas, chętnie się wybiorę aby znowu spotkać się i posłuchać tego kapłana. Spotkanie w Warszawie było niesamowite! Co do krytyki, opluwania itp., itd. to bracia i siostry się nie dziwcie. Ok 10 osób tego dnia zostało uwolnionych z opętania, tysiące ludzi wyspowiadało się, w tym niektórzy po latach, wielu odzyskało nadzieję i uśmiech na twarzy a niektórzy zdrowie i szatan się teraz mści. Chce zdeprecjonować to dzieło. Nie przypadkowo też zbiegła się sprawa ks. Lemańskiego i Arcybiskupa Hosera. Ja już przed spotkaniem w Warszawie, jak zobaczyłem że tacy pseudo-znawcy jak pani Senyszyn u p. Olejnik wypowiada się na temat o. Boshobory, wiedziałem że będzie to owocne spotkanie. Ludzie to proste - szatan boi się tego księdza bo mu odbiera dusze. To jest wojna...
anonim2013.07.10 16:46
@jary46 Zaglądają tu nie dlatego, że uczestniczycie w jakimś misterium zjednoczenia/wspólnoty z innymi, ale dlatego, że podaje się wyimaginowane zdarzenia jako fakty. Gdyby mowa była o doznaniach "metafizycznych" - nikt rozsądny by się nie "wcinał". Ale jak się wciska kit o "wskrzeszeniach" i "leczeniu", to trudno nie zwrócić uwagi na fałsz. Może ktoś zacznie używać mózgu i np. pójdzie jednak do lekarza zamiast do "nawiedzeńca". Prawdopodobieństwo wyleczenia będzie znacznie większe ... Ale jeśli ktoś ma życzenie mimo wszystko - cóż, dobór naturalny ...
anonim2013.07.10 17:52
Chyba tu gazeta wybiórcza ma niektórych na etacie na portalu Fronda, bo nie posądzałbym prawdziwych katolików o taką głupotę i chamstwo.a więc do was ukryci antyklerykałowie-wasze plucie na o. Johna-tylko mnie umacnia w przekonaniu,że przez o.Johna Bóg czyni wiele dobra, a diabeł (czyli wasz prawdziwy pracodawca-dosłownie od czarnej roboty) bardzo się wścieka, bo ludzie chcą doświadczyć Boga. I Bóg pozwala się spotkać, także w takich wydarzeniach. a wam zostanie płacz i zgrzytanie zębów-tylko po co stawać po stronie przegranych? tego nie potrafię zrozumieć.
anonim2013.07.10 18:13
jak widzę słudzy lucyfera się produkują wymyślając oszczerstwa pod adresem o.Johna
anonim2013.07.10 18:25
@Purple, wiesz na czym polega Twój problem? Myślenie wyłącznie w paradygmacie przyrodniczo-matematycznym. W sumie się Tobie nie dziwię. Gdybym nie wierzył Bogu i nie doświadczył i nie widział to co widziałem, też pewnie bym się pukał w czoło.
anonim2013.07.10 19:51
@Piotr_Stefaniak2 Z całym szacunkiem, nie zauważam/odczuwam problemu z powodu swojego światopoglądu, ale też nie posunąłbym się nigdy do twierdzenia, że np. Ty masz problem z powodu swojej wiary. Drażni mnie tylko ZASTĘPOWANIE wiedzy wiarą tam, gdzie są racjonalne wytłumaczenia. Jeśli coś jest "wysoce statystyczne", bądź nie ma dowodów - tam kładę uszy po sobie i mówię, że nie wiem, ale osobiście uważam że ... . "Iskrzę" tylko wtedy, gdy ktoś próbuje organizować m.in. moje otoczenie w oparciu o wyimaginowane "pewniki". Innymi słowy, jak ktoś wierzy, że powinien chodzić na rękach, to proszę bardzo. Ale nie zgodzę się, by chodzenie na rękach było normą sankcjonowaną np. prawnie.
anonim2013.07.10 21:48
To oczywiste iż nie przedstawił się jako uzdrowiciel - uzdrawia sam Bóg, Chrystus. On jest tylko narzędziem. To nie oszust jak wielu bezbożników plujących na Kościół Święty.
anonim2013.07.11 2:20
Zjazd demonów na Frondę. Chyba Marysia poruszyła lawinę. To już ostatnie podrygi. Kościół się budzi jak Olbrzym.