Ranking FIFA klasyfikuje reprezentacje narodowe w piłce nożnej. Okazało się, że Polska reprezentacja uplasowała się na najwyższej pozycji w historii jej działania. Zajmujemy obecnie 15 miejsce! Brawo Polacy!

Ranking FIFA ma za zadanie najlepiej jak to możliwe odzwierciedlać układ sił panujących w światowym futbolu. Punktowane są w nim mecze oficjalne wszystkich reprezentacji zrzeszonych w FIFA. Pod uwagę brane są wyniki z ostatnich 4 lat. Obecnie ranking liczy 200 drużyn z całego świata.

Awans, jaki osiągnęła polska reprezentacja, jest niebywały. Zaledwie 14 reprezentacji jest obecnie uznawanych za lepsze od Polski. Tak dobrze nasi piłkarze jeszcze nigdy nie grali.

Na miejscu pierwszym nadal znajduje się Argentyna, dalej są Niemcy oraz Brazylia. Gdy zwrócimy uwagę na grupę, w której rywalizujemy o awans do mistrzostw świata w 2018 roku, Polska znajduje się na najwyższym miejscu w rankingu. Następna jest dopiero Rumunia, która znajduje się na 34. miejscu.

To także ogromny sukces Adama Nawałki. Gdy rozpoczął pracę z naszymi piłkarzami, znajdowaliśmy się na 78. Miejscu rankingu. Awansowaliśmy natomiast aż o 63 pozycje!

dam/Fronda.pl