W środę wieczorem w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy ratyfikującej konwencję o zapobieganiu przemocy wobec kobiet i w rodzinie. Po burzliwej debacie odbyło się głosowanie nad projektem, który ostatecznie został ponownie skierowany do prac w komisji.

Za przyjęciem ustawy głosowała Platforma Obywatelska, Twój Ruch i Sojusz Lewicy Demokratycznej. To jednak nie wystarczyło, aby przyjąć niebezpieczny dokument. Przeciwko niemu byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz klubu Solidarna Polska.

W trakcie debaty sejmowej posłowie zgłosili konieczność wprowadzenia licznych poprawek do projektu, w efekcie czego został on ponownie skierowany do prac w komisji.

„Ona niesie ze sobą samo zło. Z prawnego punktu widzenia ta konwencja drastycznie wywraca Konstytucję. Wywraca system społeczny, status rodziny. Jest koniem trojańskim genderu. Ona się nazywa konwencją o zwalczaniu przemocy, czemu każdy z chęcią przyklaśnie. Natomiast w istocie chodzi w niej o to, by dokonać rewolucji obyczajowej, poprzez wprowadzenie chorych, patologicznych, nienaturalnych rozwiązań do systemu prawnego państw, które ją przyjmą” - tak o konwencji mówiła w rozmowie z portalem Wpolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz.

MaR/Radiomaryja.pl/Wpolityce.pl