20.06.17, 09:50Fot. policja.waw.pl

Napad i gwałt Ukraińców - złapała ich policja

Skuteczność wolskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu doprowadziła do ustalenia i zatrzymania dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o cztery rozboje oraz inną czynność seksualną na kobietach. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy napadali na pokrzywdzone, przy użyciu przemocy żądali wydania wartościowych rzeczy oraz pieniędzy. Policjanci odzyskali część łupu pochodzącego z przestępstw. 29 i 25-latek po usłyszeniu pięciu zarzutów trafili do aresztu na trzy miesiące.

Do komendy na Woli zgłosiły się kobiety, które zawiadomiły o czterech rozbojach oraz napaści na tle seksualnym. Z ustaleń podczas gromadzenia materiału dowodowego oraz czynności procesowych wynika, że sprawcy napadali na kobiety w godzinach wieczornych, stosowali wobec nich przemoc, przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali na ziemię po czym żądali wydania wartościowych rzeczy, w tym pieniędzy. Łupem padały telefony komórkowe i złota biżuteria. Podczas jednego zdarzenia użyli noża, który przyłożyli pokrzywdzonej do szyi.Dodatkowo okazało się, że wobec jednej z nich dopuścili się przestępstwa na tle seksualnym.

Szczegółowa analiza prowadzonych śledztw, zgromadzony materiał dowodowy oraz skuteczność policjantów doprowadziła do ustalenia mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Na terenie Śródmieścia funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, 29 i 25-latka. W lokalu w którym przebywali mężczyźni, podczas przeszukania, policjanci ujawnili telefonpochodzący z przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali również jeszcze jeden telefon komórkowy, który był przez nich wstawiony do lombardu.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy przekazali materiał dowodowy wraz z zatrzymanymi do prokuratury. 29 i 25-latek usłyszeli pięć zarzutów, cztery związane z rozbojem w tym jeden z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzutu przestępstwa na tle seksualnym. Decyzją sądu obywatele Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

dam/policja.waw.pl