Na złość PiS-owi PO wyprowadzi Polskę z UE? Tomczyk ,,wkopał’’ kolegów - zdjęcie
28.04.21, 17:13Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Na złość PiS-owi PO wyprowadzi Polskę z UE? Tomczyk ,,wkopał’’ kolegów

44

- „Żeby było jasne, my ten rząd prędzej czy później obalimy. Nikt z nas nie myśli o niczym innym w pierwszym kroku, jak obalenie tego rządu” – mówił dziś w przypływie szczerości na antenie Radia ZET szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk, zdradzając prawdziwe cele swojego środowiska.

Ratyfikacja decyzji o zwiększeniu zasobów własnych przez wszystkie państwa członkowskie jest warunkiem realizacji budżetu UE na najbliższe lata i unijnego Funduszu Odbudowy. Głosowanie przeciw zapowiada jednak Solidarna Polska, dlatego PiS potrzebuje głosów koalicji, aby do Polski mogły trafić ogromne środki z UE. Rozsądkiem wykazała się Lewica, która w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej, zdecydowała się postawić interes Polski ponad swoim własnym interesem politycznym i wspólnie z rządem przystąpić do pracy nad Krajowym Planem Odbudowy. W czasie wczorajszego spotkania z liderami Lewicy rząd wypracował wspólne stanowisko, zgadzając się na takie postulaty jak m.in. budowa 75 tys. tanich mieszkań na wynajem oraz przeznaczenie 2,2 mld złotych na szpitale powiatowe.

Za to porozumienie z rządem Lewicę krytykuje Platforma Obywatelska, która najwyraźniej na złość Prawu i Sprawiedliwości jest gotowa postawić na szali najważniejszy projekt Unii Europejskiej ostatnich lat.

Zaszkodzenie PiS-owi bez względu na koszty jest jedynym celem Koalicji Obywatelskiej, co wprost przyznawał dziś na antenie Radia ZET Cezary Tomczyk. W rozmowie z Beatą Lubecką polityk mówił m.in. o rozmowach z Jarosławem Gowinem, jakie opozycja prowadziła przed ostatnimi wyborami prezydenckimi.

- „Rozmawialiśmy w sprawie wyrzucenia w kosmos wyborów kopertowych po to, żeby PiS osłabić, a nie po to, żeby PiS wzmocnić

- powiedział bez zawahania szef Klubu KO.

Do wypowiedzi tej odniósł się na Twitterze Maciej Stańczyk.

- „A ja głupi myślałem, że Platformie Obywatelskiej z tymi przesuniętymi prezydenckimi wyborami chodziło o zdrowie i życie Polaków”

- napisał.

Podobnie jak w wówczas Platformie nie przyświecała troska o zdrowie Polaków, a jedynie próba zaszkodzenia partii rządzącej, tak też dziś w kwestii KPO nie chodzi o walkę z kryzysem wywołanym pandemią.

- „Żeby było jasne, my ten rząd prędzej czy później obalimy. Nikt z nas nie myśli o niczym innym w pierwszym kroku, jak obalenie tego rządu”

- przyznał Tomczyk.

kak/PAP

Komentarze (44):

ala2021.04.29 14:19
Panie Tomczyk, PO już nigdy nie wygra wyborów w Polsce. To partia znienawidzona przez zwykłych ludzi ale forsowana przez antypolski elektorat. W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną. Sądząc dalej po zachowaniu opozycji, jest duża pewność, że PIS będzie rządziło 3 kadencje, co przyznaje po cichu nawet sama opozycja a nawet Kwaśniewski z lewicy!
heniek2021.04.29 12:50
dzecko łopatkę i do piaskownicy
...2021.04.29 11:02
To jest tak jak małolaty bawią się w polityke łopatka i do piaskownicy a nie ławy poselskie .
Anonim2021.04.29 10:55
Czy jest w Polsce jeszcze ktoś naiwny , który wierzy , że PO zależy na dobru Polaków?. Im zależy tylko na przejęciu władzy, a potem stwierdzą jak zawsze: "PINIĘDZY nie ma i nie będzie , a ostatnio dodali , że jak przejmą władzę to: "Polacy muszą przygotować się na ciężką pracę i wyrzeczenia!!!!
wers2021.04.29 9:44
Panie Cezary Tomczyku, nienawiść do Polski, która wybrał inaczej niż pan Tusk i pan chcieliście zalewa wam mózgi i dlatego jeszcze długo nie wygracie żadnych wyborów. Na hejcie a la sok z buraka, ala pan Tusk wobec śp. pary prezydenckiej i innych ofiar katastrofy smoleńskiej i generalnie nienawiści do Polski i Polaków nic nie zrobicie. Literalnie NIC. Pozostało wam wycie. tak więc panie Tomczyk, wyj pan bo tylko to panu już pozostało. Latka lecą, pan jeszcze młody, zapewne chciałby pan nachapać się w politycznych konfiturach pełną paszczą a tu posucha. Jeszcze długo będzie pan musiał poczekać na swoją kolej, a lata lecą. Zamiast rozwijać się zawodowo uprawia pan hejt i zwyczajne buractwo. Marnuje pan czas...
Stan2021.04.29 9:44
Ten człowiek wygląda na chorego z nienawiści. Nienawiść to główny punkt programu PO i Hołowni. Poza tym punktem nie maj nic poz w PO. Oni tylko mają na uwadze szkodnictwo i zasilanie kolesiów. Trzeba uważać aby tak korupcyjna przypadłość jaką jest Nowaczok nie rozlała się na naszą gospodarkę bo widać ile zła wyrządziła na Ukrainie i u nas.
Filip2021.04.29 8:49
Politycy z Koalicji Obywatelskiej obawiają się, że pieniądze z Funduszu Odbudowy tafią do Danieli Obajtków i Tadeuszów Rydzyków, dlatego chcieli zabezpieczyć kraj przed rozkradaniem tych pieniędzy przez PiS. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu ją rozbierają. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej wybudować. Tak więc istnieje obawa, że rządzący zmarnują znaczną część pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Jeśli chodzi o wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej, to rządzący dążą do tego w wyniku łamania praworządności. Andrzej Duda złamał następujące artykuły Konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Łamanie Konstytucji przez polityków związanych z PiS-em jest faktem.
Robert2021.04.29 14:59
Biedny Filipek, zupełnie mu odbiło, tylko same bzdury umie wypisywać, taki jest chory z nienawiści do Polski :(
Tomczyk,2021.04.29 8:18
wywal w kosmos swoją doopę i wypier...j , razem z kol. Martusią.
o ...2021.04.29 7:46
... a czego się spodziewać po członkach formacji, która okradła Polaków z kasy zgromadzonej w OFE i z VATu, autostrady budowli za pieniądze bankrutujących podwykonawców ... rozbroili armię i zabili prezydenta ... dla których polskość to nienormalność ...
Filip2021.04.29 9:02
Mateusz Morawiecki był doradcą Donalda Tuska i firmował wtedy swoją osobą fakt przekazania pieniędzy z OFE do ZUS-u. To pieniądze zostały przelane do ZUS-u i nikomu nic nie zabrano. Mateusz Morawiecki teraz jako Premier chce ludziom z OFE zabrać 15%. Wojsko Polskie zostało rozbrojone przez Antoniego Macierewicza, który kazał Bartłomiejowi Misiewiczowi zwalniać najlepszych dowódców. Politycy z PiS-u budują dużo mniej autostrad i dróg szybkiego ruchu niż za czasów Donalda Tuska. Słowa "polskość to nienormalność" zostały wyjęte z kontekstu. W czasach PRL-u Polska nie była normalnym krajem. Przeczytałem cały tekst i nie stwierdziłem treści pozbawionych patriotyzmu. To jest przykład manipulacji. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowanie elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu ją rozbierają. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Mateusz Morawiecki bez podstawy prawnej kazał wydać 70 mln zł na wybory kopertowe, których nie było. Rządzący doprowadzili do ruiny stadninę w Janowie. Łukasz Szumowski dokonał zakupu respiratorów za kilka milionów, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmienił prawo, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Gdyby był niewinny, to pozwoliłby sądowi na wydanie wyroku uniewinniającego. Jarosław Kaczynski chciał Daniela Obajtka zrobić Premierem.
Robert2021.04.29 15:22
Biedny Filipek, zupełnie mu odbiło, tylko same bzdury umie wypisywać, taki jest chory z nienawiści do Polski :(
mp2021.04.28 23:59
Człowiek podpisujący się Maciej Stańczyk jest znanym rosyjskim trollem.
Anonim2021.04.28 22:58
Toż to taki siu.re.k
Anonim2021.04.28 21:43
Z calego serca popieram targowice jesli chca wyprowadzic polske z EU.DOSC TEGO EUROBURDELU.
E tam.2021.04.28 20:28
Obiecanki - cacanki !
JM2021.04.28 20:16
Dureń ten jończyk do kwadratu. Jeżeli ktoś mi będzie chciał z totalnej bandy lub ich przydupników zwrócić uwagę, że nazwisko pisze się z wielkiej litery to niech tego nie robi bo ja wiem o tym, tylko ten pachołek na to nie zasługuje. Trzeba się też jemu dokładniej przyjrzeć bo może okazać się, że jest taki sam "święty" jak kropiwnicki.
emeryt2021.04.28 20:00
Wbrew zaleceniom sanitarnym spotykam się często w gronie kilkunastu emerytów. Wszyscy (!) mimo, że w większości byli pisowcami postanowili, że teraz zagłosują nawet na diabła, jeśli przekonywująco obieca, że wyprowadzi Polskę z tego p........go kołchozu!!!!!
JM2021.04.28 20:19
Na PIS emerycie się pogniewałeś to może i na trzynastkę też trzeba było się pogniewać. Widocznie cię skleroza bierze na starość, podobnie jak i tych twoich kolegów.
Anonim2021.04.28 21:45
JM - to co daja na 13-tke to pikus w porownaniu do tego co kradna!
a ...2021.04.29 7:41
... ty skąd wiesz ILE kradną, ba CZY kradną w ogóle ... coś ci może ukradli ... bo mnie PO zajumało kasę z funduszu emerytalnego ... to jest fakt ... sam twusku o tym mówił, że moje pieniądze nie są moje więc może je sobie zabrać ... złodziej jeden z drugim rostowskim ... a co ci sieroto ukradł pis?
man.of.Stagira2021.04.28 18:46
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
Anonim2021.04.28 18:32
Trudno w to uwierzyć z jednej strony że tak europejska partia jak PO chce doprowadzić to zablokowania europejskich funduszy i spowodować wyrzucenie Polski z UE. Ale z drugiej strony jest to zrozumiałe. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Od dawna wiemy że oni nie mają nikogo kto mógłby coś rozsądnego powiedzieć lub napisać. Ich program to potakiwanie społeczeństwu w oparciu o badania społeczne. Teraz gdy zostali przyparci do muru jedyna rzecz jaka im pozostała wobec dotychczasowych straszliwych porażek gospodarczych to nienawiść pewnych grup, np. byłych ubeków, którym zabrano ubeckie emerytury lub nienawiść środowisk pedofilskich i homoseksualnych którym obecny rząd nie pozwala na powszechną deprawację młodzieży. PO bazuje obecnie jedynie na wyborcach których serca są pełne nienawiści do reszty Polski. Jak zabraknie tej nienawiści to PO razem ze swoją nową odmiana w postaci Hołowni, zniknie ze sceny politycznej.
Mim22021.04.28 18:26
Ciekawe - po takiej wypowiedzi powinien być relegowany jak najdalej od PO.
Anonim2021.04.28 18:20
Tomczykowi i PO padło coś na główkę. Poziom nienawiści jest tak ogromny że są w stanie nas wszystkich potopić żeby tylko nie było nikogo kto odczuje poprawę sytuacji dzięki sprawnemu zarządzaniu państwem przez PiS. Gdyby PO było równie sprawne to powiedziałbym że jestem niezadowolony z ich polityki obyczajowej ale za to pochwaliłbym za dobre wyniki zarządzania. Ale nie miałem takiego wyboru bo PO, Tusk, Trzaskowski, Chlebowski, Niesiołowski i inni nie dali nam szans. Spaprali wszytko co mogli a teraz są źli że ktoś świetnie potrafi zrobić to co oni spaprali.
Piotr Nowak2021.04.28 18:10
Jeszcze jeden zajob, tym razem Tomczyk ! Ciekawe jak chce wyprowadzić Polskę z UE skoro PO ma jedynie 10 % Poparcia ?! Debil jak Boga kocham debil !!!
Bystry2021.04.28 18:01
Jak najszybciej wyjsc z Eurokolchozu.
Yo... eee...2021.04.28 17:33
How good is your English?
Duduś PiSduś2021.04.28 17:37
eeee., wery gut, mmmmmm. ju noł...... eeeeeeeeee maj inglisz........, ja spik wer najs........ and.......eeeeeeee. mmmmmmmm niśt fersztejen.
I-sza lekcja angielskiego2021.04.28 17:44
https://www.youtube.com/watch?v=WDVvDr4OMkw
eee...2021.04.28 17:27
(tłumaczenie automatyczne) „Oficjalny model rządu Wielkiej Brytanii: Trzecia fala COVID zabije lub hospitalizuje 60 do 70% osób, które przyjęły obie dawki szczepionki” ... ... https://xa24ryf7ivxohiwvtwglbeofxq–humansarefree-com.translate.goog/2021/04/third-covid-wave-will-kill-people-who-took-both-vaccine-doses.html
eee...2021.04.28 17:28
To tak à propos zdrowia...
Anonim2021.04.28 17:51
LINK NIEPOPRAWNY
eee...2021.04.28 17:55
Nie wiem co jest nie tak. Otworzyłem stronę i skopiowałem link: ... ... https://xa24ryf7ivxohiwvtwglbeofxq--humansarefree-com.translate.goog/2021/04/third-covid-wave-will-kill-people-who-took-both-vaccine-doses.html
Yo... eee... shithead!2021.04.28 18:15
How good is your English? Show me what you are capable of.
eee....2021.04.28 19:25
Napisałem wyraźnie, że jest automatyczne tłumaczenie. Trzeba poczekać. Jak nie rozumiesz po polsku to wypad a nie, że będziesz mnie sprawdzał bo masz taki nastrój.
eee...2021.04.28 19:27
Ps. Idź się chwalić gdzie indziej. Fuck you. Ar ju hepiiii?
Jawny2021.04.28 17:23
A jak nie przestaniecie się ze mnie wyśmiewać, to powiem wszystko pani.
Jawny2021.04.28 17:25
Anonim, nie błaznuj, widzimy cię.
Jawny2021.04.28 17:30
Macham wam z okna 😁😁😁
Jawny2021.04.28 17:33
Anonim nie może nie błaznować. To jego cecha immanentna. Polacy są zbulwersowani lub zażenowani takim zachowaniem. Nie ich poziom.
Anonim2021.04.28 17:41
Anonim - obniżona ocena z zachowania, jutro przyjdziesz z rodzicami, a dziś napiszesz sto razy: "Nie będę błaznował na Frędzlu".
Jawny2021.04.28 18:19
Bardzo łagodne potraktowanie. Ja bym go wywalił i dał mu wilczy bilet. Ale kto wie, może zmądrzeje.
Jawny2021.04.28 17:21
Skoro Frondę nie stać na administratora, który by kasował chamskie, antypolskie i bluźniercze wpisy (Anonim zaraz bluźnie: - Cenzura!), zaproponowałem wstawianie pod nickiem Anonima innych poglądów. Dziękuję za tak szeroki odzew! (Oczywiście, on zaraz zmieni nicka, np. na mój, czyli „Jawny”, ale jest już z daleka tak rozpoznawalny jak góvvno w krzakach.)