Na warszawskiej poczcie cukierki... z LSD. Zatruła się dziewczynka - zdjęcie
26.01.19, 10:40fot. policja.waw.pl

Na warszawskiej poczcie cukierki... z LSD. Zatruła się dziewczynka

4

olicjanci z Targówka zabezpieczyli kolorowe żelki niewiadomego pochodzenia. Badania osób, które je spożyły wykazały, że w ich składzie znajdowała się zabroniona substancja psychoaktywna.

Policjanci z Targówka po sygnale jednej z pracownic miejscowej poczty zabezpieczyli 3 woreczki foliowe z kolorowymi cukierkami. Zgłaszająca, jej mąż i ich 5-letnia wnuczka po zjedzeniu tych słodyczy trafili do szpitala. Okazało się, że w żelkach znajdowała się zakazana substancja psychoaktywna LSD. Policjanci przekazali zabezpieczone słodycze do laboratorium w celu ich szczegółowej analizy.

Policjanci przestrzegają, głównie dzieci i młodzież przed jedzeniem słodyczy z nieznanego źródła i o nieznanym składzie. Apelują, by być ostrożnym, nawet wtedy, gdy słodycze oferują nasi koledzy czy koleżanki. Pod żadnym pozorem nie przyjmujmy ich od osób obcych.

bb/praganpn.policja.waw.pl

Komentarze (4):

joanna2019.01.27 12:05
Ostrzeżenie - bardzo mądrze i ładnie, ale to za mało! Przede wszystkim trzeba natychmiast ustalić, skąd się na poczcie takie "smakołyki" znalazły. Bo nie wykluczone, że "dystrybutor" już dostarczył tę truciznę do innych placówek pocztowych, może do sklepów osiedlowych, kiosków, może do sklepików szkolnych.
Gwizda2019.01.26 13:25
zaraza zaraz... wychodzi na to, że pracownicy poczty otwierają przesyłki i wyżerają to co w nich znajdą?
Piotr Nowak 2019.01.26 15:08
:D noo
Michał Pasierb2019.01.26 13:18
Czy poczta sprzedawała te żelki ?? Czy ktoś je tam podrzucił?? czy rozdawał lub częstował?