Były wiceszef CBA, a obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministów powiedział, że nie można wykluczyć powołania komisji śledczej, która miałaby zbadać aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. 

Jak mówił w audycji „Ekspres Warszawa-Koszalin” w Radiu Koszalin Maciej Wąsik o komisji śledczej ws. reprywatyzacji:

„To jest jeden z wariantów. Na pewno uważam, że nie można w obliczu takiego medialnego, prawnego, kryzysu zaufania rządzić Warszawą. Uważam, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna odejść ze stanowiska. Jak to się stanie – nie wiem. Być może będzie referendum w Warszawie. Już raz mieszkańcy próbowali odwołać prezydent. Wtedy PO stanęła w jej obronie. I nie tylko PO, ale też „Gazeta Wyborcza”. Teraz myślę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz bez „Gazety Wyborczej” się nie obroni. Cieszę się, że inne partie w Warszawie jak Nowoczesna widzą, że nie da się obronić Hanny Gronkiewicz-Waltz”.

Dodawał również:

„Proces reprywatyzacji w Warszawie na razie trzeba wstrzymać, dopóki on nie będzie w pełni transparentny, kiedy nie będzie absolutnej pewności, że reprywatyzowane mienie trafia w ręce spadkobierców. Nie można jednej krzywdy naprawiać inną krzywdą – czyli wyrzucaniem lokatorów z kamienic, którzy mieszkają w nich czasami po 50 lat. Hanna Gronkiewicz-Waltz tego problemu nie potrafiła rozwiązać w żaden sposób. To ona rządzi w Warszawie 10 lat, to ona ponosi za to pełną odpowiedzialność”.

emde/300polityka.pl