MOCNY list egzorcysty o Halloween! PRZECZYTAJ - zdjęcie
31.10.19, 21:30Fot. via Pixabay, CC 0

MOCNY list egzorcysty o Halloween! PRZECZYTAJ

25

„W jednej z dużych rzymskich dyskotek w noc Halloween wystawiono na widok publiczny kukiełkę księdza, powieszonego za nogi, głową w dół.” - pisze w liście o Halloween egzorcysta. Koniecznie przeczytaj! 

Egzaltacja i wyniesienie brzydoty, makabryczności i demoniczności, czyli list Przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów o Halloween, Ks. Francesco Bamonte:

Miesiąc październik, który obecnie mamy , od kilku dziesięcioleci stał się czasem frenetycznych przygotowań do nocy z 31 października na 1 listopada 2014 , która dla wielu nie jest już czasem Wszystkich Świętych , ale stała się nocą Halloween. Stało się to już modą, również w naszej chrześcijańskiej kulturze , zwłaszcza dzięki instrumentalizacji przez network, prasę, wszystkie mass media, które je rozpowszechniają. Witryny cukierni , ozdobione Halloweenowi dekoracjami, sklepy z zabawkami , czasopisma dla dzieci i młodzieży , strony internetowe przywołujące nieustannie uwagę i zainteresowanie społeczne na Halloween, nawet szkoły są ozdabiane duchami, upiorami, dyniami, strasznymi maskami, które są prawdziwą i autentyczna egzaltacją ą tym co makabryczne.

W związku z tą nocą produkowane są kostiumy czarownic, duchów, upiorów, demonów, Draculi, kościotrupów, krwawych bestii i tej nocy są organizowane imprezy , które w zamiarze i na serio są obraźliwe dla naszej chrześcijańskiej wiary, jak na przykład to co stało się w jednej z dużych rzymskich dyskotek w noc Halloween, gdzie wystawiono na widok publiczny kukiełkę księdza, powieszonego za nogi, głową w dół.

Cel tego „święta” nie jest tylko komercyjny, ale chodzi w nim przede wszystkim o zachęcenie opinii publicznej, szczególnie dzieci , nastolatków i młodych ludzi aby oswoili się z mentalnością okultystyczną, magiczną, obcą i wrogą naszej chrześcijańskiej kulturze ( czasami pod pozorem poznawania kultury celtyckiej ), W czasie gdy jesteśmy świadkami usuwania krzyży z miejsc publicznych, a w okresie Bożego Narodzenia również zakazów urządzania szopek i przedstawień bożonarodzeniowych w szkołach , w tych samych szkołach propaguje się Halloween, który jest egzaltacją złej rzeczywistości duchowej, tzn. tego wszystkiego co uosabia zło, śmierć, strach, makabryczność, demoniczność. W noc Halloween odnotowuje się tez coraz większą liczbę praktyk okultystycznych, , rytuałów satanistycznych, ponieważ noc ta , zgodnie z kalendarzem czarownic odpowiada wigilii Nowego roku satanistycznego w którą ma miejsce rytuał inicjacji i poświęcenia Szatanowi w czasie sabatu.

 

I w ten sposób Halloween, zamiast promować wartości, zachowania moralne i duchowe, które budują osobowość dzieci i młodzieży , a tym samym społeczeństwa jutra, proponuje rzeczywistość pozbawioną wartości, która nie buduje, ale niszczy, która nie wynosi, ale czyni brzydką osobę ludzką, stworzona na obraz i podobieństwo Boże i stworzoną, stworzona aby znać, kochać i służyć Bogu.

Organizujmy więc w noc z 31 października na 1 listopada czuwania modlitewne w kościołach, alternatywne obchody chrześcijańskie tego święta z udziałem grup, piosenkarzy chrześcijańskich , procesje świętych, przedstawienia teatralne z życia świętych, imprezy dla dzieci i ich rodziców, zabawy inspirowane zdrową tradycją, które rozpowszechniając się, zastąpią te okropną egzaltację brzydoty proponowana przez Halloween.

Ks. Francesco Bamonte

Tłum. z włoskiego Ks. dr hab. Aleksander Posacki, członek-ekspert Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów

facebook.com/aleksander.posacki/oprac MP.

(Pierwotnie na Fronda.pl 31.10.2017 r.)

Komentarze (25):

Kasia2019.11.1 17:59
Bardzo dużo tutaj trolli, na pewno nie prz!ypadkowo. Sądząc po komentarzach , wartości prezentowane przez tą gazetę są im obce.
katolik2019.11.1 11:02
wystarczyłoby jedno ukazanie się diabła w jakiejkolwiek postaci,tak ,aby przestraszyli się ci wszyscy ,którzy oddają mu pokłon przebierając się ,pokazując dynie itd. Ich szatański zapał nigdy by się nie powtórzył! Być może nawet umarli by ze strachu
MA RYJA2019.11.1 15:17
Dynia smaczna jest. Taka na przykład zupa z dyni - palce lizać. Czy jak jem zupę z dyni to znaczy, że oddaję pokłon szatanowi?
katolik2019.11.1 16:22
dlaczego się ośmieszasz? Chyba,ze jesteś niekumaty,to inna sprawa, nie bądź człowiekiem niepoważnym,bo 2 lata nie masz
MA RYJA2019.11.1 19:31
:) :) :) :) Z TWOJEGO wywodu KAT OLIKU wynika, że "pokazywanie dyni" to oddawanie pokłonu szatanowi ( oto fragment TWOJEJ wypowiedzi: "oddają mu pokłon przebierając się ,pokazując dynie itd."). Rzeczywiście 2 lat nie mam, tylko trochę więcej. Generalnie dwulatki nie widzą w dyni nic grzesznego :). Dopiero retoryka KAT OLICKA czyni z dyni grzeszny podmiot/przedmiot/posiłek :) :) :) :) o, popatrz KAT OLIKU, jeszcze mi się zrymowało :). NAPRAWDĘ dyni nie lubisz KAT OLIKU? Ładna jest przecież - pomarańczowa :). I smaczna do tego :)
katolik2019.11.1 19:34
chyba jednak dalej nie wiesz w czym rzecz..
MA RYJA2019.11.1 20:04
Chyba jednak wiem - zdaje się, ze to TY KAT OLIKU nie wyczuwasz ironii i brak Ci poczucia humoru :). Jeśli dodać do tego problemy z logicznym myśleniem i oddalenie od Boga, to szkoda czasu na dyskusje. Mój błąd - z głupcami i zaślepionymi się nie dyskutuje, bo trzeba się zniżyć do ich poziomu; a w rynsztoku nie zamierzam grzebać. Życzę udanego wieczoru, życia i OPAMIĘTANIA przede wszystkim ( choć mała na to nadzieja, gdy spotyka się pisowskiego kato trolla). Niech to, co z siebie dajesz, wraca do CIEBIE. Niech wraca zwielokrotnione. Niech CI się dzieje to, czego życzysz innym :). POZDRAWIAM!
katolik2019.11.1 21:12
w powaznych sprawach nie ma miejsca na poczucie humoru,ci co maja je tam gdzie nie jest ono potrzebne,głosuja na popslsldwiosnanowoczesna i twez mysla,ze to Polska to tylko zabawa,tak jak rozpowszechniane czary mary.A życzenia złego to ty wysyłasz,wiec się zastanów
wierzący2019.11.1 9:42
My katolicy, ludzie prawdziwie wierzący w Boga jedynego w Trójcy Przenajświętrzej, dziękujemy gorąco za ten artykuł i wyklarowanie idei satanistycznych obrządków zwanych hallo coś tam. Bóg zapłać. Dziękujemy :-)
Mirek T2019.11.2 5:55
I tak do nieba nie pójdziesz bo go nie ma GŁUPCZE!!!!!
mrok2019.11.1 9:25
Egzorcyści to szarlatani z sekty katolickiej!
Nauka głupcze2019.11.1 9:07
Nie ma żadnego "święta wszystkich świętych". To jest święto zmarłych, a to co z niego zrobiliście to przejaw synkretyzmu religijnego. Na całym świecie stosowaliście i stosujecie tego rodzaju taktykę - przejąć przedchrześcijańską symbolikę, obrzędy i świętości, podczepić pod nie Jezusa, jego matkę albo któregoś z waszych "świętych". Koronnym przykładem tego mechanizmu są święta Bożego Narodzenia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Synkretyzm_religijny
Zenek2019.11.1 3:53
A tym czasem w Watykanskich wiadomosciach: https://www.vaticannews.va/en/church/news/2019-10/the-catholic-roots-of-halloween-the-vigil-of-all-saints-day.html Wyglada na to, ze szatan juz zasiadl na watykanskim tronie na dobre...
KuzynMilosh2019.11.1 7:07
HEIL SATANAS ABRAXAS!!!!
anonim2019.11.1 0:16
A na fronda.pl wciąż copy & paste. Rok w rok 😈
stan2019.10.31 23:02
Halloween to święto satanistyczne. Sataniści w ofierze Lucyferowi potrafią złożyć nawet własne dzieci lub wnuki. To nie jest zamierzchła tradycja, jak próbują wmawiać co poniektórzy.
Nabuchodomozr2019.11.1 6:55
O prawnukach zapomniałes jeszcze krettynie.
MniamMniamPachamamaJeśćKleruchaAżDoRana2019.10.31 22:50
Kato szaman próbuje zdyskredytować konkurencję. O, Pachamamo, ześlij go do Amazonii na egzorcystyczne misje. Na pewno jest tłusty, więc po upolowaniu posłuży całej wiosce za dwudniową atrakcję kulinarną. Najedzą się dzieci, najedzą kobiety, psiarnia i warchlaki dostaną mózg klerucha. Będzie radośnie i duchowo podniośle. Obetniemy tłuściochowi egzorcyście jaja i nochal, żeby je złożyć w ofierze Tobie, o Pachamamo!
zibi2019.11.1 6:22
ciebie juz zjadla,to widac po tych glupotach co pier---lisz
ridado2019.10.31 22:37
Panowie egzorcysci tylko pierdza pierdza bez przystanku jak pijani dosyc tego
Gnostyk2019.10.31 21:58
Egzorcysci naleza do najwiekszych okultystow! Katolicki okultyzm nalezy do najbardziej groznych. Jest tak dlatego, ze w przypadku czarow katolickich zlo jest ukryte bardzo gleboko. Nie widac go ani na pierwszy rzut oka, ani na drugi, ani nawet na trzeci....
Marco2019.10.31 22:33
Dziermolisz
violencja2019.10.31 21:47
Byłam na Wyspach w czasie 31 pażdziernika , tam jest strasznie i nie chodzi o dynię , chodzi o to , że ludzie zastępują Boga dziwnymi bożkami , często diabelskimi . Człowiek chce kochać Boga , ale są przeszkody i wtedy człowiek szuka SACRUM gdziekolwiek , jakiegokolwiek i przejawia się to w hallopitupitu , w święcie poduszki , w święcie przytulania oraz biustonosza i spodenek etc. Znam ateistów , którzy sięgają po Sacrum w momentach , których święto poduszki i przytulania im tego nie daje , twierdzą , że w świeckości tego nie ma i sięgają do skarbca KK. Przeważnie są to pogrzeby , Oleksy i w moim środowisku też. hallopitupitu-ma krótki zasięg i do czasu.
anonim2019.11.1 6:58
Pitu, pitu
PROKURATURA2019.11.1 7:05
Czemu Pani tak bełkocze?? Czy Pani jest pijana?!