Mocne! Nasza wiara jest śmieszna i absurdalna... Czyli: czy ateiści mają rację? - zdjęcie
17.02.19, 16:30

Mocne! Nasza wiara jest śmieszna i absurdalna... Czyli: czy ateiści mają rację?

94

Andrzej Cichoń

Racja ateistów

Mamy często problem z ateistami, którzy nas chrześcijan, katolików, wierzących nie potrafią zrozumieć. Mówią oni: „Co to za ciemnogród - żeby w XXI w. wierzyć w jakieś zabobony!” „Jak można marnować swój czas chodząc do kościoła i modląc się. Lepiej się zabrać do jakiejś uczciwej roboty. Będzie z tego o wiele więcej pożytku.” „Serio ktoś wierzy, że w kawałku chleba i kilku mililitrach wina może być zawarty Pan Bóg? Co to za Bóg? To jakiś absurd!”

Myślę sobie, że ateiści mają… całkowitą rację. Nasza wiara jest śmieszna. Nasza wiara jest dziwna. Nasza wiara jest absurdalna.

Potwierdza to św. Paweł w Liście do Koryntian:

Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara (…) jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.

No właśnie! To perspektywa zmartwychwstania zmienia absolutnie wszystko.

Jeżeli wierzę, bo tak mnie wychowali rodzice, to jestem godzien pożałowania. Jeżeli wierzę, bo jestem Polakiem, a Polska zawsze była katolicka, to jestem godzien pożałowania. Jeżeli wierzę, bo trafiłem do ciekawej grupy parafialnej i dobrze mi z tymi ludźmi, to jestem godzien pożałowania. Jeżeli wierzę, bo wyczytałem w mądrych książkach, że jest to dobry sposób na życie, to jestem godzien pożałowania.

Jedyny sens wiary to Zmartwychwstały Jezus. Zmartwychwstały, czyli Żyjący – tu i teraz w moim życiu. Dopiero ON wśród nas sprawia, że Kościół przestaje być tylko organizacją, Sakramenty nie są jakąś magią, a modlitwa staje się spotkaniem.

No to jak z tymi ateistami, mają rację? A może trzeba ich przekonywać do swoich argumentów? Czy da się w ogóle to robić? Jaką przyjąć postawę, gdy nam ubliżają?

Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie – mówi Jezus.

Daj mi Panie wielką wiarę w Twoje Zmartwychwstanie – to wystarczy.

Andrzej Cichoń

OPOKA.ORG

Komentarze (94):

ewka2019.02.27 10:30
No tak, bo jak facet uważa kobietę za coś gorszego od psa, może ją bezkarnie bić bo mu wolno, może uprawiać seks z młodymi chłopcami(pedofilia)-z kozami(zoofilia)-ze zmarłą żoną(nekrofilia), co trzy godziny pada na dywanik, wali głową w podłogę to jest takie mistyczne, takie "ubogacające", takie godne podziwu.... ale wiara chrześcijańska i uczestnictwo we mszach w obrządku katolickim to coś prymitywnego, takie kołtuńskie i tylko dla niewykształconych ciemniaków ze wsi.Nie ma ateistów, każdy w coś wierzy....np w mamonę.
Elżbieta2019.02.18 11:32
Jezu Chryste jesteś moim Panem, moim Królem, Królem mojej rodziny, Królem mojej ojczyzny.Tobie ufam , Tobie wierzę i w Tobie pokładam nadzieję.
Karolina 2019.02.18 8:59
Potwierdzam, ateiści mają rację.
Jan Radziszewski2019.02.18 9:05
Powiedz to jak Bądziesz w piekle!!! Haha haha !
Jan Radziszewski2019.02.18 4:31
Mahomet . https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os
Jan Radziszewski2019.02.18 4:23
Oj dumne i zarazem durne Ateisty owszem wg was Boga Ja " Jestem " nie ma tj nie istnieje on dla was żydów natural i przyszywanych, ale wy hołdujecie bardzo gorliwie bogom których nie ma tj demonom z piekła rodem tzn diabłom których najważniejszy jest cezar żydów /J 19,15) tj Lucyfer ( Iz ˛14,12-15 Allach Sura 113,1) Czerwony Smok ateizmu /Ap 12,3 nn) Sziwa Niszczyciel Anioł czeluści i jego Bestie synowiec Belzebub Bestia z morza /Ap 13,1-10 i fałszywy prorok Astorath Bestia z lądu /Ap. 13,11.nn.) których po śmierci wychwalać Będziecie pod przymusem ot tak "Spojrzałam i zobaczyłam Szatana; stał do mnie tyłem i cały płonął. On nie tylko nie spalał się, ale wprost przeciwnie, rozpalał cały ten ogień. Stał cały w płomieniach i radował się z krzyków biednych,dręczonych dusz. Kiedy szatan poruszał ręką, wystrzeliwały z niego wielkie kule ognia, a wówczas z wnętrza cel dochodziły nas łamiące serce krzyki bólu. Dusze były palone żywcem przez żar bardziej gorący niż jezioro ogniste, jednak nie mogły umrzeć. Demony również przyłączyły się do radości szatana, który chodził od celi do celi, dręcząc straconych. Jezus powiedział: „Szatan karmi się złem. Uwielbia się w bólu i cierpieniu czerpiąc z tego siłę". Obserwowałam jak szatan palił się czerwono żółtym płomieniem. Dziki, porywisty wiatr powiewał jego szatą, która nie spalała się. Powietrze wypełniał swąd płonącego ciała. Ponownie uświadomiłam sobie, że horror piekła jest czymś rzeczywistym. Szatan kroczył w płomieniach, które nie mogły go dotknąć. Chociaż widziałam tylko jego plecy, zewsząd dochodził mnie jego śmiech. Obserwowałam go, kiedy oddalił się w chmurze dymu, zabierając ze sobą płonący ogień w górę wnętrzności piekła. Usłyszałam jak odwrócił się i zawołał donośnym głosem, że jeśli wszystkie te dusze nie uwielbią go, znajdą się pośrodku areny w „centrum rozrywki". „Prosimy - nie! Szatanie, uwielbimy cię!" - krzyczeli, uniżając się i oddając mu cześć. Im bardziej go wielbili, tym bardziej był tego spragniony. Uwielbienie przybierało na sile, aż całe sklepienie piekła rozbrzmiewało od tego hałasu! Każdy ma wolną wolę wyboru bycia z Bogiem w NIEBIE lub z Lucyferem w PIEKLE od was samych zależy gdzie traficie + Pamiętajcie o tym Ateiści bałwochwalcy tj. rodzynki cezara żydów /J 19,15)
Jan Radziszewski2019.02.18 4:20
Oj dumne i zarazem durne Ateisty owszem wg was Boga Ja " Jestem " nie ma tj nie istnieje on dla was żydów natural i przyszywanych, ale wy hołdujecie bardzo gorliwie bogom których nie ma tj demonom z piekła rodem tzn diabłom których najważniejszy jest cezar żydów /J 19,15) tj Lucyfer ( Iz ˛14,12-15 Allach Sura 113,1) Czerwony Smok ateizmu /Ap 12,3 nn) Sziwa Niszczyciel Anioł czeluści i jego Bestie synowiec Belzebub Bestia z morza /Ap 13,1-10 i fałszywy prorok Astorath Bestia z lądu /Ap. 13,11.nn.) których po śmierci wychwalać Będziecie pod przymusem ot tak "Spojrzałam i zobaczyłam Szatana; stał do mnie tyłem i cały płonął. On nie tylko nie spalał się, ale wprost przeciwnie, rozpalał cały ten ogień. Stał cały w płomieniach i radował się z krzyków biednych,dręczonych dusz. Kiedy szatan poruszał ręką, wystrzeliwały z niego wielkie kule ognia, a wówczas z wnętrza cel dochodziły nas łamiące serce krzyki bólu. Dusze były palone żywcem przez żar bardziej gorący niż jezioro ogniste, jednak nie mogły umrzeć. Demony również przyłączyły się do radości szatana, który chodził od celi do celi, dręcząc straconych. Jezus powiedział: „Szatan karmi się złem. Uwielbia się w bólu i cierpieniu czerpiąc z tego siłę". Obserwowałam jak szatan palił się czerwono żółtym płomieniem. Dziki, porywisty wiatr powiewał jego szatą, która nie spalała się. Powietrze wypełniał swąd płonącego ciała. Ponownie uświadomiłam sobie, że horror piekła jest czymś rzeczywistym. Szatan kroczył w płomieniach, które nie mogły go dotknąć. Chociaż widziałam tylko jego plecy, zewsząd dochodził mnie jego śmiech. Obserwowałam go, kiedy oddalił się w chmurze dymu, zabierając ze sobą płonący ogień w górę wnętrzności piekła. Usłyszałam jak odwrócił się i zawołał donośnym głosem, że jeśli wszystkie te dusze nie uwielbią go, znajdą się pośrodku areny w „centrum rozrywki". „Prosimy - nie! Szatanie, uwielbimy cię!" - krzyczeli, uniżając się i oddając mu cześć. Im bardziej go wielbili, tym bardziej był tego spragniony. Uwielbienie przybierało na sile, aż całe sklepienie piekła rozbrzmiewało od tego hałasją Każdy ma wolną wolę wyboru bycia z Bogiem w NIEBIE lub z Lucyferem w PIEKLE od was samych zależy gdzie traficie + Pamiętajcie o tym rodzynki cezara żydów /J 19,15)
Grizzly2019.02.17 23:36
"Naukowe" argumenty ateistów albo wręcz bolszewików są podobne tym Jurija Gagarina! Wylądował po okrążeniu Ziemi po orbicie i wiecie co powiedział? Boga niet! Do dzisiaj tak twierdzi radziecka nauka!!
paw2019.02.17 20:16
attachments.jpeg
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 20:00
M.M. Bzdura to masz na drugie imię. Nauka dawno obaliła istnienie wszystkich bogów, które wymyślili ludzie włącznie z twoim ulubionym chrześcijańskim. Istnieć mogą różne niepoznane rzeczy, tylko sęk w tym, że tego nie wiesz i dopóki nauka tego nie odkryje to się nie dowiesz. Reszta to bajania, rojenia, którymi zajmuje się też nauka, jednak już w dziale psychiatrii. Nie ma czegoś takiego jak wolna wolna w chrześcijaństwie. Jest tylko pozornie wolna, bo opatrzona konsekwencją karną. Ta zależność funkcjonuje w większości systemów religiofilnych, w tym katolicyzmie. Nie ma to nic wspólnego z wolną wolą w mądrym rozumieniu tego słowa, za to wiele z wymszaniem za pomocą metody kija i marchewki, a także psychomanipulacyjnych sztuczek prania mózgu naiwnych jednostek podatnych na bałamucenie. Sam doskonale to potwierdzasz swoimi wypocinami o "stwórcy", czyli przyznajesz, że twoje posłuszeństwo religijnej ideologii wymuszone jest za pomocą strachu przed konsekwencjami niespełnienia dowolnie abstrakcyjnych wymogów narzuconych przez architektów ideologii religijnej, którymi są ludzie, a nie żaden bóg/stwórca. Masz się bać, żebyś tańczył jak ci zagrają, a tańczyć masz po to, żebyś był dojną krową dla swoich mocodawców na tobie pasożytujących tu na ziemi ludzkim padole.
Jahu2019.02.17 20:10
hehehe nauka obaliła istnienie Boga..Twoja nauka g..... wie na temat powstania życia..a jak czegoś nie wiedzą to mówią miliardy miliardy lat temu.. i nikt na nikim niczego nie wymusza, posłuchaj trochę świadectw ludzi wierzących np. Nicka Vujicica
T.P.2019.02.17 20:56
Najpierw wielkie przepraszam że obraźliwe i niecenzuralne wpisy na tym forum pod Twoim adresem. Dyskusja zawsze powinna być merytoryczna. Jeśli uważasz że nauka "dawno obaliła istnienie wszystkich bogów" to odpowiedz dlaczego wśród naukowców różnych dziedzin jest tak dużo wierzących? Ludzie wymyślili Boga chrześcijan? Jezus jest postacią historyczną, trzymaj poziom. Nie rozumiesz nas chrześcijan. Żaden kij, żadna marchewka. Jest takie powiedzenie "z niewolnika nie ma pożytku". Pewnie nie pofatygujesz się przeczytać ze zrozumieniem Hymnu o miłości z N.T. Przekazana idea jest taka że cokolwiek bym poświęcił a miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Nie ma przymusu jest piękna idea, trudna w realizacji. Ta idea szlachetnego postępowania wobec innych nas kształtuje. Nic z tego co piszesz nie jest prawdą. To nie strach to szacunek dla nauki Jezusa, uwierzenie pierwszym chrześcijanom głoszącym i ginącym za prawdę nas kształtuje. To co piszesz to zaprzeczenie bycia chrześcijaninem. Jeśli jako gej czujesz się odrzucony to też nie masz racji. Mam wierzących znajomych z LGTB.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 21:22
Jezus jest postacią historyczną jako człowiek, a nie bóg. Ludzie często wierzą czemuś wbrew sobie i pomimo rzeczywistości, na zasadzie myślenia życzeniowego. Taką wiarę ma jakaś część ludzi nauki, no ale jednak bez przesady to właśnie wśród naukowców jest najwięcej ateistów. Poza pustą negacją brak w twoim wpisie argumentów merytorycznych dlaczego chrześcijaństwo to nie kijek i marchewka. Każdy bóg, który wymaga kultu jest bogiem utopijnym i wcale nie pięknym taki jest też wasz bóg chrześcijański. Pomijając, że tyran i despota (większość ST, ale też część NT). Katolicyzm, który wyrósł na nawracaniu przy użyciu przemocy nie ma nic z pięknem wspólnego. Mój ateizm nie ma nic wspólnego z byciem gejem, nawet nie próbuj brnąć w te sugestie. Byłbym hetero też byłbym ateistą. No przecież gdybym koniecznie chciał być religijny, wybrałbym sobie taką religię, która wyznaje boga aprobującego homoskseualność, bądź został gejem wierzącym bezwyznaniowym.
bea2019.02.17 21:56
Polak Ateista Gej moze jestes gejem ale jestes dzieckiem Bozym bo Bog wszystkich powolal do zycia i smierci od Boga wyszlismy do Boga idziemy a zycie bedziemy mieli w Niebie czysccu albo piekle Jezus nas Kocha niezaleznie od orietacji ale zakazal grzeszyc bo grzech jest domena szatana czlowiek sklada sie z ciala ducha i duszy wymiar duchowy ma duze znaczenie w wierze Chrzescjanskiej bo Bog Jest Duchem ale byl Czlowiekiem 2000tys lat temu aby nas Odkupic i wyrwac szatanowi w Jezusie mamy Zbawienie a KK jest mistycznym Cialem Chrystusa Zmartwychwstalego Poszukaj Jezusa w swoim sercu wolaj do Boga On cie uslyszy jak ci bedzie zle Jezus cie kocha az po Krzyz Zbawienia
T.P.2019.02.18 7:56
Nie da się z Tobą dyskutować. Nie jesteś dumnym gejem tylko zakompleksionym gejem. Wyłazi to a wszystkich wypowiedzi. Słowo empatia to dla Ciebie słowo obce nie do ogarnięcia. Podam jedno ze znaczeń - umiejętność pojęcia sposobu myślenia innych, spojrzenia z innej/naszej perspektywy na rzeczywistość. Pewnie dlatego nie potrafisz zrozumieć że można się "oddać" jakiejś idei nie ze strachu tylko dla jej wielkości. Czytasz a nie rozumiesz. Nie rozumiesz a wypisujesz bezsensowne slogany. Szerzej z myśleniem, mniej zacietrzewienia, mniej odreagowania kompleksów naszym kosztem.
Grizzly2019.02.17 23:33
Dumny gej to brzmi podobnie logicznie jak elegancki lump!
Jahu2019.02.17 19:57
Po powyższych wpisach widać, że ateiści to bardzo nieszczęśliwi ludzie..bo czyż człowiek szczęśliwy miałby potrzebę aby wyrzucać z siebie hektolitry szlamu?
andrzejhahn32019.02.17 19:54
nie tylko smieszna i absurdalna ale przede wszystkim idiotyczna
Marek2019.02.17 19:49
Moje wyznanie wiary (Ef 2,8-10): Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.
T.P.2019.02.17 19:19
Skąd Wy te wyobrażenia o chrześcijaństwie bierzecie? Że nauka stwierdza niemożliwość istnienia Stwórcy, bzdura. Że nic niezwykłego nie może zaistnieć, też bzdura, są dowody. Że Stwórca coś wymusza, że niby jesteśmy marionetkami. Bzdety mamy wolna wolę. Stwórca określił jedno, jeśli będziemy żyć wg jego wskazań mamy szanse na życie wieczne. jeśli nie to będziemy odrzuceni i to dla odrzuconych będzie piekło. Podstawa prawodawstwa to Biblia, najważniejsze w Biblii to 10 przykazań, 8 błogosławieństw. Do tej pory żadnych szlachetniejszych wskazówek jak żyć nikt nie zaproponował. Przeczytajcie i znajdźcie w tych słowach cokolwiek niewłaściwego, Fatyga niewielka, Was jednak odrzuca, zakłamanie wygodniejsze. Można nie wierzyć w kler, nie każdy jest święty, ale nie wierzyć w Stwórcę? Nie znać podstawowych praw chrześcijaństwa a opluwać? Jesteście żałośni. Uważać się za lepszych? A to dlaczego? Bo skrobanki, bo eutanazja? Bo do skrobanek chcecie zmuszać wierzących lekarzy? A niby dlaczego ? Sami się zaświniajcie.
Albert2019.02.18 10:07
Z Biblii. Ateizm bierze się w prostej linii z przeczytania Biblii. Czyli czegoś, czego większość katolików nigdy w życiu nie zrobi.
Natan2019.02.17 18:45
Mógłby zaakceptować jedynie takiego Boga, który nie oczekiwałby ode mnie wiary w niego, ani jakiejkolwiek świadomości jego istnienia :) Wizja Boga jako stwórcy wszystkiego jest utopijna, a wyobrażenie Boga, który wymaga, oczekuje, nagradza i karze to sadystyczny potworek na wzór tresera zwierząt w cyrku. Religia to taki cyrk, a ludzie zwierzęta. Cały szkopuł w tym, że zwierzęta nie lubią być trzymane w cyrku i podobnie jest z religiami, które w sposób sztuczny chcą narzucać swoją ideologię. Zgadzam się z Adalbertem i Gejem, którzy ładnie to wyłożyli.
bea2019.02.17 21:44
ale jestes malpa zlego ducha upadlego aniola ktory zwodzi ludzi do przepasci
ert2019.02.17 18:37
Nie , nasza wiara nie jest absurdalna, jest piekna daje spokój duszy , daje usmiech co dnia , wierze i jestem kochany przez Boga .Nic wiecej mi nie potrzeba.
T.P.2019.02.17 18:18
Czytam te ateistyczne wypowiedzi i nie wiem czy śmiać się czy płakać nad ich poziomem. @Albert, bez przeprosin, kawał chama po prostu jesteś, cywilizowanie nie potrafisz się wypowiedzieć i jeszcze uważasz że taki prymityw może obrazić czyje kolwiek uczucia religijne. Miej żółci więcej inteligencji. Kolejny młody zarozumiały uprzedzony i niestety głupi. Żałosnyś. Jak niedouczonym, w każdym słowie piszącym bzdety o Bogu i chrześcijaństwie można coś wytłumaczyć? Czy ograniczony małolat zrozumie co oznacza wolna wola? Nie, pisze kretyn że nie chce być marionetką i jednocześnie żąda od Boga raju na ziemi. Nasza cywilizacja to ciągle jeszcze cywilizacja chrześcijańska, tam gdzie chrześcijaństwa nie ma tam zwykły człowiek był/jest traktowany jak bydle. Czym się skończyło tworzenie przez ateistów raju na ziemi? setkami milionów pomordowanych. Droga chrześcijanina nie jest drogą takich jak wy nienawistników, To droga ciągłej walki z własnymi słabościami. Tacy jak wy wyskrobią najsłabszą istotę, własnego potomka, ukatupią własnych starych rodziców, wytłumaczą sobie że to ok, tak trzeba, jesteśmy postępowi. Jesteście żałośni egoiści, bez zasad. Nie nienawidzę jak wy, mnie jest was tak zwyczajnie po ludzku żal.
Albert2019.02.17 18:24
Jesteś skończonym idiotą, nic innego nie przychodzi mi na myśl. Mnie śmiesz zarzucać niedouczenie, a tymczasem w każdym kolejnym zdaniu sam udowadniasz, że w szkołę najwyżej kamieniami rzucałeś. "tworzenie przez ateistów raju na ziemi? setkami milionów pomordowanych." Jakiś przykład? Tylko się nie próbuj ośmieszać podając Stalina, czy Hitlera, którzy byli głęboko religijni od urodzenia. Wolna wola? Ja wiem co to jest. Katolik nie jest w stanie zrozumieć tego określenia, religia mu za bardzo umysł krępuje. Mnie nie jest was żal. Ja wami po prostu gardzę. Uważam was za podludzi i gdyby to ode mnie zależało, odebrałbym każdej osobie identyfikującej się z jakąkolwiek religią prawo głosu wyborczego.
Riko2019.02.17 18:34
@M.M ma rację a Ty kolejny raz pokazujesz swoją niewiedzę. Hitler i Stalin od urodzenia głęboko religijni co? Ech... filozof co?
Albert2019.02.17 18:45
Nie kurna, w ogóle nie byli religijni. Obaj pochodzili z rodzin katolickich, obaj kształcili się w szkołach religijnych (Stalin w seminarium), ale w ogóle nie byli religijni. No ateiści jak w mordę strzelił. To histeryczne fałszowanie przez was rzeczywistości już nawet nie jest śmieszne.
T.P.2019.02.17 18:49
Taka miedzy nami różnica że mnie ciebie po prostu tylko żal. Ty gardzisz, uważasz za podludzi. Jest mi to obojętne. Zadufany niedorostek może obrazić? Nie. Może zasmucić. Że z wiedzą u ciebie ciężko? Sam dajesz przykład. "Tylko się nie próbuj ośmieszać podając Stalina, czy Hitlera, którzy byli głęboko religijni od urodzenia." Miej litość, troszkę wiedzy mniej zaślepienia. Sorry, ale żałosny prymityw z ciebie, przede wszystkim żałosny. Doucz się człowieku,pójdź na studia, poszerzaj horyzonty. To naprawdę dobra rada.
Albert2019.02.17 18:52
Cóż, jak widać niewiele wiesz o Stalinie i Hitlerze, przykładu potwierdzającego swoją kuriozalną teorię o ateistach odpowiedzialnych za wymordowanie setek milionów ludzi także nie umiesz podać. To bądź łaskaw nie zarzucać mi braku wiedzy, bo w twoich ustach brzmi to dosyć abstrakcyjnie. Myślałeś, że trafiłeś na podobnego sobie ze szkółki niedzielnej? To niestety cię zmartwię. Nie trafiłeś.
T.P.2019.02.17 19:37
"jak widać niewiele wiesz o Stalinie i Hitlerze, przykładu potwierdzającego swoją kuriozalną teorię o ateistach odpowiedzialnych za wymordowanie setek milionów ludzi także nie umiesz podać." Miej litość, wstydu sobie oszczędź.
Albert2019.02.17 20:25
Czy ktoś z fanatycznych katoli potrafi choć raz napisać coś konstruktywnego, czy jedynie obrażanie innych wam pozostało?
rdaneel2019.02.17 18:30
"co oznacza wolna wola" Mnie więcej to samo co w świecie "rób co chcesz ale jeżeli zrobisz wykroczenie to ciebie zapuszkujemy". No chyba że policja się wypnie albo jest skorumpowana...
Gamberro2019.02.17 19:01
Piękny tekst , pozdrawiam , na pohybel lewakom, mnie ich nie żal, jak się nie nawrócą , zdechną w mękach.
Albert2019.02.17 19:28
Już tak bywało, że ci, którzy się nie nawrócili, zdychali w mękach. To się nazywało Inkwizycja.
rdaneel2019.02.17 18:09
Wg Biblii Ziemia/ludzkość istnieje coś koło 6000 lat. Tyle w temacie...
Taz2019.02.18 1:50
Taaak? Poproszę wobec tego o namiary - gdzież to w Biblii tak jest napisane? Jak czytam Biblię ponad 30 lat, to NIGDZIE nie było mi dane spotkać takich fantastycznych informacji. Uprzedzając teksty w stylu "Pan Bóg w 6 dni stworzył świat" i "tysiąc lat u Boga to jak jeden dzień" itp. bzdurki - odeślę najpierw Sanownego Przedmówcę do szkoły, gdzies tak na poziomie (chyba? bo może programy się pozmieniały) liceum, na lekcje języ. polskiego, na których omawia się gatunki literackie i środki stylistyczne. A po odświeżeniu sobie tej wiedzy przez Rozmówcę możemy wrócić do analizy Biblii. Na marginesie: cały tekst, rozpoczynający Biblię, początki Księgi Rodzaju - to PIEŚŃ! Nie opis przyrodniczy, astronomiczny, geograficzny, itd., ale PIEŚŃ, na co m.in. wskazują REFRENY w tekście typu: "I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy." I dalej: "I tak (...) dzień drugi.", " (...) dzień trzeci", itd. Przy stwarzaniu świata nikogo z ludzi nie było obok, nie było żadnych świadków, to, co zapisano (jak to się mówi "pod natchnieniem"), to coś w stylu przypowieści, opowieści, o tym KTO stoi za tym wszystkim, co ludzie nazywają światem, i napisane takim językiem i takimi środkami (stylistycznymi), które były zrozumiałe dla współczesnych dla piszącego (pod natchnieniem) ludzi. Jezus tez stosował forme lietracką przypowieści, gdy chodził po Palestynie i nauczał, Ezop czy nasz Ignacy Krasicki też pisali bajki (gatunek literacki "bajka", a nie "opowiadanie bzdur") z morałem, czyli przekazywanie odpowiednich treści w odpowiedni sposób, by ten morał, sens, trafił do czytającego/słuchacza. Dziś mamy nieco inną mentalność, wiemy coś więcej o wszechświecie, i dlatego te przepiękne (literackie!) teksty biblinego opisu stworzenia świata możemy LEPIEJ zrozumieć! Tak - lepiej! Ale trzeba by się trochę bardzij wysilić, poszukać pomocy w czytaniu Biblii (polecam - łatwo w sieci znaleźć odpowiednie pozycje), zanim zacznie się obnażać swoją niewiedzę publicznie... Ja ze swej strony mogę polecić ostatnio wydaną ksiażkę "W 40 dni dookoła Biblii" (aut. Marie-Noëlle Thabut ), ale sa też inne, może lesze, może gorsze, każdy coś dla siebie znajdzie.
Albert2019.02.18 10:08
Tak. I oto kolejny przykład kogoś, kto ma dużo do powiedzenia, mimo tego, że ewidentnie nie ma pojęcia o niczym. Nawet o Biblii. Gdzie w Biblii jest to zapisane? W Księdze Rodzaju. Rozdział 5 i rozdział 11. Może po prostu powinieneś wziąć i przeczytać Biblię, zamiast się pienić bez sensu?
kosa2019.02.17 18:09
Spełnia się na nich to, co mówi proroctwo Izajasza: "Słuchem słuchać będziecie, a nie pojmiecie; i patrząc patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. 15 Roztyło się bowiem serce tego ludu, z oporem słuchali uszami, a oczy swe przymknęli, by przypadkiem nie zobaczyć oczami, a uszami nie usłyszeć, a sercem nie pojąć i nie nawrócić się, a uzdrowiłbym ich". 16 Szczęśliwe wasze oczy, że widzą, wasze uszy, że słyszą. 17 Bo zapewniam was, że wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło zobaczyć, na co wy patrzycie, a nie zobaczyli, i usłyszeć, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.
zygfryd2019.02.17 17:51
Bez Boga mnożona jest samotnosć i pustka a świat podsuwa wiarę w szczęście bez Boga co tylko prowadzi do ciągłego szukania jakiejś siły wyższej - łatwo tutaj pole do popisu podkłada diabełek oferując wszelakie pseudo przyjemnośći okraszane często kultem pieniądza narkotyków pseudosexu - Jezus i tylko Jezus jest" prawdą drogą i życiem "
Marian2019.02.17 17:45
Zadne przekonywanie nie ma sensu a swiadczy o tym takie oto zdarzenie: Zyd przechodzi na chrzescijanstwo ale musi ale jakos ta wiare wyznac,pada pytanie,wierzysz ze Pan Jezus podzielil dwoma chlebami i 6 rybami 5 tys. ludzi,ze podzilil to wierze ale zeby oni sie najedli to nie wierze
Roman2019.02.17 17:44
"Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara (…) jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania." Oraz: "Daj mi Panie wielką wiarę w Twoje Zmartwychwstanie – to wystarczy." Czyli wszystko opiera się na wierze w zmartwychwstanie. Ale KOMU wierzysz i na jakiej podstawie? Przemyśl to, a szybko stracisz wiarę. Daję ci w zamian coś lepszego: dobrą wiedzę o Boskiej Podstawie Wszechrzeczy, przez wielu utożsamianej z Bogiem, choć to nie jest to samo. Zajrzyj na strony romatusz.pl i pobierz tekst książki "O człowieku i ludzkim poznaniu", a przekonasz się, że alternatywą wzgl. deizmu wcale nie jest ateizm. Zapraszam.
RafałM2019.04.17 13:36
Zgadzam się w 100%. WIEDZA a nie wiara. Wiara na jakimś etapie wewnętrznego rozwoju może komuś rzeczywiście pomagać i to jest OK, ale otaczająca nas rzeczywistość (nawet zakładając, że to tylko wytwór naszych umysłów) tak czy siak rządzi się ściśle okreslonymi prawami. A naszym zadaniem jest poznanie i przyswojenie sobie tychże praw. Co odbywa się niestety na przestrzeni chyba milionów lat ewolucji.
Luzifer2019.02.17 17:42
To proste: wierzacych nalezy szanowac i respektowac ich wiare. Nie obrazac nikogo za wiare, przynaleznosc do religii. Ateisci rowniez, powinni zyc w swoim sumieniu i byc szanowani przez osoby wierzace. Problem lezy niestety w tym, ze to wszystko, z pozoru proste, nie funkcjonuje.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 18:08
Dlaczego głupkowi nie mówić, że jest głupkiem? Zwłaszcza, gdy ma się na to argumenty. Osobiście nie przeszkadzałoby mi religiofilstwo i często nie przeszkadza, jednak w ostatnich latach coraz bardziej się rozpychają, próbują wchodizć ludziom na głowy, wprowadzać swoje religijne brednie do prawa stanowionego w świeckim kraju. Na to zgody nie ma i nie będzie. Religiofiluj sobie w domu po kryjomu, z dala od ludzi wolnych od tego szamba, z dala od świeckości i litery prawa.
T.P.2019.02.17 18:29
Litości człowieku, znasz 10 przykazań? jakie byś chciał usunąć? Może nie zabijaj? Początki już mamy, może nie kradnij?, nie cudzołóż?, nie opluwaj innych?, nie kłam? Piszesz a nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo prawo jest oparte na Biblii.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 18:39
Nie błaźnij się to nie chrześcijaństwo dało początek "nie kradnij, nie zabijak itd", a zaporzyczyło sobie niektóre aspekty moralności z innych systemów filozoficznych oraz kultur. Jako ateistę nie interesują mnie twoje przykazania. Od tego nie jest religia, od tego jest etyka humanizmu, prawa człowieka, ład stanowionego prawa. Żadna religia nie jest do tego potrzebna, a co więcej przy okazji "nie kradnij" itd przemycacie wiele szkodliwych obrzydliwych rzeczy, na które nigdy nie dostaniecie zgody.
Albert2019.02.17 18:47
Przyzwoici ludzie nie potrzebują jakichś idiotycznych przykazań, żeby być uczciwymi i właśnie przyzwoitymi.
rdaneel2019.02.17 18:13
"Ateisci rowniez, powinni zyc w swoim sumieniu" co nie jest im dane bo niedziala nie ma być handlowa, religia w szkole ma być a płodu spędzać nie można bo Bozia zabrania... No i jest napisane że należy się mnożyć więc i prokreacja jest nakazana. No ale "Ateisci rowniez, powinni zyc w swoim sumieniu"
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 17:14
Na ateizm patrzę dwojako 1. Nie ma bogów, ponieważ nauka ich nie poznała, mało tego wręcz wyklucza ich istnienie. Zgodnie z zasadą naukową nie roimy sobie bytów/rzeczy/tez życzeniowych, z księżyca wziętych. 2. Bóg/bogowie nie są mi do niczego potrzebni. Nawet jeśliby istnieli nie życzyłbym sobie być ich potulnym pieskiem. Jestem osobą, dla której wartość nadrzędną stanowi mądrze pojęta wolność - nie zniósłbym rzeczywistości, w której ktoś nade mną panuje, gdzieś tam z góry stworzyłby mnie tylko po to, żeby bawić się moim życiem, obserwować jak szczura w klatce i oceniać wedle swoich kaprysów. Osoby religijne oceniam jako jednostki słabe, uległe, bojaźliwe, nie pogodzone z życiem ludzkim, nieszczęśliwe, szukające pocieszenia i pokrzepienia w utopijnej i nierealnej wizji życia po życiu. Wszelki religie mam zupełnie gdzieś, o ile nie przejawiają zakusów wchodzenia ludziom na głowę, a że często takie ciągotki mają to należy z tym aktywnie i skutecznie walczyć.
trucker 2019.02.17 17:34
Poor modern moron or cretino unificato ,shallow brain,like baboon, good luck poor baby.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 17:38
get sober and GTFO
Dancer2019.02.17 17:37
Pewnie, że nie są ci potrzebni do kopsania parnika. Fuj.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 17:41
Nie są potrzebni do czegokolwiek. Ten wasz zryty argument boga w seksie to wyjątkowe zboczenie. Na samą myśl wzbierają wymioty.... ale co kto lubi, jeśli przy okazji partnera/partnerki lubisz się kućkać również z wyimaginowanym bożkiem droga wolna ;)
ZERR02019.02.17 17:57
i znowu popisujesz się fundamentalnym niezrozumieniem zasad ewolucji i ogólnie przyrody. Typowy przemądrzały ignorant.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 18:02
Pisz na temat, lub nie pisz wcale
jan lesiak2019.02.17 17:44
wystarczyła, jak na mnie, wiedza politechniczna, kwanty tej wiedzy, aby uwierzyć; oto Jan , który wszedł do groty - spojrzał i uwierzył/J19,9/. Jestem od tamtej chwili po Jego stronie. Brawo Marcin... do kwadratu!
ZERR02019.02.17 17:55
Rozumiem, że podważasz teorie ewolucji? Ale czego się spodziewac po ofierze reformy edukacji, jak nie ułomności na umyśle. Pałowanie testami pozbawia zdolności rozumowania abstrakcyjnego.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 18:03
źle rozumiesz
Riko2019.02.17 18:43
Od.1 Nauka nie poznała i nie pozna. Nie ma większego betonu niż beton naukowy. Od.2 Twój bełkot jest nieprawdopodobny, ale uważaj bo życzenia czasem się spełniają.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.17 18:50
Dopóki nauka nie pozna, a być może nie pozna nigdy, doputy twierdzenie, że bóg/bogowie istnieją, jest bezprzedmiotowe i pozbawione sensu.
www2019.02.17 18:50
1. Nauka nie wyklucza istnienia Boga. 2. Tworzysz swoje życiowe motto na podstawie tego, do czego mogą być Ci potrzebni, na podstawie możliwości wykorzystania innych. Czyli mamy tu zwykły egoizm. Jest takie miejsce do którego trafiają tacy egoiści, nazywa się piekłem. Tam każdy zajmuje się wykorzystywaniem innych i jest szczęśliwy. Oczywwiście jest mały skutek uboczny - Ty wykorzystujesz wszystkich, wszyscy Ciebie. No ale co kto lubi.
ireneusz2019.02.17 20:17
Jak na prawdziwego ateistę jesteś mało subtelny , zbyt arogancki , nawet na pedała nie pasujesz .
anonim2019.02.17 17:10
Facet łażący po wodzie, kobita zapłodniona przez gołąbka i wieczna dziewica... czy ludzie żyjący po kilkaset lat! absurd goni absurd!!!
trucker 2019.02.17 17:30
Hi Polish moron. Shut up yours stinky mouth.
DzbanV22019.02.17 17:32
Nie masz argumentów, to nie pisz, tylko się ośmieszasz.
Albert2019.02.17 17:36
Cóż, po polsku nie umiesz, z angielskim także nędza. Pewnie podpisujesz się trzema krzyżykami.
słowiczek poznański2019.02.17 16:53
Albercie wiosenny dumny, etc. Jeżeli intencje jakie ma i na co zezwala "bóg": wojny, zboczenia homoseksualne, etc. to znaczy, że nie wiesz tylko jaki on jest. Ale jest. Może jest on taki jak ty "wiosenny" albo chłopcy np. z SA - sami twoi. Czekam na conajmniej 100 kliknieć.
Albert2019.02.17 17:00
To znaczy co? Wojny, zboczenia, choroby, morderstwa się zdarzają, bo bóg ma to gdzieś i nie zwraca na to uwagi? To w takim razie jest zupełnie bezużyteczny. Nie wiem jaki jest? A jaki w takim razie jest? Tylko mi nie sr.aj tutaj rzewnymi bajeczkami, że bóg wszystkich kocha, jest miłosierny i dobry, bo to całkowita nieprawda. Bóg jeśli istnieje, jest psychopatą gorszym od tego waszego szatana. Przykro mi, ale wierzący sami sobie kij w szprychy takimi argumentami wkładają.
bea2019.02.17 21:39
Albert Bog Jest Miloscia ty oskarzasz szatana ktory jest odwiecznym wrogiem czlowieka to nie Bog zabija nisczy ale czlowiek grzeszny ktory wybral zlo
Mejer2019.02.17 16:48
Aby wierzyć trzeba najpierw ukleknąć; a pycha nie ma kolan.
Albert2019.02.17 16:43
Jestem ateistą z prostego powodu. Uważam, że boga nie ma. Żadnego. Ani Jahwe, ani Allaha, ani Thora, Zeusa, Latającego Potwora Spaghetti, Wielkiego Manitou i cholera wie jakiego jeszcze innego. A nawet jeśli się mylę i bóg istnieje - to jest rzadkim palantem, skoro bawi się zezwalając na wojny, choroby, kalectwo, klęski żywiołowe, ogólne zbydlęcenie i podłość nawet w swoich szeregach (pedofile kościelni) i tak dalej. Z takim bogiem nie chcę mieć niczego wspólnego. A miłować go i kochać, bo ktoś inny tak powiedział? Musiałbym na głowę upaść. Religie wszelkiej maści to po prostu śmierdzący gnój, którego nawet patykiem nie trącam, żeby nie zaczęło bardziej śmierdzieć. Zaraz się na pewno wysypią różnej maści popaprańcy, którzy zaczną ujadać, że obrażam ich uczucia religijne. Mam gdzieś wasze uczucia religijne. To wasz problem, a nie mój.
Mejer2019.02.17 16:55
zanim Go poznasz to moze doucz sie troche bo ujadasz sam na siebie
Albert2019.02.17 16:58
Nie bądź śmieszny z takimi tekstami. Takie coś możesz na swojej szkółce niedzielnej rzucać, ale nie wśród dorosłych ludzi.
Arturo2019.02.17 17:27
gdyby nie szkółka dziś jeszcze siedziałbyś na drzewie
DzbanV22019.02.17 17:33
Gdyby tej szkółki nie było, to dzisiaj byśmy mieli latające samochody.
Albert2019.02.17 17:35
Kolejny bzdurny mit, w który wiedzą katolicy. Chrześcijaństwo liczy sobie 2000 lat. Przez 1800 lat postęp cywilizacyjny był praktycznie zerowy. Dopiero od 200 lat nagle wszystko ruszyło z kopyta dzięki rozwojowi NAUKI. Tylko i wyłącznie. Religia zawsze była hamulcem dla rozwoju cywilizacji. Szczególnie chrześcijaństwo.
Riko2019.02.17 18:16
Sadzisz dyrdymały że głowa boli. W jednym tylko Masz rację... gdy piszesz "wydaje mi się,że.."
Albert2019.02.17 18:19
Masz cokolwiek, co chcesz przedstawić jako argument zaprzeczający temu, co napisałem? To go przedstaw zamiast się błaźnić jałowym biciem piany.
sct2019.02.17 17:02
Boże, co za łoś...
Albert2019.02.17 17:09
No właśnie argumentacja na poziomie katolika. Nazwać ją żenującą to nic nie powiedzieć. Nie masz nic do powiedzenia? To siedź cicho, zamiast się ośmieszać publicznie.
trucker 2019.02.17 17:28
Jestes najzwyklejszym prostakiem o stajennym wychowaniu. A propos gnoju to wlasnie Ty.
Albert2019.02.17 18:19
Katolicka kultura i miłość bliźniego w pełnej krasie. Brawo ty.
Katol2019.02.17 17:53
Napisz cos podobnego o Zydach albo Muzulmanach, nim sie obejzysz paru z nich albo obije cie po pysku albo stracisz glowe.
Albert2019.02.17 18:08
Paru próbowało - z miernym skutkiem.
ZabieramAutoNaParkingSąsiada2019.02.17 19:47
Walic żydów.... można? można.
siglo2019.02.17 22:13
przecież napisał
Bambo2019.02.17 17:54
Rzeczywiście, to jest Twój problem. Przy okazji, z języka polskiego powinieneś wiedzieć, że imiona własne pisze się z dużej litery.
Albert2019.02.17 18:07
W moim komentarzu nie ma żadnego błędu językowego. Może po prostu powinieneś go uważnie przeczytać? Albo podszkolić się z języka ojczystego.
beiras2019.02.17 18:34
czyli jestes wyznawca zamordyzmu
Grizzly2019.02.17 23:30
Każdego bolszewika uczyli tego na kursach komsomolskich!!
Marcin2019.02.17 16:33
Ateiści maja rację... jak i zarazem, jej nie mają... ale tego tłumaczyc nie będę, bowiem ogromna wiekszośc czytelników Frondy, to po prostu debile do kwadratu :P
słowiczek poznański2019.02.17 16:46
Marcinie ja mam doktorat z historii, wydane publikacje, co mogę udowodnić, więc proszę wytłumacz mi. A przy okazji pochwal się swoja edukacją.
bea2019.02.17 21:35
arogancja ateistow jest do potegi zenujaca