Metropolita Filaret: Putin nie uniknie Sądu Ostatecznego! - zdjęcie
01.11.14, 12:40Metropolita Filaret (fot. YouTube)

Metropolita Filaret: Putin nie uniknie Sądu Ostatecznego!

3

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego przekonuje, że Ukraińcy powinni bronić swojego kraju przed agresją Rosji. W rozmowie z TVi metropolita Filaret wypowiedział niezwykle mocne słowa o Władimirze Putinie. Stwierdził, że rosyjski prezydent to „współczesny Kain”. Dlaczego? „Ponieważ zabija swoich braci Ukraińców” – wyjaśnił Filaret.

Duchowny dodał, że „Putin mówi nieprawdę na cały świat”. Jednak rosyjski prezydent „nie uniknie Sądu Ostatecznego, ponieważ jest jednym z inicjatorów tej wojny” – stwierdził metropolita.

Duchowny odniósł się też do działań Patriarchatu Moskiewskiego. Powiedział, że wspiera on działalność separatystów w Donbasie, bo po prostu nie może wystąpić przeciwko Kremlowi. Filaret dodał, że wierni na Ukrainie coraz częściej występują z Patriarchatu Moskiewskiego. Przechodzą wówczas do Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Kijowskiego Patriarchatu.

bjad/iar

Komentarze (3):

anonim2014.11.1 14:53
Ciekawe co w tej kwestii ma do powiedzenia Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskwy i całej Rusi, Cyryl I ?
anonim2014.11.2 14:11
A od kiedy to Filaret jest metropolitą?
anonim2014.11.5 15:04
Maryjo, której Sercu poświęcono cały świat wraz z Rosją, doprowadź wszystkich - wraz z Putinem - do zbawienia w Chrystusie. Amen