Matka Kurka: Genialne wystąpienie Kaczyńskiego! Mówił jak Polak do Polaka - zdjęcie
16.09.15, 18:03

Matka Kurka: Genialne wystąpienie Kaczyńskiego! Mówił jak Polak do Polaka

22

Nikt nie ma prawa podejmować decyzji wbrew woli narodu! Tym jednym zdaniem wypowiedzianym w sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego zacząłem i mógłbym skończyć dzisiejszy felieton, ale tak lekko nie ma. Byłem przekonany, że jestem całkowicie impregnowany na dyscyplinujące zawołania i chuchanie na zimne, ale pierwsze minuty wystąpienia Kaczora w sejmie wywołały gęsią skórkę. Człowiek to jednak zlepek emocji, któremu się wydaje, że nad wszystkim da się zapanować rozumem. Dać to się może i daje, ale zawsze emocja wyprzedza racjonalne układanie spraw, dopiero po chwili przychodzi, albo i nie, racjonalna refleksja. Do mnie przyszła i natychmiast zrozumiałem skąd ten pomysł, aby na miesiąc przed wyborami wyjść i przemówić z sejmowej trybuny otwartym tekstem. 

<<< CZŁOWIEKU WEŹ SIĘ W GARŚĆ I BĄDŹ ŚWIĘTY, WRESZCIE! >>>


Dokładnie takie wystąpienie dał prezes PiS, przemówił głosem przeciętnego Polaka, który ma serdecznie dość telewizyjnego bełkotu o potrzebie solidarności i poszanowania odmienności. Ile można słuchać bredni o biednych „uchodźcach”, gdy Internet pęka o filmów i zdjęć pokazujących azjatycką dzicz napływającą do Europy w jednym celu – napaść się na zasiłku i narzucić swój fanatyzm. Plany były inne, Kaczyński miał stać z boku i się nie odzywać, aby nie dawać żadnych podstaw do frontalnych ataków. Długi czas ta strategia była realizowana z bardzo pożądanym skutkiem. Czy mamy zatem do czynienia z szaleństwem politycznym, z nieodpowiedzialnością Kaczora i jego niekontrolowanym odreagowaniem? Nic podobnego i chociaż nie mam żadnych twardych dowodów, to jestem przekonany, że Kaczyński skorzystał z prezentu.

We wszystkie sondaże robione na zamówienie GW i TVN nie wierzą ani zamawiający, ani tym bardziej realizujący zamówienie. Przyglądając się codziennym reakcjom Polaków na wpychanie do Polski islamskiej dziczy, można w ciemno założyć, że minimum 70% nie chce o tym słyszeć, pozostało 20% się waha, a 10% z głupoty nikt i nic nie wyleczy. W życiu nie uwierzę, że Kaczyński poszedł na żywioł, bo mu żyłka nie zapulsowała. Przekalkulował to sobie skubaniec na zimno i jak mówi młodzież zaorał wszystkich najprostszą na świecie metodą – mówieniem językiem ludu. Martwmy się o siebie, pilnujmy swoich rodzin, swojego kraju i nie wpuszczajmy do domu bandziorów. Proste? Tak proste, że genialne. Pierwsze reakcje są dość oczywiste, media klepią dalej swoje mantry, partie głupawe hasełka, ale lud dostał to, czego oczekiwał. Przekonani utwierdzają się w przekonaniu, wątpiący nabierają wiary, a przeciwnicy zmuszeni są co najmniej pokiwać głowami. Dziś w wielu polskich domach przy wieczornych „dziennikach” często i gęsto będzie można usłyszeć następujący komentarz: „nie cierpię tego Kaczora, ale tutaj ma rację i jaja, żeby ponazywać rzeczy po imieniu”. Polityk, który mówi głosem 70% wyborców nie jest szaleńcem, tylko doskonale wie, co robi. Przy okazji, a być może w założeniu są jeszcze dwie korzyści z genialnego, bo ludzkiego wystąpienia Kaczora w sejmie.

Polityczna ramota przegotowana przez pomagierów Ewki Kopacz legła w gruzach. Obecna klika rządząca miała zastosować swój ulubiony manewr, zaszczuć szantażem emocjonalnym i narzucić „narrację”, tymczasem dostała fangę w nos i poszła do kąta płakać. Tematem numer jeden bez dwóch zdań będzie wystąpienie Kaczyńskiego i bez względu na to, jak zostanie wypaczone w mediach, najmniej 70% Polaków w duchu lub głośno Kaczyńskiemu przyklaśnie. Druga korzyść odnosi się do komunikatu zewnętrznego, lider przyszłej partii rządzącej w żywe oczy zadrwił z unijnych urzędasów: Junckera i Schulza, dając do zrozumienia, że idzie nowe. Prostymi narzędziami Kaczor załatwił kilka tematów naraz. Za parę dni wystąpienie w sejmie Jarosława Kaczyńskiego wybrzmi i będziemy komentować nowe historie, czy to łosia brodzącego w Wiśle, czy wygłupy jakiegoś aktorzyny. Zostanie jednak wśród większości wyborców przeświadczenie, ze jeden na 460 posłów miał odwagę powiedzieć po ludzku, na co Polska w żadnym razie nie powinna się godzić. Wszystko to ma swoją polityczną wartość, mnie dodatkowo cieszy jeszcze coś niezmiernie ważnego. Otóż Kaczor ponownie zachował się przyzwoicie, nie jak bezduszny napompowany frazesami polityk, ale jak człowiek, jak jeden z milionów Polaków. Genialne wystąpienie polegało dokładnie na tym, że po polsku mówił Polak do Polaka, o polskich sprawach.

Matka Kurka/kontrowersje.net


Komentarze (22):

anonim2015.09.16 18:15
To jest polityk, a nie psiapsiułki Kopacz, Kidawa i inne śniechu warte słupy.
anonim2015.09.16 18:23
Bardzo ładne wypracowanie napisał Wielgucki, ale nie zmienia to faktu, że Kaczyński to marksista i mówi frazesy.
anonim2015.09.16 18:25
Kaczyński punktował jak wyśmienity bokser. Kiedy mówił o emigracji Polaków to Juncker i Schulz polecieli na dechy. A mina Kopaczki bezcenna.:)
anonim2015.09.16 18:32
Dzięki Panie Jarosławie za pierwszą mądrą i obszerną wypowiedź na temat kryzysu z uchodźcami.
anonim2015.09.16 18:44
mądre słowa JK ma 100% racji Jeszcze Polska nie zginęła... mając takich obywateli
anonim2015.09.16 18:46
Stado prowadzi barana.
anonim2015.09.16 19:13
Kaczyński powiedział to co w większości myślą Polacy. Brawo Panie Jarosławie. Najpierw trzeba patrzeć na swoją rodzinę, swoje państwo a następnie można pomóc za granicą. Jeżeli dwa pierwsze warunki nie są spełnione, to niema potrzeby pomagać emigrantom ekonomicznym. Bośnia i Hercegowina, Albania to państwa Muzułmańskie, emigranci mogą się tam przeprowadzić. Dlatego nie rozumiem tej paranoi jaką wywołali Niemcy.
anonim2015.09.16 19:45
@Grzegorz-z-Bytomia wez grzesiu lepiej posprzataj ten zasyfiony bytom, ludzie nawet nie maja tamtedy ochoty przejezdzac. Jako biedny bytomianin powinienes zrozumiec to ze to PO doprowadzila do takiej biedy twoj Bytom, a wiec przestan pluc na Kaczynskiego , odwroc sie i pluj dalej ale na PO:
anonim2015.09.16 19:50
@Grzegorz-z-Bytomia To sobie wyjedź do tych "ucywilizowanych" państw.Tu jest POLSKA, a nie jakaś tam psełdo "Europa".Nie chcemy tego kolorowego szamba w Polsce i nikt nas do tego nie zmusi!
anonim2015.09.16 20:16
Lewaki mogą sobie pluć ile chcą, ale dokładnie taki skutek jest tej wypowiedzi. Kaczor powiedział, co lud chciał usłyszeć. A za miesiąc są wybory. A głupia Ewka nadal nie łapie skąd wieje wiatr ;)
anonim2015.09.16 21:14
Jeśli zwolennicy rypania się na całego z kim popadnie (czyli inwitro, aborcji i związków partnerskich) mogą argumentować, że to powinna być sprawa prywatna każdego człowieka i jak komuś wiara nie pozwala, to inwitra robić nie musi ani w pupę członka kolegi brać nie musi, to mi wolno argumentować, że jak ktoś chce takiego imigranta przyjąć i zapewnić mu (i jego rodzinie) na własny koszt wikt i opierunek - proszę bardzo. Nie można wszystkich zmuszać do tego, żeby zrzucali się na darmozjadów. Jak ktoś chce uciec przed wojną do Polski - proszę bardzo, ale bez jakiegokolwiek prawa do czegokolwiek więcej niż dosłownie chleb i woda utrzymujące przy życiu w obozie uchodźców. Jak chce mieć lepiej - musi wziąć się do uczciwej pracy. Jak popełni umyślne i świadome przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu bądź mieniu nieznikomej wartości (żeby nie było, że za kradzież batonika w sklepie) - deportacja tam, skąd przybył, bez litości - choćby pod kule wrogów jego ojczyzny. Uchodźca też człowiek - dlaczego ma być traktowany lepiej, niż ludzie, którzy tu mają swój dom i ojczyznę?
anonim2015.09.16 21:17
Anaja: dla Ewki wiatr wieje z Brukseli. Jak dla Donka zawiał, to może i ją jakiś podmuch owieje?
anonim2015.09.16 21:30
@Grzesiu z bytomia Kaczynski to nie wariat, a szariat w londynie czy paryzu to tylko nieodlegla kwestia czasu!!! Grzesiu, mieszkam w londynie od 11 lat i zapewniam cie ze muzulmanska dzicz niedlugo bedzie stanowic wiekszosc w tym kraju,a wiec wprowadzenie szariatu bedzie kolejna rzecza ktora zrobia kiedy siegna po wladze... moze okazac ze zobaczysz jeszcze Angielska krolowa w burce..
anonim2015.09.16 22:21
@Kors ja ci mowie co widze zyjac tutaj, statystyki i procenty sa dobre dla np.kopaczki dzieki ktorym wciska kit i ciemnote narodowi.... jest juz wiele miast opanowanych przez muzulman, np. Birmingham... z jakiegos dziwnego powodu rodowici Anglicy uciekaja z centrum stolicy,( wlasnie tu mieszkam)na zadupia, na wies, tam gdzie jeszcze ta dzicz nie dotarla... zapomniales i jednej bardzo waznej rzeczy, statystyki nie sa w stanie pokazac jak bedzie wygladal obraz demograficzny tego kraju za kilka lat poniewaz oni rozprzestrzeniaja sie i mnoza jak zaraza, wiec nikt nie jest w stanie tego oszacowac, za to widac mega roznice na ulicach i o tym wlasnie mowie......
anonim2015.09.16 22:57
Fronda, czy wy przestaniecie sie zachwycac jakimis kurkami etc.. Dla przykładu : http://wyborcza.pl/1,75478,18798864,imigranci-zaatakowali-autokar-wloska-policja-dementuje-doniesienia.html
anonim2015.09.16 23:00
Cytuje "Sensacyjny artykulik udostępnia blisko 30 tys. osób. Tekst rozchodzi się po świecie. O zamieszkach wywołanych przez "ogromne zastępy imigrantów" rozpisują się prawicowi blogerzy i dziennikarze z Norwegii, Kanady, Węgier, Szwecji, Francji, USA. Wpis Bulonisa przetłumaczono na kilkanaście języków." http://wyborcza.pl/1,75478,18798864,imigranci-zaatakowali-autokar-wloska-policja-dementuje-doniesienia.html Nie rozumiem, jak mozna sie blogerem podniecac.
anonim2015.09.17 5:37
Na TVP Info trwała debata, pajace przekonywali aby przyjmować uchodźców, że są niegroźni a obok kadr z Węgier pokazują jak właśnie ci imigranci robią zadymę. Jaja .. szczyt hipokryzji!
anonim2015.09.17 6:05
Cała ta sytuacja z "uchodźcami" to prezent z nieba, na którym platfusy na lata odpłyną w polityczny niebyt. Juz nawet moje rodzinne, górnosląskie lemingi maja dość bełkoty telewizornianego. poglądy im się zmieniają z minuty na minutę, jeszcze chwila tego bełkotu na zamówienie i Kopacz spowoduje że fanatycy PO zagłosują jednak na PiS.
anonim2015.09.17 6:07
@ jach "Nikt nie ma prawa podejmować decyzji wbrew woli narodu!" Czyżby prezes zmienił zdanie w sprawie in vitro i związków partnerskich? Nieźle..." - - - Żaden naród nie ma prawa wyrokować o prawie do zabijania niewinnych! Żaden naród! Każdy człowiek ma prawo blokować zabijanie niewinnych!
anonim2015.09.17 6:18
Niektóre wypowiedzi świadczą, jak ogromna ciemnota historyczna rządzi nim. Dzieje ludzkości zarejestrowały wielka masę spontanicznych wędrówek ludów, po których zniknęły całe narody; pozostały tylko kości i pustki, białe plamy na drzewie genealogicznym ludzkości! Likwidacja granic i obłędne Schengen to historyczna pomyłka. Muszą być bariery powstrzymujące spontaniczne przewalanie się ludów przez kontynenty! Nawet i kiedyś potężny Rzym zamienił się w podrzędna mieścinę, a jak upierają się archeologowie, ziemie polskie w V wieku podobno zionęły totalną pustka po przejściu wędrownych populacji. Zacznijmy myśleć i ratujmy Europę przed powtórka wędrówek ludów, organizowanych jednak przez mafie przemytnicze.
anonim2015.09.17 6:25
Nikt nigdy nie tłumaczy, col to jest ta Matka Kurka! Ludzie, ceńcie nie tylko propagandę, ale i rozumna informację - dla ludzi myślacych.
anonim2015.09.18 16:17
...eee: faktem jest tak jak to matk_kurka, że 10% z głupoty nikt i nic nie wyleczy, choćby ich brodaty salamita czy inny wahabicki belzebub podżynał a wcześniej zgwałcił i wyrżnął zonę i dzieci.