Marzenia Żakowskiego: Gdyby prawica była lewicowa, to byłoby cudownie - zdjęcie
05.08.13, 07:45

Marzenia Żakowskiego: Gdyby prawica była lewicowa, to byłoby cudownie

19

Na czym polegać ma rzekomo problem mój i Gowina? Otóż na tym, że nie akceptujemy nieuniknionego postępu. „To jest problem Gowina, narodowców i Terlikowskiego. Świat im odjeżdża. Im bardziej on się oddala, tym bardziej oni się cofają. Ale w dużej mierze jest to też problem znacznej części polskiego społeczeństwa. Bo wielu z nas coraz bardziej boleśnie brakuje czegoś, co psychologowie nazywają myśleniem dywergencyjnym. Czyli takiego postrzegania świata, które uwzględnia jego nieogarnioną złożoność oraz nieprzewidywalną zmienność i niejednoznaczność, z czego wynika uznanie, że zwykle nie ma jednej pewnej interpretacji ani jedynego pewnego rozwiązania, trzeba więc rozważać i testować rozmaite opcje” - oznajmia.

Te rozmaite opcje, to jednak różne tempo marszu w tym samym marksistowsko-leninowskim kierunku. Pomysł, że można zawrócić z raz obranego przez lewicę kierunku Żakowskiemu w ogóle nie przychodzi do głowy. On uważa, że trzeba maszerować i koniec, bo tylko wtedy można rzeczywiście budować przyszłość. „Czym szybciej świat się zmienia (a zmienia się szybciej niż kiedykolwiek), tym ten brak jest bardziej widoczny i bolesny. Dla wszystkich, ale dla niezdolnych do myślenia dywergencyjnego zwłaszcza. Gdyby nie ten brak, Gowin mógłby być pożytecznym politykiem PO, Terlikowski mógłby pomóc Kościołowi odzyskać pozycję w XXI w., zapał narodowców mógłby pomóc Polsce na historycznym zakręcie, czego z pewnością by chcieli. A gdy się odklejają, cały ich zapał idzie na hamowanie, cofanie, potępianie,zamiast na popychanie spraw w jednym z sensownych kierunków, których zawsze jest wiele, ale nigdy nie są one z tyłu” - dodaje Żakowski. A ja mam poczucie, że jedynym z sensownych kierunków jest zawrócenie z drogi ku przepaści, do której wciąż kieruje nas Żakowski. Innej drogi ratunku nie ma.

TPT/Wyborcza.pl

Komentarze (19):

anonim2013.08.5 8:10
Złożoność świata to jedno, a brak historycznego zdeterminowania przyszłości to drugie. Nie wiemy, na szczęście, w jakim kierunku to wszystko zmierza - nie ma czegoś takiego jak 'nieubłagany marsz postępu', w co zdają się wierzyć lewicowcy. Jak pisał wieszcz 'lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach' - więc lepiej robić swoje i pozostawać kamykiem nieociosanym i o ostrych kantach.
anonim2013.08.5 8:20
Jeszcze taka konstatacja mi się nasunęła: Takim nieociosanym kamykiem o ostrych kantach był i jest JKM. Abstrahując od jego prób udziału w bieżącej polityce, nie można odmówić mu ogromnego wpływu na propagowanie idei wolnościowych w latach 80-tych. Sądzę, że skoro 'idee mają znaczenie', JKM o wiele bardziej wpłynął na losy Polski niż obecni kleptokraci i pijarowcy.
anonim2013.08.5 8:22
Uwielbiam być wsteczniakiem, zacofańcem i hamulcowym postępu. Zwłaszcza postępu zdywergencjonowanych skomuszałych ćwierćinteligentów.
anonim2013.08.5 8:27
Według @arbitra mówienie ludziom, że masturbacja to grzech, jest cofaniem się w rozwoju intelektualnym. Drogi ~arbitrze powinieneś znacznie częściej i intensywniej się masturbować, aż znajdziesz się na poziomie dywergencji i intelektualizmu JŻ. Powodzenia. Do boju rączko.
anonim2013.08.5 8:59
Życzę powodzenia w twoim rozwoju intelektualnym. Nie chcę wiedzieć, gdzie masz mózg.
anonim2013.08.5 9:11
Tego jestem pewien.
anonim2013.08.5 9:15
Rychtują kolejny parowóz dziejów i dziwią się, że TPT nie chcę się załapać na jazdę nim w charakterze maszynisty, a nawet pasażera. Nie dociera do nich, że jest to kolejny ślepy tor... I tym razem zasuwacie chłopaki na własną odpowiedzialność, bez trzymanki.
anonim2013.08.5 9:22
Napiać o Żakowskim że to debil to jak nic nie napisać. Napiszę więc że to typowy lewacki pyszałek, który dopuszcza do dyskusji różne głosy pod warunkiem że są lewicowe. Taka lewacka sprawiedliwość.
anonim2013.08.5 9:33
lewackie bydlę; tyle w temacie tego pana;
anonim2013.08.5 9:39
Pochlebiasz sobie. W niczym nie zgadzamy się. Mamy całkowicie rozbieżne poglądy na temat rozwoju intelektu oraz gdzie on powstaje. Chłopcze oszczędź już sobie dalszych przykrości. Opuść to forum. Skasuj nick. Przenieś się na gazetę. Tam cię zrozumieją, a nawet będą cię podziwiać.
anonim2013.08.5 9:43
w Polsce brakuje prawdziwej lewicy takiej jak przedwojenna PPS, która pomimo swojej antyklerykalności (sprzeciw wobec konkordatu z 1925 r.) była partią niewątpliwie patriotyczno-niepodległościową;
anonim2013.08.5 10:37
Warto pamiętać, że to, co obecnie lansuje lewica nie jest postępem, lecz cofnięcie się o tysiące lat. Homoseksualizm był w starożytnej Grecji akceptowany, stare pryki brali sobie młodych chłopców, których nazywano efebami. Skutek znany: prymitywna Macedonia zdobyła Ateny i inne miasta bez większego wysiłku. Podobnie padały wielkie cywilizacje Bliskiego Wschodu: Perska, Syryjska i inne. Homoseksualizm zawsze prowadzi do upadku cywilizacji.
anonim2013.08.5 11:59
@artur.db7 "- brak szacunku dla życia ludzkiego (kara śmierci, inkwizycja)," Możesz wierzyć, albo nie, ale Inkwizycja swego czasu była najbardziej postępową organizacją prawno-sądowniczą. W tamtych czasach kary były surowe, bo wykrywalność była niska. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale Inkwizycji już dawno nie ma. "- brak szacunku dla ludzkiej wolności (przymusowa religijna indoktrynacja, narzucanie systemów zachowań)," Z przymusową indoktrynacją to się pomyliłeś. To lewicowcy chcą indoktrynację seksualną wprowadzić i to przymusową! Natomiast nie słyszałem, aby jakiś prawicowy publicysta postulował przymusową edukację religijną. "- brak szacunku dla ludzkiej własności (akumulowanie kapitału przez najbogatszych, gdy biedni biednieją)," Akurat prawica w przeciwności do lewicy szanuję własność prywatną. Jak jest liberalna gospodarka to ludzie się bogacą - jedni są miliarderami, inni milionerami a pozostali zyskują mniej. Ale każdy ma szansę się wzbogacić. W ustroju socjalistycznym bogaci się tylko władza i ich znajomi. Pozostali solidarnie "równają w dół".
anonim2013.08.5 12:04
@arbiter "- brak szacunku dla życia ludzkiego (kara śmierci, odmowa ratowania życia kobiet w ciąży gdy jest ona zagrożeniem dla ich życia)," Przestępca dokonując zbrodni wiedział co go czeka. Sam jest sobie winien, ponosi konsekwencje swoich czynów. Sam osobiście jestem sceptyczny do KS. W przypadku zagrożenia życia kościół dopuszcza aborcję - lepiej 1 trup zamiast 2. "- brak szacunku dla ludzkiej seksualności (zaglądanie ludziom pod kołdrę, wmawianie ludziom, że seks bez ślubu, antykoncepcja, masturbacja to grzech)," Z reguły o zaglądaniu pod kołdrę mówią ci co sami ją pokazują publicznie i się dziwią, że ktoś zagląda:P Celibat, antykoncepcja, masturbacja to kościół mówi swoim wiernym. Nie chcesz nie słuchaj - droga wolna.
anonim2013.08.5 12:07
@Jazdzig Dokładnie, to co proponuje lewica to nie jest postęp. Swoją drogą kto u lewicy decyduje co jest "postępowe"? Jest jakiś "fuerer postępu"?
anonim2013.08.5 14:54
Dosyć ciekawa teza Pana Żakowskiego... Jednak w mojej ocenie to raczej w ogóle współczesność nie dostrzega rzeczywistej złożoności świata... To współczesność coraz częściej zwraca się ku ideologii sprzeczności , uproszczeń , uogólnień.... Warto więc powrócić na drogę równowagi. Dla wspólnego , przyszłego dobra... Pozdrawiam , Przyjaciele :))
anonim2013.08.5 22:42
@arbiter - "nikt nie zmusza" - co ty se jaja robisz?! to zbanuj się sam ! To nie jest portal lewicowy!
anonim2013.08.6 11:09
@arbiter " ale w przykazaniu "nie zabijaj" podobno nie ma wyjątków. Ja osobiście dopuszczam karę śmierci." Kościół dopuszcza kś tylko wtedy gdy nie ma innej możliwości odseparowania (głównie podczas wojny). Chodzi o to, aby chronić życie obywateli. Oczywiście to ostateczność. "a to ciekawe, ja słyszałem że KK jest za całkowitym zakazem aborcji." Poczytaj katechizm. W sytuacji gdy nie jest możliwe uratowanie życia obojgu ratuje się matkę. "no nie wiem, KK wmawia ludziom wszystkim że seks bez ślubu to grzech, to samo z antykoncepcją. A większosć się nie afiszuje." Chodziło mi w tym przypadku o homosi i "wolne związki". "no i świetnie, to samo doradzam wojujacym katolikom: nie podoba się ideologia lewicowa - nie słuchaj, nikt z lewej strony do niczego nie zmusza." Lewica narzuca indoktrynację seksualną i finansowanie z kasy podatników aborcji i antykoncepcji. Ciekawe jak to się ma do Państwa Neutralnego Światopoglądowo.
anonim2013.08.8 10:43
Najśmieszniejsze jest to, że pis jest właśnie lewicowy gospodarczo ;) Nie wiem czy wszyscy co tu się rozwodzą nad złem lewicy sa tego świadomi