Maradona na zaproszenie papieża Franciszka zagra w Rzymie! - zdjęcie
12.10.16, 17:10Fot. Wikipedia

Maradona na zaproszenie papieża Franciszka zagra w Rzymie!

Kochasz piłkę nożną? Jesteś wierzący? Jest okazja ku temu, by połączyć jedno z drugim. W Rzymie na murawie pojawić się ma Diego Maradona. Wszystko dzięki charytatywnemu meczowi „Football for Peace”, którego inicjatorem jest sam papież Franciszek!

Mecz będzie miał miejsce w środę, w Rzymie, na Stadio Olimpico. Wszelkie zyski z meczu przekazane zostaną fundacji papieskiej Scholas Occurentes. Celem jest pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech, które miało miejsce w sierpniu tego roku.

Poza Diego Maradoną, który pojawi się na stadionie, będzie obecna cała plejada gwiazd futbolu. Ronalidnho, Roberto Carlos, Francesco Totti, Hernan Crespo, Cafu, Aldair, Juan Sebastian Veron. Któż z nas nie zna tych nazwisk?

Wszyscy uczestnicy meczu spotkają się jednak najpierw z papieżem Franciszkiem na audiencji, podczas której Ojciec Święty wręczy im gałązkę oliwną, symbolizującą pokój.

Wielu osobom znany jest fakt, że papież Franciszek kocha piłkę nożną. Nic więc dziwnego, że zainicjował tak piękne wydarzenie! 

dam/Fronda.pl